Hlášení městského rozhlasu 21. - 22. března 2018

Velikonoční koncert Holešovského komorního orchestru a Holešovského chrámového sboru se uskuteční v květnou neděli 25. března 2018 od 15,30 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Vstupné je dobrovolné.

 

Vítání jara pořádá Středisko volného času TYMY v neděli 25. března a to formou vycházky přes Žopy na mysliveckou chatu v Přílepích. Sraz je v 10,00 hodin u Základní umělecké školy, po cestě jsou připraveny soutěže, hry, povídání o přírodě, společný táborák a na závěr setkání se sokolníky a jejich svěřenci.

 

Eco akci Čistá Rusava pořádá Sbor dobrovolných hasičů v sobotu 7. dubna od 8,00 hodin. Sraz zájemců o pomoc bezbranné řece Rusavě je na hasičské zbrojnici, Bořenovská č.p. 1422. V dopoledních hodinách se koná úklid, po jeho dokončení občerstvení na zbrojnici.

 

Recitál Slávka Janouška a Luboše Vondráka se uskuteční ve čtvrtek 12. dubna od 19,30 hodin v sále Střediska volného času TYMY. Vstupné je 150,- Kč, předprodej vstupenek v kanceláři TYMY.

 

Akce Řezbáři v Přílepích, aneb probuzení parku a zámku Přílepy se uskuteční v zámeckém areálu v Přílepích od čtvrtku 12. dubna do neděle 15. dubna. Během těchto dní se uskuteční bohatý program včetně odborných prohlídek přílepského zámku a zámeckého parku  s průvodcem, přednášek a zejména přehlídky řezbářských prací studentů Střední nábytkářské školy z Bystřice pod Hostýnem. O víkendu bude přístupný i skákací hrad a bohaté občerstvení pro návštěvníky akce.

 

Mezi typické předjarní  tradice patří i klasické zabijačkové hody. Ty bude možné navštívit v pátek 23. března od 7,00 do 13,00 hodin před podnikovou prodejnou Řeznictví Rostislav Matula na staré tržnici. Na prodej budou nejen klasická jelítka a jaterničky, ale také vařená hlava, kolena, ovar, zabijačková polévka a další speciality.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star