Hlášení městského rozhlasu 26. – 27. 6. 2024

Až do středy 31. července tohoto roku bude uzavřena silnice mezi Holešovem a odbočkou na obec Ludslavice. Uzavírka je z důvodu prováděných stavebních prací v rámci stavby D49 Hulín – Fryšták. Pro motoristy je určena objízdná trasa, která vede přes Zahnašovice, dále po takzvané Šindelici a následně přes Martinice.

 

Od soboty 29. až do neděle 30. června se uskuteční „Hodové slavnosti v Tučapech“. Tuto sobotu se můžete těšit na ukázku hasičské techniky, hodovou mši svatou, hodovou zábavu s cimbálovou muzikou, speciality na grilu či diskotéku s překvapením. V neděli ve 13,30 hodin pak proběhne „Fotbalový turnaj ulic“ na fotbalovém hřišti v Tučapech.

 

Jak Holešov vypadal před mnoha lety? To vám napoví nová outdoorová výstava s názvem „Zaniklé památky“, která pojednává rovněž o místech, která se změnila k nepoznání. Díky historickým fotografiím, plánkům, malbám i nákresům si můžete snadno představit, jak naše město vypadalo v minulosti. Panelová výstava, kterou připravil historik Karel Bartošek je v současné době k vidění na náměstí Dr. E. Beneše.

 

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie. A to ve čtvrtek 4. července od 7,30 do 14,30 hodin, kdy bude vypnutím el. energie omezena část místní části Tučapy. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova. Dále pak ve středu 10. července od 7,30 do 15,00 hodin, kdy bude vypnutím el. energie omezena část ulice Míru, Palackého, Polní a ulice Krátká ve Všetulích. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Až do soboty 31. srpna tohoto roku si můžete ve studovně Městské knihovny Holešova prohlédnout výstavu nazvanou „Úcta k Panně Marii – svaté obrázky, poutní místa“ autora Tomáše Krejčího. A až do listopadu můžete na zámku v Holešově spatřit výstavu, která se věnuje poslednímu šlechtickému rodu, jenž vlastnil holešovské panství. Výstava nese název „Wrbnové. Konec starých časů“.

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star