Adventní koncert Big Bandu J. Hájka

Koncert Big Bandu Josefa Hájka opět velkou hudební událostí

Řadu věcí, které jsou svým způsobem mimořádné, považujeme za normální, protože existují blízko nás, v našem nejbližším okolí. Týká se to mimo jiné také největšího holešovského hudebního tělesa – Big Bandu Josefa Hájka. Tento orchestr, „nadupaný“ skvělými jazzovými muzikanty, patří ke špičce moravské swingové hudby. A každé jeho vystoupení je opravdovou mimořádnou hudební událostí, která ohromí všechny posluchače.

A předvánoční koncerty Big Bandu v kině Svět mají svou dlouholetou tradici, na kterou navázal i letošní koncert, pořádaný tentokrát skutečně těsně před svátky – v pátek 22. prosince. Velký sál kina byl zaplněný do posledního místečka (a to včetně balkonů, na které se normálně diváci nepouští, ale tentokrát je tam museli pořadatelé umístit, jinak by snad došlo ke zboření budovy kina). Josef Hájek si kromě svých kmenových zpěváků přizval také hosty. Koncert zahájili skvělí mladičtí muzikanti ze zlínské Základní umělecké školy Morava – Young Moravia Jazzband. Tento rovněž swingový orchestr okouzlil nejen přesným zvukem a frázováním, ale i originalitou zvolených skladeb – mladí se nebojí těžkých „klád“ moderního jazzu. A jejich poslední klasická swingová skladba dohnala mnohé posluchače (včetně pisatele těchto řádků) až k slzám – zatímco mladičtí zlínští muzikanti hráli, postupně k nim přicházeli staří holešovští pardálové a připojovali se k jejich hře, takže na konci skladby už burácel sálem opravdu obrovský swingový orchestr. No a pak následoval opravdu dobrý a vyrovnaný výkon Big Bandu, který si v předvánočním čase zahrál jednak známé vánoční jazzové skladby i oblíbené swingové evergreeny. No a milou třešničkou na dortu tohoto perfektního koncertu bylo vystoupení děvčátek z pěveckého sboru holešovské ZUŠ, která mile provedla známé koledy, ke kterým se připojil celý sál.

Takže všichni posluchači dostali těsně před vánocemi krásný dárek – nejen hudební zážitek, ale i několik vzácných chvil neskutečně příjemné, pospolité atmosféry, kterou umí udělat právě náš Big Band Josefa Hájka!

Karel Bartošek

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star