Skuteční hrdinové dneška

Pravda je, že o problémech, o žertovných věcech, o zajímavostech se píše snadno, jde to samo. A i ty fotografie jsou takové interesantní. Co je ale zajímavé na šesti chlapech (a jedné dáme, která bohužel nepřišla), kteří sedí u stolu v kanceláři starosty? Nic. Anebo vlastně všechno. Jsou to totiž skuteční hrdinové, lidé, kteří obětují nejen své pohodlí, čas, strach, ale i část sebe samého - vlastní krev - proto, aby pomohli jiným lidem a to natolik, že často tento jejich dar zachraňuje životy.

Psát o skutečném hrdinství je opravdu těžké, člověk se bojí, aby neupadl do nějakého hloupého klišé, ale přitom o čem jiném by se mělo psát?! O hloupostech? Těchto sedm lidí v posledních letech darovalo bezplatně (každý z nich!!!) padesátkrát svou krev. Padesátkrát si nechali vytáhnout z těla půl litru krve, celkem tedy dvacet pět litrů!!! To je neskutečné a úžasné!!! Kolik z nás omdlévá, či je jim aspoň nevolno, když mají dostat injekci. Kolik z nás se hroutí, když uvidí někde pár kapek krve. A tihle lidé si několikrát ročně nechají vrazit do žíly opravdu tlustou jehlu, která bolí a musejí vydržet dlouhé minuty, než příslušné množství odteče. Prosím ty útlocitné, kteří se teď rozčilují, že se přece tohle psát nemá, ať se zastydí a přečtou si to do konce – to je to nejmenší, co mohou pro tyto lidi, kteří komukoliv z nás možná zachránili, nebo ještě zachrání život – udělat.

A tak se 6. prosince, symbolicky na svátek dobrého biskupa Mikuláše, který se vyznačoval tím, že byl mimořádně pohostinný a staral se o mnoho lidí, dostavili do kanceláře starosty města Holešova pánové Miroslav Kutra, Jaroslav Dvorník, David Šikula, Tomáš Polepil, Pavel Bartošek a Marián Linda. Bohužel nepřišla jediná žena, paní Jitka Bílá. A před tím, co udělali či co dělají, musíme všichni pouze smeknout. To, že dostali od vedení města pamětní list v deskách a dárkový balíček, to je jen takové formální uznání jejich zásluh. Zasloužili by si mnohem, mnohem víc. Podívejte se prosím ve fotogalerii do tváří těch hrdinů, kteří se pro nás obětují. Díky Vám!!!!
Karel Bartošek

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star