Dny města Holešova budou stylové, sportovní i roztančené

Tisková zpráva ze dne 27. 4. 2018

 

Holešov – Na druhý květnový víkend připravuje město Holešov Dny města, v rámci kterých budou tradičně předány granty neziskovým organizacím v Akci milion a oceněny osobnosti města Holešova. Mimo jiné se návštěvníci mohou těšit na besedu s europoslancem Teličkou, Májový jarmark na náměstí nebo hudební pořad ke Dni matek.

Dny města letos ozvláštní pokus o vytvoření rekordu a zařazení do české knihy rekordů – vytvoření největší české vlajky z balonků. Na akci jsou zvány všechny místní i přespolní školy a školky, přivítání budou ale také všichni senioři, maminky i tatínkové na rodičovské dovolené a všichni ti, kteří budou mít ve čtvrtek 10. 5. dopoledne čas a chuť se připojit. Z této unikátní akce vzniknou letecké fotografie, které budou všem zúčastněným patřičnou vzpomínkou. Žáci škol a školek dostanou jako upomínku na tento den také pamětní list.

Páteční večer se potom ponese v duchu bigbandu – ale tak trochu jinak. Na holešovském náměstí všechny zúčastněné roztančí mladá kapela Red Socks Orchestra, která klade důraz především na to, aby se publikum bavilo. Tomu přizpůsobuje také svou produkci, která je plná života, pohybu a moderních hudebních stylů. Na tuto večerní party nebude vybíráno žádné vstupné, všichni mohou prostě přijít, poslouchat, občerstvit se, tančit a hlavně bavit se.

V sobotu pak bude na náměstí probíhat Májový jarmark s kulturním programem. Vystoupí různé místní i zahraniční folklorní soubory. Současně bude na hasičské zbrojnici probíhat hasičská okrsková soutěž doplněná o netradiční mezinárodní účast hasičů z partnerských měst. Je vyhlášena soutěž o Pohár starosty města, jejíž součástí bude také výstava historické i moderní hasičské techniky.  Odpoledne bude slavnostní vernisáží zahájena výstava fotografií turčiansko – kremnického regionu. Později dostane spolupráce Holešova s městem Topoľčianky oficiální podobu prostřednictvím podpisu partnerské smlouvy. Následovat bude slavnostní ocenění osobností, které působí či působily v oblasti sportu, kultury a dalších aktivit. Cílem vyhlašování osobností města v uvedených oblastech je podpořit veškeré aktivity v tělovýchově, sportu, kultuře, volnočasových a dalších oblastech, seznamovat s nimi širokou veřejnost a snažit se tak o jejich propagaci. Sobotu pak uzavře Ohňostroj rytmů  - Oleg Sokolov a Neo Percussio, koncert v rámci festivalu Musica Holešov.

 

Po nedělní mši svaté za město a partnerská města si všechny delegace a oceněné osobnosti zasadí strom přátelství v zámecké zahradě. Plánována je také zastávka u Lípy sokolů s krátkým uctěním památky. Dny města pak zakončí komponovaný pořad Kytička pro maminky.

 

 

Hana Helsnerová

hana.helsnerova@holesov.cz

774359921

dny-holesova-13-4-web.jpgrekord-balonky-mail.jpgkoncert-plakat.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star