Lucie Bakalová z gymhol se dostala do finále soutěže Zlatý Ámos

Chemikářka Lucie Bakalová okouzlila nejenom své žáky, kteří ji nominovali na Zlatého Ámose, ale také porotu v čele s psychiatrem Janem Cimickým. Ta ji totiž vybrala mezi 6 finalistů, kteří se utkají v „souboji“ o korunu pro nejoblíbenějšího učitele.

Anketa Zlatý Ámos je výjimečná tím, že do ní mohou své oblíbené učitele přihlásit pouze žáci. A musí toho udělat mnohem víc. Do přihlášky musí napsat charakteristiku učitele, přidat jednu společně prožitou příhodu, a navíc sehnat sto podpisů dalších spolužáků či dospělých, kteří kandidaturu podporují. Sehnat podpisy na holešovském gymnáziu nebyl vůbec žádný problém, žáci jich sesbírali mnohem více, než bylo potřeba.

Po krajském kole, které Lucie ozvláštnila tím, že porotu „nahnala“ před budovu, protože jí zakázali dělat chemické pokusy v budově s mnoha požárními čidly, byla zvolena nejoblíbenější učitelkou pro Zlínský kraj. Následovalo semifinále v Praze, kam ji taktéž doprovodili ti, kteří to celé „spískali“. Nemohli ale na samotnou soutěž, tak si alespoň užili krás matičky Prahy. Chemikářka Bakalová mezitím obhajovala svůj postup, a jak se zdá, porotu přesvědčila. Dostala se do velkého finále - jako jediná zástupkyně Moravy.

O výherci Zlatého Ámose rozhoduje porota, ale jelikož jsme na Lucii všichni hrdí, můžeme jí pomoci získat titul Ámos Sympaťák. Čas na to máte do 23. 3. 2018. Ámose sympaťáka 2018 totiž jako obvykle volí lid. Stačí si poslechnout medailonky všech finalistů, vybrat si jednoho z nich a kliknout. To vše najdete na webu ČT :D.

http://decko.ceskatelevize.cz/zlaty-amos-2018

 

Rozhovor s Lucií Bakalovou můžete očekávat v březnovém vydání Holešovska.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star