Hlášení městského rozhlasu 17. - 18. října 2018

V rámci oslav 100 let vzniku Československa proběhne v neděli 28. října od 9,30 hodin ve farním kostele mše sv. k příležitosti tohoto státního svátku, v 10,30 hodin se potom před kostelem uskuteční žehnání stromů republiky pro obce mikroregionu a od 11,00 hodin pietní akt u sochy T.G.Masaryka . Rovněž v neděli 28. října se uskuteční koncert ke 100. výročí vzniku Československa a to od 17,45 hodin ve velkém sále zámku. Protože koncert natáčí štáb Českého rozhlasu Brno je nutné zaujmout místa na koncertě včas, při pozdějším příchodu už posluchači nebudou vpuštěni. Filharmonie Bohuslava Martinů se sólisty pod vedením Nikol Kraft provede díla českých skladatelů – Smetany, Suka a Dvořáka. Vstupně je 100,- Kč.

 

Charita Holešov pořádá od pondělí 22. do pátku 26. října humanitární sbírku šatstva. Celý týden můžete do prostor zahrádkářského svazu na Dlažánkách od 8,00 do 16,00 hodin nosit oblečení, a jiné věci, které jsou uvedeny na plakátcích. Děkujeme, že s námi pomáháte potřebným.

Základní umělecká škola F. X. Richtera Holešov a klavírní oddělení Konzervatoře Kroměříž zvou na Klavírní odpoledne v Hudebce, které se koná ve středu 24. října od 14,00 hodin v sále Základní umělecké školy. Jeho součástí bude veřejně přístupná výuka hry na klavír žáků ZUŠ pod vedením prof. Jiřího Kadavého a veřejná přehrávka studentů klavírního oddělení Konzervatoře Kroměříž. Zváni jsou klavíristé, učitelé a všichni milovníci tohoto krásného nástroje

 

Středisko volného času pořádá akci Po stopách historie – velké, zajímavé a dobrodružné putování Holešovem, které se koná v sobotu 27. října od 14,00 do 16,00 hodin na náměstí Dr. E. Beneše. Vstupné pro rodinný tým či jinou skupinu do 5-ti osob je 50,- Kč.

Akce střediska volného času – Podzimní prázdniny v TYMY – se konají od pondělí 29. října. Jedná se o sportovní aktivity, výtvarné a keramické dílny všeho druhu a bowlingový turnaj pro děti a mládež. Přihlášky na všechny akce do 15.10. podávejte v kanceláři TYMY.

SVČ TYMY pořádá výlet do Ostravy nazvaný Velký svět techniky v Dolních Vítkovicích a Hornická expozice v Landek parku a to v úterý 30. října. Odjezd je v 8,00 hodin z autobusového nádraží Holešov, návrat do 18,00 hodin. Cena je 390,- Kč a vstupné pro dítě cca 150,- Kč. Přihlášky se do 15.října  přijímají v kanceláři TYMY.

Besedu Jak se orientovat v labyrintu zdraví pořádá Centrum preventivní medicíny Brno ve středu 31. října od 18,00 hodin ve Středisku volného času TYMY. Vstupné je dobrovolné.

Od 1. listopadu letošního roku zahajuje v Holešově provoz ordinace praktického lékaře pro dospělé MUDr. Hana Krybusová. Ordinace se nachází na ulici Palackého č.p. 972, tedy v lékařském domu po MUDr. Zimákové.

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v pondělí 22. října od 7,30 do 11,00 hodin na ulici Samostatnost v areálech Mopas a.s. a ROLOFOL a.s. a v pondělí 29. října od 7,30 do 15,00 hodin v některých objektech místní části Tučapy. Dále bude dodávka elektrické energie přerušena v úterý 6. listopadu od 7,30 do 14,00 hodin v objektu Vodovody a kanalizace Kroměříž v ulici U letiště. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star