Hudební festival Holešovská Regata bude nejen bavit, ale taky pomáhat

HOLEŠOV – To nejlepší z české i slovenské hudby, ale také soutěž netradičních plavidel, zábavu pro děti, show Leoše Mareše nebo speciální živé vydání televizní talk show 7 pádů Honzy Dědka: to vše přinese 12. ročník Holešovské Regaty, který se bude konat v pátek 21. a sobotu 22. června v zahradách zámku Holešov na Kroměřížsku.

Tradiční hudební festival pro celou rodinu navíc bude letos nejen bavit, ale i pomáhat. Výtěžek z dobrovolného jízdného při vyhlídkových plavbách po zámeckých vodních kanálech poputuje ve spolupráci se spolkem Korunka Luhačovice rodinám dvou vážně zdravotně postižených chlapců z Holešova. Podpoří je navíc prodej speciální edice Panenek Korunka v námořnickém oblečení, které spolek nechal vytvořit právě pro tuto příležitost.

„Každý rok se snažíme přivážet do Holešova ta nejzajímavější jména české a slovenské hudby, která baví diváky napříč generacemi. Letos na Regatě zahrají hned dva letošní držitelé Ceny Anděl: Zpěvák roku David Koller a Objev roku Tereza Balonová, k tomu Monkey Business, Desmod, Janek Ledecký, Pokáč, Kapitán Demo, Fleret, The Silver Spoons či Circus Problem. Zpestřením festivalu budou bubenické happeningy mezi diváky,“ láká ředitel festivalu Michal Žáček.

Letošní novinkou v doprovodném programu je talk show 7 pádů Honzy Dědka, při níž známý moderátor během sobotního odpoledne vyzpovídá Janka Ledeckého a herce Josefa Poláška, Jaromíra Noska a Robina Ferra z Tří tygrů. Závěrečná tečka za festivalem letos mimořádně nebude koncertní, ale bude jí DJ-show v podání Leoše Mareše, kterou zakončí oblíbený ohňostroj.

Holešovská Regata je mimořádná také místem konání přímo u barokního zámku Holešov, který bývá díky zahradám protkaným vodními kanály ve tvaru Neptunova trojzubce přezdíván Moravské Versailles. Právě na vodních kanálech budou v sobotu opět soutěžit netradiční plavidla a odvážlivci se utkají o titul Mistra světa v přejezdu holešovské vodní lávky na kole.

Pro děti je na festivalu připravena spousta zábavy zdarma: v zahradách budou taneční a sportovní aktivity, na vodních kanálech aqua zorbing, na nádvoří zámku se chystají tvořivé dílny a ti nejmenší se vyřádí na pirátském skákacím hradě. „Na rodiny s dětmi pamatujeme nejen při přípravě programu. Děti do 7. narozenin mají vstup zdarma, rodiny s většími dětmi mohou využít výrazně zvýhodněné rodinné vstupenky na sobotní den. Ty lze koupit jen v předprodeji, na místě už nebudou k dostání,“ upozorňuje Michal Žáček.

Zámek Holešov nabídne během festivalu vstup za polovic na aktuální výstavy, včetně populární výstavy věnované legendární stavebnici SEVA a doprovodné herny.

Pořadatelé nezapomínají ani na chuťové zážitky: v aleji u vodních kanálů bude opět velká gastro zóna plná dobrého jídla a pití od tradičních burgerů, langošů, pizzy a makrel na grilu přes egyptský street food, španělské churros, asijské gyoza knedlíčky nebo bublinkové wafle až po rolovanou i točenou zmrzlinu a další sladkosti, pivo, víno i nejrůznější drinky.

Pro ty, co dorazí autem, bude zřízeno velké záchytné parkoviště v Tovární ulici v centru Holešova a návštěvníci z větší dálky mohou k přenocování využít kemp hned vedle zámeckých zahrad a místního koupaliště.

 www.holesovskaregata.cz

 

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star