Už o víkendu vypluje Holešovská Regata, s tím souvisí úprava silničního provozu

Na jaký kulturní program se můžeme těšit, už víme. Přinášíme ale také dopravní info, abychom věděli, k jakým úpravám provozu dojde. Dopravní omezení budou stejná jako v předešlých letech, znovu bude také fungovat záchytné parkoviště v areálu TONetovky.

Při konání Holešovské Regaty (21. – 22. 6.) dojde od páteční 15. hodiny k úpravě dopravní situace ve městě. Uzavřena bude ulice Partyzánská, nám. F. X. Richtera a ulice Zámecká. Objízdná trasa bude vedena po silnici ul. Masarykova, ul. Osvobození, ul. Bezručova a po Jihovýchodním obchvatu Holešova v obou směrech.  Ulice Zámecká a nám. F. X. Richtra budou uzavřeny do 22. 6. do 24 hod. a ulice Partyzánská pak do 23. 6. do 6:00 hod. Po dobu uzavírky budou autobusové zastávky Holešov, zámek přemístěny na autobusovou zastávku Holešov, Masarykova.

Podrobně k dopravnímu omezení při Holešovské Regatě zde: https://www.holesov.cz/strategicke-dokumenty/3675-vv-opatreni-obecne-povahy-stanoveni-prechodne-upravy-provozu-na-pozemnich-komunikacich-na-silnici-ul 

 

Každoročním tématem je nejen zvýšený provoz, ale také nedostatek parkovacích míst ve městě, kdy se návštěvníci snaží zaparkovat co možná nejblíže areálu. Po loňské dobré zkušenosti bude i letos připraveno velké festivalové parkoviště v areálu TON na Tovární ulici v Holešově. Příjezdy budou ze všech směrů vyznačeny. „Parkoviště se nachází ve vzdálenosti přibližně 10 minut chůze od zámku. Důrazně žádáme návštěvníky festivalu, aby k parkování využili toto centrální parkoviště – stání na nepovolených plochách nebude policií tolerováno. Parkoviště bude zajištěné pořadatelskou službou a bude zpoplatněno částkou 150,- Kč/den,“ vysvětlují pořadatelé.

 

U zámeckého koupaliště mohou parkovat pouze návštěvníci, kteří budou stanovat na Panské louce. „Vozíčkáři pak mohou využít parkoviště před zámkem. Vjezd na toto parkoviště bude směřován od kruhové křižovatky z ulic Masarykova, Palackého a náměstí Dr. E. Beneše,“ dodávají pořadatelé.

 

Prosíme proto všechny řidiče, aby respektovali dopravní značení a parkovali na vyhrazených parkovištích. Děkujeme za obezřetnost a toleranci nejen na silnicích a parkovištích.

 

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star