Hororová Rohálovská 50

Letošní 9. ročník oblíbeného akčního cyklistického závodu přinesl závodníkům opět zajímavou trať, spoustu adrenalinu a mimo jiné také hororové překvapení. Ve strašidelném duchu se nesl celý průběh závodu, od samotné upoutávky, přes stylovou vizáž některých závodníků až k samotnému setkání se strašidly tváří v tvář. Organizátoři kromě překvapení pro jezdce svědomitě připravili také skvělou trať s převýšením 950 metrů, s dvěma brody, prudkými stoupáními, zábavnými sjezdy a atraktivními singletraily.

Hlavní závod odstartoval ve 12:30 výstřelem z napoleonského děla, závodníci se v čele s terénním zaváděcím vozem vydali na úvodní okruh, zakončený rychlostní prémií. Dlouho se jezdci drželi v těsných rozestupech s vyrovnaným tempem, postupně se ale favorité dostávali do vedení, které si udrželi až do cíle. Vítězem Rohálovské 50 se stejně jako v loňském roce stal Jan Jobánek, který je zároveň držitelem rychlostního rekordu trati z roku 2012. Ani letos se mu ale nepodařilo sebe samotného pokořit a dojel s časem 1:44:53. Jako druhý dorazil Marek Rauchfuss, v těsném závěsu pak Pavel Skalický. Na čtvrtém a pátém místě se umístili bratři Fojtíkové.  V ženské kategorii zvítězila Krzystała-Stępień Zuzanna s časem 2:03:32.

Diváci vytvářeli skvělou atmosféru na oblíbených úsecích závodu, oba brody nevyjímaje. Někteří závodníci sice nástrahám vodního přejezdu podlehli a nedobrovolně se vykoupali, avšak za bouřlivého skandování hbitě opět naskočili do sedla a neohroženě šlápli do pedálů. Závod byl rozdělen do více kategorií. Jedna samostatná (s humorným názvem TIR) byla vypsána pro závodníky nad 100 kilogramů. Svůj vlastní závod si v dopoledních hodinách odjely také děti. Po celý den pak probíhal doprovodný program včetně dětských atrakcí, hudebního programu nebo tomboly.

Letos, stejně jako v letech minulých, byla organizována finanční podpora potřebným. Letos byl výtěžek věnován Šimonovi z Přerova, který statečně bojuje se vzácnou a zákeřnou nemocí - juvenilní dermatomyozitidou.

Rohálovská 50 byla pro závodníky jistě vyčerpávající, pro diváky však velice pestrá, atraktivní a pozoruhodná. Obrovskou pochvalu si zaslouží pořadatelé za bezchybnost, svědomitost o obětavost. Za to, že vkládají srdce do „Naší jarní srdcovky.“

Hana Helsnerová

 

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star