Slet spojuje!

Sokolský slet je nevídanou událostí - nejen, že se koná v pravidelném intervalu šesti let, ale navíc se ten oblastní nemusí konat právě v našem městě. Do Holešova se Oblastní slet župy hanácké vrátil do dlouhých třiceti letech. A byla to nádherná podívaná.  

Šest let příprav, dlouhá doba nacvičování, mnoho probdělých nocí, spousta zařizování, ale ten výsledek je k nezaplacení. Sokolský slet v Holešově byl zahájen slavnostním průvodem přes náměstí a zámeckou zahradu až na městský stadion míru. Tam už byla v očekávání plná tribuna diváků, kteří se postarali o skvělou a bouřlivou atmosféru. Po úvodních slovech už následovala jedna skladba za druhou, všechny pečlivě nacvičené a precizně provedené. Na 400 cvičenců tvořilo nádherné obrazce a předvádělo perfektní výkony. Představili se ti nejmenší, přes ženy, muže, až po seniorky.

Město Holešov s radostí převzalo záštitu nad touto oslavou sportu a smysluplného společenství. Sokolové dokázali, že ve zdravém těle je zdravý duch, což stvrdili posletovou zábavou s kapelou Hanačka. Je skvělé, když se opravdu ukáže, že SLET SPOJUJE!

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star