Oprava autobusového nádraží dokončena

Tisková zpráva ze dne 15. 10. 2018

 

Holešov - Po půl roční rekonstrukci vznikl v Holešově nový dopravní terminál, který nabízí moderní vzhled, lepší funkčnost a propojení autobusového a vlakového nádraží. Snížil se počet nástupišť, která jsou nově zastřešena, vznikla nová parkovací místa pro osobní vozidla a stání pro cyklisty. Dle projektu došlo ke kompletní úpravě dopravního prostoru v podobě reorganizace parkovacích stání, pěších tras a úpravě veřejného prostoru.

 

Při průběhu prací se objevily také drobné komplikace, které se ale podařilo vyřešit. Zemní práce zkomplikovaly problémy s kanalizací a se starým vedením teplovodu. Investice přesáhla i s vynucenými vícenáklady 36 milionů korun a z toho se předpokládá, že dotace by mohla dosáhnout až 90 procent. Ovšem ze základního rozpočtu.

 

V minulém týdnu proběhla za účasti zástupců všech zainteresovaných stran kontrolní prohlídka stavby a předání dopravního terminálu ke zkušebnímu, ale plnohodnotnému provozu. Během zkušebního provozu budou doladěny poslední detaily a nedostatky, které byly investorem připomínkovány.

 

Prosíme o trpělivost při zaváděcím režimu a doporučujeme ponechat si časovou rezervu při přesunu na nádraží. Předem děkujeme za obezřetnost.

 

Hana Helsnerová
hana.helsnerova@holesov.cz
774359921

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star