Investice těsně před dokončením, kruhová křižovatka brzy v provozu

Tisková zpráva ze dne 19. 11. 2018

 

Holešov – Stavba kruhové křižovatky u gymnázia, která sice nabrala mírné zpoždění, se blíží ke svému závěru. Po dokončení výstavby autobusového nádraží se dodavatelská firma plně vrhla do budování nové kruhové křižovatky. V posledních týdnech se tak práce velmi rychle blíží do finálových podob. Než začne zima, měly by být všechny práce u konce. „V minulých dnech proběhlo asfaltování v ulici Palackého a položení základních vrstev na samotné křižovatce. Závěrečné položení vrchní vrstvy proběhne v posledních listopadových dnech (kolem 29. 11.) s předpokladem dvoudenních prací a s podobným dopravním řešením, jaké se použilo při první pokládce povrchů. Následovat bude dokončení stavby i s osazením dopravního značení,“ uvádí starosta města Rudolf Seifert.

Z důvodu frézování a následného asfaltování komunikace v bezprostřední blízkosti stavby kruhového objezdu v ulici Palackého došlo ve městě Holešov také k úpravě silničního provozu. Ulice Palackého je vedena jako jednosměrná, do některých bočních ulic je zakázán vjezd. Tato dopravní situace potrvá nejdéle do 23. 11. 2018. Původně avízovaná částečná uzavírka řízena semafory realizována nebude, pracovníci se rozhodli pro současnou variantu vedení provozu.

Za trpělivost při komplikacích způsobených v dopravě si zaslouží obyvatelé města i projíždějící motoristé poděkování. „Dokončením této stavby by už v ulici Palackého nemělo docházet v příštích letech k větším stavebním pracím. Tedy kromě stavebního dořešení přechodů u pošty a restaurace Tacl,“ upřesňuje starosta města. Vedení i pracovníkům ŘSZK je třeba poděkovat za pochopení a spolupráci s městem i rozšíření letošní investice a tím i opravu komunikace v ulici Palackého od marketu Penny až po „zdravotní středisko“.

Náklady na stavbu byly odhadovány na 10 milionů korun, podělí se o ně především město za spoluúčasti Ředitelství silnic Zlínského kraje.

 

Hana Helsnerová
hana.helsnerova@holesov.cz
774359921

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star