Mimořádné hlášení městského rozhlasu 24. července 2018

  1. ročník festivalu židovské kultury Ha-Makom Holešov se právě zahajuje. Pokud se chcete zúčastnit ještě dnešního programu, v  18,30 hodin se uskuteční na nádvoří zámku koncert Lenky Lichtenberg Kvartetu nazvaný „Cesta za židovskou písní“.

Zítřejší program zahájí v 10,00 hodin komentovaná prohlídka Šachovy synagogy s jejím správcem, Vratislav Brázdilem. Ve 12,00 hodin proběhne v synagoze přednáška Ing. Vykoukala „Voda pro Izrael – naděje pro svět“, ve 13,30 hodin to bude opět v synagoze prezentace dochovaných synagog v celé České republice architekta Klenovského . V 15,15 hodin začíná v synagoze Minikurz hebrejštiny Achaba Haidlera, v 17,00 hodin tamtéž koncertní pořad Vladimíry Dvořákové a Štěpánky Soukupové Stará láska k výročí vzniku ČSR a Státu Izrael. Středeční program vyvrcholí v zámeckém New Drive clubu v suterénu divadelním představením z poezie Věry Weislitzové, manželky Arnošta Lustiga, nazvaným Svět naruby – Takzvaný ráj od 19,00 hodin.

Na náměstí je umístěn informační stan, ve kterém jsou k dispozici festivalové noviny, vstupenky na akce, program festivalu i další podklady a upomínkové předměty.  

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star