Zahájili jsme adventní čas

Sobotní den naladil město Holešov a hlavně jeho občany a návštěvníky na tu pravou předvánoční atmosféru. Vše zahájily tradiční vánoční trhy, kdy se na náměstí sešly stovky lidí. Jejich kroky na náměstí vedly, aby si nejenom nakoupili drobné dárky nebo pochutiny, ale také aby se setkali se svými známými, poslechli si některé z mnoha hudebních vystoupení nebo navštívili Mikulášskou družinu, která ani letos nechyběla. Tentokrát měla dokonce své nebeské i pekelné stanoviště a zvláště pak čertovské osazenstvo opět nahánělo hrůzu dětem a někdy i dospělým. Atmosféru dokreslovaly také sněhové vločky snášející se z nebe.

Odpoledne se pak z rukou starosty města rozzářila první svíce na adventním věnci v kostele Nanebevzetí Panny Marie, kterému požehnal děkan Jerzy Walczak. Následoval skvělý adventní koncert Holešovského chrámového sboru a Holešovského komorního orchestru. Posluchače ohromil svou hrou na housle Antonín Laciga v doprovodu Lubora Horáka, stejně tak Taizé zpěvy chrámového sboru i skvělé provedení Corelliho a Vivaldiho skladeb v podání Holešovského komorního orchestru pod vedením Iva Kurečky. Zahájena byla také tradiční výstava betlémů, která je letos obohacena o výstavu ručně vyráběných andělů. K vidění je až do 30. 12. v zámecké sala terrené.

Tento krásný a neobyčejný den v Holešově pak zakončilo společné setkání u vánočního stromu, který se po odpočtu dětí za zvuků kouzelné písně Amazing race slavnostně rozsvítil.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star