Vyjádření k případu utraceného psa

Tisková zpráva ze dne 19. 11. 2018

 

Holešov - Zbytečně emotivně medializovaná kauza vznikla v minulém týdnu na půdě města Holešova. Z důvodu vážného obvinění z trestného činu týrání psa a následného obvinění chybného postupu Městské policie Holešov zahájil Městský úřad dne 14. 11. šetření vzniklé situace. Doposud probíhají výslechy zainteresovaných osob, kdy prozatím nebylo prokázáno žádné pochybení. Jsou známy také předběžné výsledky pitvy, které mluví ve prospěch majitele psa. Nebyly shledány známky týrání.

Případem se zabývá mimo jiné i Policie ČR, jelikož se jedná o velmi citlivé téma, mediální skandál s následkem šikany a vyhrožování jednotlivým osobám. Policie bude také prověřovat trestní oznámení pro šíření pomluvy.

Postup Městské policie byl dle úředního záznamu v pořádku, jelikož se hlídka telefonicky spojila s majitelem psa, který se hájil tvrzením, že psa pravidelně venčí, krmí i provádí všechna potřebná očkování, což hlídce potvrdil také jeho zaměstnanec. Jedna z procházek majitele se psem byla zaznamenána kamerovým systémem, záznam je z 9. 11. 2018. Ode dne 12. 11. měl pes mít problémy s chůzí. Zaměstnanec firmy se v průběhu zásahu MP dostavil na místo a psa si převzal. Mezitím ale oznamovatelka z místa odjela a následně se vrátila s veterinářem, který stav psa vyhodnotil jako vážný, a po telefonické dohodě s majitelem psa utratil.

 

 

 

Hana Helsnerová
hana.helsnerova@holesov.cz
774359921

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star