Průběh současných investic města

Město nyní ovlivňuje několik významných investic, zásahy jsou pro všechny obyvatele viditelné a patrně také do jisté míry omezující. Citelná je samozřejmě zvýšená a zkomplikovaná dopravní situace hlavně v oblasti nově vznikajícího terminálu a kruhové křižovatky, která nastává v odpoledních hodinách a zvláště pak v závěru týdne. Děkujeme ale všem účastníkům silničního provozu za disciplinovanost a ohleduplnost.

Obě stavby se sice nevyhnuly komplikacím, ale směřují ke zdárnému konci. Stavbu autobusového nádraží pozdrželo například budování nové kanalizace. Na kruhové křižovatce je pak nutné přeložit sítě a navíc se protahují dohody s jedním vlastníkem.

Se stavbou křižovatky souvisí revitalizace parku v Masarykově ulici, kam byla přesunuta socha prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Park si již delší dobu žádal obnovu, která právě probíhá, a blíží se k závěru.

„Čtvrtou významnou stavbou a také prakticky takřka čtyři roky připravovanou je vybudování staronového atletického areálu na stadionu Míru. Tato stavba byla zahájena koncem jara a dodavatel velice usilovně a velmi profesionálně pokračuje dle harmonogramů. Menší navýšení nákladů – v porovnání se stavbou – přineslo umístění rozvodů a vybudování patek pro osvětlení. A to proto, že sice projekt s tímto počítal, ale osvětlení se nedostalo do podpory projektu, a bylo by asi chybné při stavbě vedení do země neuložit, protože by již v budoucnu nešlo do podloží kopat,“ dodává starosta města Rudolf Seifert.

Ještě jednou děkujeme všem za trpělivost, práce by měly být hotovy přibližně v předpokládaných termínech, na podzim se tedy můžeme těšit na citelnou úlevu a velký posun v reprezentaci našeho města.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star