Hlášení městského rozhlasu 30. - 31. května 2018

Město Holešov upozorňuje všechny občany, že k 30. červnu je splatný místní poplatek za komunální odpad, na který už nejsou roznášeny složenky do schránek.

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie a to v pondělí 11. června od 7,30 do 14,30 hodin v některých objektech ulice U Kasáren a Zlínská, tentýž den od 8,30 do 13,45 v části ulic Míru, Palackého a Sokolská, dále ve středu 13. června od 7,30 do 15,00 hodin v části ulice Havlíčkova a v pondělí 18. června od 7,30 do 14,00 hodin v některých objektech ulic Tovární, U Letiště a Zlínská. K dalšímu přerušení dodávek elektrické energie dojde v pátek 22. června od 7,30 do 11,00 hodin v části ulice Tovární a v ulici U letiště, tentýž den pak od 11,30 do 15,00 hodin v části Všetul. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

Charitativní Běh pro prales se uskuteční v pátek 1. června na hřišti Všetuly. Startovné je 90,- Kč za rodinu s dětmi nebo jednotlivce, což představuje záchranu 10m2 deštného pralesa. Start je v 18,00 hodin na trase dětské kategorie a kategorie rodiče s dětmi (300 m) a v 19,00 hodin na trase 5 km. Při akci je doprovodný program pro děti

 

Tradiční velkolepé Historické dny na tvrzi Kurovice se uskuteční o víkendu 2. -3. června. V mimořádně bohatém programu vystoupí řada skupin historického šermu, dobové hudby a tance, samozřejmostí bude bohatý výběr krmí a nápojů, odborné prohlídky tvrze s průvodcem a přednášky.

 

Celoměstská oslava Dne dětí proběhne v neděli 3. června v zámecké zahradě, v případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v podloubí zámku. Vstup je volný.

 

V úterý 5. června se od 16,00 hodin uskuteční ve Štukových sálech Arcibiskupského zámku setkání nazvané Hovory o hospicové péči v rodinách, pořádané Palliare Carpe-Diem, týmem paliativní a hospicové péče v rodinách pacientů. Tématem setkání budou nové možnosti péče o těžce nemocné a umírající v domácím prostředí, dozvíte se, jak domácí hospic pracuje, jaké možnosti pacientům přináší a jaký má pro ně i pro celé jejich rodiny význam. Hostem setkání bude vedoucí sestra hospice Duha z Hořic v Podkrkonoší, paní Jana Sieberová, která spolupracuje s MUDr. Svatošovou, zakladatelkou hospicové myšlenky u nás. Vstup na setkání je volný.

 

Pro malé i velké cyklisty proběhne ve čtvrtek 7. června od 15,00 hodin na hřišti 1. Základní školy ve Smetanových sadech akce Na kolo jen s přilbou. Bude připraven pestrý program a na všechny účastníky čekají malé odměny. Vyplatí se přijet na kole či koloběžce a s přilbou.

 

Pracovnice firmy E.on bude v sobotu 2. června zapisovat v místní části Tučapy stavy elektroměrů všech dodavatelských firem. Žádá občany , aby umožnili přístup k elektroměrům, nebo nechali stav zapsán na viditelném místě.

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star