Zámecké kluziště zahájí svůj provoz

 

 

Holešov - Po loňské zkušenosti se zastupitelé města rozhodli i letos instalovat v atraktivním prostředí zámecké zahrady mobilní kluziště pro veřejné bruslení. Oproti loňsku se ale bude bruslit pouze dva měsíce. „Led v březnu nebyl už tak kvalitní a navíc to s prvními jarními náznaky láká lidi spíše do přírody než na kluziště,“ uvedl starosta města. Provoz ledové plochy o rozměrech 15 x 30 metrů v Holešově bude slavnostně zahájen ve středu 10. ledna v 16 hodin. Krátký doprovodný program zajistí Středisko volného času TyMy. Kluziště budou opět moci využívat školy, družiny, hokejisté i široká veřejnost. Pracovníci holešovských technických služeb v těchto dnech připravují terén i zázemí pro kluziště. S přípravami mohli pracovníci začít až po novoročním ohňostroji, aby byl lidem umožněn přístup do zahrady, odkud většina návštěvníků ohňostroj pozoruje.  V režimu zahájení provozu bude kluziště veřejnosti otevřeno každý pracovní den od 12 hodin, v pondělí, středu a pátek se kluziště uzavře vždy ve 20:00, v úterý a čtvrtek pak v 18 hodin. Víkendové bruslení bude rozděleno vždy do dvou bloků, mezi kterými bude hodina věnována úpravě ledové plochy. Bruslení bude zájemcům umožněno od 10 do 14 hodin a následně od 15 do 20 hodin. Kluziště bude k dispozici školním skupinám i veřejnosti a díky osvětlení bude provoz možný až do večerních hodin, kdy veřejnost v úterý a čtvrtky od 19:00 do 21:00 hodin vystřídají hokejisté. Díky značnému zájmu bude pronájem kluziště pro hokejová utkání možný také v soboty a neděle od 8 do 10 hodin. Dopolední pronájmy kluziště v pracovních dnech budou umožněny po předchozí domluvě s Technickými službami. Děti do 6 let mohou v zámecké zahradě bruslit zdarma, děti od 6 let, studenti do 18 let a senioři za 20 Kč a dospělí pak zaplatí 40 Kč. Za hodinový pronájem kluziště pro hokej bude účtována částka 500 Kč. V provozní době kluziště budou v provozu také toalety ve správní budově.
Doufáme, že si nejen obyvatelé Holešova užijí romantickou atmosféru zámeckého bruslení alespoň ve stejně hojném počtu jako v loňském roce.

 

Provozní doba zámeckého kluziště

 

Veřejnost

 

Po, St, Pá 

12 - 20 hod
(14 -15 přednostně s hokejkami)

Út, Čt

12 – 18 hod

So, Ne

10 – 14 hod
15 – 20 hod

Pronájmy (hokej)

 

Út, Čt

19 – 21 hod

So, Ne

8 – 10 hod

 

Od pondělí do pátku dopoledne pronájmy po předchozí objednávce

Telefonické objednávky pronájmů pouze v pracovních dnech, minimálně 1 den předem v době od 8 do 14 hod na tel. 734 878 711

 

 

 

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star