Hlášení městského rozhlasu 3. – 4. 7. 2024

Až do středy 31. července tohoto roku bude uzavřena silnice mezi Holešovem a odbočkou na obec Ludslavice. Uzavírka je z důvodu prováděných stavebních prací v rámci stavby D49 Hulín – Fryšták. Pro motoristy je určena objízdná trasa, která vede přes Zahnašovice, dále po takzvané Šindelici a následně přes Martinice.

 

Jak Holešov vypadal před mnoha lety? To vám napoví nová outdoorová výstava s názvem „Zaniklé památky“, která pojednává rovněž o místech, která se změnila k nepoznání. Díky historickým fotografiím, plánkům, malbám i nákresům si můžete snadno představit, jak naše město vypadalo v minulosti. Panelová výstava, kterou připravil historik Karel Bartošek je v současné době k vidění na náměstí Dr. E. Beneše.

 

V pátek 5. a v sobotu 6. července se uskuteční oblíbené kostýmované prohlídky zámku a hvězdárny. A to vždy v těchto časech: v 9, 30 v 11, 00 hodin, ve 12, 30, dále pak ve 14, 00 hodin a v 15, 30. Základní vstupné činí 180,- Kč, snížení 130,- Kč a rodinné 520,- Kč.

 

Městské muzeum a galerie Holešov zve návštěvníky na speciální prohlídky Malého muzea kovářství v Holešově, které se uskuteční v pátek 5. a v sobotu 6. července. Otevřena bude také kovářská dílna, ve které místní kovář předvede ukázky kovářského řemesla.

 

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie. A to ve středu 10. července od 12,00 do 15,00 hodin, kdy bude vypnutím el. energie omezena část ulice Míru (Čp. 321 až Čp. 324) a část ulice Palackého ve Všetulích. Dále pak v pátek 19. července od 7,30 do 14,30 hodin, kdy bude vypnutím el. energie omezena část ulice Krátká, Palackého a  Polní ve Všetulích. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Až do soboty 31. srpna tohoto roku si můžete ve studovně Městské knihovny Holešova prohlédnout výstavu nazvanou „Úcta k Panně Marii – svaté obrázky, poutní místa“ autora Tomáše Krejčího. Dále pak až do listopadu můžete na zámku v Holešově spatřit výstavu, která se věnuje poslednímu šlechtickému rodu, jenž vlastnil holešovské panství. Výstava nese název „Wrbnové. Konec starých časů“.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star