Knihovnička Holešovska se rozrůstá o další publikaci

Knihovnička Holešovska se rozrůstá o další kousek. Vychází více než stostránková publikace s názvem Malé i velké holešovské osmičky. Slavnostně bude uvedena a pokřtěna v rámci vernisáže stejnojmenné výstavy v úterý 25. 9. Od té doby bude také v prodeji za cenu 80 Kč.

Jde o 35. svazek Knihovničky Holešovska, zpracované kolektivem autorů , kterou vydalo Město Holešov ve spolupráci s Gymnáziem Ladislava Jaroše Holešov.

V první části, zpracované členy Vlastivědného kroužku Holešov, se věnuje v deseti krátkých kapitolách pro náš národ osudovým letopočtům, končícím osmičkou, a to z hlediska historie města Holešova. Jsou zde tedy popsány a řadou dobových fotografií, dokumentů a ilustrací přiblíženy události v Holešově nejen v přelomových letech 1848, 1918, 1938, 1948 a 1968, ale i v letech z hlediska "velké" historie méně významným, pro Holešov však důležitým - 1868-1878, 1888-1898, 1928 a 1958. V druhé části potom větší práce od Mgr. Václava Novotného popisuje "osmičkové" roky na Gymnáziu Ladislava Jaroše Holešov, které je po celou dobu své více než stoleté existence hlavním centrem vzdělanosti našeho města a je zakončena milou povídkou studentky gymnázia, Petry Podolové, která se vcítila do atmosféry roku 1968 a s touto prací obsadila druhé místo v Literární soutěži pro studenty středních škol Zlínského kraje Osudové osmičky na konci letopočtu.

dsc-0190 (1).jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star