Mimořádné hlášení městského rozhlasu 13. srpna 2018

V našem městě právě probíhá mimořádná mezinárodní hudební událost – Letní škola barokní hudby. V rámci setkání skoro dvou stovek špičkových hudebníků, věnujících se barokní hudbě, proběhne i v našem městě řada koncertů.

Zítra, tedy v úterý 14. srpna to bude od 14,00 Komorní koncertík při dobré kávičce v Kavárně mlsná kočka. Na programu budou středověké a staré ruské a gruzínské skladby v podání Cody Perka, Samuela Škoviera a Odnřeje Dobisíka. Vstup zdarma. Od 20,00 hodin potom proběhne první studentský koncert duchovní hudby v nádherných, akusticky mimořádně kvalitních prostorách kostela sv. Anny. Vstupné je 100,- Kč.

Druhý studentský koncert, takzvaná „Zámecká noc“ proběhne ve středu, 15. srpna od 20,00 hodin na nádvoří holešovského zámku. Vstupné je rovněž 100,- Kč a návštěvníky čeká kromě krásné hudby a zpěvu také jiskřivé víno.

Letní škola barokní hudby vyvrcholí v pátek 17. srpna od 19,30 ve velkém sále zámku společným provedením oratoria Georga Fridricha Handela „Alexandrova slavnost aneb Síla hudby“. Na tomto koncertě se představí i vítězové soutěže studentů Letní školy. Opakování tohoto závěrečného koncertu se uskuteční v sobotu 18. srpna od 19,00 v bazilice na sv. Hostýně.

Podrobnější informace o aktivitách Letní školy barokní hudby i vstupenky na jednotlivé akce spolu s pozvánkami na další kulturní akce v Holešově najdete v informačním stanu, který bude až do středy 15. srpna stát vždy od 10,00 hodin na náměstí.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star