Bikemaraton Drásal T-mobile startuje už brzy: Buďte i vy jeho součástí

Pořadatelé legendárního závodu, který je ostrý, náročný a stejně tak záživný a nezapomenutelný, budou chtít i letos nastavit co nejlepší možné podmínky pro všechny závodníky. Aby se celá sportovně – kulturní událost vydařila, je nutné seskupit na tři stovky dobrovolníků, kteří přiloží ruku k dílu. Za to jim náleží finanční odměna a Drásalovské triko. Zájemci se mohou hlásit info@drasal.cz. Děkujeme!

 

Legenda mezi českými bikemaratony a nejstarší maraton v České republice Bikemaraton Drásal T-mobile letos opět odstartuje a proběhne ve vší parádě. Závod se tradičně uskuteční pod křídly seriálu Kolo pro život a je naplánován na termín 29. června.

 

Díky podpoře města Holešova také letos všechny holešovské děti startují zdarma. Závod je ale samozřejmě určen všem věkovým kategoriím, závodníci si mohou vybrat hned z několika tras. Největší výzvou je bezesporu krásná, ale přetěžká trasa OBR na 170 km, nad kterou převzala záštitu holešovská společnost Trachea, lídr ve výrobě kuchyňských dvířek. Do jednoho z nejtěžších závodů v Evropě vystartují vyznavači extrémních zážitků tentokrát již v 5:00 z Holešovského náměstí. Vítěze pak můžeme očekávat za necelých 8h v cílovém prostoru zámecké zahrady. Ostatní závodníci se mohou těšit na hlavní trasu A na 121 km, trasu B na 58 km, trasu C na 32 km nebo se mohou zúčastnit patnáctikilometrové fitness vyjížďky.

 

Tradičně je Bikemaraton Drásal skvělou možností, kdy si hobby jezdci mohou poměřit síly s profesionály, protože pro obě skupiny jde o velmi oblíbený a atraktivní závod. Možná díky historii svého vzniku, která sahá k partě kamarádů, kteří se jednoho dne rozhodli „to zkusit“ nebo možná díky úžasné atmosféře, profesionálnímu přístupu, rozmanitým trasám nebo výbornému zázemí v zámecké zahradě, kdo ví?

 

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star