Porotci opět hodnotili školní časopisy

Již podruhé se letos v holešovském středisku volného času TyMy konala soutěž školních časopisů. Uspořádalo ji Informační centrum mládeže. Tentokrát se jednalo o postupovou soutěž vyhlášenou MŠMT, vítězové tohoto krajského kola tedy postupují do kola celostátního. Do soutěže se přihlásilo hned 10 škol, které byly rozděleny na kategorie základní a střední školy a v rámci těchto dvou kategorií porota hodnotila jak elektronické verze časopisů, tak časopisy tištěné.

Porota měla nelehkou úlohu, subjektivní pohled jistě zanechal určitou stopu, nakonec se ale porotci shodli a vybrali vítěze ve všech kategoriích. První místo v kategorii časopisy tištěné základní školy se umístila škola ZŠ z Frýdku Místku. V kategorii základní školy elektronická verze získala první místo ZŠ UNESCO Uherské Hradiště. V kategorii střední školy časopisy tištěné se na prvním místě umístily shodně školy – SŠ COPT Kroměříž a SPŠ Zlín. V kategorii střední školy časopisy v elektronické verzi získala cenu SČ COPT Kroměříž.

Slavnostní vyhodnocení proběhlo dne 26. února za účasti školních redakcí, pořadatelů i porotců. Součástí vyhodnocení byla také beseda s novináři, kteří mladým redaktorům prozradili zajímavé informace z „branže“ a zároveň poradili, co se dá zlepšit nebo změnit. Hlavním cílem živé diskuse a workshopů byla ale podpora mladých, talentovaných redaktorů, kteří novinářskému řemeslu věnují kus svého volného času a energie nad rámec svých školních povinností. A je třeba poznamenat, že to dělají opravdu dobře.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star