Letní iluze zahájeny

Každoroční výstava, která dává prostor místním umělcům, se drží stále na vrcholu popularity a zájmu. Ať už jde o aktivně tvořící umělce nebo jejich podporovatele a obdivovatele. Letní iluze jsou jakousi speciální formou koherence mezi dobrými dušemi Holešova a okolí.

A právě duše byla letošním tématem pro tvorbu malířů a fotografů. Okno do duše, jak zní název letošního ročníku, si může každý představit jinak a může tak popustit uzdu své nekonečné fantazii. A přesně to se také stalo, proto na výstavě můžeme vidět pestré barvy, stejně tak pestré motivy, promyšlené kompozice a nejrůznější techniky.

Samotná vernisáž pak popřela veškeré předpoklady, že horké odpoledne budou všichni trávit u vody. Nikoliv, pěkná řádka hostů dorazila právě na slavnostní okamžik zahájení výstavy Letní iluze. A jsme za to velmi rádi. Jak totiž k výtvarníkům pronesla kurátorka výstavy Dana Podhajská: „Za touto naší – vaší vernisáží je skryta spousta píle a dřiny, berte dnešní den jako odměnu za vaši činnost a poděkování za skvělou spolupráci.“

Máme radost, že se opět zapojila spousta umělců, z nichž někteří letos vystavují úplně poprvé. Na holešovském zámku jsou všichni z nich vítáni. Na otázku výtvarníků, kteří se odhodlávali vystavovat a kteří nevěděli, zda mohou, totiž kurátorka odpovídá zcela jednoznačně: „No jasně, Letní iluze jsou tady právě pro vás!“

A také pro všechny, kteří třeba nemalují, ale rádi obdivují talent a um druhých. Přijďte se podívat, letošní Iluze jsou prostě nádherné.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star