Hlášení městského rozhlasu 10.–11. 7. 2024

Až do středy 31. července bude uzavřena silnice mezi Holešovem a odbočkou na Ludslavice z důvodu prováděných stavebních prací v rámci stavby D49 Hulín–Fryšták. Pro motoristy je určena objízdná trasa přes Zahnašovice, dále po takzvané Šindelnici a následně přes Martinice.

Jak Holešov vypadal před mnoha lety? To napoví outdoorová výstava s názvem „Zaniklé památky“ pojednávající také o místech, která se změnila k nepoznání. Díky historickým fotografiím, plánkům, malbám i nákresům si můžete snadno představit, jak naše město vypadalo v minulosti. Panelová výstava, kterou připravil historik Karel Bartošek, je k vidění na náměstí dr. E. Beneše.

Český svaz chovatelů zve na slavnostní výstavu ke 120. výročí založení spolku chovatelů v Holešově. Výstava se koná v sobotu 13. července od 12 do 19 hodin a v neděli 14. července od 8 do 15 hodin v areálu na Plačkově. Děti mají vstup zdarma.

Další ročník festivalu židovské kultury Ha–Makom se uskuteční od úterý 23. července do soboty 27. července. Slavnostní zahájení festivalu proběhne v Šachově synagoze v úterý v 16 hodin. Bohatý program festivalu najdete na internetových stránkách https://www.zidovskyfestival.cz/.

Až do soboty 31. srpna si můžete ve studovně Městské knihovny prohlédnout výstavu „Úcta k Panně Marii – svaté obrázky, poutní místa“ autora Tomáše Krejčího. Dále pak až do listopadu můžete v holešovském zámku spatřit výstavu věnující se poslednímu šlechtickému rodu, který vlastnil holešovské panství. Výstava nese název „Wrbnové – Konec starých časů“.

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v části Tučap, a to ve čtvrtek 18. července od 7.30 do 15 hodin. Dále pak v pátek 19. července od 7.30 do 14.30 hodin v ulici Krátká, Palackého a Polní. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star