Hlášení městského rozhlasu 26. - 27. září 2018

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v pondělí 1. října od 7,30 do 15,00 hodin v Grohově ulici č.p. 1266 a v některých objektech ulice Palackého a ve středu 3. října na ulici Sokolská a na Dukelské ulici č.p. 5000 a na Ovocné ulici č.p. 5010. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

Město Holešov zve všechny občany na oslavy Dne české státnosti, které se konají ve čtvrtek 27. září . Od 15,30 se uskuteční setkání na místě nového Masarykova parčíku na Masarykově ulici naproti prodejny Lidl. Zde bude slavnostně odhalena socha T.G. Masaryka, přenesená sem od Gymnázia, zasazen pamětní strom a prezentována reprezentativní kniha o našem městě – Holešov – město ve spirálách času. Knihu bude možno zakoupit na místě za zvýhodněnou cenu. V 17,00 hodin proběhne ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie mše sv. ke sv. Václavu a od 18,00 v kostele sv. Anny Svatováclavský koncert Holešovského komorního orchestru. Vstupné je dobrovolné a jeho výtěžek bude věnován na projekt „Ježíškova vnoučata“. Repre knihu bude možné zakoupit i v obou kostelích rovněž za zvýhodněnou cenu 500,- Kč, přičemž běžná cena je 700,- Kč za výtisk.

V úterý 2. října proběhne od 17,00 hodin v Sala terreně holešovského zámku v rámci Týdne knihoven slavnostní představení reprezentační knihy o Holešově – Holešov – město ve spirálách času a to formou besedy s autory publikace, kteří posluchače seznámí s objevy, které o historii Holešova učinili. Součástí tohoto setkání bude i autogramiáda.

Spolek Všetuláci sobě srdečně zve na žehnání nové všetulské zvonice Mons. Janem Graubnerem, arcibiskupem olomouckým, které se uskuteční v neděli 7. října ve Všetulích. V 11,15 hodin projde krojovaný průvod obcí, ve 12,00 hodin proběhne slavnostní mše sv. spojená s žehnáním zvonice, od 14,00 hodin začne hodová zábava, ve 14,45 hodin vystoupí folklorní soubor „Všetulský Hanáček“ a od 15,00 hodin bude svatofrantišťské žehnáním zvířatům. K tanci a poslechu bude hrát dechová hudba MORAVÁCI. Pro děti bude připraven skákací hrad a trampolína.

Big Band Holešov pořádá v pátek 5. října od 19,30 hodin v kině Svět vzpomínkový koncert ke 120. výročí narození George Gershwina, sestavený výhradně z jeho skladeb. Vstupné je 120,- Kč

V neděli 7. října od 15,00 hodin proběhne ve společenské hale SVČ – TYMY koncert Evy a Vaška. Vstupné stojí v předprodeji v kanceláři TYMY 150,- Kč a na místě 200,- Kč

Od 1. listopadu letošního roku zahajuje v Holešově provoz ordinace praktického lékaře pro dospělé MUDr. Hana Krybusová. Ordinace se nachází na ulici Palackého č.p. 972, tedy v lékařském domu po MUDr. Zimákové.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star