Festival chilli papriček opět pomáhal

Po loňském úspěchu se i letos místní „chilli nadšenci“ rozhodli uspořádat pod záštitou SDH Žopy unikátní festival s názvem Žopský vypalovák. Do žopského areálu se tak sjelo na 500 fanoušků této pálivé záležitosti, kteří si jistě přišli na své. Na návštěvníky čekalo nepřeberné množství chilli papriček, domácích chilli produktů, rostlin a pochutin. V nabídce se objevila například pálivá klobása zvaná „klobaněro“ nebo pivní chilli speciál.

Stěžejním bodem programu byla opět neopomenutelná soutěž v pojídání chilli papriček – Chillimaster 2018. Tentokrát se do soutěže přihlásilo 15 odvážlivců včetně neohrožené zástupkyně něžného pohlaví. Po zahřívacích kolech se i letos mnozí z účastníků dožadovali většího kalibru a ujišťovali se, zda už ta soutěž vůbec začala. „Letos se u soutěžního stolu sešli opravdoví draci, sám jsem zvědavý, jak soutěž dopadne,“ usmíval se jeden z pořadatelů Roman Javořík. Po nejednoduchém klání, za které někteří ze soutěžících zaplatili daň v podobě orosených čel a křečí v břiše, pozvedl vítěznou trofej nad hlavu soutěžící Pavel Surfar z Jeseníků, který tak obhájil své vítězství z loňského roku.

Pro děti byly po celý den připravené různé soutěže, projížďky na voze a další atrakce. Celý výtěžek z akce - tentokrát ve výši rovných 50 tisíc korun - byl opět věnován místnímu Dětskému klubu Sovička.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star