Hlášení městského rozhlasu 8. - 9. srpna 2018

Společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s. upozorňuje občany Holešova a jeho místních částí , že se na území Holešovska pohybuje neznámá skupina, která se vydává za zaměstnance společnosti Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s. a nabízí čištění kanalizačních přípojek , případně jiné vodařské práce. Společnost VaK Kroměříž, a.s. prohlašuje, že se nejedná o zaměstnance VaK Kroměříž, a.s. a doporučuje občanům zvýšenou opatrnost při jednání s těmito lidmi. V případě pochybností s identifikací zaměstnanců VaK Kroměříž,a.s. se obraťte na nepřetržitou službu na dispečinku VaK Kroměříž, a.s. tel. 607 993 244 nebo e-mail dispecink@vak-km.cz    

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v  pátek 10. srpna od 9,00 do 14,00 hodin v areálu Policejní školy na Zlínské ulici a v pondělí 13. srpna od 7,30 do 14,30 hodin v ulici Partyzánská a v objektu Sportovní ulice č.p. 1626. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

Od středy 8. srpna do soboty 11. srpna bude v zámecké zahradě každý den od 21,00 hodin promítat české filmy Kinematograf bratří Čadíků. Informace o programu kinematografu naleznete na náměstí dr. E. Beneše v informačním stanu města Holešova.

Od soboty 11. do neděle 12. srpna se na modelářském letišti za Větřákem uskuteční již 20. Čmelák model show s mimořádně bohatým programem pro dospělé i děti a se stejně tak bohatým občerstvením.

Celý příští týden se bude v Holešově konat velká mezinárodní hudební akce – Letní škola barokní hudby, během které proběhnou po celém městě koncerty pedagogů i studentů. Informace o připravovaných koncertech a dalších akcích najdete rovněž ve festivalovém stanu města Holešova na náměstí.

V sobotu 25. srpna se v Pravčicích, v areálu zemědělského podniku uskuteční akce Žně našich dědů. Od 10,00 hodin začnou žňové práce – žnutí obilí srpem, kosou, lopatáčem, vázání obilí do snopů a mandelů, ukázka výroby povřísel, průvod z pole a poděkování za úrodu a výmlat obilí cepy, stacionární mlátičkou a fukarování obilí. V průběhu dne bude zajištěna ochutnávka a prodej regionálních výrobků Zlínského kraje.

 

Dožínky Zlínského kraje se konají od pátku 17. do soboty 18. srpna v Kroměříži a to zejména na Velkém náměstí. V Klubu Starý pivovar se pak v sobotu uskuteční Dožínkový gastrofestival a doprovodný folklorní program. V chrámu sv. Mořice bude sloužena v sobotu 18. srpna od 13,00 hodin děkovná mše sv. za úrodu.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star