Holešovský zámek zaplnily mažoretky

Ve velkém sále holešovského zámku se v neděli 8. 4. uskutečnil již 9. ročník mažoretkového festivalu Všetulská hůlka. Tento festival má své kořeny ve Všetulích, konal se totiž dříve v prostorách TYMYcentra, po vzniklém věhlasu a obrovské účasti účinkujících byl přesunut do reprezentativních prostor zámku. Tam všechny vystupující i diváky a fanoušky přivítaly kromě současného vedení radnice také historické osobnosti. Letošního ročníku se zúčastnilo 22 mažoretkových souborů, od nejmenších minimažoretek až po starší juniorky.  Porota byla opět složena ze zkušených porotců z různých mažoretkových asociací.

Skvěle se vedlo domácím mažoretkám, které novou soutěžní sezónu zahájily již 10. března v Bystřici pod Hostýnem, odkud si skupina Lentilky odvezla bronzové medaile.  Velkým úspěchem na domácí půdě byl zisk dvou prvních míst právě na Všetulské hůlce. Pro nejmladší členky – Lentilky miniformace – to byla úplně první soutěž. „Své vystoupení zvládly perfektně a zaslouženě si domů odnesly zlaté medaile v kategorii děti starší,“ hodnotila jejich vystoupení Lenka Klepalová.  Jejich zkušenější kolegyně – Lentilky skupina - získaly v juniorkách mladších taktéž prvenství.

Dařilo se také děvčatům na jiných soutěžích v disciplínách sólo a duo: Magdaléna Fuksová (sólo děti B) – 4. místo na Mistrovství Moravy a Slezska s postupem na MČR;  4. místo Tornádo Ostrava. Dorota Bělíčková + Klaudie Uvírová (duo děti B.) – 1. místo na Mistrovství Moravy a Slezska s postupem na MČR; 3. místo Tornádo Ostrava. Kateřina Lysková + Kateřina Zelinková (junior starší A) - 1. místo a titul Mistr Moravy a Slezska s postupem na MČR. „Děkujeme děvčatům za vzornou reprezentaci a trenérkám Barboře Maťové, Jolaně Saibertové, Kateřině Lucké, Agátě Horákové a Nikole Zlámalové za pečlivou přípravu,“ dodává Klepalová.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star