Hlášení městského rozhlasu 19. – 20. 6. 2024

Od pondělí 17. června až do středy 31. července tohoto roku bude uzavřena silnice mezi Holešovem a odbočkou na obec Ludslavice. Uzavírka je z důvodu prováděných stavebních prací v rámci stavby D49 Hulín – Fryšták. Pro motoristy je určena objízdná trasa, která vede přes Zahnašovice, dále po takzvané Šindelici a následně přes Martinice.

 

Jak Holešov vypadal před mnoha lety? To vám napoví nová outdoorová výstava s názvem „Zaniklé památky“, která pojednává rovněž o místech, která se změnila k nepoznání. Díky historickým fotografiím, plánkům, malbám i nákresům si můžete snadno představit, jak naše město vypadalo v minulosti. Panelová výstava, kterou připravil historik Karel Bartošek je v současné době k vidění na náměstí Dr. E. Beneše.

 

Vlastivědný kroužek Holešov zve na vycházku za pamětihodnostmi obce Lukoveček, která se uskuteční v sobotu 22. června pod vedením archeologa Jiřího Janála. Sraz zájemců je v 8,15 hodin u obecního muzea v Lukovečku. Do základního obsahu vycházky bude patřit návštěva obecního muzea a prohlídka památek místního významu v obci. Pro pohybově zdatnější bude program rozšířen také o návštěvu vzdálenějších přírodních zajímavostí.

 

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie. A to ve středu 26. června od 7,30 do 15,00 hodin.

Vypnutím el. energie bude omezena místní část Žopy a místní část Dobrotice – č.p. 150 a 168. Dále pak ve čtvrtek 4. července od 7,30 do 14,30 hodin, kdy bude vypnutím el. energie omezena část místní části Tučapy. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Až do soboty 31. srpna tohoto roku si můžete ve studovně Městské knihovny Holešova prohlédnout výstavu nazvanou „Úcta k Panně Marii – svaté obrázky, poutní místa“ autora Tomáše Krejčího. A až do listopadu můžete na zámku v Holešově spatřit výstavu, která se věnuje poslednímu šlechtickému rodu, jenž vlastnil holešovské panství. Výstava nese název „Wrbnové. Konec starých časů“.

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star