Hlášení městského rozhlasu 15. - 16. srpna 2018

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie ve středu 29. srpna od 7,30 do 9,30 hodin v některých objektech  ulice Bořenovské, tentýž den od 10,00 do 12,00 hodin v některých objektech ulic Dukelská, Míru, Ovocná, Sokolská, Za Cukrovarem a Zahradní a rovněž tentýž den od 12,30 do 14,30 v některých objektech  ulic Dukelská, Ovocná, Rymická, Za Vodou a Zahradní. Dále bude dodávka elektrické energie přerušena v pátek 31. srpna od 7,30 do 15,00 v ulicích Grohova a Samostatnost. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

Celý tento týden se v Holešově koná velká mezinárodní hudební akce – Letní škola barokní hudby, během které probíhají po celém městě koncerty pedagogů i studentů. Druhý studentský koncert, takzvaná „Zámecká noc“ proběhne ve středu, 15. srpna od 20,00 hodin na nádvoří holešovského zámku. Vstupné je 100,- Kč a návštěvníky čeká kromě krásné hudby a zpěvu také jiskřivé víno.

Letní škola barokní hudby vyvrcholí v pátek 17. srpna od 19,30 ve velkém sále zámku společným provedením oratoria Georga Fridricha Handela „Alexandrova slavnost aneb Síla hudby“. Na tomto koncertě se představí i vítězové soutěže studentů Letní školy. Opakování tohoto závěrečného koncertu se uskuteční v sobotu 18. srpna od 19,00 v bazilice na sv. Hostýně.

Klub výsadkových veteránů Holešov pořádá v úterý 21. srpna slavnostní shromáždění u příležitosti padesátiletého výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa a vstupu sovětského tankového praporu do Holešova. Začátek akce je v 10,00 hodin v areálu Policejní školy v Holešově. Zveme srdečně nejen bývalé příslušníky 7. Výsadkového pluku zvláštního určení, ale i všechny občany města Holešova. Přijďte vzpomenout společně s výsadkáři tento temný okamžik našich dějin

 

V sobotu 25. srpna se v Pravčicích, v areálu zemědělského podniku uskuteční akce Žně našich dědů. Od 10,00 hodin začnou žňové práce – žnutí obilí srpem, kosou, lopatáčem, vázání obilí do snopů a mandelů, ukázka výroby povřísel, průvod z pole a poděkování za úrodu a výmlat obilí cepy, stacionární mlátičkou a fukarování obilí. V průběhu dne bude zajištěna ochutnávka a prodej regionálních výrobků Zlínského kraje.

 

Dožínky Zlínského kraje se konají od pátku 17. do soboty 18. srpna v Kroměříži a to zejména na Velkém náměstí. V Klubu Starý pivovar se pak v sobotu uskuteční Dožínkový gastrofestival a doprovodný folklorní program. V chrámu sv. Mořice bude sloužena v sobotu 18. srpna od 13,00 hodin děkovná mše sv. za úrodu.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star