Ohlédnutí za Holešovskou Regatou

Minulý víkend proběhl v Holešově oblíbený rodinný festival, který už 12 let patří ke stálému letnímu programu. Už dávno je vnímán jako perfektní celek, který spojuje hudbu, zábavu, nádherné prostředí, dobré jídlo a vyžití pro celou rodinu. Funguje to velmi dobře a své o tom vědí tisíce návštěvníků, které pravidelně do Holešova přijíždí.

Letos se mohlo na první pohled zdát, že Regata možná nebude taková „pecka“ jako každý rok. Opak byl ale pravdou a byl to určitě jeden z nejlepších ročníků. Interpreti předváděli skvělé pěvecké výkony a neskutečnou show. Páteční večer narušila bouřka, ale žádný zásadní vliv to nemělo, lidé počkali a závěr programu si užili naplno.

Jmenovat jednotlivé účinkující není třeba, protože každý z nich nabídl publiku to nejlepší ze sebe a publikum to náležitě oceňovalo. Atmosféra jako vždy nepopsatelná a doprovodný program na jedničku. Novinkou byla živá talk show 7 pádů Honzy Dědka na nádvoří zámku, která se těšila obrovskému zájmu.

„V soutěži netradičních plavidel, do které se letos přihlásilo 14 posádek, zvítězil stejně jako loni tým ZŠ a MŠ Choryně, a to s nápaditým plavidlem ve tvaru rakety a názvem Mezi nebem a zemí. Druhé místo obsadilo plavidlo Avatar týmu ZŠ Trávníky Otrokovice a třetí místo Maxipes Fík kolektivu ZŠ, MŠ a PŠ Valašské Meziříčí. Součástí programu bylo i oblíbené Mistrovství světa v přejezdu holešovské vodní lávky, kterého se zúčastnilo rekordních 25 soutěžících. Rekordní byl i počet těch, kteří 24 metrů dlouhou lávku dokázali přejet bez pádu. Vítězem se pak podle pravidel stal ten, který jízdu zvládl v nejpomalejším čase - Václav Janováč z Jankovic,“ uvádí pořadatelé festivalu. Více info od pořadatelů zde: https://www.holesovskaregata.cz/novinky/soutez-plavidel-holesovske-regaty-vyhrala-raketa-festival-bavil-i-pomahal 

 

Letošní ročník tak můžeme opět hodnotit jako úspěšný, i s ohledem na to, že festival pomohl dvěma postiženým dětem přímo z Holešova. Charitativní část Regaty proběhla ve spolupráci s charitativním spolkem Korunka Luhačovice.

 

Společně se už můžeme těšit na další Holešovskou Regatu, která vypluje 20. a 21. června 2025.

 

Hana Helsnerová

Reportáž Holešov TV z Holešovské Regaty zde https://www.holesovtv.cz/kultura/179-bylo-nutno-aby-bylo-primo-veselo 

foto: Lukáš Hasala

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star