Aktuality a akce

15.

květen

Logo V zámecké oboře vzniká nové dětské hřiště

V zámecké oboře vzniká nové dětské hřiště

Prostor v zámecké zahradě bude už brzy sloužit dětem, právě tam vzniká nové dětské hřiště s akátovými herními prvky ve tvaru zvířat. „Tyto netradiční prvky se záměrně odlišují od jiných dětských ..

13.

květen

Logo Sarkandrovská pouť 2024

Sarkandrovská pouť 2024

V sobotu 11. května 2024, již po osmé uspořádali holešovští Orli pěší pouť po historické poutní trase z Holešova na Sv. Hostýn. Procesí vedl P. Marek Výleta s ostatky Sv. Jana Sarkandra. Nechy ..

13.

květen

Logo Smetanovy sady opraveny, busta Bedřicha Smetany odhalena

Smetanovy sady opraveny, busta Bedřicha Smetany odhalena

Na začátku měsíce května byla opravena komunikace ve Smetanových sadech. Došlo k vyfrézování stávajícího povrchu a položení nového asfaltového koberce. Oprava zahrnovala také výškové úpravy ka ..

13.

květen

Logo Den Evropy připomněl naše dvacetileté členství v EU

Den Evropy připomněl naše dvacetileté členství v EU

Česká republika je už 20 let součástí Evropské unie, proto je dobré, aby i děti měly povědomí o tom, co to pro naši zemi znamená, nebo třeba jaké další státy do EU patří. Na osvětě těch nejmenš ..

12.

květen

Logo Kvalifikační kolo mažoretek bylo úspěšné pořadatelsky i svými výsledky pro

Kvalifikační kolo mažoretek bylo úspěšné pořadatelsky i svými výsledky pro domácí mažoretky

Třetí dubnová neděle byla, co se týče počasí, velmi sychravá a pochmurná. Zato ve sportovní hale 1. ZŠ Holešov to zářilo a třpytilo se všude, kam jen oko pohlédlo. Svaz mažoretek ČR ve spolupráci s ..

7.

květen

Logo 79 let od konce 2. sv. války

79 let od konce 2. sv. války

V pondělí 6. května, na den přesně po 79 letech, jsme se sešli, abychom si připomněli toto významné datum, kdy byl Holešov osvobozen od fašismu. Pietní akt proběhl tradičně na městském hřbito ..

6.

květen

Logo Delegace členů okrskových volebních komisí

Delegace členů okrskových volebních komisí

Dle § 18 odst. 3 zákona č. 62/2003 Sb., o volbách do Evropského parlamentu a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, mohou politické strany, politická hnutí a koalice, jejichž ka ..

6.

květen

Logo TAS Holešov hledá brigádníka na léto

TAS Holešov hledá brigádníka na léto

Hledáme brigádníka na sekání trávy v letním období. Nutný platný ŘP sk. B. Lokalita Holešov. Jedná se o práci na DPP. Veškeré pomůcky máme k dispozici. Vhodné i pro důchodce. TAS Holešov, s.r.o., k ..

5.

květen

Logo Hasičský zásah v Holešově

Hasičský zásah v Holešově

V neděli 5. 5. krátce před sedmou hodinou ranní byl vyhlášen hasičský poplach. Hasiči zasahovali u požáru v areálu teplárny holešovské „TONetovky“. Došlo k samovznícení uhlí bez plamenného hoření. N ..

3.

květen

Logo Pietní akt u příležitosti výročí ukončení 2. sv. války

Pietní akt u příležitosti výročí ukončení 2. sv. války

pondělí 6. května

3.

květen

Logo Tradiční žehnání cyklistům

Tradiční žehnání cyklistům

První květen je v Holešově nejenom lásky čas, ale také čas pro žehnání cyklistům. Tato tradice byla dodržena také letos a k radosti všech je stále oblíbenější. Před kostelem Nanebevzetí Panny Mar ..

2.

květen

Logo Májka na holešovském náměstí

Májka na holešovském náměstí

V rámci udržování tradic byla i letos na holešovském náměstí vztyčena májka, ujali se toho statní muži, kteří máj postavili vlastníma rukama pomocí kleštin. Samotnému stavění předcházel průvod s H ..

30.

duben

Logo Holešov hostil Mistrovství ČR v běhu na 10 km

Holešov hostil Mistrovství ČR v běhu na 10 km

Město Holešov poprvé v historii hostilo Mistrovství republiky v běhu na 10 kilometrů. Organizací byla pověřena Atletika Holešov, jejíž členové už mnohokrát prokázali své organizační schopn ..

30.

duben

Logo Fandíme společně!

Fandíme společně!

fan zóna v masných krámech

29.

duben

Logo Půlkulatiny Rohálovské 50

Půlkulatiny Rohálovské 50

Jarní srdcovka a zároveň otvírák cyklistické sezony letos slaví 15. narozeniny. Rohálovská 50 proběhla v sobotu 27. dubna a byla opět skvělá. V Prusinovicích to zářilo žlutou barvou – ať už na ..

28.

duben

Logo Kola, běh a sluníčko

Kola, běh a sluníčko

Nová reportáž Holešov TV

25.

duben

Logo Bedřich Smetana jako téma projektového dne

Bedřich Smetana jako téma projektového dne

Tanec, hudba, výtvarná činnost, prezentace nebo lapbook. Nebylo podstatné, jakou formu žáci zvolí, ale záleželo na obsahu. Žáci 2. Základní školy Holešov se nechali inspirovat Bedřichem Sme ..

25.

duben

Logo Žáci oslavili Den Země

Žáci oslavili Den Země

Konečně se počasí umoudřilo, a tak mohly i děti holešovských základních škol náležitě oslavit Den Země. Svátek naší planety připadá na 22. dubna a klade si za cíl podpořit ochranu životního pr ..

25.

duben

Logo Úsekové měření rychlosti

Úsekové měření rychlosti

Městská policie Holešov na základě souhlasného stanoviska Policie ČR vydaného v souladu s ustanovením § 79 a zákona číslo 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích v platném znění, v zájmu za ..

25.

duben

Logo Nový ředitel 1. Základní školy Holešov

Nový ředitel 1. Základní školy Holešov

Rada města Holešova rozhodla o jmenování nového ředitele 1. Základní školy Holešov, kterým se stane Mgr. Jan Koláček, MBA (41 let). Do funkce nastoupí 1. července, kdy nahradí současnou ředi ..

23.

duben

Logo Další občanka města se dožívá krásného jubilea - 100 let

Další občanka města se dožívá krásného jubilea - 100 let

Paní Milada má dvě dcery, pět vnuček a čtrnáct pravnoučat. Pochází z Lukovečka a právě to bylo prý předpokladem pro její dlouhý život. „My jsme vlastně už Valaši, a tak máme tuhý kořínek,“ pronesla ..

23.

duben

Logo Na skok v obcích Mikroregionu Holešovsko. V Žeranovicích závodili hasiči.

Na skok v obcích Mikroregionu Holešovsko. V Žeranovicích závodili hasiči.

Sportovní disciplína TFA neboli Železný hasič se stává stále více populární. Pro hasiče to znamená možnost pokračovat v hasičském sportu jako jednotlivec, udržovat se ve fyzické kondici a v neposl ..

22.

duben

Logo Volby do Evropského parlamentu 2024

Volby do Evropského parlamentu 2024

V České republice se uskuteční ve dnech 7. a 8. června 2024. V jiných členských státech se budou konat v časovém rozmezí od 6. do 9. června 2024. Konkrétní den nebo dny konání těchto voleb v j ..

22.

duben

Logo Zfetovaný řidič kličkoval ulicemi Holešova

Zfetovaný řidič kličkoval ulicemi Holešova

Provoz na pozemní komunikaci v ulici Palackého v Holešově v neděli 21.04.2024 v dopoledních hodinách ohrožoval nebezpečnou jízdou řidič osobního vozidla Citroën, který s ním různě kličkoval ze ..

20.

duben

Logo 55 let od vzniku Sorry klubu

55 let od vzniku Sorry klubu

V dubnu roku 1969 vznikl v Holešově nový, do té doby zcela nevídaný, spolek, který na svou dobu nesl odvážný název - Sorry klub. Letos tedy uplynulo 55 let od roku, který mnohým členům tak tr ..

19.

duben

Logo Byliny a jejich využití

Byliny a jejich využití

Kopřivy sbíráme maximálně do sv. Žofie, arónie si dejte tři kuličky denně a pozor na chloupky ze šípků. Tyto a mnoho dalších informací se dozvěděli holešovští zahrádkáři a ostatní posluchači pře ..

17.

duben

Logo Blokové čištění přináší kromě pořádku také pokuty

Blokové čištění přináší kromě pořádku také pokuty

Minimálně třikrát ročně provádí společnost TAS Holešov (dříve Technické služby) plošný úklid v ulicích města. K čištění města používá firma speciální zametací stroj, který je přímo určený k zamet ..

17.

duben

Logo Rok od změny vedení města Holešova: „Změna měla smysl,“ říká Pavel Karhan

Rok od změny vedení města Holešova: „Změna měla smysl,“ říká Pavel Karhan

Uplynul rok od změny ve vedení města, kdy 17. dubna bylo zastupitelstvem města odvoláno celé vedení v čele se starostou Mgr. Rudolfem Seifertem a zvoleno nové, vedené advokátem Mgr. Milanem Fr ..

16.

duben

Logo Orienťák si člověka zkrátka získá

Orienťák si člověka zkrátka získá

Bílo-oranžové fáborky, mapa, kompas – to stačí k tomu, aby se obyčejná procházka nebo běh lesem dostal do zcela jiné úrovně, a sice úrovně orientačního běhu. Také v Holešově působí oddíl orientační ..

16.

duben

Logo Připravujeme Dny města Holešova

Připravujeme Dny města Holešova

Jde o městskou oslavu, která nabídne celovíkendové kulturní vyžití. Změnou letošního ročníku je posunutí v čase. Zatímco obvykle se dny města konaly v první polovině měsíce května, letos jsme pr ..

15.

duben

Logo Komunikace ve Smetanových sadech bude opravena

Komunikace ve Smetanových sadech bude opravena

Tisková zpráva ze dne 15. 4. 2024   Holešov – Místní komunikace ve Smetanových sadech projde ve dnech 2. a 3. května rekonstrukcí. Dojde k vyfrézování stávajícího povrchu a položení nového a ..

15.

duben

Logo Všetulská hůlka potřinácté

Všetulská hůlka potřinácté

Nepostupová soutěž mažoretek Všetulská hůlka už má v Holešově dlouholetou tradici. Pravidelně se představují kluby z celé Moravy a dokonce i ze Slovenska. Dalekou cestu do Holešova vážili účastníci ..

14.

duben

Logo Nové hasičské auto pro Količín

Nové hasičské auto pro Količín

Po Dobroticích a Tučapech přišel na řadu také Količín, který se nyní už také může pyšnit novým hasičským zásahovým vozidlem. Městu Holešov se podařilo získat dotaci ze Zlínského kraje a Mini ..

11.

duben

Logo Zlínský kraj ocenil pracovníky ve školství

Zlínský kraj ocenil pracovníky ve školství

Zlínský kraj každoročně oceňuje vynikající učitele a pracovníky ve školství. Letos vybírali z 53 nominací, ocenění si ze slavnostního setkání odneslo 15 z nich. Mezi nimi také ředitelka Střediska ..

9.

duben

Logo Nová cyklostezka pro bezpečnější pohyb cyklistů

Nová cyklostezka pro bezpečnější pohyb cyklistů

Budování nových cyklostezek je pro město Holešov velmi důležitým tématem. V době takto hustého silničního provozu už ani nelze jinak a je nutné zajišťovat co možná nejvyšší bezpečnost chodcům i ..

8.

duben

Logo Jarní dušičky neboli Provoda

Jarní dušičky neboli Provoda

Kdy jindy vyrazit na přednášku o významných hrobech nežli při příležitosti staroslovanského jarního svátku zemřelých Provody. Nebyli jsme tedy na den přesní a na městský hřbitov jsme se vydali o d ..

8.

duben

Logo Dobrovolníci uklidili skoro tunu odpadků

Dobrovolníci uklidili skoro tunu odpadků

Sobota 6. dubna se i v Holešově nesla ve znamení úklidu veřejného prostranství. Připojili jsme se tak k celorepublikové akci Ukliďme Česko. Kromě jiných se také holešovští hasiči a skauti neohrožen ..

5.

duben

Logo S Pavlem Teličkou nejen o Evropské unii

S Pavlem Teličkou nejen o Evropské unii

Žáci 1. Základní školy besedovali s Pavlem Teličkou, bývalým politikem, diplomatem a lobbistou. I když by se to při diskusi s bývalým místopředsedou Evropského parlamentu nabízelo, nebyla při předn ..

5.

duben

Logo Změny ve správě majetku města

Změny ve správě majetku města

3.

duben

Logo Ukliďme Česko v holešovském podání

Ukliďme Česko v holešovském podání

sobota 6. dubna

27.

březen

Logo Město Holešov má třetí nejlepší web v kraji

Město Holešov má třetí nejlepší web v kraji

Zlínský kraj i letos ohodnotil úroveň elektronické komunikace s občany, uskutečnil se už 26. ročník soutěže Zlatý erb. Vítězové soutěže o nejlepší webové portály obdrželi ceny z rukou hejtmana R ..

25.

březen

Logo Velikonoce v masných krámech

Velikonoce v masných krámech

Velikonoční programy jsou v širokém okolí v plném proudu, o víkendu jsme jich v našem okolí mohli navštívit hned několik. Všude se pletly pomlázky, všude bylo plno kraslic, někde koval kovář, jind ..

25.

březen

Logo Připravuje se velká revitalizace sídliště Novosady a Dukelská

Připravuje se velká revitalizace sídliště Novosady a Dukelská

Další z lokalit, která by se mohla dočkat rozsáhlejší opravy, je sídliště Novosady a Dukelská. Město Holešov se zapojuje do Integrovaného regionálního operačního programu a jeho 63. výzvy IROP – Zel ..

25.

březen

Logo V Holešově hledali talent. A našli!

V Holešově hledali talent. A našli!

Už počtrnácté se uskutečnila soutěž Holešovský talent. Tato soutěž, která se může zdát jakkoliv nenápadná, má v Holešově už pevné místo, za 14 let svého fungování z ní vzešlo mnoho umělců, kteří ..

22.

březen

Logo Ocenění učitelů a dalších pracovníků ve školství

Ocenění učitelů a dalších pracovníků ve školství

S týdenním předstihem u příležitosti Dne učitelů ocenilo vedení města Holešova náročnou práci pedagogických i nepedagogických pracovníků ve školství. Jako zřizovatel tří základních škol, tří m ..

18.

březen

Logo Jarní řada festivalu Musica Holešov zahájena tancem

Jarní řada festivalu Musica Holešov zahájena tancem

Po třech letech se na podium holešovského zámku vrátil Pražský komorní balet se svými mistrovskými choreografiemi. Za doprovodu jednoho z nejlepších smyčcových souborů u nás, konkrétně Zemli ..

18.

březen

Logo Dětské skupiny jako řešení nedostatku míst ve školkách

Dětské skupiny jako řešení nedostatku míst ve školkách

Z důvodu vyšší poptávky po místech v předškolních vzdělávacích zařízeních v Holešově, kdy není v kapacitních možnostech našich mateřských škol tuto poptávku pokrýt, se vedení města rozhodlo tíživ ..

14.

březen

Logo Hejtmanský den tentokrát v Holešově

Hejtmanský den tentokrát v Holešově

Hejtmanský den je ideální příležitostí, kdy takzvaně nemusí Mohamed k hoře. Umožňuje blízký kontakt a usnadňuje komunikaci na úrovni kraj – obec. Také ve středu 13. března zaznamenal další ze ..

11.

březen

Logo Holešovská meteostanice zve na Den otevřených dveří

Holešovská meteostanice zve na Den otevřených dveří

23. 3. 2024

10.

březen

Logo Výstavba kruhového objezdu zahájena

Výstavba kruhového objezdu zahájena

nová reportáž Holešov TV

8.

březen

Logo Město zadalo vypracování koncepčního dokumentu v energetice

Město zadalo vypracování koncepčního dokumentu v energetice

I v oblasti energetiky má město spoustu dluhů. Jedním z nich je absence strategického materiálu, jakým je místní energetická koncepce. Na tuto skutečnost a spoustu dalších upozornila energetická ..

8.

březen

Logo „Křest“ publikace doprovodilo povídání o Velké válce i zpěv

„Křest“ publikace doprovodilo povídání o Velké válce i zpěv

Zdánlivě „obyčejné“ představení knihy se může stát nesmírně neobyčejným zážitkem. Přidruží-li se hudební a divadelní talent, láska k vojenské historii a občerstvení, není o kladném výsledku nej ..

7.

březen

Logo Orfeus to vzal do podsvětí přes Holešov

Orfeus to vzal do podsvětí přes Holešov

Velkou zásluhou Městského kulturního střediska je vytvoření a udržování dlouholeté tradice jarních studentských představení Konzervatoře Pavla Josefa Vejvanovského Kroměříž na holešovském zámku. ..

6.

březen

Logo Představení nové knihy ze sekce Knihovnička Holešovska

Představení nové knihy ze sekce Knihovnička Holešovska

čtvrtek 7. března

6.

březen

Logo Nová éra prokazování totožnosti

Nová éra prokazování totožnosti

Od letošního ledna je možno využívat mobilní aplikaci eDoklady, která umožňuje každému zájemci stáhnout digitální stejnopis občanského průkazu do svého mobilního telefonu. Jedná se o velmi praktick ..

5.

březen

Logo Svoz bioodpadu začne 15. 3.

Svoz bioodpadu začne 15. 3.

TAS Holešov připravuje na pátek 8. 3. rozvoz kontejnerů na bioodpad na obvyklá veřejná prostranství. První svoz bude uskutečněn další týden v pátek 15. 3. Svozový den bioodpadu bude ve většině pří ..

5.

březen

Logo Jak je to s lípami na Plačkově

Jak je to s lípami na Plačkově

Záměr revitalizace ulic Grohova, Plačkov a Očadlíkova pochází už z období 2014 až 2018. Při návrzích různých variant urbanistického řešení se vyhodnocovalo, je-li možné přijmout rozhodnutí o pokácen ..

5.

březen

Logo Úspěšnou bruslařskou sezonu zakončil karneval na ledě

Úspěšnou bruslařskou sezonu zakončil karneval na ledě

Únorovým karnevalem na ledě byla v Holešově ukončena bruslařská sezóna. Kluziště sloužilo občanům od začátku prosince až do konce února. V závěru sezóny ale došlo k takovému oteplení, že byl led už ..

4.

březen

Logo Tanec ve světě - taneční přehlídka v Holešově

Tanec ve světě - taneční přehlídka v Holešově

Holešov vyniká velkou rozmanitostí zájmových spolků a organizací, není proto překvapením, že rozmanité jsou také pořady, které při prezentaci daných odvětví vznikají. Jedním takovým byla celost ..

29.

únor

Logo Busta Bedřicha Smetany projde restaurováním

Busta Bedřicha Smetany projde restaurováním

Tisková zpráva ze dne 29. 2. 2024   Holešov – Letošní rok je stejně jako každý rok, končící čtyřkou, Rokem české hudby. Rok 2024 je obzvláště významný dvousetletým výročím narození našeho předního ..

29.

únor

Logo Sběrný dvůr zahajuje letní provoz

Sběrný dvůr zahajuje letní provoz

Tisková zpráva ze dne 29. 2. 2024 Holešov – Odpadové centrum Holešov zahájí od pátku 1. března takzvaný letní provoz. Pro občany to znamená, že mohou odpad do sběrného dvora vyvážet ve všedn ..

26.

únor

Logo Úspěch holešovských thaiboxerů

Úspěch holešovských thaiboxerů

Dvěma Holešovským zástupcům thajského boxu se povedl mimořádný úspěch světového významu, kdy v Thajsku, kolébce tohoto bojového sportu vyhráli dva šampionské pásy. 21. února se Zuzana Malíková sta ..

16.

únor

Logo Nový praktický lékař pro děti a dorost

Nový praktický lékař pro děti a dorost

14.

únor

Logo Fotosoutěž v plném proudu

Fotosoutěž v plném proudu

Od října loňského roku běží výzva pro fotografy, kteří rádi fotografují své okolí. Do připravované publikace zařadíme fotografie, které dokumentují vývoj města a jeho okolí. Fotografové mají k di ..

11.

únor

Logo Medvědi probuzeni ze zimního spánku

Medvědi probuzeni ze zimního spánku

Nová reportáž Holešov TV

10.

únor

Logo Masopust v Holešově a na Holešovsku

Masopust v Holešově a na Holešovsku

Masopust je nejen krásná tradice, kdy se připravujeme na Velikonoce, ale také to je den plný barev, smíchu a dobré nálady. V neposlední řadě jde ale také o přehlídku nekonečné lidské fantazie ..

6.

únor

Logo Pomoc obyvatelům s vyplněním a odevzdáním daňových přiznání

Pomoc obyvatelům s vyplněním a odevzdáním daňových přiznání

Město Holešov se dohodlo s Finanční správou na spolupráci v souvislosti se zrušením územních pracovišť finančních úřadů, ke kterému došlo i v Holešově 1. července 2023. Finanční správa dle ..

3.

únor

Logo Noc a den v DDM

Noc a den v DDM

Celorepubliková akce pro děti je zaměřena na program o pololetních prázdninách. Spočívá v nocování ve střediscích volného času a smysluplné náplni celého pátečního dne. Zapojuje se více než ..

31.

leden

Logo Nové vozidlo pro Městskou policii

Nové vozidlo pro Městskou policii

V rámci obnovy vozového parku pořídilo město Holešov pro potřeby Městské policie nový služební vůz. Jeho výběr podléhal mnoha kritériím, mezi která patří pochopitelně poměr cena/výkon, výbava, pr ..

29.

leden

Logo Stavba roku Zlínského kraje 2024

Stavba roku Zlínského kraje 2024

Krajská stavební společnost Zlínského kraje při Svazu podnikatelů ve stavebnictví, ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, pod záštitou hejtmana Z ..

25.

leden

Logo Městský hřbitov - dočasné omezení pohybu a provozu

Městský hřbitov - dočasné omezení pohybu a provozu

22.

leden

Logo Migrační point v Holešově zrušen

Migrační point v Holešově zrušen

Registrační centrum v areálu Vyšší policejní školy a Střední policejní školy Ministerstva vnitra, kde byli od podzimu 2022 identifikováni a zajišťování nelegální migranti z Blízkého východu ..

22.

leden

Logo Měsíční přehled akcí

Měsíční přehled akcí

únor

20.

leden

Logo Ples města Holešova s noblesou

Ples města Holešova s noblesou

Dámy ve slavnostních róbách, galantní pánové, krásná výzdoba, skvělá hudba, mnoho jídla a luxusní výhry – tak by se dal shrnout Reprezentační ples města Holešova, který se uskutečnil v sobotu ..

14.

leden

Logo Vítej, 2024!

Vítej, 2024!

Holešov TV

8.

leden

Logo Fond kultury, sportu, vzdělávání a sociálních věcí města Holešova 2024

Fond kultury, sportu, vzdělávání a sociálních věcí města Holešova 2024

Také v roce 2024 Město Holešov vypsalo dotační programy z Fondu kultury, sportu, vzdělávání a sociálních věcí města Holešova (dále jen FKSVSV) na podporu aktivit v oblasti kulturní, sportovní, spole ..

8.

leden

Logo Novoročním koncertem jsme zahájili Rok české hudby

Novoročním koncertem jsme zahájili Rok české hudby

Každý rok, končící číslovkou 4, je Rokem české hudby. A to proto, že mnoho našich skladatelů a hudebníků se narodilo či zemřelo právě v roce se čtyřkou na konci. Mezi taková „čtyřková“ výročí se ..

6.

leden

Logo Deštivá, přesto vydařená Tříkrálová sbírka

Deštivá, přesto vydařená Tříkrálová sbírka

Nepříznivá předpověď počasí se v sobotu 6. ledna na sto procent vyplnila. Tříkráloví koledníci i přesto „zatli zuby“ a vydali se do ulic koledovat a přinášet Boží požehnání. Celkem 45 skupinek koled ..

6.

leden

Logo Peníze z charitativní sbírky předány

Peníze z charitativní sbírky předány

Spolek žáků 3. Základní školy uspořádal charitativní sbírku na podporu dětí z Dětského domova Kroměříž. Součástí projektu byla besídka žáků školní družiny, která se konala v polovině prosince. ..

5.

leden

Logo Ocenění osobností města Holešova za rok 2023

Ocenění osobností města Holešova za rok 2023

Město Holešov každoročně oceňuje nejvýznamnější osobnosti města, a to na základě návrhů, které podáváte vy, občané města Holešova. Naše město se může pochlubit velmi pestrými kulturními, spo ..

5.

leden

Logo Úklid vánočních stromků

Úklid vánočních stromků

Odbor životního prostředí MěÚ Holešov upozorňuje občany, že vánoční stromky je možné odkládat ke sběrným nádobám na zbytkový komunální odpad pouze do 15.01.2024.   Po tomto termínu je nutné odklá ..

4.

leden

Logo První hudební počin letošního roku

První hudební počin letošního roku

Občané Holešova mají docela často možnost zajít si na koncert či jinou kulturní akci. Jinak tomu není ani letos, kdy hned třetí den v roce mohli vyrazit za hudbou do Městské knihovny. Novoroční kon ..

3.

leden

Logo Tříkrálová sbírka i v roce 2024 ve více variantách

Tříkrálová sbírka i v roce 2024 ve více variantách

Tradiční Tříkrálová sbírka proběhne v sobotu 6. ledna, ovšem i pro letošní rok se město Holešov rozhodlo využít opět více možností provedení. „Občané tedy mohou v sobotu potkat v ulicích města t ..

28.

prosinec

2023

Logo Vánoční potěšení v podobě dětských hlasů

Vánoční potěšení v podobě dětských hlasů

Druhým tradičním koncertem bývá koncert dětských sborů Plamínek a Moravské děti. I letos nám oba sbory představily krásné pěvecké pásmo neotřelých nejen vánočních písní. I když samozřejmě těch vá ..

26.

prosinec

2023

Logo Camille Saint-Saens ve vánočním  Holešově

Camille Saint-Saens ve vánočním  Holešově

Už druhé desetiletí existuje v Holešově tradice společných vánočních koncertů Holešovského chrámového sboru a Holešovského komorního orchestru ve farním kostele na první svátek vánoční – Boží hod. ..

22.

prosinec

2023

Logo Informace k pietě

Informace k pietě

Vážení občané Holešova, jelikož se množí dotazy a návrhy ohledně veřejného pietního aktu k uctění obětí útoku na pražské filozofické fakultě, dovolím si vám sdělit, že město Holešov na základě ..

21.

prosinec

2023

Logo Vyjadřujeme upřímnou soustrast všem rodinám obětí tragédie v Praze

Vyjadřujeme upřímnou soustrast všem rodinám obětí tragédie v Praze

Město Holešov je stejně jako celá země v šoku ze zbabělého a zákeřného útoku na pražské filozofické fakultě. Naše myšlenky patří zraněným a rodinám obětí. Upřímnou soustrast. ..

21.

prosinec

2023

Logo Ocenění kapek naděje

Ocenění kapek naděje

Je zvykem, že město Holešov pravidelně oceňuje osoby, které se nezištně dělí o tu nejcennější tekutinu, jakou máme.  Jde samozřejmě o bezpříspěvkové dárce krve. Stejně tak byli letos před Vánoci poz ..

21.

prosinec

2023

Logo Big Band Holešov hrál na přání

Big Band Holešov hrál na přání

Originální vánoční koncert si pro posluchače připravil Big Band Holešov, který udělal výjimku a částečně se žánrově odklonil. Hrál totiž na přání, sice ne návštěvníkům, ale jednotlivým členům kap ..

19.

prosinec

2023

Logo Přehled akcí na měsíc leden

Přehled akcí na měsíc leden

18.

prosinec

2023

Logo Úspěšný minijarmark v masných krámech

Úspěšný minijarmark v masných krámech

Možná byla právě o proběhlém víkendu zahájena nová holešovská tradice. Řemeslný jarmark přilákal do masných krámů spoustu návštěvníků. Pod záštitou města Holešova jej uspořádali dobrovolníci z ..

14.

prosinec

2023

Logo Na Holešovsku došlo k optimalizaci autobusových jízdních řádů

Na Holešovsku došlo k optimalizaci autobusových jízdních řádů

I Holešova se dotknou změny na linkách integrované dopravy, které začaly platit 10. prosince. Na hlavních relacích bude zavedena pravidelná taktová doprava (Zlín–Holešov, Zlín–Fryšták ..

13.

prosinec

2023

Logo Když náměstím zní koledy

Když náměstím zní koledy

Každoročně jdou ruku v ruce dvě příjemné akce, díky kterým se sejdeme na náměstí u krásně nazdobených stromečků a společně si zazpíváme koledy. Stromečky obvykle zdobí školy a školky z Holešova i o ..

13.

prosinec

2023

Logo Tradice Ježíškova vnoučata pokračuje

Tradice Ježíškova vnoučata pokračuje

Krásnou tradicí je holešovské pojetí Ježíškových vnoučat. V našem městě máme na dvě stovky seniorů, kteří žijí v Centru pro seniory nebo v Domě se zvláštním režimem. Někteří z nich jsou nemocn ..

13.

prosinec

2023

Logo Charitativní vánoční besídka

Charitativní vánoční besídka

Adventní období je každoročně plné milých setkání, mezi které patří také školní besídky. Krásné představení si připravily také děti ze školní družiny 3. Základní školy. Spolu s nimi jsme si prošli ..

12.

prosinec

2023

Logo Ceny tepla v roce 2024

Ceny tepla v roce 2024

Společnost Tepelné hospodářství Holešov, spol. s r.o. bude v roce 2024 navyšovat ceny za dodanou tepelnou energii. Bude se v roce 2024 zvyšovat cena tepla? Ano bude!  Společnost je pro rok 2024 nu ..

11.

prosinec

2023

Logo Nový starosta SDH Dobrotice

Nový starosta SDH Dobrotice

V sobotu 9. prosince se uskutečnila výroční schůze Sboru dobrovolných hasičů Dobrotice. Jednomyslně byl zvolen novým starostou SDH pan Miroslav Křížek. Do nové funkce ho uvedl a hodně štěstí mu pop ..

10.

prosinec

2023

Logo Přílepský zámek znovu ožívá

Přílepský zámek znovu ožívá

nová reportáž Holešov TV

9.

prosinec

2023

Logo Andělská pošta převzala dopisy pro Ježíška

Andělská pošta převzala dopisy pro Ježíška

Kdo nestihl ještě napsat Ježíškovi, měl možnost to napravit v pátek 8. 12., kdy městem projížděla andělská pošta a sbírala vzkazy a poštu pro Ježíška. Kočár plný andělů navštívil mimo jiné hole ..

6.

prosinec

2023

Logo Unikátní funkční trika s holešovskými dominantami

Unikátní funkční trika s holešovskými dominantami

Speciální edici sportovních triček vyrobila holešovská firma Pingu sport, která v Holešově vyrábí funkční sportovní oblečení a doplňky již 30 let. Obléká sportovce celého světa a nyní také třeba Vás ..

4.

prosinec

2023

Logo Kluziště zahájilo provoz

Kluziště zahájilo provoz

Díky chladnému počasí mohl být o první adventní neděli spuštěn provoz ledního kluziště na orelském hřišti. Kluziště navštívil Mikuláš s andělem na bruslích a požehnal mu holešovský děkan Jerzy W ..

4.

prosinec

2023

Logo Road tour ZLINNOVATION po kraji ukončena v Holešově

Road tour ZLINNOVATION po kraji ukončena v Holešově

Dne 28. listopadu 2023 proběhlo poslední letošní setkání členů a hostů tvořící inovační ekosystém našeho kraje. Setkání platformy ZLINNOVATION po Valašských Kloboukách a Kunovicích zavítalo ..

3.

prosinec

2023

Logo Zahájení adventu v Holešově

Zahájení adventu v Holešově

Tradičně se v sobotu před první adventní nedělí konalo v Holešově hned několik akcí. Zahájily ji vánoční trhy, které se bohužel letos nepodařilo uspořádat v tak velkém rozsahu jako v minulých letech ..

30.

listopad

2023

Logo Vánoce na Hané a Valašsku opět tradiční

Vánoce na Hané a Valašsku opět tradiční

Hojně navštěvovaným vánočním programem pro děti jsou Vánoce na Hané a Valašsku, které již mnoho let připravuje SVČ Tymy. Do Všetul se tak sjíždí hlavně mateřské školy ze širokého okolí. I let ..

30.

listopad

2023

Logo Bezvýkopová sanace kanalizace v Holešově

Bezvýkopová sanace kanalizace v Holešově

omezení provozu

29.

listopad

2023

Logo Zahájení dláždění chodníčků na hřbitově

Zahájení dláždění chodníčků na hřbitově

Od pondělí 4. 12. budou zahájeny práce na dláždění chodníčků na městském hřbitově. Jedná se o první etapu, která by měla dle předpokladu být dokončena v květnu příštího roku, samozřejmě s ohledem ..

28.

listopad

2023

Logo Úpravy silničního provozu na náměstí o víkendech a svátcích

Úpravy silničního provozu na náměstí o víkendech a svátcích

V souvislosti s adventním setkáváním na náměstí Dr. E. Beneše bude docházet k úpravám silničního provozu na náměstí. Tou zásadní úpravou je celková uzavírka náměstí z důvodu konání Vánočních ..

28.

listopad

2023

Logo Habsburská šlechta

Habsburská šlechta

recenze knihy

27.

listopad

2023

Logo Chlapcův kouzelný roh - změna termínu

Chlapcův kouzelný roh - změna termínu

V neděli 3. 12. měl být odehrán adventní koncert festivalu Musica Holešov. Koncert dechového souboru PhilHarmonia Octet se sólistou Romanem Hozou se ale z důvodu nemoci v prosinci ruší. NOVÝ TERM ..

27.

listopad

2023

Logo Advent a Vánoce v Holešově

Advent a Vánoce v Holešově

Advent a Vánoce v Holešově budou opět tradiční, ale částečně také originální. Mezi tradiční akce budou patřit adventní trhy, na které se můžete těšit 2. 12. od osmé hodiny ranní. V tentýž den pr ..

25.

listopad

2023

Logo Zlínský kraj ocenil pečující osoby

Zlínský kraj ocenil pečující osoby

Ve čtvrtek 23. 11. se uskutečnilo vyhodnocení sedmého ročníku ankety Ocenění pečujících osob, pořádané Zlínským krajem. Bylo nám velkou ctí přivítat na holešovském zámku osoby, které doma pečují o s ..

24.

listopad

2023

Logo Výstražná jednodenní stávka ve školství

Výstražná jednodenní stávka ve školství

V pondělí 27. 11. se do stávky, kterou na tento den vyhlásil Českomoravský odborový svaz pracovníků školství, zapojí také dvě ze tří základních škol, zřizovaných městem Holešov, i Ústřední školní jí ..

23.

listopad

2023

Logo Náměstí znovu průjezdné

Náměstí znovu průjezdné

V pátek 24. 11. od 15 hodin bude opět možné bez omezení projíždět náměstím Dr. E. Beneše v Holešově. Dokončena tak bude oprava náměstí, která zahrnovala snížení nájezdů i vyrovnání nerovností vo ..

23.

listopad

2023

Logo Město Holešov vydalo další publikaci

Město Holešov vydalo další publikaci

Letos byla Knihovnička Holešovska obohacena o 44. svazek. Autorem nové publikace s názvem Putování s moždířem je Miroslav Olšina. Jde o soubor válečných fotografií Josefa Velcla doplněný o inf ..

23.

listopad

2023

Logo Předvánoční atmosféra zavládla na II. základní škole

Předvánoční atmosféra zavládla na II. základní škole

Tradiční vánoční dílničky na II. základní škole pravidelně navozují opravdovou předvánoční atmosféru. Stejně tak tomu bylo ve středu 22. listopadu, kdy se uskutečnil Den otevřených dveří. ..

20.

listopad

2023

Logo „Magické“ nástěnné kalendáře na rok 2024 jsou v prodeji

„Magické“ nástěnné kalendáře na rok 2024 jsou v prodeji

Někdy obyčejná, jindy tajemná zákoutí města Holešova můžete mít na očích i po celý příští rok. Nástěnné kalendáře města Holešova na rok 2024, pojaté tentokrát tak trochu magicky, jsou od pondělí ..

20.

listopad

2023

Logo Hudební oslava 17. listopadu

Hudební oslava 17. listopadu

Koncerty festivalu Musica Holešov jsou pro Holešov svátkem vždy, v podvečer 17. listopadu to ale platilo dvojnásob. Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva jsme prožili ..

16.

listopad

2023

Logo VEŘEJNÉ PROJEDNÁNÍ PROJEKTU Zelená infrastruktura Holešov - městské parky

VEŘEJNÉ PROJEDNÁNÍ PROJEKTU Zelená infrastruktura Holešov - městské parky

Průvodní zpráva [PDF, 8,2 MB] Koncepce řešení - Americký park [PDF, 1,2 MB] Koncepce řešení - Park u CPS [PDF, 362 kB]

12.

listopad

2023

Logo Svatý Martin dorazil, svatomartinskému vínu bylo požehnáno

Svatý Martin dorazil, svatomartinskému vínu bylo požehnáno

Jedenáctý listopad je svátkem sv. Martina, ten si už dlouhodobě připomínáme také v Holešově – společným setkáním s hudbou a dobrým vínem. Po slavnostním průvodu, kdy sv. Martina vítalo plné náměstí, ..

12.

listopad

2023

Logo Důstojná pieta v Den válečných veteránů

Důstojná pieta v Den válečných veteránů

Po roce jsme na klopy připnuli vlčí máky a tichou pietou si připomněli Den válečných veteránů. Sešli jsme se 11. listopadu symbolicky v 11:11, tedy v den a čas, kdy bylo podepsáno pří ..

12.

listopad

2023

Logo Z činnosti Městské policie

Z činnosti Městské policie

Dne 06. 11. 2023 v dopoledních hodinách strážníci MP Holešov přijali oznámení, že v prodejně Planeo elektro v Holešově došlo ke krádeži elektro koloběžky v hodnotě 11.000 Kč. Z kamerového systému ..

12.

listopad

2023

Logo Ležení v Američáku

Ležení v Američáku

nová reportáž Holešov TV

8.

listopad

2023

Logo VEŘEJNÉ PROJEDNÁNÍ PROJEKTU „Holešov - Zelená infrastruktura“

VEŘEJNÉ PROJEDNÁNÍ PROJEKTU „Holešov - Zelená infrastruktura“

Obrazová příloha č. 1 [PDF, 1,19 MB] Obrazová příloha č. 2 [PDF, 913 kB] Obrazová příloha č. 3 [PDF, 646 kB] Celková koncepce 1 [PDF, 1,07 MB] Celková koncepce 2 [PDF, 1,76 MB] Celková koncepce 3 [P ..

7.

listopad

2023

Logo Elektronické podání žádosti o vydání/výměnu řidičského průkazu

Elektronické podání žádosti o vydání/výměnu řidičského průkazu

Odbor dopravní a správní informuje občany o možnosti elektronického podání žádosti o vydání/výměnu řidičského průkazu.

6.

listopad

2023

Logo Jaký byl život vojáka napoleonských válek

Jaký byl život vojáka napoleonských válek

Po roce se v Holešově sešli vojáci napoleonských válek, tentokrát lidem přiblížili život vojáka a vojenské ležení. Nešlo o ukázky bitev, nepochodovalo se, přesto se návštěvníci mohli ocitnout v době ..

6.

listopad

2023

Logo Svatohubertské oslavy v dešti

Svatohubertské oslavy v dešti

I když se kvůli dešti, kdy myslivci nemohli riskovat zničení svých krásných praporů, nemohl uskutečnit slavnostní hubertský průvod, oslavy i přesto proběhly důstojně. Průvod vedl pouze z průjezdu ..

6.

listopad

2023

Logo Slavnost broučků vyvrcholila ohňovou show

Slavnost broučků vyvrcholila ohňovou show

Na holešovském náměstí měli opět sraz broučci s lampiony. Středisko volného času Tymy pro ně připravilo zábavný podvečer s možností projet se osvětleným vláčkem Pacifikem. Dětí se sešla velká sp ..

5.

listopad

2023

Logo Naše mistryně

Naše mistryně

nová reportáž Holešov TV

5.

listopad

2023

Logo Zahájení akce Život vojáka napoleonských vojsk se posouvá

Zahájení akce Život vojáka napoleonských vojsk se posouvá

Zahájení akce Život vojáka napoleonských vojsk se z důvodu nepříznivého počasí posouvá o hodinu na 11:00. Těšíme se na vaši účast. 

2.

listopad

2023

Logo Změna trasy mysliveckého průvodu na Svatohubertských slavnostech

Změna trasy mysliveckého průvodu na Svatohubertských slavnostech

V neděli 5. 11. 2023 se v Holešově uskuteční již 12. SVATOHUBERTSKÝ DEN. Opět vyjde slavnostní průvod v čele s jelenem desaterákem s křížkem mezi parožím, chybět nebudou ani uniformovaní my ..

30.

říjen

2023

Logo Vivaldi, jak ho neznáme

Vivaldi, jak ho neznáme

Tak by se dal popsat nedělní dech beroucí koncert ke státnímu svátku, který uspořádala Musica Holešov ve spolupráci s Czech Ensemble Baroque. Když se řekne Vivaldi, napadnou většinu z nás houslov ..

29.

říjen

2023

Logo Vzdělání pro naši bezpečnost

Vzdělání pro naši bezpečnost

nová reportáž Holešov TV

28.

říjen

2023

Logo Republika slaví 105 let

Republika slaví 105 let

Tentokrát s deštníky jsme se sešli u sochy T. G. Masaryka, abychom společným pietním aktem oslavili Den vzniku samostatného československého státu, státního svátku, který je pro nás tolik důležitý. ..

27.

říjen

2023

Logo Novinka v podobě elektronické úřední desky

Novinka v podobě elektronické úřední desky

Další novinkou a krokem ke zlepšení komunikace s občany je Digitální úřední deska, která je nově umístěna na budově Městského úřadu v Holešově přibližně v místě stávajících úředních dese ..

24.

říjen

2023

Logo Oslava Dne vzniku samostatného československého státu

Oslava Dne vzniku samostatného československého státu

pozvánka

22.

říjen

2023

Logo Holešovské vzpírání slaví nevídané úspěchy

Holešovské vzpírání slaví nevídané úspěchy

Vedení města Holešova přivítalo mistry České republiky družstev ve vzpírání. Tohoto skvělého úspěchu dosáhl holešovský celek poprvé v historii. Titul mistr ČR získalo zatím pouze pět oddílů, hol ..

22.

říjen

2023

Logo Kam dál?

Kam dál?

nová reportáž Holešov TV

20.

říjen

2023

Logo Nová úprava provozu na náměstí Dr. E. Beneše

Nová úprava provozu na náměstí Dr. E. Beneše

Práce na náměstí Dr. E. Beneše pokračují dle harmonogramu, dostáváme se tedy do další etapy, která přinese změnu dopravní situace. Nově bude od pondělí 23. 10. dopoledne (po ranní špičce) vedeno ná ..

18.

říjen

2023

Logo 11. listopad v Holešově

11. listopad v Holešově

Také letos bude k tradičnímu podzimnímu programu patřit pietní akt u příležitosti Dne válečných veteránů, který se 11. listopadu slaví celosvětově. Symbolem tohoto dne jsou květy vlčího máku, které ..

17.

říjen

2023

Logo Město Holešov zavádí nové moderní komunikační nástroje

Město Holešov zavádí nové moderní komunikační nástroje

Abyste už nepřišli o žádné informace, zřídilo město Holešov novou aplikaci, která zase o něco více usnadní komunikaci mezi městským úřadem a občany. Aplikaci je možné využívat v mobilním i webovém ..

17.

říjen

2023

Logo V holešovském zámku se prezentovalo přes čtyřicet středních škol

V holešovském zámku se prezentovalo přes čtyřicet středních škol

V klasickém říjnovém termínu se i letos uskutečnila Přehlídka středních škol a pracovního uplatnění. „Tento termín je ideální, protože jak ze zkušeností víme, někteří žáci se teprve na začátku ..

16.

říjen

2023

Logo Město Holešov vyhlašuje fotografickou soutěž „Z minulosti do současnosti

Město Holešov vyhlašuje fotografickou soutěž „Z minulosti do současnosti"

Tisková zpráva ze dne 16. 10. 2023   Holešov – Roční fotografická soutěž si klade za cíl zapojit veřejnost do společného projektu a získat 100 unikátních pohledů na Holešov. K dispozici je pos ..

16.

říjen

2023

Logo Měsíční přehled akcí

Měsíční přehled akcí

15.

říjen

2023

Logo Zlatý oříšek už popáté v Holešově

Zlatý oříšek už popáté v Holešově

Letošní pátý ročník krajského kola soutěže Zlatý oříšek proběhl v sobotu 14. října opět ve velkém sále holešovského zámku. Krajské finále nabídlo vystoupení skvělých talentů a porotu postavilo ..

15.

říjen

2023

Logo Psí tlapky na podporu koček v útulku

Psí tlapky na podporu koček v útulku

nová reportáž Holešov TV

12.

říjen

2023

Logo Holešovské mažoretky přivezly zlato z mistrovství Evropy

Holešovské mažoretky přivezly zlato z mistrovství Evropy

Další úspěšnou zahraniční reprezentaci má za sebou klub Mažoretky Holešov. Tentokrát se díky nominaci z mistrovství ČR vydalo 27 děvčat se svými trenérkami a několika rodiči na dlouhou cestu do B ..

10.

říjen

2023

Logo Oprava nájezdů na náměstí

Oprava nájezdů na náměstí

Jak si jistě mnozí účastníci silničního provozu všimli, průjezd Holešovem je nyní zkomplikovaný úpravou provozu na náměstí Dr. E. Beneše. Tato omezení, která vyvstala z důvodu opravy nájezdů, pot ..

9.

říjen

2023

Logo New Drive Club plný života

New Drive Club plný života

V Holešově se naplno rozjela klubová scéna se všemi svými náležitostmi. Večerní život, plno lidí, plný bar a hlavně skvělá hudba. Návštěvníci zámeckého Drivu mají teď možnost trávit večer ve ..

8.

říjen

2023

Logo Lodě v Rusavě

Lodě v Rusavě

nová reportáž Holešov TV

5.

říjen

2023

Logo Večer sokolských světel

Večer sokolských světel

Letos se, stejně jako každý rok začátkem října, sešli členové holešovského Sokola, aby uctili památku bratrů a sester, kteří se stali oběťmi tragických událostí začátku války. V noci ze 7. na 8. říj ..

3.

říjen

2023

Logo Zdeněk Junák bavil holešovské publikum

Zdeněk Junák bavil holešovské publikum

Muž mnoha profesí, herec, rozhlasový moderátor, dabér, hudebník, ale také dědeček, vášnivý kuřák a hlavně velký sympaťák. Řeč je o Zdeňku Junákovi, který v rámci Týdne knihoven besedoval v hol ..

2.

říjen

2023

Logo Omezení provozu MěÚ - čtvrtek 5. 10. 2023

Omezení provozu MěÚ - čtvrtek 5. 10. 2023

Vážení občané, z důvodu technických změn informačního systému Radnice VERA bude ve čtvrtek 05.10.2023 nutná kompletní odstávka tohoto systému včetně všech navazujících agend. Nepůjdou vyřídit úko ..

2.

říjen

2023

Logo Školy Zlínského kraje se představí na burze středních škol v Holešově

Školy Zlínského kraje se představí na burze středních škol v Holešově

Tisková zpráva ze dne 2. 10. 2023   Holešov – Žáci vyšších tříd základních škol budou letos opět moci navštívit burzu škol, kterou bude v Holešově v úterý 17. října pořádat Město Holešov, Okr ..

1.

říjen

2023

Logo Loučíme se s naší milou matrikářkou

Loučíme se s naší milou matrikářkou

38 let / 4000 svateb / 6 starostů; v sobotu 30. 9. byl poslední pracovní den naší paní Matrikářky s velkým “M” Jarmily Medkové. Jarmilko, bylo mi velkou ctí s Tebou pracovat! Milan Fritz ..

1.

říjen

2023

Logo Když má tradice kulaté výročí

Když má tradice kulaté výročí

Víte, co v obci Ludslavice znamená 14. květen? Dozvíte se v ne tak úplně obvyklé reportáži, kterou sice připravil štáb Holešov TV, ale Ludslavicím na míru. Se svolením obce zařazujeme do ..

27.

září

2023

Logo Dotační akce Lipina byla ukončena

Dotační akce Lipina byla ukončena

Rozpočet akce: Hlavní realizační smlouva byla uzavřena na částku:    1.235.791 Kč s DPH Projektová dokumentace:                                                41.222 Kč ..

24.

září

2023

Logo Holešovské

Holešovské "Stolpersteine"

nová reportáž Holešov TV

21.

září

2023

Logo Holešovský Den bez aut

Holešovský Den bez aut

Co kdybych neviděl? Co kdybych nemohl chodit? Jak někoho ošetřit? Jaké známe dopravní značky? Jak zdatný jsem cyklista? To vše si mohli vyzkoušet všichni účastníci Dne bez aut, které v Holešově v r ..

18.

září

2023

Logo Společně zlepšujeme Holešov

Společně zlepšujeme Holešov

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ A URČENÍ PRIORIT RADY MĚSTA HOLEŠOV A POLITICKÝCH USKUPENÍ ANO 2011, KDU-ČSL, NEZÁVISLÍ A PODPORUJÍCÍCH NESTRANICKÝCH ZASTUPITELŮ PRO VOLEBNÍ OBDOBÍ 2022 – 2026 ..

18.

září

2023

Logo Oslava Dne české státnosti s Filharmonií Bohuslava Martinů

Oslava Dne české státnosti s Filharmonií Bohuslava Martinů

Čtvrtek 28. září v 18.00, Holešov, velký sál zámku    „Uherské inspirace“   Eliška Tkadlčíková klavír Filharmonie B.Martinů Leoš Svárovský dirigent Program     Ligeti, Liszt, Brahms      ..

18.

září

2023

Logo Svatováclavský koncert tentokrát v kostele Nanebevzetí Panny Marie

Svatováclavský koncert tentokrát v kostele Nanebevzetí Panny Marie

Zveme širokou veřejnost na tradiční Svatováclavský koncert, při kterém se představí Holešovský komorní orchestr se sólistkou Emou Netopilovou. Koncert i mše svatá se uskuteční ve středu 27. 9. 20 ..

17.

září

2023

Logo Čtrnáct spolků na jednom „hřišti“

Čtrnáct spolků na jednom „hřišti“

O tom, jak jednotlivé sportovní a volnočasové spolky dokáží spolupracovat, jsme se přesvědčili při Festivalu sportu a volného času v Holešově. Šlo o představení a jistou formu společného náboru ..

17.

září

2023

Logo Pálí, pálí, pálí!

Pálí, pálí, pálí!

nová reportáž Holešov TV

14.

září

2023

Logo Nejstarší občanka města Holešova slaví 100 let

Nejstarší občanka města Holešova slaví 100 let

Úctyhodného věku 100 let se právě dnes 14. 9. dožívá paní Milada Zelinková. Dříve občanka Hulína, dnes už občanka Holešova se v den svých narozenin těšila z návštěvy a blahopřání od vedení mě ..

11.

září

2023

Logo Žopský vypalovák posedmé

Žopský vypalovák posedmé

Červené, žluté nebo zelené… právě z takových barev mohli hned u vstupu vybírat účastníci Žopského vypalováku. Vybíralo se mezi barvami chilli papriček, o které šlo v sobotním dni především! ..

11.

září

2023

Logo Atletická družstva sbírají jeden úspěch za druhým

Atletická družstva sbírají jeden úspěch za druhým

Těžko na cvičišti – lehko na bojišti. Přesně takto by se dala charakterizovat stále probíhající sezona Atletiky Holešov. Poctivá celoroční příprava přinesla na začátku školního roku výborn ..

10.

září

2023

Logo Krása kraje v kroji skrytá

Krása kraje v kroji skrytá

nová reportáž Holešov TV

8.

září

2023

Logo Zámecká 5 - pod novým obloukem padl traťový rekord

Zámecká 5 - pod novým obloukem padl traťový rekord

Téměř podzimní termíny běžeckého závodu Zámecká 5 vychází parádně, i letos závodníci, kterých bylo 161, „vychytali“ sluníčko a příjemné teploty. Start letošní dvanácté Zámecké pětky byl stylový – z ..

6.

září

2023

Logo Nová ordinace praktického lékaře pro děti a dorost

Nová ordinace praktického lékaře pro děti a dorost

Od 1. 8. 2023 je plně v provozu ordinace MUDr. Pokorné po MUDr. Turkové, Novosady 1580, Holešov.  Ordinační doba i telefon zůstávají stejné. Ordinace přijímá nové pacienty, na vyšetření je ..

5.

září

2023

Logo Festival sportu a volného času představí možnosti aktivit pro děti

Festival sportu a volného času představí možnosti aktivit pro děti

Začátek září se pro rodiče nese v duchu hledání vhodných aktivit pro ratolesti, probíhají nábory a spolky se snaží co nejlépe představit svou činnost. Pro usnadnění a hladší průběh tohoto úsilí ..

5.

září

2023

Logo Den otevřených dveří v SVČ Holešov

Den otevřených dveří v SVČ Holešov

4.

září

2023

Logo Prvňáčci dnes vykročili pravou

Prvňáčci dnes vykročili pravou

Více než 130 prvňáčků dnes poprvé usedlo do holešovských školních lavic. Jejich velký den jim zpříjemnily hodné paní učitelky a podpořili je i rodiče, kteří je do jejich tříd doprovodili. Děti byl ..

4.

září

2023

Logo Količínské hodování

Količínské hodování

První víkend v září patří tradičně količínskému hodování. Zvonice, která stojí uprostřed Količína, je zasvěcena Andělům strážným, kdy podle liturgického kalendáře však připadá svátost Andělů stráž ..

3.

září

2023

Logo Děti se rozloučily s prázdninami a zjistily, jak to chodí v kroužcích TYMY

Děti se rozloučily s prázdninami a zjistily, jak to chodí v kroužcích TYMY

Tradiční nedílnou součástí dožínek bývá Loučení s prázdninami v podání Střediska volného času TYMY, které pro děti připravuje zábavný program v zámecké zahradě. Letos bylo možné navštívit 10 sta ..

3.

září

2023

Logo Zlato z polí je sklizeno, může se slavit

Zlato z polí je sklizeno, může se slavit

Holešovsko je zemědělský region, žijeme v úrodném kraji, a tak mají dožínky své čestné místo v každoročním letním kulturním programu města Holešova. Mikroregion Holešovsko uspořádal v sobotu 2. ..

3.

září

2023

Logo Zámecká zahrada oplývala leskem veteránů

Zámecká zahrada oplývala leskem veteránů

nová reportáž Holešov TV

2.

září

2023

Logo Bylo tu, není tu, havrani na plotu…

Bylo tu, není tu, havrani na plotu…

Taky máte rádi, když jsou věci někdy tak trochu jinak? Když se zažité činnosti vytrhnou ze spárů stereotypů? Když se třeba změní prostředí? Když se třeba na divadlo jde místo do divadelního sálu do ..

2.

září

2023

Logo Plné tribuny a silný soupeř

Plné tribuny a silný soupeř

Minutou ticha za zesnulého bývalého starostu Holešova Ctirada Ottu, který byl zároveň předsedou a velkým fanouškem fotbalu, byl zahájen zápas prestižní fotbalové soutěže MOL Cup. SFK Elko Holešov se ..

30.

srpen

2023

Logo Centrum pro seniory bude mít nové vedení

Centrum pro seniory bude mít nové vedení

Rada města Holešova odvolala ředitelku Centra pro seniory. Řízením byl do doby jmenování nového ředitele, který vzejde z řádného výběrového řízení, pověřen stávající ekonom CPS Dušan Zapletal. ..

30.

srpen

2023

Logo Zámecká 5 se poběží i letos, na viděnou na startu 8. 9.

Zámecká 5 se poběží i letos, na viděnou na startu 8. 9.

Už po dvanácté vyběhnou v pátek 8. 9. 2023 závodníci na trasu Zámecké 5, která povede ze stadionu Míru přes zámecký park a kolem zámku zase zpátky na stadion. Tento rodinný závod je oblíbenou souč ..

28.

srpen

2023

Logo Kameny, o které je třeba klopýtnout

Kameny, o které je třeba klopýtnout

Kameny zmizelých neboli Stolpersteine, doslova „kameny, o které je třeba klopýtnout“ jsou od letošního léta položeny také v Holešově. V rámci Festivalu židovské kultury byly položeny první dva ..

28.

srpen

2023

Logo Količín zve na hody

Količín zve na hody

28.

srpen

2023

Logo Výstraha před silným větrem - omezení vstupu do zámecké obory

Výstraha před silným větrem - omezení vstupu do zámecké obory

V zámecké oboře probíhají likvidační práce na popadaných stromech, které nevydržely nárazy větru při sobotní bouřce. Škody likvidují pracovníci Technických služeb a městského úřadu ve spolupráci s  ..

27.

srpen

2023

Logo Pestré letní tábory

Pestré letní tábory

nová reportáž Holešov TV

26.

srpen

2023

Logo Na holešovském hřišti se odehraje zápas prestižní pohárové soutěže MOL Cup

Na holešovském hřišti se odehraje zápas prestižní pohárové soutěže MOL Cup

V úterý 29. 8. 2023 domácí tým SFK ELKO Holešov přivítá a zároveň vyzve Slezský fotbalový club Opava. Těžký soupeř, který je častým osmifinalistou a jednou dokonce finalistou této soutěže, bude ..

24.

srpen

2023

Logo V Holešově bude položeno dalších deset kamenů zmizelých

V Holešově bude položeno dalších deset kamenů zmizelých

Tisková zpráva ze dne 24. 8. 2023    Holešov – V rámci letošního Festivalu židovské kultury byly v Holešově položeny první dva kameny zmizelých. V pondělí 28. srpna jich bude položeno dalších des ..

22.

srpen

2023

Logo Jednání s náměstkem hejtmana i novým ředitelem průmyslové zóny

Jednání s náměstkem hejtmana i novým ředitelem průmyslové zóny

Městský úřad Holešov navštívil náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Traub, MSc. spolu s novým předsedou představenstva Strategické průmyslové zóny Holešov Ing. Radovanem Macháčkem. Se staro ..

22.

srpen

2023

Logo Zemřel bývalý starosta města Holešova Ctirad Otta

Zemřel bývalý starosta města Holešova Ctirad Otta

Dne 21. 8. 2023 zemřel ve věku 73 let pan Ctirad Otta, bývalý starosta města Holešova. Jako starosta působil od 14. 9. 1995 do 3. 11. 2006, tedy necelá tři volební období. Byl členem ODS a byl také ..

22.

srpen

2023

Logo Velké slavnosti v obci Bořenovice

Velké slavnosti v obci Bořenovice

V Bořenovicích oslavili 650 let od první písemné zmínky o obci a 85. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů. Oslavy byly zahájeny úvodním slovem starosty a slavnostním průvodem k obecním pomníkům ..

20.

srpen

2023

Logo (Nejen) výsadkoví veteráni připomínali 21. srpen 1968

(Nejen) výsadkoví veteráni připomínali 21. srpen 1968

Dne 21. srpna před 55 lety obsadili ruští (sovětští) vojáci Holešov a celé tehdejší Československo. Začalo další z temných období naší historie. Ruské tanky a obrněnce se (jako všude) hrnuly do hol ..

15.

srpen

2023

Logo Ústřední školní jídelna má nové vedení

Ústřední školní jídelna má nové vedení

Rada města Holešova jmenovala na základě doporučení konkurzní komise novou ředitelku ÚŠJ. V konkurzním řízení na ředitele/ředitelku Ústřední školní jídelny uspěla Bc. Alena Ryšková. Do funkce nas ..

15.

srpen

2023

Logo Dožínky Mikroregionu Holešovsko se uskuteční netradičně v sobotu 2. 9.

Dožínky Mikroregionu Holešovsko se uskuteční netradičně v sobotu 2. 9.

Tisková zpráva ze dne 15. 8. 2023    Holešov – Naškrobené kroje, dechovka, slavnostní průvod a hlavně poděkování za úrodu – to jsou zkrátka dožínky. Ty letošní se budou v Holešově konat netrad ..

13.

srpen

2023

Logo Holešovské mažoretky Lentilky přivezly z mistrovství světa stříbro

Holešovské mažoretky Lentilky přivezly z mistrovství světa stříbro

Obrovský úspěch, krásné ocenění a mnoho zkušeností, to vše si přivezly skvělé holešovské mažoretky, které postoupily a následně uspěly na mistrovství světa. V obrovské konkurenci obstály ved ..

13.

srpen

2023

Logo Čmelák model show bez mraků

Čmelák model show bez mraků

Druhý srpnový víkend, nebe bez mraků, téměř bezvětří – ideální podmínky pro pořádání největší letecké akce široko daleko – Čmelák model show Holešov. Jde o jedinečnou událost, kterou každoročně n ..

13.

srpen

2023

Logo Nebe plné modelů

Nebe plné modelů

Letecká show Čmelák Holešov letos oslavila čtvrtstoletí. Dorazilo na 90 pilotů se 130 modely. Podívejte se, jaký byl letošní ročník. https://www.holesovtv.cz/zpravoda ..

10.

srpen

2023

Logo Barokní hudba napříč generacemi

Barokní hudba napříč generacemi

Z celého turnusu Letní školy barokní hudby patří právě koncert dětské třídy k mé nejoblíbenější části. Když se pódium zaplní čtyřmi desítkami dětí, které spustí, dají volnost smyčcům a jejich prsty ..

9.

srpen

2023

Logo Letní škola barokní hudby v plném proudu

Letní škola barokní hudby v plném proudu

Letní školy všeobecně jsou vlastně takovou alternativou letních táborů, jenom s tím rozdílem, že se na letních školách setkávají nikoliv děti, ale dospělí, a to hlavně za účelem vzdělávání. ..

7.

srpen

2023

Logo Smuteční síň - zelená střecha

Smuteční síň - zelená střecha

Dne 7. srpna byla uzavřena smlouva na opravu střechy smuteční síně na hřbitově. Ve výběrovém řízení zvítězila holešovská firma EKONSTAV s cenou 8.430.880,57 s dph. Za tyto peníze budou odstraněny st ..

7.

srpen

2023

Logo Tučapští hasiči slaví 80 let od svého založení

Tučapští hasiči slaví 80 let od svého založení

V sobotu 5. srpna jsme v Tučapech oslavili 80 výročí vzniku jednotky dobrovolných hasičů. Oslavenci si připravili celodenní bohatý program od dětí až po dospělé návštěvníky, tedy skákacího hradu, p ..

7.

srpen

2023

Logo HolešOFF žije a má se k světu!

HolešOFF žije a má se k světu!

Každý, kdo organizuje kulturní akce, se s tím určitě občas setkává. Vznikne nějaký skvělý nápad a když se ho pokusíte uskutečnit, skoro nikoho to neosloví. A potom najednou tentýž nápad , do ..

6.

srpen

2023

Logo Ha-Makom aneb Festival židovské kultury Holešov

Ha-Makom aneb Festival židovské kultury Holešov

nová reportáž Holešov TV

1.

srpen

2023

Logo Průjezd průmyslovou zónou otevřen

Průjezd průmyslovou zónou otevřen

Od 1. srpna je otevřena objízdná trasa pro vozidla nad 7,5 t přes holešovskou průmyslovou zónu. Je to výsledek intenzivního jednání vedení města Holešova (Mgr. Milan Fritz - ANO 2011, Ing. Pavel K ..

30.

červenec

2023

Logo Epitaf - příběh života

Epitaf - příběh života

nový dokument Holešov TV

29.

červenec

2023

Logo Festival židovské kultury uzavřela kapela Preßburger Klezmer Band

Festival židovské kultury uzavřela kapela Preßburger Klezmer Band

Po pěti pestrých dnech vyvrcholil Festival židovské kultury. Zakončen byl skvělou hudbou, která se prolínala celým dnem. Dopolední swingové matiné s Janem Smigmatorem bylo strhující a posluchači je ..

29.

červenec

2023

Logo Festival židovské kultury vrcholí, pátek už s hudbou

Festival židovské kultury vrcholí, pátek už s hudbou

Kdo nestihl čtvrteční večerní prohlídku hřbitova, mohl jej navštívit spolu s průvodcem Vratislavem Brázdilem v pátek. Ačkoliv se jedná o dopolední čas, těší se obvykle vysoké účasti návštěvníků. ..

28.

červenec

2023

Logo Poznávání židovského hřbitova

Poznávání židovského hřbitova

Židovský hřbitov má své nezaměnitelné kouzlo, ať už člověk stojí přímo na místě, či se o něm dozvídá zpovzdálí. Své o tom ví návštěvníci workshopu, kde se dozvěděli, jak pracovat s webovým portálem ..

26.

červenec

2023

Logo Středa patřila přednáškám i novému dokumentu

Středa patřila přednáškám i novému dokumentu

Druhý den Festivalu židovské kultury se nesl v přednáškovém duchu. Návštěvníci si mohli poslechnout hned tři zajímavé výklady. V tom prvním se muzejník Jan Machala věnoval 130. výročí Nové synago ..

26.

červenec

2023

Logo Prázdninové pátky v masných krámech mají úspěch a pokračují

Prázdninové pátky v masných krámech mají úspěch a pokračují

Už dvakrát se v masných krámech uskutečnil hudební program, kterému předcházely tvořivé dílny a další dětské aktivity. V pátek 21. 7. si děti mohly vyzkoušet Montessori pomůcky, které se těší velké ..

25.

červenec

2023

Logo Festival židovské kultury 2023 zahájen, byly položeny kameny zmizelých

Festival židovské kultury 2023 zahájen, byly položeny kameny zmizelých

Zahájení Festivalu židovské kultury Ha-Makom je vždy slavnostní záležitostí. Předchází mu emotivní vzpomínka na židovské občany našeho města, kteří byli transportováni do koncentračních tábor ..

25.

červenec

2023

Logo Letní brigády plně obsazené

Letní brigády plně obsazené

Město Holešov i letos uspořádalo brigády pro studenty ve věku od 15 do 26 let. Na tuto aktivitu město vyčleňuje finanční prostředky ve výši 400 tisíc korun. Letos se brigád zúčastní 65 br ..

24.

červenec

2023

Logo Město Holešov má 1. změnu územního plánu

Město Holešov má 1. změnu územního plánu

Město Holešov má 1. změnu územního plánu z 19. 3. 2016. Pracovalo se na ni od roku 2016 a byla schválena zastupitelstvem města dne 26. 6. 2023. Právní moci nabyla 18. 7. 2023. Vypracovala ji společn ..

18.

červenec

2023

Logo Skvělé mezinárodní úspěchy holešovských sportovců

Skvělé mezinárodní úspěchy holešovských sportovců

Z Evropských veteránských her ve finském Tampere dorazili do kanceláře starosty města volejbaloví mistři a florbaloví vicemistři Evropy. V rámci speciální sportovní události European Masters ..

17.

červenec

2023

Logo Sportcentrum bude krátkodobě zcela uzavřeno

Sportcentrum bude krátkodobě zcela uzavřeno

24. 7. - 27. 7. 2023

17.

červenec

2023

Logo Festival židovské kultury už za týden

Festival židovské kultury už za týden

podrobný program

16.

červenec

2023

Logo Okurková sezóna se nekoná, Holešov žije!

Okurková sezóna se nekoná, Holešov žije!

nová reportáž Holešov TV

14.

červenec

2023

Logo Relaxační zóna zahájila provoz znamenitě

Relaxační zóna zahájila provoz znamenitě

Za své vzalo heslo relaxační zóny HolešOFF - návštěvníci přišli opravdu vypnout. Ať už šlo o malé tvořivé dušičky, které si s Mateřským centrem Srdíčko vyrobily hezkou vzpomínku, či o posluc ..

11.

červenec

2023

Logo O titul HolešovMAN se bude bojovat už popatnácté

O titul HolešovMAN se bude bojovat už popatnácté

Půlkulaté jubileum letos oslaví triatlonový závod HolešovMAN, patnáctý ročník odstartuje 29. července. Oblíbený závod, který prověří fyzičku sportovců ve třech disciplínách – plavání, jízdě na kole ..

10.

červenec

2023

Logo Svátek milovníků barokní hudby v Holešově

Svátek milovníků barokní hudby v Holešově

Tisková zpráva ze dne 10. 7. 2023   Holešov – Letní škola barokní hudby najde i letos své působiště v Holešově. Toto místo je totiž pro projekt tohoto typu jako stvořené. Nejen, že frekventanti le ..

10.

červenec

2023

Logo Festival židovské kultury letos částečně v tichu, protíná jej smuteční den

Festival židovské kultury letos částečně v tichu, protíná jej smuteční den

kompletní program

5.

červenec

2023

Logo Město Holešov vyvěsilo moravskou vlajku

Město Holešov vyvěsilo moravskou vlajku

U příležitosti státního svátku Dne slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje vyvěsilo město Holešov vlajku Moravy. Jedná se o symbol, který upomíná na komunistickou totalitní mocí zničenou moravskou ..

29.

červen

2023

Logo Valašsko-hanácké Letní iluze

Valašsko-hanácké Letní iluze

Slavnostní vernisáží byl zahájen 21. ročník tradiční výstavy Letní iluze. Vystavuje na nich čtyřicítka autorů, mezi kterými jsou umělci různého zaměření. Malíři, fotografové či sochaři. Opět nechyb ..

28.

červen

2023

Logo Nový člen zastupitelstva složil slib

Nový člen zastupitelstva složil slib

Na veřejném jednání Zastupitelstva města Holešova dne 26. června 2023 slavnostně složil slib nový člen zastupitelstva pan Luděk Hradil (Za Holešov), který nahradil dnes již bývalého člena zastupite ..

27.

červen

2023

Logo Koncertní speciál Balady pro....

Koncertní speciál Balady pro....

Koncertní speciál úspěšného představení v provedení studentů GymHol , členů D6K a vyznavačů táborových ohňů  Balady pro.... Olbrachta, Uhdeho  a Štědroně bude k vidění v pátek 30. června od 19, ..

26.

červen

2023

Logo DiskoV pěnová summer party

DiskoV pěnová summer party

DiskoV pěnová summer party se koná v pátek 30. června od 20,00 hodin na Zámeckém koupališti

26.

červen

2023

Logo Uzavření MěÚ dne 7. 7. 2023

Uzavření MěÚ dne 7. 7. 2023

Dne 7. 7. 2023 bude Městský úřad Holešov pro veřejnost uzavřen. Tento den bude využit pro servis IT zařízení a údržbu. Děkujeme za pochopení.

25.

červen

2023

Logo Drásal oslavil třicítku

Drásal oslavil třicítku

nová reportáž Holešov TV

24.

červen

2023

Logo Cyklisté opět zaplnili Hostýnky

Cyklisté opět zaplnili Hostýnky

Nova Bikemaraton Drásal se v sobotu 24. června konal v Holešově už po třicáté. Tisícovka bikerů se postavila na start pěti tras a vydala se vstříc Hostýnským vrchům. Tento závod je vskutku neobyčejn ..

24.

červen

2023

Logo Školy se utkaly v soutěži „O pohár starosty města“

Školy se utkaly v soutěži „O pohár starosty města“

Zatímco prvostupňové děti sportovaly v zámecké zahradě, na ty starší žáky základních škol a osmiletého gymnázia čekala v pátek 23. 6. také pořádná dávka pohybu. Školy se mezi sebou utkaly v trad ..

24.

červen

2023

Logo Dětský sportovní den jako předvoj Drásala

Dětský sportovní den jako předvoj Drásala

Tradičním předvojem Bikemartonu Drásal je Dětský sportovní den, kdy se za pohybovými aktivitami do zámecké zahrady vydávají děti z prvního stupně holešovských základních škol. Letos se do zahrady ..

22.

červen

2023

Logo Uzavření zámecké zahrady a obory

Uzavření zámecké zahrady a obory

Z bezpečnostních důvodů bude dnes od 19 hodin preventivně uzavřena zámecká zahrada i obora. Rozhodnutí vzešlo na základě varování ČHMÚ před silnými bouřkami a nebezpečnými meteorologickými je ..

22.

červen

2023

Logo Jednání s náměstkyní hejtmana Zlínského kraje

Jednání s náměstkyní hejtmana Zlínského kraje

Ve čtvrtek 22. června dorazila na holešovskou radnici statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje pro životní prostředí a zemědělství, oblast sociálních věcí a neziskového sektoru Hana Ančinco ..

21.

červen

2023

Logo Nova Bikemaraton Drásal a dopravní omezení

Nova Bikemaraton Drásal a dopravní omezení

V sobotu 24. 6. 2023 odstartuje už 30. ročník nejstaršího cyklomaratonu v ČR, Bikemaraton Drásal. Kromě rozsáhlé sportovní a společenské akce nás čekají také dopravní omezení. Stejná jako v minul ..

21.

červen

2023

Logo Olympijský běh: „Nejdůležitější je radost z pohybu!“

Olympijský běh: „Nejdůležitější je radost z pohybu!“

Na devadesáti místech České republiky a ve Washíngtonu DC se v první letní den běžel T-mobile Olympijský běh. Město Holešov samozřejmě nemohlo chybět. Už tradičně se o pořádání této celo ..

19.

červen

2023

Logo Holešovské mažoretky postupují na mistrovství Evropy i mistrovství světa

Holešovské mažoretky postupují na mistrovství Evropy i mistrovství světa

Velmi úspěšnou sezónu mají za sebou holešovské mažoretky, kterým se podařilo obhájit loňské tituly mistra České republiky. Nejmladší Baby Lentilky soutěžily druhou sezónu ve věkové kategorii m ..

19.

červen

2023

Logo Jedenáctá Holešovská Regata je za námi

Jedenáctá Holešovská Regata je za námi

Holešov opět zažil přísun pozitivní energie v podobě velkolepého festivalu Holešovská Regata. Letos totiž byla Regata opravdu velkolepá – ať už skladbou programu, zázemím, závěrečným ohňost ..

18.

červen

2023

Logo Holešovská Regata už jede!(náctá)

Holešovská Regata už jede!(náctá)

nová reportáž Holešov TV

18.

červen

2023

Logo Prázdninové pátky v masných krámech

Prázdninové pátky v masných krámech

relaxační zóna HolešOFF

16.

červen

2023

Logo Byl jmenován nový tajemník MěÚ

Byl jmenován nový tajemník MěÚ

Starosta města Holešova Mgr. Milan Fritz jmenoval se souhlasem ředitelky Krajského úřadu do funkce tajemníka Městského úřadu Holešov pana Ing. Jaroslava Kovaříka, DiS. Pan Jaroslav Kovařík poch ..

16.

červen

2023

Logo Rozšíření Městského kamerového a dohlížecího systému

Rozšíření Městského kamerového a dohlížecího systému

Městská policie Holešov od 16. 6. 2023 nasadí novou bezpečnostní techniku do zámecké zahrady a zámecké obory. V první fázi se bude jednat o zkušební provoz. „Důvodem je zvýšený vandalismus v těch ..

15.

červen

2023

Logo Nova Bikemaraton Drásal oslaví 30. výročí

Nova Bikemaraton Drásal oslaví 30. výročí

Přečtěte si speciální Drásalovské noviny

15.

červen

2023

Logo Dopravní hřiště v Američáku - prázdninový dárek dětem

Dopravní hřiště v Američáku - prázdninový dárek dětem

Spolek Proud Holešov přišel s nápadem vybudovat na stávající asfaltové ploše v Americkém parku dětské dopravní hřiště. Nápad se setkal s nadšením u vedení města a tak jeho realizace byla otázkou ..

15.

červen

2023

Logo Happening souborů hudebního oboru

Happening souborů hudebního oboru

Základní umělecká škola F. X. Richtera Holešov uspořádala happening školních hudebních souborů. Hned v úvodu bylo moderátorkami vysvětleno, na jakou událost posluchači vlastně dorazili: „Happen ..

14.

červen

2023

Logo „Drásalovský“ dětský sportovní den proběhne v Holešově už potřetí

„Drásalovský“ dětský sportovní den proběhne v Holešově už potřetí

pátek 23. 6. 2023

13.

červen

2023

Logo Závěrečná konference „Digitální škola“ na GYMHOL

Závěrečná konference „Digitální škola“ na GYMHOL

Holešovské Gymnázium Ladislava Jaroše bylo zapojeno do projektu Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II, reg. č. projektu CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/00 ..

12.

červen

2023

Logo Holešovská Regata vypluje už tento víkend. Jak to bude s dopravou?

Holešovská Regata vypluje už tento víkend. Jak to bude s dopravou?

O bohatém programu letošní Holešovské Regaty bylo napsáno už mnoho. Návštěvníci se mohou těšit na Michala Hrůzu, Ewu Farnou, Lenny, kapelu Mig 21, Jelen nebo Olympic. V rámci doprovodného p ..

11.

červen

2023

Logo Oslavy dvacetin pokračují, tentokrát se Standou Hložkem

Oslavy dvacetin pokračují, tentokrát se Standou Hložkem

SVČ Tymy slaví dvacáté výročí a oslavy vrcholí. Ta závěrečná proběhla v neděli 11. června a byla určena hlavně pro děti, navštěvující kroužky Tymy, a jejich rodiče. Připraven byl opět pest ..

11.

červen

2023

Logo Na hradě to žije

Na hradě to žije

nová reportáž Holešov TV

11.

červen

2023

Logo Do rymických chaloupek se opět vrátila stará lidová řemesla

Do rymických chaloupek se opět vrátila stará lidová řemesla

Kovář, přadlena, švec, mlynář, tkadlena, cihlář nebo šindelář, ti všichni se sešli v Rymicích, aby návštěvníkům Muzea v přírodě ukázali, jak se dříve pracovalo. Hlavně děti tak mohly vidět, jak ..

7.

červen

2023

Logo O keramickou popelnici

O keramickou popelnici

Holešov získal v kategorii obcí nad 10 tisíc obyvatel prvenství v nárůstu sběru starého elektra, kdy se městu podařilo vytřídit o 28 % odpadu více než v předchozím roce. Cenu na slavnostním cer ..

6.

červen

2023

Logo Jazzová session  na náměstí

Jazzová session na náměstí

Srdečně zveme na jazzovou session na náměstí Dr. E. Beneše KDY: v pátek 9. června od 18,00 hod. KDE: před městskou knihovnou, mokrá varianta v kavárně Mlsná kočka KDO: duo OUT - OF - TOWNERS (Přespo ..

6.

červen

2023

Logo Historické slavnosti v Kurovicích

Historické slavnosti v Kurovicích

O několik století zpět se mohli o víkendu dostat návštěvníci hradu v Kurovicích, kde se uskutečnily tradiční Historické dny – oblíbená akce, která kypí starobylostí, uměním i věděním. ..

5.

červen

2023

Logo Zajištění lékařské péče v Holešově

Zajištění lékařské péče v Holešově

Město Holešov zaslalo na konci minulého týdne na odbor zdravotnictví Krajského úřadu Zlínského kraje návrh na vyhlášení výběrového řízení pro službu praktické lékařství pro děti a dorost, zubní lé ..

4.

červen

2023

Logo Kostely v neobyčejné noční atmosféře

Kostely v neobyčejné noční atmosféře

Někdy je důležité najít nový úhel pohledu – třeba i na kostely. Mnozí je známe, navštěvujeme je, a i přesto nás v neobvyklé atmosféře překvapí. Mnozí je neznají a možná je právě ta večerní atmosfé ..

4.

červen

2023

Logo Děti z mateřinek sportovaly na olympiádě

Děti z mateřinek sportovaly na olympiádě

Tradiční olympiádu mateřských škol letos uspořádalo SVČ Tymy přesně na Den dětí, naši malí žáčci tak mohli svůj svátek oslavit pohybem a radostí ze společného dopoledne plného sportovních zážitků. K ..

4.

červen

2023

Logo Otevřený úřad, díl druhý

Otevřený úřad, díl druhý

nová reportáž Holešov TV

2.

červen

2023

Logo Zahájení prací v ulici Plačkov

Zahájení prací v ulici Plačkov

31.

květen

2023

Logo Inovované kontejnery na textil v Holešově

Inovované kontejnery na textil v Holešově

V Holešově byly umístěny nové typy kontejnerů na sběr textilu. Občané je mohou bezplatně využívat a také na třídění textilu vydělat.  Nové kontejnery najdete v rohu parkoviště u supermarketuTesco (P ..

30.

květen

2023

Logo Holešovské mažoretky se kvalifikovaly na mistrovství ČR

Holešovské mažoretky se kvalifikovaly na mistrovství ČR

V květnu již tradičně probíhají postupové soutěže v rámci Národního šampinátu Svazu mažoretek a twirlingu ČR. V pondělí 8. 5. 2023 se v Holešově konalo Kvalifikační kolo pro sóla, dua a tria klasick ..

30.

květen

2023

Logo Na filmový festival můžete jet zdarma

Na filmový festival můžete jet zdarma

Zlín, 11. května 2023 — Letošní 63. ročník mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, který od 1. do 7. června proběhne tradičně ve Zlíně, přichází s novinkou: Během festivalového víkendu po ..

30.

květen

2023

Logo Strážníci MP se loučí se svým psím kolegou

Strážníci MP se loučí se svým psím kolegou

Nejvěrnější přítel odešel IZZY byl prvním služebním psem, který byl vycvičen pro potřeby výkonu služby Městské policie Holešov. Svou úspěšnou kariéru služebního psa započal IZZY 29. 10. 2014 a na ..

29.

květen

2023

Logo Zahájení sezóny na zámeckém koupališti už tento víkend

Zahájení sezóny na zámeckém koupališti už tento víkend

Tisková zpráva ze dne 29. 5. 2023   Holešov – Už v sobotu 3. 6. 2023 , bude-li přát počasí, by mohlo být otevřeno zámecké koupaliště v Holešově. Právě probíhají přípravné práce a zkušební zátěž, p ..

28.

květen

2023

Logo Děti slavily ve velkém

Děti slavily ve velkém

Věhlas celoměstské oslavy Dne dětí už dávno přesáhl hranice našeho města. Je-li příznivé počasí, přijíždějí mnohdy návštěvníci z celého kraje. Neděle 28. května vskutku krásná byla a bylo to znát ..

28.

květen

2023

Logo Co bude s dopravou v Holešově?

Co bude s dopravou v Holešově?

Výstavba dálnice probíhá dle harmonogramu. Občany města ale jistě zajímá, kdy bude zprůjezdněna průmyslová zóna... https://www.holesovtv.cz/zpravodaj ..

26.

květen

2023

Logo V Holešově se představují dětské sbory

V Holešově se představují dětské sbory

Pátečním koncertem byla zahájena celostátní přehlídka dětských školních sborů Primachori. Představilo se prvních šest sborů včetně „hosta“, kterým ale nebyl nikdo jiný, než sbor domácí – Plamínek z ..

25.

květen

2023

Logo Mlýnský náhon mimo provoz!

Mlýnský náhon mimo provoz!

V současné době náhonem neteče voda. Proč, nám sdělil Ing. Stanislav Julíček, vedoucí odboru investic: „Při pravidelné prohlídce tělesa náhonu byl dne 18. 5. 2023 pozorován sesuv svahu v Dobroticí ..

25.

květen

2023

Logo Úhyn ryb

Úhyn ryb

24.

květen

2023

Logo Noc kostelů budí zájem o společenskou a kulturní hodnotu kostelů

Noc kostelů budí zájem o společenskou a kulturní hodnotu kostelů

2. června 2023

22.

květen

2023

Logo Holešov bude hostit celostátní přehlídku dětských sborů

Holešov bude hostit celostátní přehlídku dětských sborů

Už o nadcházejícím víkendu 26. – 28. května bude v Holešově probíhat přehlídka dětských sborů PRIMACHORI. Pořadatelstvím byl Holešov pověřen Národním informačním a poradenským střediskem p ..

21.

květen

2023

Logo O čem jsou Dny města Holešova

O čem jsou Dny města Holešova

nová reportáž Holešov TV

18.

květen

2023

Logo Další mistrovské dílo D6K a holešovských gymnazistů

Další mistrovské dílo D6K a holešovských gymnazistů

Romantický příběh Nikoly a Eržiky, plný vášně, lásky i utrpení všichni známe. Tento příběh je legendou a není snadné se legendám snažit přiblížit či vyrovnat. Ovšem holešovskému Divadlu 6. ..

18.

květen

2023

Logo Setkávání generací: děti vystupovaly pro Klub důchodců

Setkávání generací: děti vystupovaly pro Klub důchodců

Členové klubu se schází pravidelně každý týden, společně pořádají besedy, zájezdy, kulturní exkurze, nebo i narozeninové oslavy. Slaví spolu také významné dny, jakým je například Den matek ..

18.

květen

2023

Logo Rok od předání obnoveného historického sadu

Rok od předání obnoveného historického sadu

Uběhl přesně rok od doby, kdy bylo slavnostně předáno dílo – obnovený historický zámecký sad i s altánem. Pásku přestříhla s představiteli města zástupkyně společnosti Billa a přidal se také vítěz ..

15.

květen

2023

Logo Sladká tečka za oslavami našeho města

Sladká tečka za oslavami našeho města

Patnáctý květen je Mezinárodním dnem rodiny a právě na tento den bylo naplánováno dobročinné hudební setkání. Podílelo se na něm město Holešov, Městské kulturní středisko, nadace Krása pomoci ..

15.

květen

2023

Logo Nedělní program uzavřel hlavní část Dnů města Holešova

Nedělní program uzavřel hlavní část Dnů města Holešova

Tradičně se poslední den oslav města Holešova scházíme v kostele ke mši svaté, která je sloužena za město Holešov, Mikroregion Holešovsko a partnerská města. V letošním roce k nám dorazily del ..

15.

květen

2023

Logo Erhart, film natáčený i v Holešově, jde do kin

Erhart, film natáčený i v Holešově, jde do kin

Možná si vzpomínáte, jak před téměř čtyřmi lety naše město navštívil filmový štáb, který zde pořizoval záběry pro vznik rodinného dramatu s názvem Erhart. Natáčel na několika lokacích včetně ..

14.

květen

2023

Logo Festival pro čolka

Festival pro čolka

nová reportáž Holešov TV

14.

květen

2023

Logo Dny města Holešova vyvrcholily oceňováním osobností

Dny města Holešova vyvrcholily oceňováním osobností

Tradičním vrcholem Dnů města Holešova je oceňování osobností, které se zasloužily o toto ocenění reprezentací našeho města, působením v kultuře, volnočasových aktivitách nebo sportu či byli jinak ..

14.

květen

2023

Logo Sportovci běželi pro Matyáška

Sportovci běželi pro Matyáška

charitativní běh

11.

květen

2023

Logo Granty neziskovému sektoru předány

Granty neziskovému sektoru předány

Jedním z hlavních a stálých bodů programu Dnů města Holešova je předání poukazů na dotace neziskovým organizacím města Holešova včetně osadních výborů neboli "Akce milion". Jde o symbolický akt, kd ..

11.

květen

2023

Logo Oživené masné krámy

Oživené masné krámy

V rámci Dnů města se vždy snažíme oživovat místa v centru města tak, abychom se mohli potkávat třeba při běžné procházce. K tomuto účelu je ideální prostor masných krámů. V letošním roce jsme se ..

11.

květen

2023

Logo Tradiční Den Evropy

Tradiční Den Evropy

Středisko volného času Tymy pravidelně pořádá začátkem května Den Evropy, který připadá na 9. května a je každoroční oslavou míru a jednoty v Evropě. Také letos se tak na holešovském náměstí ..

10.

květen

2023

Logo Zahajujeme provoz relaxační zóny

Zahajujeme provoz relaxační zóny

Pro letošní rok jsme si připravili novinku v podobě odpočinkové zóny v masných krámech, která se tak stane útočištěm nejen rodičům s dětmi ale také všem, kteří budou chtít po celotýdenním zápřahu „v ..

8.

květen

2023

Logo Dvacet tisíc pro Educo

Dvacet tisíc pro Educo

Severní vítr a ukrutná zima se podepsala na jinak perfektním hudebním Festivalu pro Educo. Dobročinný projekt s krásnou myšlenkou podpořit rodiny s dětmi se zdravotním handicapem byl skvěle naplá ..

7.

květen

2023

Logo Schoolmanie - salta a adrenalin

Schoolmanie - salta a adrenalin

nová reportáž Holešov TV

6.

květen

2023

Logo Vzhůru do motorkářské sezóny, v Holešově i s požehnáním

Vzhůru do motorkářské sezóny, v Holešově i s požehnáním

Po covidové pauze se letos opět do Holešova sjeli motorkáři ze širokého okolí. Dorazili si na náměstí Dr. E. Beneše pro požehnání, kterým je tradičně symbolicky zahájena motorkářská sezón ..

6.

květen

2023

Logo Charitativní Dny města Holešova

Charitativní Dny města Holešova

Letošní Dny města Holešova mají výrazný charitativní podtext. Během týdne proběhnou hned tři benefiční události. Podpoříme od těch nejmenších až po ty nejstarší. Dvě akce hudební, jedna sportov ..

5.

květen

2023

Logo Tradičním pietním aktem jsme uctili památku obětí II. světové války.

Tradičním pietním aktem jsme uctili památku obětí II. světové války.

Položit květiny k pomníku padlých a věnovat tichou myšlenku na oběti II. světové války dorazily v pátek 5. května desítky lidí. Na městském hřbitově se sešli zástupci spolků, politických stran i v ..

5.

květen

2023

Logo Holešovská opera. Zázrak!

Holešovská opera. Zázrak!

Že v našem malém městě umíme spoustu věcí, to se celkem obecně ví. Ale že jsme schopni uspořádat operní a dokonce barokně operní představení a to silami Základní umělecké školy F. X. Richtera, ..

3.

květen

2023

Logo Bikemaraton Drásal, legenda zrozená v hospodě, slaví 30!

Bikemaraton Drásal, legenda zrozená v hospodě, slaví 30!

rozhovor s Jardou Bachnerem

3.

květen

2023

Logo Nový člen zastupitelstva složil slib

Nový člen zastupitelstva složil slib

Na veřejném jednání Zastupitelstva města Holešova dne 2. května 2023 slavnostně složil slib nový člen zastupitelstva Erik Fišer (SPD), který nahradil dnes již bývalého člena zastupitelstva ..

3.

květen

2023

Logo Čarodějnice v Holešově poprvé

Čarodějnice v Holešově poprvé

Hledáme své kořeny, a proto se rádi vracíme k lidovým tradicím, i když v moderním hávu. V posledních letech se takto začalo obnovovat scházení lidí u ohně v předvečer prvního máje, které navazuje ..

2.

květen

2023

Logo 78 let od konce II. světové války

78 let od konce II. světové války

Letos je to už 78 let od konce II. světové války, v Holešově se vždy začátkem května za těmito tragickými událostmi z naší historie ohlížíme a věnujeme jim pozornost. Stejně tak tomu bude také letos ..

27.

duben

2023

Logo Nad holešovským náměstím se opět tyčí májka

Nad holešovským náměstím se opět tyčí májka

Už po jedenácté se nad náměstím Dr. E. Beneše tyčí májka. V rámci zachování tradic ji parta statných mužů postavila vlastníma rukama pouze za pomoci zkřížených bidel. Jištění lany obstarávali zase d ..

27.

duben

2023

Logo Pestrá nabídka letních táborů

Pestrá nabídka letních táborů

Letní pobytové tábory jsou pro mnohé životní srdcovkou. Vypravit se na týden za dobrodružstvím chce sice v případě malých táborníků dávku odvahy, ale ty zážitky jsou potom k nezaplacení a d ..

26.

duben

2023

Logo Předškoláci se zapsali do 1. tříd

Předškoláci se zapsali do 1. tříd

Velký životní krok čeká malé „předškoláčky“, kterým se v září otevře velký svět základního vzdělávání. V pátek 21. 4. prošli první „zkouškou“, prostřednictvím které se zapsali do jednotlivých hole ..

24.

duben

2023

Logo Dny města se blíží

Dny města se blíží

aktuální program

21.

duben

2023

Logo SVČ Tymy slaví 20. výročí

SVČ Tymy slaví 20. výročí

rozhovor

20.

duben

2023

Logo Den Země v Holešově

Den Země v Holešově

Den Země tradičně připadá na 22. dubna, v Holešově jsme si jej připomněli ale už ve čtvrtek 20. dubna. Každoročně tento den upozorňuje na ekologické hrozby, učí správně recyklovat odpad a ..

17.

duben

2023

Logo Nové vedení města Holešova

Nové vedení města Holešova

Zastupitelstvo města Holešova dne 17. 4. 2023 na svém zasedání odvolalo z funkce starostu města Mgr. Rudolfa Seiferta, místostarostu Milana Roubalíka a místostarostu Kamila Horáka. Novým starostou ..

16.

duben

2023

Logo 20 let je jen začátek

20 let je jen začátek

nová reportáž Holešov TV

14.

duben

2023

Logo Vedení Střediska rané péče EDUCO Zlín z. s. navštívilo Holešov

Vedení Střediska rané péče EDUCO Zlín z. s. navštívilo Holešov

EDUCO poskytuje terénní sociální službu ranou péči 120 klientským rodinám po celém Zlínském kraji. Poradkyně rané péče jezdí za rodinami také do Holešova. Vedení organizace navštívilo místní ..

13.

duben

2023

Logo Zasedací místnost nově zdobí výtvarné zpodobnění města Holešova

Zasedací místnost nově zdobí výtvarné zpodobnění města Holešova

Velkou zasedací místnost Městského úřadu Holešov nově zdobí zvětšená kopie veduty Holešova, která v originále pochází ze sbírky Dismase Josefa Ignáce, rytíře z Hofferu (1696–1747), který b ..

13.

duben

2023

Logo Dny města Holešova 2023

Dny města Holešova 2023

Druhý víkend v květnu už tradičně v Holešově patří oslavám, kdy se zaměřujeme na významné osobnosti našeho města, na neziskový sektor nebo spolupráci s partnerskými městy. Letos to bude navíc d ..

12.

duben

2023

Logo Letní studentské brigády v Holešově v roce 2023

Letní studentské brigády v Holešově v roce 2023

Letní studentské brigády doplňují prázdninové dění v Holešově aktivitami, jež vedou k úpravám veřejného prostranství a jeho zvelebování. Zastupitelstvo města má v rozpočtu vyčleněnu stejnou finan ..

10.

duben

2023

Logo Velikonoční temná hodinka v kostele sv. Anny

Velikonoční temná hodinka v kostele sv. Anny

Na Velký pátek, v deštivém podvečeru, zazněly v precizním provedení vokálního tria DREI ENGEL emotivní starozákonné lamentace proroka Jeremiáše zhudebněné francouzským skladatelem M. A. Charpentiere ..

9.

duben

2023

Logo Hody hody doprovody

Hody hody doprovody

nová reportáž Holešov TV

8.

duben

2023

Logo Senior taxi má nového provozovatele

Senior taxi má nového provozovatele

Tisková zpráva ze dne 8. 4. 2023   Holešov – Od roku 2019 zřizuje město Holešov službu Senior taxi, která pomáhá seniorům a lidem s tělesným postižením dostat se snáze k lékaři, na úřad, na poštu, d ..

7.

duben

2023

Logo Výstava fotografií ze země kontrastů

Výstava fotografií ze země kontrastů

Když člověk jednou vyrazí na Island, je pravděpodobné, že se do něj zamiluje a bude se tam vracet zas a znova. Své o tom ví holešovská fotografka, hudební skladatelka a kytaristka Nelly Billová. Ze ..

3.

duben

2023

Logo Neděle jako malovaná

Neděle jako malovaná

I když to venku na jaro příliš nevypadá, v Holešově se pilně připravujeme na Velikonoce. Přípravu nepodcenili ani ve Všetulích, kde v neděli probíhalo společné malování kraslic a pletení tatarů. Tat ..

2.

duben

2023

Logo Mažoretky ovládly holešovský zámek

Mažoretky ovládly holešovský zámek

V kulturním kalendáři města jsou akce, které se neustále rozrůstají do větších a větších rozměrů. Všetulská hůlka je jednou z nich a její dvanáctý ročník byl toho důkazem. Už dávno se (navzdory náz ..

2.

duben

2023

Logo Muzeum v přírodě Rymice zahájilo turistickou sezónu

Muzeum v přírodě Rymice zahájilo turistickou sezónu

Ve skanzenu v Rymicích se lidové stavby letos vůbec poprvé otevřely veřejnosti. Symbolickým odemykáním chaloupek tak byla zahájena turistická sezóna. Ačkoliv počasí příliš nepřálo, návštěvn ..

2.

duben

2023

Logo Nejtvrdší hasič přežije

Nejtvrdší hasič přežije

nová reportáž Holešov TV

31.

březen

2023

Logo Oprava zdi v masných krámech

Oprava zdi v masných krámech

Trocha historie Jako ve většině středověkých měst, i v Holešově vznikly tak zvané masné krámy, které soustřeďovaly řeznické provozovny  - vlastně celý řeznický cech – na jednom místě. Bylo to z ..

28.

březen

2023

Logo Oslava Dne učitelů

Oslava Dne učitelů

Všichni víme, jak náročné je učitelské povolání, a proto každým rokem v Holešově oceňujeme učitele i nepedagogické pracovníky holešovských základních škol, mateřských škol a střediska volného času. ..

28.

březen

2023

Logo Ať máme čisté město také letos

Ať máme čisté město také letos

Již dlouhodobě se připojujeme k projektu „Ukliďme Česko“ a stejně tak tomu bude také letos. Základní školy se připravují na úklid v okolí svých škol v pátek 31. března. Pod záštitou SDH Holešov p ..

27.

březen

2023

Logo Beatles v rouše jazzovém  - perfektní zahájení jarní řady Musica Holešov

Beatles v rouše jazzovém - perfektní zahájení jarní řady Musica Holešov

Walter Fischbacher trio není holešovskému publiku neznámé, Holešov jej přivítal naposled v roce 2021. Trio však bylo vždy doprovodnou kapelou různých sólistů. Tentokrát bylo vše jinak a hudební ..

26.

březen

2023

Logo Pro dobrou věc

Pro dobrou věc

nová reportáž Holešov TV

24.

březen

2023

Logo Zelená střecha na smuteční síni i rozšíření kolumbária

Zelená střecha na smuteční síni i rozšíření kolumbária

  Tisková zpráva ze dne 24. 3. 2023   Holešov – Město Holešov v současné době připravuje výběrové řízení na rekonstrukci střechy smuteční síně v Holešově, která proběhne v letošním roce. Při rekons ..

21.

březen

2023

Logo Zima odplula řekou Rusavou

Zima odplula řekou Rusavou

Řeka Rusava si v úterý 21. března odnesla Morany, symboly zimy, a to hned v několika podobách. Podle pradávného pohanského zvyku se děti z Mateřské školy Sluníčko vydaly rozloučit se se zimou a při ..

19.

březen

2023

Logo Přehlídka řemesel bavila nejen malé návštěvníky

Přehlídka řemesel bavila nejen malé návštěvníky

Program v SVČ Tymy se v neděli 19. března točil kolem různých řemesel, většinu z nich si mohli návštěvníci sami vyzkoušet. Kdo měl chuť, mohl se chopit kovářského kladiva, uplést si tatar nebo ..

19.

březen

2023

Logo Zaostřeno na seniory

Zaostřeno na seniory

nová reportáž Holešov TV

15.

březen

2023

Logo Charitativní část Dnů města Holešova

Charitativní část Dnů města Holešova

Dny města Holešova se blíží. Letos budou z velké části charitativní, uskuteční se hned tři dobročinné akce. Pro dvě už je účel zvolený, třetí na svého příjemce ještě čeká. Rádi bychom dali prostor v ..

14.

březen

2023

Logo Přijďte nakouknout pod ruce mistrům řemesel

Přijďte nakouknout pod ruce mistrům řemesel

Ve Středisku volného času Tymy proběhne v neděli 19. března první ročník Řemeslného dnu. Představí se pestrá škála řemesel, umění i technické vymoženosti. V rámci celodenní akce si návštěvníci moh ..

14.

březen

2023

Logo Blíží se start Rohálovské padesátky!

Blíží se start Rohálovské padesátky!

Rohálovská 50ka zve na 14. ročník. V sobotu 29. 4. 2023 obsadí bikeři Prusinovice.   Klasický termín, klasická trasa Termín již zaběhlý = poslední dubnová sobota 29. 4. 2023. Trasa klasika ..

12.

březen

2023

Logo Kam je dáme, mámo, táto?

Kam je dáme, mámo, táto?

nová reportáž Holešov TV

10.

březen

2023

Logo Jubilejní Nova Bikemaraton Drásal slibuje novinky i pořádnou oslavu

Jubilejní Nova Bikemaraton Drásal slibuje novinky i pořádnou oslavu

Legendární cyklistický závod je součástí sportovního dění města Holešova letos již po 30. a je jednou z nejvýznamnějších událostí roku Zlínského kraje. Svým věhlasem  přesahuje cyklistické h ..

9.

březen

2023

Logo Svátek poezie v SVČ Tymy

Svátek poezie v SVČ Tymy

Když recitují děti, je zaručen silný prožitek. Do poezie totiž dokážou přenést tolik ze své osobnosti, až se odborná porota mnohdy nestačí divit. To se také dělo při oslavě Svátku poezie, kte ..

8.

březen

2023

Logo Znáte holešovský evangelický hřbitov?

Znáte holešovský evangelický hřbitov?

V Holešově máme kromě hřbitova katolického a židovského také hřbitov evangelický. Možná vás na něj vaše kroky nikdy nezavedly, možná jste o něm ani nevěděli. Nevelký prostor v blízkosti hřbitova ka ..

7.

březen

2023

Logo HolešOFF - v centru města vznikne nová relaxační zóna

HolešOFF - v centru města vznikne nová relaxační zóna

Přijďte vypnout do masných krámů! Pro Dny města a letní měsíce připravuje město Holešov v masných krámech relaxační zónu, která bude poskytovat útočiště jednak pro lidi pracující, kteří si ..

6.

březen

2023

Logo Nová pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství

Nová pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství

Zastupitelstvem města Holešova byla 20. února na řádném zasedání schválena změna obecně závazné vyhlášky upravující pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství ve městě Holešově. Nově nebude ..

5.

březen

2023

Logo Kde se pivo vaří, tam se dobře daří

Kde se pivo vaří, tam se dobře daří

Tentokrát jsme se vydali za vůní chmele na tradiční Kostelecké chmelovárek. Tato velká akce s ještě větším dosahem byla opět zajímavá a velmi úspěšná. https://www.holesovtv.cz/zpravodajstvi/1 ..

27.

únor

2023

Logo Mrazivá a jubilejní Rohálovská 10

Mrazivá a jubilejní Rohálovská 10

Už potřicáté se letos vydali na trať závodníci Rohálovské 10. Ačkoliv je únorový termín, co se počasí týká, mnohdy nevyzpytatelný, u závodníků jde o populární a oblíbený „otvírák“ běžecké sezón ..

26.

únor

2023

Logo Běžecký otvírák sezóny slaví 30

Běžecký otvírák sezóny slaví 30

nová reportáž Holešov TV

24.

únor

2023

Logo Stromy v zámecké oboře prochází dendrologickým průzkumem

Stromy v zámecké oboře prochází dendrologickým průzkumem

Tisková zpráva ze dne 24. 2. 2023   Holešov – Od roku 2016 prochází zámecká zahrady postupnými úpravami. V tomtéž roce došlo k zásahu a ošetření u stromů v přední straně zahrady nejblíže k zámku ..

21.

únor

2023

Logo Prázdninový provoz holešovských mateřských škol

Prázdninový provoz holešovských mateřských škol

Prázdninový provoz mateřských škol bude zajištěn od 1. 7. 2023 do 27. 8. 2023 Od 28. 8. do 1. 9. 2023 jsou mateřské školy uzavřeny. Školní rok bude zahájen dne 4. 9. 2023.   Od    1. 7. do 16. 7. 20 ..

20.

únor

2023

Logo Hokejový tým Holešov Gators bude hrát o stupně vítězů

Hokejový tým Holešov Gators bude hrát o stupně vítězů

Holešovským hokejistům se letos v Kroměřížské hokejové lize podařilo vyhrát základní část, díky čemuž postupují rovnou do semifinále. Mají tedy jistotu, že se utkají minimálně o třetí míst ..

19.

únor

2023

Logo Na Holešovsku spatřeni medvědi

Na Holešovsku spatřeni medvědi

nová reportáž Holešov TV

18.

únor

2023

Logo Obce mikroregionu si užily vodění medvěda

Obce mikroregionu si užily vodění medvěda

Krásná a pestrobarevná tradice plná dobré nálady, perfektních nápadů a dobrého jídla i pití opět ovládla obce Mikroregionu Holešovsko. Většina z nich si masopustní obchůzku naplánovala na sob ..

17.

únor

2023

Logo I letos bude možné pozorovat čápy

I letos bude možné pozorovat čápy

Možná už za měsíc přivítáme na holešovském komíně čapí páreček a už nyní je můžeme vesele vyhlížet. Od úterý 14. 2. je opět v provozu webová kamera, která je umístěna na vedlejším komíně a nabízí ná ..

16.

únor

2023

Logo Masopust s jarmarkem a kapelou Texas už tuto sobotu

Masopust s jarmarkem a kapelou Texas už tuto sobotu

Masopustní veselí na náměstí Dr. E. Beneše doplní kromě kapely Texas i prodejní stánky. Masopustní jarmark bude probíhat v uzavřené polovině náměstí tak, jak jsme zvyklí z jiných jarmarků. S tím so ..

14.

únor

2023

Logo Počet svateb v Holešově se opět zvýšil

Počet svateb v Holešově se opět zvýšil

Statistiky hovoří jasně - co do počtu svatebních obřadů, vrátili jsme se do „předcovidových“ let. Zatímco v době pandemie proběhlo přibližně 85 svateb ročně, loňský rok už odpovídal normálu. Své " ..

12.

únor

2023

Logo Jarní prázdniny v Holešově

Jarní prázdniny v Holešově

Zaplavat i zabruslit si zájemci mohou každý všední den od 10:00.

12.

únor

2023

Logo Holešovští házenkáři vstoupili do jarní části sezóny

Holešovští házenkáři vstoupili do jarní části sezóny

nová reportáž Holešov TV

11.

únor

2023

Logo Upozornění pro obyvatele a majitele nemovitostí

Upozornění pro obyvatele a majitele nemovitostí

9.

únor

2023

Logo Masopust na náměstí doplní jarmark

Masopust na náměstí doplní jarmark

Masopustní veselí na náměstí Dr. E. Beneše doplní kromě kapely Texas i prodejní stánky. Masopustní jarmark bude probíhat v uzavřené polovině náměstí tak, jak jsme zvyklí z jiných jarmarků. S tím so ..

7.

únor

2023

Logo Kluziště opět hostí školičku bruslení - každou neděli

Kluziště opět hostí školičku bruslení - každou neděli

Provoz na kluzišti v Holešově se již naplno rozběhl. Nainstalovány jsou už i ochranné sítě, takže kluziště je k dispozici nejen bruslařům, ale i hokejistům. Po vzoru z minulých let je v Holešově ..

6.

únor

2023

Logo Atletická mládež nám přináší radost! A soupeřům vrásky...

Atletická mládež nám přináší radost! A soupeřům vrásky...

Halová atletická sezona se naplno rozběhla, a všichni jsou zvědaví, jak se zúročí čas a píle věnované tréninku. Holešovské barvy vyrazilo na dosud proběhlých závodech reprezentovat množ ..

5.

únor

2023

Logo Otevřený úřad, díl první

Otevřený úřad, díl první

nová reportáž Holešov TV

3.

únor

2023

Logo Masopust - kdy a kde?

Masopust - kdy a kde?

Masopustní veselí letos opět ovládne nejen obce Mikroregionu Holešovsko, ale také Holešov. Ve Všetulích i místních částech Količín, Dobrotice, Tučapy a Žopy se budeme moci setkat s pestrobarevným ..

2.

únor

2023

Logo Transport do ráje?

Transport do ráje?

uctění památky obětí holocaustu a připomínka výročí transportu Cn do Terezína

2.

únor

2023

Logo Alejí roku Zlínského kraje se stalo dobrotické stromořadí

Alejí roku Zlínského kraje se stalo dobrotické stromořadí

Alej vedena z Želkova "druhou cestou" k Dobroticím zvítězila v anketě Alej roku, kterou již 12. rokem vyhlašuje spolek Arnika. O vítězství se zasloužila paní Petra Řehová, která do soutěže nominova ..

30.

leden

2023

Logo Holešovské kluziště zahajuje provoz

Holešovské kluziště zahajuje provoz

V pondělí 30. ledna zahájilo kluziště na orelském hřišti svůj provoz. V ulici Zlínská byl vybudován stálý multifunkční povrch, který bude využíván jak v letních měsících, tak i v zimě. Výstavba mu ..

29.

leden

2023

Logo Holešovský volební speciál

Holešovský volební speciál

nová reportáž Holešov TV

27.

leden

2023

Logo Další řada festivalu Musica Holešov zahájena

Další řada festivalu Musica Holešov zahájena

Ve čtvrtek 26. ledna byla trošku netypicky zahájena jarní řada festivalu Musica Holešov. Představila se skvělá mezzosopranistka Markéta Cukrová se špičkovým komorním smyčcovým souborem. Benne ..

27.

leden

2023

Logo Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

Již od roku 2000 si 27. ledna připomínáme oběti holocaustu.  Česká republika z iniciativy České rady pro oběti nacismu, Federace židovských obcí v ČR a mnoha dalších organizací vyhlásila 27. leden ..

24.

leden

2023

Logo Omezení vstupu do zámecké obory

Omezení vstupu do zámecké obory

S ohledem na povětrnostní podmínky varujeme před vstupem do zámecké obory. Důrazně žádáme, aby návštěvníci toto místo nenavštěvovali. „Došlo k vývratu několika stromů, které zůstaly zaklíněny ..

24.

leden

2023

Logo Pronájem nebytového prostoru

Pronájem nebytového prostoru

PRONÁJEM KANCELÁŘE Palackého 1400, Holešov Nabízíme k pronájmu prostor sloužící podnikání o celkové výměře 41,20 m2 v přízemí domu č. p. 1400 na ul. Palackého v Holešově. Prostor doposud sloužil ..

22.

leden

2023

Logo Na návštěvě u hrdinů všedního dne

Na návštěvě u hrdinů všedního dne

nová reportáž Holešov TV

21.

leden

2023

Logo Pozvánka na farní ples

Pozvánka na farní ples

Dalším v pořadí plesů, konajících se na zámku v Holešově, je ples Farní. Uskuteční se 28. ledna a jste srdečně zváni.

20.

leden

2023

Logo Další z nelegálních příbytků odstraněn

Další z nelegálních příbytků odstraněn

Městská policie Holešov ve spolupráci s útvarem zeleně a hlavně za pomoci Technických služeb zlikvidovala další z nelegálně vytvořených příbytků. Jedná se o už několikátý podobný krok za posledn ..

19.

leden

2023

Logo Zámecký ovocný sad v Holešově prošel následnou péčí za 60 tisíc korun

Zámecký ovocný sad v Holešově prošel následnou péčí za 60 tisíc korun

V roce 2021 byl v Holešově zcela obnoven historický ovocný sad v zámecké zahradě. Projekt byl v tomto roce zahájen i dokončen. Město Holešov ale nezapomíná ani na následnou péči.  Za rok 2022 byla ..

18.

leden

2023

Logo V roce 2023 oslavíme dílo rukou a ducha našich předků i našich současníků

V roce 2023 oslavíme dílo rukou a ducha našich předků i našich současníků

Již šest let město Holešov pravidelně vyhlašuje pro každý rok jakési „téma“, které se většinou vztahuje k významným výročím či osobnostem města. Od tohoto tématu se odvíjí jak hlavní venkovní výstav ..

15.

leden

2023

Logo Slavnostní novoroční koncert otevřel společenskou sezónu

Slavnostní novoroční koncert otevřel společenskou sezónu

video Holešov TV

15.

leden

2023

Logo Milé setkávání na městském plese

Milé setkávání na městském plese

Po dvouleté, covidem vynucené přestávce, zahájil 14. ledna společenskou sezonu v Holešově XIII. Ples města Holešova, pořádaný ve všech prostorách prvního patra holešovského zámku. Městské plesy jsou ..

13.

leden

2023

Logo Požární stanice se otevřela veřejnosti

Požární stanice se otevřela veřejnosti

Pátek 13. ve Zlínském kraji znamená jediné – Den otevřených dveří na všech požárních stanicích, naši holešovskou nevyjímaje. Tato téměř nová stanice je sice v provozu od roku 2020, ale kvůli covidu ..

12.

leden

2023

Logo Ples města Holešova už tuto sobotu

Ples města Holešova už tuto sobotu

V sobotu 14. ledna zahájíme v Holešově plesovou sezónu, která ovšem, jak se zdá, bude na zámku čítat pouhé čtyři plesy. Kromě městského plesu, Farního plesu, Plesu Gymnázia L. Jaroše a Plesu Vyšší ..

11.

leden

2023

Logo Konečný výsledek tříkrálové sbírky v Holešově i obcích mikroregionu

Konečný výsledek tříkrálové sbírky v Holešově i obcích mikroregionu

V sobotu 7. ledna jsme v našich domácnostech mohli opět přivítat tříkrálové koledníky. Letos v Holešově a místních částech koledovalo na 40 skupinek malých „králů“. Koledování bylo zaháj ..

8.

leden

2023

Logo Novoroční pohlazení

Novoroční pohlazení

Když před čtrnácti lety vznikl Holešovský komorní orchestr Ivo Kurečky, prakticky ihned zavedl tradici pravidelných koncertů. A tím prvním je každoročně Novoroční koncert ve velkém sále zámku. Prav ..

8.

leden

2023

Logo Tříkrálová sbírka opět úspěšná

Tříkrálová sbírka opět úspěšná

V sobotu 7. ledna jsme v našich domácnostech mohli opět přivítat tříkrálové koledníky. Letos v Holešově a místních částech koledovalo na 40 skupinek malých „králů“. Koledování bylo zahájeno ..

5.

leden

2023

Logo Výzva k předkládání návrhů na udělení cen města Holešova za rok 2022

Výzva k předkládání návrhů na udělení cen města Holešova za rok 2022

Město Holešov každoročně oceňuje nejvýznamnější osobnosti města, a to na základě návrhů, které podáváte vy, občané Holešova. Naše město se může pochlubit velmi pestrými kulturními, sportovními, ..

5.

leden

2023

Logo Poskytování dotací z FKSVSV města Holešova v roce 2023

Poskytování dotací z FKSVSV města Holešova v roce 2023

Město Holešov každoročně podporuje aktivity v oblasti kulturní, sportovní, společenské, vzdělávací, sociální a životního prostředí prostřednictvím finančních dotací z Fondu kultury, sportu, vzdě ..

4.

leden

2023

Logo Vyzdobené náměstí se loučí

Vyzdobené náměstí se loučí

neděle 8. ledna

3.

leden

2023

Logo Tříkrálová sbírka v Holešově proběhne ve více variantách

Tříkrálová sbírka v Holešově proběhne ve více variantách

Pro letošní rok se město Holešov rozhodlo využít opět více možností provedení Tříkrálové sbírky. Občané tedy mohou potkat tříkrálové koledníky či přispět do statických kasiček umístěných na vyt ..

2.

leden

2023

Logo Připravujeme Novoroční koncert i Ples města Holešova

Připravujeme Novoroční koncert i Ples města Holešova

V neděli 8. ledna vás zveme na Novoroční koncert, který tradičně odehraje Holešovský komorní orchestr. Umělecké těleso zahraje opět pod taktovkou dirigenta Jaroslava Mikuše. Koncert začíná v 17 h ..

1.

leden

2023

Logo Vítej, 2023!

Vítej, 2023!

Rok 2023 jsme přivítali novoročním ohňostrojem, který se každoročně koná 1. ledna. Do zámecké zahrady i tentokrát vedly kroky tisíců návštěvníků, aby společně se starostou města odpočítali a „ ..

30.

prosinec

2022

Logo Letošní koncertní sezonu zakončila opravdová perla

Letošní koncertní sezonu zakončila opravdová perla

Posledním koncertem roku 2022 byl na holešovském zámku koncert Intimity, na kterém vystoupili Štefan Margita, Iris Moris a Michal Kindl. Tři skvělí hudebníci pro posluchače, kteří zcela zaplnili ve ..

30.

prosinec

2022

Logo Diplomatická návštěva v Holešově

Diplomatická návštěva v Holešově

V povánočních dnech do Holešova opět dorazila indonéská velvyslankyně se svým doprovodem. Indonéská delegace tak navázala na spolupráci započatou v roce 2021, kdy do Holešova přijela ocenit paní Ive ..

30.

prosinec

2022

Logo Novoroční přání

Novoroční přání

Vážení Holešováci, mílí spoluobčané a přátelé,   nastal čas rekapitulovat rok 2022 a popřemýšlet o všem, co se kolem nás děje a co jsme za posledních 12 měsíců prožili, co nás obohatilo a posílil ..

30.

prosinec

2022

Logo Novoroční ohňostroj města 1. ledna 2023 - upozornění

Novoroční ohňostroj města 1. ledna 2023 - upozornění

Tradici novoročních ohňostrojů město neruší a ten k přivítání nového roku 2023 proběhne v neděli 1. ledna v 17.00 hodin v zámecké zahradě. Podle předpovědi počasí můžeme předpokládat, že nebude o ..

27.

prosinec

2022

Logo Dětské pěvecké sbory po třech letech zase spolu

Dětské pěvecké sbory po třech letech zase spolu

Druhým tradičním hudebním počinem na konci roku bývá vánoční koncert dvou dětských sborů – Plamínku ze 3. Základní školy a Moravských dětí. Letos se uskutečnil po třech letech nucené přestávky a dlo ..

26.

prosinec

2022

Logo První svátek vánoční v doprovodu nádherné hudby

První svátek vánoční v doprovodu nádherné hudby

Nádherný vánoční koncert si vychutnal do posledního místa zaplněn farní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Holešově. U posluchačů oblíbená hudební tělesa Holešovský komorní orchestr a Holešovsk ..

22.

prosinec

2022

Logo Novoroční ohňostroj bude

Novoroční ohňostroj bude

Nový rok 2023 v Holešově přivítáme tradičním ohňostrojem. Připraven je na obvyklý termín 1. 1. v 17 hodin. Zveme tak všechny příznivce do zámecké zahrady, odkud je na ohňostroj vždy ten nejlepší ..

21.

prosinec

2022

Logo Naděje, že to s námi není tak špatné

Naděje, že to s námi není tak špatné

Je to taková nenápadná, velmi skromná akce. Vždy na konci roku (letos to bylo 21. prosince) se odpoledne  u starosty sejde několik občanů našeho města. Lidí, kteří se na první pohled ničím zvláštn ..

18.

prosinec

2022

Logo Vánoční ladění

Vánoční ladění

nová reportáž Holešov TV

17.

prosinec

2022

Logo Coca-Cola kamion opět v Holešově

Coca-Cola kamion opět v Holešově

V sobotu 17. prosince dorazil po pěti letech do Holešova zářivý Coca-Cola kamion, a ačkoliv tento „americký styl“ není pro každého, příznivců se sešla opravdu velká spousta. Náměstí Dr. E. Ben ..

15.

prosinec

2022

Logo Ježíškova vnoučata v Holešově už pošesté

Ježíškova vnoučata v Holešově už pošesté

Tak trochu po svém je v Holešově organizován speciální projekt Ježíškova vnoučata. Připojujeme se k myšlence celostátního projektu a obdarováváme seniory. Tím vnoučetem je ale město Holešov, kte ..

14.

prosinec

2022

Logo Městský úřad přivítal první koledníky

Městský úřad přivítal první koledníky

Již tradičně přicházejí v období adventu žáci ze Základní školy Holešov, aby nám na úřadě předali kousek vánoční atmosféry. Také letos si spolu se svými pedagogy připravili několik nejznámějších ko ..

14.

prosinec

2022

Logo Čtvrtá adventní neděle v doprovodu Filharmonie Brno a sólistů

Čtvrtá adventní neděle v doprovodu Filharmonie Brno a sólistů

Do často hektického konce roku bychom tímto koncertem chtěli přinést pohodu, radost a také jednu „perličku“ – v programu zazní skvělý koncert pro klavír na čtyři ruce a smyčcový orchestr „Concentus ..

14.

prosinec

2022

Logo 17. 12. dorazí Coca-Cola kamion

17. 12. dorazí Coca-Cola kamion

Je třeba počítat s dopravním omezením.

13.

prosinec

2022

Logo Závěr tohoto roku i začátek příštího bude kulturně velmi bohatý

Závěr tohoto roku i začátek příštího bude kulturně velmi bohatý

Holešov žije kulturně stále, ovšem období Vánoc i začátek příštího roku budou koncerty a společenskými událostmi doslova nabité. Na první svátek vánoční 25. 12. se můžeme těšit na tradiční Váno ..

12.

prosinec

2022

Logo Plán prevence kriminality města Holešov pro období 2023 – 2027

Plán prevence kriminality města Holešov pro období 2023 – 2027

Rada Města Holešova schválila dne 05. 12. 2022 - číslo usnesení 63/24/RM/2022/ veřejný - "Plán prevence kriminality města Holešov pro období 2023 – 2027" předložený manažerem prevence krimina ..

12.

prosinec

2022

Logo Vystoupení o adventních nedělích jsou multižánrová

Vystoupení o adventních nedělích jsou multižánrová

Stejně jako každý rok se i letos snažíme zpříjemnit setkávání u vánočního stromu na náměstí, a proto se každou adventní neděli konají hudební vystoupení. Je skvělé, že jsou tato vystoupení průřeze ..

11.

prosinec

2022

Logo Dopravní strasti Holešova

Dopravní strasti Holešova

nová reportáž Holešov TV

10.

prosinec

2022

Logo Adventní koncert v podání tanečního oboru

Adventní koncert v podání tanečního oboru

Předvánoční období je plné adventních koncertů, zpívání rorátních zpěvů nebo v dnešní době i zpívání koled. Zcela neobvyklé zpracování „adventního koncertu“ jsme si však mohli vychutnat v podán ..

7.

prosinec

2022

Logo Náměstím zněly koledy

Náměstím zněly koledy

Ve středu 7. prosince jsme na náměstí v Holešově mohli prožít další milý adventní podvečer. Představeny byly vánoční stromečky, které nazdobili žáci školek a škol a členové organizací. Na vernisáž ..

7.

prosinec

2022

Logo Přehlídka nápaditých vánočních stromečků

Přehlídka nápaditých vánočních stromečků

Již tradičně zdobí naše náměstí kromě velkého vánočního stromu několik stromků sice menších, ale s láskou nazdobených. Zdobí je místní mateřské a základní školy, organizace i školy přespol ..

2.

prosinec

2022

Logo Historicky první únikovka v Holešově

Historicky první únikovka v Holešově

Úniková hra neboli „únikovka“ zažívá v poslední době velký rozmach. Hra funguje na principu, kdy je skupina lidí uzavřena v místnosti, ze které se pomocí rozluštění šifer musí v určitém časovém ..

2.

prosinec

2022

Logo Ples města Holešova zahájí plesovou sezonu

Ples města Holešova zahájí plesovou sezonu

Tisková zpráva ze dne 2. 12. 2022   Holešov – V sobotu 14. ledna 2023 bude ukončeno dlouhé čekání a po dvouleté pauze se opět uskuteční Ples města Holešova. Zahájí tak plesovou sezonu roku 2023. ..

28.

listopad

2022

Logo Oznámení společnosti VAK o ceně vody

Oznámení společnosti VAK o ceně vody

Cena za dodávku vody pitné a za odvádění a čištění odpadních vod platná pro rok 2023     Vážení odběratelé,   na základě respektování podmínek Státního fondu životního prostředí ČR vycházející z ..

27.

listopad

2022

Logo Začátek adventu v Holešově

Začátek adventu v Holešově

Sobota 26. listopadu se také v Holešově nesla v duchu adventu a blížících se Vánoc. Od rána stovky lidí spěchaly na holešovské náměstí na oblíbené adventní trhy, které byly i přes mírnou nepřízeň ..

27.

listopad

2022

Logo Roráty stále živé

Roráty stále živé

nová reportáž Holešov TV

26.

listopad

2022

Logo Koncert Štefana Margity přeložen

Koncert Štefana Margity přeložen

Vážení návštěvníci holešovských koncertů a festivalu Musica Holešov, velmi se omlouváme, ale z důvodu nehody se koncert Intimity neuskuteční v termínu 27. 11. 2022. Náhradní termín je stanoven ..

25.

listopad

2022

Logo Kalendáře na rok 2023, inspirované přírodou, už jsou v prodeji

Kalendáře na rok 2023, inspirované přírodou, už jsou v prodeji

Stolní kalendáře města Holešova na rok 2023 je možné zakoupit na podatelně MěÚ, v Městské knihovně nebo v Městském informačním centru. Stolní kalendáře bude mít v prodeji také trafika u kostela. C ..

24.

listopad

2022

Logo Vánoce na Hané a Valašsku jsou stále stejně krásné

Vánoce na Hané a Valašsku jsou stále stejně krásné

Už skoro dvacet let probíhá v SVČ Tymy oblíbená akce s názvem Vánoce na Hané a Valašsku. Jelikož město Holešov leží právě na rozhraní těchto dvou oblastí, je přirozené si připomínat zvyky obou. ..

24.

listopad

2022

Logo Den otevřených dveří na 2. Základní škole

Den otevřených dveří na 2. Základní škole

Jak probíhají vyučovací hodiny ve škole nebo jaké moderní výukové pomůcky využívají děti při výuce? To bylo možné zjistit při Dnu otevřených dveří na II. ZŠ Holešov, kdy byla škola zájemcům po celý ..

23.

listopad

2022

Logo Parkoviště nabízí 64 nových parkovacích míst

Parkoviště nabízí 64 nových parkovacích míst

Ve středu 23. listopadu bylo předáno nové parkoviště na ulici Tovární. Zhotovitelem byla společnost SÚS Kroměřížska, která vhodně vyřešila například členění parkoviště. Provoz parkoviště bude ..

23.

listopad

2022

Logo Vánoce s TyMy

Vánoce s TyMy

22.

listopad

2022

Logo Zahájení adventu v Holešově

Zahájení adventu v Holešově

sobota 26. 11. 2022

22.

listopad

2022

Logo Rozšíření městského kamerového a dohlížecího systému města

Rozšíření městského kamerového a dohlížecího systému města

Vážení spoluobčané, v průběhu roku 2022, bylo realizováno rozšíření městského kamerového a dohlížecího systému města Holešova, který provozuje Městská policie. Rozšíření kamerového systému bylo re ..

21.

listopad

2022

Logo Povinné datové schránky pro právnické osoby a fyzické osoby podnikající

Povinné datové schránky pro právnické osoby a fyzické osoby podnikající

Vážení spoluobčané, od 1. 1. 2023 na základě změny zákona automaticky získají datovou schránku všechny právnické osoby a fyzické osoby podnikající. Prosíme, pokud patříte do jedné ze jmenovaných ..

21.

listopad

2022

Logo Strážníci se potýkají se vzrůstem agresivity

Strážníci se potýkají se vzrůstem agresivity

Tisková zpráva ze dne 21. 11. 2022   Holešov – O tom, že práce policisty, ať už městského nebo státního, není nic snadného, svědčí události z posledních dnů a týdnů. Stále častěji se totiž strážní ..

20.

listopad

2022

Logo Dva roky. A jedeme dál!

Dva roky. A jedeme dál!

nová reportáž Holešov TV

19.

listopad

2022

Logo Přípravy na advent v plném proudu

Přípravy na advent v plném proudu

Už máte hotovou adventní výzdobu? Účastníci letošního adventního tvoření v Holešově „u zahrádkářů“ už ano. Sešli se v sobotním odpoledni, aby společně tvořili adventní věnce nebo nápadité zimní vaz ..

17.

listopad

2022

Logo 17. listopad na holešovském náměstí

17. listopad na holešovském náměstí

Datum 17. listopadu je hluboce zakořeněno v našich myslích. Je to den, kdy naše myšlenky směřujeme k událostem z roku 1939 a následně také roku 1989. Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní d ..

16.

listopad

2022

Logo Vzpomínkový akt k 17. listopadu

Vzpomínkový akt k 17. listopadu

15.

listopad

2022

Logo Symbol letošních Vánoc už je na svém místě

Symbol letošních Vánoc už je na svém místě

Smrk omorika, který bude po dobu adventu a vánočních svátků zdobit holešovské náměstí, pochází z ulice Tyršova. Dnes ráno jej pracovníci Technických služeb pod vedením odborníka přepravili na náměs ..

15.

listopad

2022

Logo Uzavření úřadu v pátek 18. 11. 2022

Uzavření úřadu v pátek 18. 11. 2022

Vážení občané, z důvodu údržby serverů bude v pátek 18. 11. 2022 Městský úřad Holešov uzavřen. Za případné komplikace se omlouváme.

14.

listopad

2022

Logo Příběh pohřbívání očima archeologa

Příběh pohřbívání očima archeologa

Je to velmi zajímavá odlišnost. Zatímco historici s pomocí zejména písemných pramenů zkoumají a popisují příběhy, které se v minulosti staly, jejich „příbuzní“, archeologové, zkoumají hmotné pramen ..

13.

listopad

2022

Logo Lidé na okraji společnosti. Co s nimi?

Lidé na okraji společnosti. Co s nimi?

nová reportáž Holešov TV

11.

listopad

2022

Logo Svatomartinské víno, legenda i skvělá hudba na náměstí

Svatomartinské víno, legenda i skvělá hudba na náměstí

Holešovské náměstí ožilo svatomartinskými oslavami. Na tradiční akci, kdy jsme si připomněli legendu o sv. Martinovi, dorazila velká spousta lidí. Příjemný podvečer zahájila kapela JazzBook -  Dixi ..

11.

listopad

2022

Logo S květy vlčích máků...

S květy vlčích máků...

S květy vlčích máků na klopě jsme v Den válečných veteránů uctili památku obětí i účastníků válek. Uskutečnila se série pietních aktů, kdy vedení města položilo květiny u pomníků padlých hrdinů neje ..

6.

listopad

2022

Logo Slavnostní byl svatohubertský průvod i mše svatá

Slavnostní byl svatohubertský průvod i mše svatá

Letošní oslavy svátku sv. Huberta, patrona myslivců, byly opět o něco slavnostnější než obvykle. Myslivci Mikroregionu Holešovsko vyšli se zbrusu novým praporem, který byl jednak podrobně pop ..

6.

listopad

2022

Logo Už podvacáté vyšli do ulic malí broučci s lampiony

Už podvacáté vyšli do ulic malí broučci s lampiony

Slavnost broučků pořádá SVČ Tymy již od roku 2003, letos šlo tedy už o 20. ročník. Vzhledem k počasí byl letošní termín poprvé přeložen z pátku na sobotu a ukázalo se, že šlo o správné rozhodnutí. P ..

6.

listopad

2022

Logo Odpad, odpad a zase odpad

Odpad, odpad a zase odpad

nová reportáž Holešov TV

5.

listopad

2022

Logo Upozornění města Holešova občanům ve vztahu budování D49

Upozornění města Holešova občanům ve vztahu budování D49

Z důvodu budování dálnice D49 v okolí města Holešova dochází i k úpravě některých obslužných komunikací a také k jejich rušení či dočasnému uzavření. Toto opatření se vztahuje i k účelové komunik ..

3.

listopad

2022

Logo Holešovský židovský hřbitov je řazen mezi nejvýznamnější hřbitovy ČR

Holešovský židovský hřbitov je řazen mezi nejvýznamnější hřbitovy ČR

Alespoň takto jej vyhodnotila polská média, která v uběhlých dnech zveřejnila hned několik zpráv o významných hřbitovech v České republice. Informovala o tom agentura Czechtourism Polsko. Kromě ..

2.

listopad

2022

Logo Příběhy milované archeologie přijely s germánskými jezdci

Příběhy milované archeologie přijely s germánskými jezdci

Že Holešováci (a nejen oni) milují archeologii, dokázala přednáška archeologů Mgr. Tomáše Zemana PhD. a Mgr. Miroslava Popelky, nazvaná „Germánští jezdci z Roštění. Spojenci nebo nepřátelé Římské ř ..

1.

listopad

2022

Logo Svatohubertský průvod projde Holešovem 6. listopadu

Svatohubertský průvod projde Holešovem 6. listopadu

Jelení trofej, zelené kabáty, lovečtí psi, draví ptáci… I letos se můžeme těšit na oslavu svátku sv. Huberta. Svatohubertské slavnosti jsou připraveny na neděli 6. listopadu. Průvod vyjde v 9 hodin ..

31.

říjen

2022

Logo Oprava a uzavírka ulice u zámku

Oprava a uzavírka ulice u zámku

Od pondělí 31. 10. probíhá v jednosměrné ulici F. X.Richtera rekontrukce povrchu a frézování a následovat bude pokládka nové asfaltové vrstvy.  Příjezd automobilů je omezen a je možný pouze pro ..

31.

říjen

2022

Logo Koncert ke státnímu svátku opět nezklamal

Koncert ke státnímu svátku opět nezklamal

Už tradičně bývá koncert ke státnímu svátku naprosto mimořádný a potvrdilo se to také tentokrát. Důkazem budiž to, že se hned dvakrát tleskalo ve stoje. První potlesk patřil sólistovi Jiřímu ..

30.

říjen

2022

Logo Kdo by neznal D6K?

Kdo by neznal D6K?

nová reportáž Holešov TV

28.

říjen

2022

Logo Oslava Dne vzniku samostatného československého státu

Oslava Dne vzniku samostatného československého státu

Již čtvrtým rokem se pravidelně scházíme v opraveném Masarykově parku, abychom krátkým pietním aktem oslavili Den vzniku samostatného československého státu. Stejně tak se letos sešla široká ve ..

28.

říjen

2022

Logo Halloween v Kurovicích

Halloween v Kurovicích

pozvánka

25.

říjen

2022

Logo Rallye Kroměříž projede také místními částmi Holešova

Rallye Kroměříž projede také místními částmi Holešova

Ve dnech 4. a 5. listopadu se v našem regionu pojede 4. ročník Rallye Kroměříž, což hlavně v pátek 4. 11. ovlivní dopravu v místních částech Tučapy a Količín, v dalších obcích mikroregionu a částečn ..

25.

říjen

2022

Logo Výsledky letos nejvýznamnějšího archeologického výzkumu na Moravě

Výsledky letos nejvýznamnějšího archeologického výzkumu na Moravě

Germánští jezdci z Roštění. Spojenci nebo nepřátelé Římské říše? V úterý 1. listopadu nám informace na toto téma nabídne odborný garant a vedoucí výzkumu archeolog Mgr. Tomáš Zeman, Ph.D. a archeolo ..

24.

říjen

2022

Logo Den vzniku samostatného československého státu

Den vzniku samostatného československého státu

Státní svátek je sice v pátek, ale pietní akt u sochy TGM se uskuteční už ve čtvrtek 27. 10. v 16 hodin. Slavnostní koncert ke státnímu svátku pak až v neděli 30. 10. v 18 hodin. Na obojí jste sr ..

22.

říjen

2022

Logo Den zdraví pro rodinu

Den zdraví pro rodinu

Každoročně mají zájemci možnost věnovat celý den tématu zdraví v holešovském SVČ Tymy. V průběhu dne mohou čerpat informace, ochutnávat zdravé pokrmy nebo si nechat změřit tlak nebo BMI. Tradičně n ..

21.

říjen

2022

Logo Malí atleti se rozloučili se stadionem rodinným vícebojem

Malí atleti se rozloučili se stadionem rodinným vícebojem

Mladí atleti ukončili sezónu sportování na stadionu originálním způsobem. Ještě než se přesunou do tělocvičen, mohli si pořádně zařádit na čerstvém vzduchu. Atletika Holešov pro všechny připravila r ..

19.

říjen

2022

Logo V Černé kapli natáčela Česká televize

V Černé kapli natáčela Česká televize

O restaurování Černé kaple jsme již dříve informovali https://www.holesov.cz/3279-zacalo-restaurovani-unikatni-cerne-kaple.html  Toto téma zaujalo také redaktora České televize Josefa Kvasničku, ..

19.

říjen

2022

Logo Talentované děti se sešly při finále krajského kola Zlatý oříšek 2022

Talentované děti se sešly při finále krajského kola Zlatý oříšek 2022

Toto finále Zlínského kraje se už tradičně od roku 2019 koná právě v holešovském zámku. Předešlé ročníky byly mírně poznamenány covidem, ten letošní už se ale vydařil na sto procent. Zlatý oříšek v ..

19.

říjen

2022

Logo 20. 10. 2022 nepůjde od 9 do cca 13 hodin voda v celé části Žopy

20. 10. 2022 nepůjde od 9 do cca 13 hodin voda v celé části Žopy

Ve čtvrtek 20. října 2022 v době od 9 do cca 13 hodin nepůjde voda v celé části města Žopy. Je to z důvodu oprav společnosti "Vodovody a kanalizace Kroměříž a. s." na vodovodním potrubí a z důvo ..

18.

říjen

2022

Logo Mažoretky z Holešova jsou trojnásobné mistryně Evropy

Mažoretky z Holešova jsou trojnásobné mistryně Evropy

Obrovského úspěchu dosáhly holešovské Mini Lentilky a Lentilky na Mistrovství Evropy mažoretek NBTA Europe v italském Lignanu. V době od 13. do 16. října 2022 se zde sjeli reprezentanti 14 evropskýc ..

18.

říjen

2022

Logo Nabídka škol a pracovního uplatnění byla opět pestrá

Nabídka škol a pracovního uplatnění byla opět pestrá

V úterý 18. října se do Holešova přijely představit střední školy a s nimi spolupracující firmy z kraje Zlínského, Olomouckého i Jihomoravského. Svou prezentaci si připravilo 45 škol a 7 firem. Šk ..

17.

říjen

2022

Logo Známe jména starosty i místostarostů i jejich pohled na věc

Známe jména starosty i místostarostů i jejich pohled na věc

nová reportáž Holešov TV

17.

říjen

2022

Logo Nové složení vedení města Holešova

Nové složení vedení města Holešova

Tisková zpráva ze dne 17. 10. 2022   Holešov – V pondělí 17. října proběhlo v prostorách zámku ustavující zasedání Zastupitelstva města Holešova pro volební období 2022 - 2026. Svůj slib proneslo 23 ..

17.

říjen

2022

Logo Město Holešov má čtvrtý nejlepší web v republice

Město Holešov má čtvrtý nejlepší web v republice

V obrovské konkurenci měst nad 10 tisíc obyvatel se městský web www.holesov.cz v celostátním kole umístil na sice nepopulárním, ale pro nás velmi potěšujícím čtvrtém místě. Lépe se umístila pouze mě ..

16.

říjen

2022

Logo Slavnostní představení notového sborníku

Slavnostní představení notového sborníku

Jak často se člověku poštěstí „uvádět do života“ vlastní noty. Musí být v prvé řadě splněny následující podmínky: být skvělý hudebník, mít dostatek inspirace a hlavně mít kolem sebe několik dobrýc ..

16.

říjen

2022

Logo Co jsou Erasmus Days?

Co jsou Erasmus Days?

nová reportáž Holešov TV

15.

říjen

2022

Logo Nelly BIllová uvádí do života své noty

Nelly BIllová uvádí do života své noty

V neděli 16. 10. budou "uvedeny v život" noty skladeb Nelly Billové. Přijďte si užít příjemný podvečer se souborem Corda Magico.

11.

říjen

2022

Logo Zveme vás na přehlídku středních škol a učilišť

Zveme vás na přehlídku středních škol a učilišť

V úterý 18. října se budou v Holešově (ve velkém sále zámku) prezentovat střední školy, gymnázia i učiliště. Tradiční „burzu“ škol, kam si mohou žáci základních škol přijít obhlédnout možnosti n ..

11.

říjen

2022

Logo Otestovat se na covid je možné opět v Holešově

Otestovat se na covid je možné opět v Holešově

Po delším čase se do Holešova vrací testovací centrum , kde je možné se otestovat na onemocnění Covid-19. Nově sídlí v budově kina Svět, vstup směrem od kostela. Dříve v tomto místě bývala kavár ..

9.

říjen

2022

Logo Rande na slepo, tombola, amnestie nebo scénické čtení...

Rande na slepo, tombola, amnestie nebo scénické čtení...

nová reportáž Holešov TV

9.

říjen

2022

Logo Podzimní řada festivalu Musica Holešov zahájena

Podzimní řada festivalu Musica Holešov zahájena

„Vznik lidových písniček je tak přirozený jako to, že roste tráva nebo roste luční kvítí. Stejně tak přirozená je totiž lidská potřeba vyjádřit se k životu. Popsat to, co prožíváme, vyzpívat s ..

8.

říjen

2022

Logo Přijďte si poslechnout lidovou poezii v písních

Přijďte si poslechnout lidovou poezii v písních

neděle 9. 10. v 19 hodin

6.

říjen

2022

Logo Noc literatury

Noc literatury "po našem" - scénické čtení nadchlo publikum

Holešovská knihovna nepřestává překvapovat a i když se zdá, že už vyčerpala všechny možnosti, opak je pravdou a knihovnice přichází stále s něčím novým. Takovou výzvou bylo letošní celorepubliko ..

6.

říjen

2022

Logo Členové Sokola si připomněli památný den

Členové Sokola si připomněli památný den

Ve čtvrtek 6. října jsme si v Holešově malinko předčasně připomněli Památný den sokolstva. Ten připadá na 8. října, což je datum, které bylo zvoleno jako připomínka tragických událostí roku 1941, ..

5.

říjen

2022

Logo Řemeslné a farmářské trhy

Řemeslné a farmářské trhy

sobota 8. 10. 2022

4.

říjen

2022

Logo Omezení provozu pokladny MěÚ

Omezení provozu pokladny MěÚ

Vážení občané, ze zdravotních důvodů bude s platností od tohoto týdne každý pátek pokladna MěÚ uzavřena. Používejte, prosím, modrý platební automat, který najdete v přízemí budovy Městského úřadu. ..

2.

říjen

2022

Logo Ve Všetulích se hodovalo

Ve Všetulích se hodovalo

Pro tradiční Všetulské hody letos pořadatelé zvolili správný termín a „vychytali“ krásné počasí.  Po propršeném týdnu se v neděli 2. října na všechny přítomné smálo sluníčko. ..

2.

říjen

2022

Logo Jarmark plný dobrot

Jarmark plný dobrot

V sobotu 1. října proběhl v SVČ Tymy Všetulský jarmark, kde si mohli zájemci nakoupit přírodní produkty, řemeslné výrobky, pochutiny nebo plody ze zahrady – k snědku i okrase. Návštěvníci měli ..

2.

říjen

2022

Logo Atletika Holešov se stává postrachem soupeřů po celé republice

Atletika Holešov se stává postrachem soupeřů po celé republice

„Holešovští atleti drtí jednoho soupeře za druhým!", začíná dnešní rozhovor Jakub Hřib, šéftrenér klubu. A hned pokračuje: „Celé září bylo velmi náročným měsícem. Dětem začal školní rok, řadu z naši ..

2.

říjen

2022

Logo Korunovační klenoty v Holešově

Korunovační klenoty v Holešově

nová reportáž Holešov TV

28.

září

2022

Logo Slavnostní Den české státnosti a svátek sv. Václava

Slavnostní Den české státnosti a svátek sv. Václava

Den české státnosti a svátek sv. Václava jsme v Holešově oslavili tradičním způsobem. Sešli jsme se ke mši svaté, která je pravidelně sloužena jak za občany města i obcí Mikroregionu Holeš ..

27.

září

2022

Logo Volby do Senátu Parlamentu ČR - II. kolo

Volby do Senátu Parlamentu ČR - II. kolo

Žádost o vydání voličského průkazu pro volby do Senátu Parlamentu České republiky - II. kolo, lze osobně podat do středy 28. září 2022 do 16 hodin.  Občané s trvalým pobytem v Holešově a místní ..

26.

září

2022

Logo Hospodářský dvůr v novém

Hospodářský dvůr v novém

nová reportáž Holešov TV

24.

září

2022

Logo Výsledky voleb do zastupitelstva a senátu v Holešově

Výsledky voleb do zastupitelstva a senátu v Holešově

Ve dnech 23. září 2022 a 24. září 2022 bylo v Holešově a místních částech otevřeno 13 volebních místností, kde mohli voliči vhodit do zapečetěné urny svůj hlas a zvolit zastupitele města Ho ..

22.

září

2022

Logo Tradiční

Tradiční "Den bez aut" v Holešově

Atraktivní osvětový program v rámci Evropského týdne mobility připravilo SVČ Tymy ve spolupráci s městem Holešov, Střední policejní školou MV Holešov a holešovskou pobočkou Českého červeného ..

22.

září

2022

Logo Už v pátek a v sobotu se otevřou volební místnosti

Už v pátek a v sobotu se otevřou volební místnosti

Volby do zastupitelstev obcí a prvního kola voleb do Senátu se konají ve dvou dnech, v pátek 23. září 2022 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu 24. září 2022 od 8.00 hodin do 14.00 hodin. Pří ..

22.

září

2022

Logo Podzim, čas změn

Podzim, čas změn

pozvánka na podzimní výstavu

20.

září

2022

Logo Svatováclavský koncert

Svatováclavský koncert

pozvánka

19.

září

2022

Logo Začalo restaurování unikátní Černé kaple

Začalo restaurování unikátní Černé kaple

Temná krása a kouzlo Černé kaple již učarovalo nejednomu návštěvníkovi holešovského farního kostela Nanebevzetí Panny Marie. Nyní se toto monumentální dílo, která nechal zhotovit František Antonín ..

18.

září

2022

Logo Roční rekonstrukce je u konce, sport centrum otevřeno

Roční rekonstrukce je u konce, sport centrum otevřeno

nová reportáž Holešov TV

17.

září

2022

Logo Máme vzdělaný úřad, obsadili jsme stříbrnou příčku

Máme vzdělaný úřad, obsadili jsme stříbrnou příčku

Městský úřad Holešov byl v pátek 16. 9. v reprezentativních prostorách Senátu Parlamentu České republiky oceněn za aktivitu ve vzdělávání svých zaměstnanců prestižním oceněním "Vzdělaný úř ..

14.

září

2022

Logo Házená zve na podzimní zápasy

Házená zve na podzimní zápasy

TJ Holešov - oddíl házené zve veřejnost na svá podzimní utkání. Házenkáři vytvořili také originální videoupoutávku. https://www.youtube.com/watch?v=ONkB8HOuh4c  Před sezónou 2021/22, která byla ..

14.

září

2022

Logo Krytý bazén i sauny už jsou připraveny, 16. září otevíráme Sport centrum

Krytý bazén i sauny už jsou připraveny, 16. září otevíráme Sport centrum

Tisková zpráva ze dne 14. 9. 2022   Holešov – V Holešově byla dokončena první část rekonstrukce Sport centra s krytým bazénem. Opravy trvaly rok, staveniště bylo firmě předáno 1. 9. 2021 a po vešker ..

12.

září

2022

Logo Napoleon a pieta v Holešově

Napoleon a pieta v Holešově

V neděli 11. září se nám v Holešově naskytla neobvyklá podívaná, kdy naším městem prošla vojska evropských armád v čele se samotným Napoleonem a císařovnou Josefínou. Pochodem dorazila francouzská, ..

9.

září

2022

Logo Zámeckou pětku ovládl juniorský závodník

Zámeckou pětku ovládl juniorský závodník

Ani letos nebyli nadšení běžci ochuzeni o tradiční Zámeckou 5, která je oblíbeným závodem – klidně pro celé rodiny. Letošní 11. ročník se uskutečnil opět v téměř podzimním termínu a dle slov hlavn ..

9.

září

2022

Logo Vlastivědné hody – hrad Křídlo

Vlastivědné hody – hrad Křídlo

Ve čtvrtek 8. září zahájil Vlastivědný kroužek Holešov a Městská knihovna Holešov podzimní řadu přednášek mimořádně zdařilým počinem. Ve studovně Městské knihovny se konala přednáška s dlouhým názv ..

7.

září

2022

Logo Uprchlické centrum - jaká je situace a co to znamená pro občany?

Uprchlické centrum - jaká je situace a co to znamená pro občany?

nová reportáž Holešov TV

6.

září

2022

Logo MALBA / SKLO / DESIGN

MALBA / SKLO / DESIGN

  Žáci i pedagogové Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské představí v Holešově své aktuálně nejlepší práce. Výstava bude v holešovském zámku zahájena spolu s výstavou korunovačních klenotů a bud ..

6.

září

2022

Logo Registrační centrum pro uprchlíky v areálu policejní školy Holešov

Registrační centrum pro uprchlíky v areálu policejní školy Holešov

31.

srpen

2022

Logo V Holešově budou představena vojska v čele se samotným Napoleonem

V Holešově budou představena vojska v čele se samotným Napoleonem

11. září 2022

29.

srpen

2022

Logo Holešovská 50 rusavskými kotáry na kole i pěšky

Holešovská 50 rusavskými kotáry na kole i pěšky

oznamují svým členům, příznivcům a vůbec všem občanům, že v sobotu dne 10. září 2022 pořádají za podpory TJ Sokol Holešov, MÚ Holešov, MKS Holešov a firmy JACOM s.r.o. Holešov

29.

srpen

2022

Logo Omezení provozu Městského úřadu Holešov 2. září 2022

Omezení provozu Městského úřadu Holešov 2. září 2022

VÁŽENÍ OBČANÉ, Z DŮVODU PŘERUŠENÍ DODÁVKY EL. ENERGIE BUDE V PÁTEK 2. 9. 2022 OMEZEN PROVOZ ÚŘADU. V DOBĚ OD 7,30 DO 15,30 HOD. BUDE MIMO PROVOZ I TELEFONNÍ ÚSTŘEDNA, V TÉTO DOBĚ SE NEBUDE MOŽNÉ NA ..

29.

srpen

2022

Logo Dožínky na Nově

Dožínky na Nově

Možná jste včera na Dožínkách Mikroregionu Holešovsko zaregistrovali hned dvě kamery, ta jedna točila pro Holešov TV, ale ta druhá, to byl štáb TV Nova. Vznikla reportáž o vyhodnocení zemědělské sez ..

28.

srpen

2022

Logo Skutečná dožínková slavnost

Skutečná dožínková slavnost

Přesně takovou oslavu lidské práce a úsilí jsme zažili v neděli 28. 8. v Holešově. Nádherná slavnost, kterou zdobil každý detail – ať už jde o obdivuhodný průvod, krásné kroje, historické bicykly, s ..

23.

srpen

2022

Logo Količín zve na hody

Količín zve na hody

2. - 4. září

22.

srpen

2022

Logo Dožínky Mikroregionu Holešovsko

Dožínky Mikroregionu Holešovsko

28. 8. 2022

21.

srpen

2022

Logo Výstraha ČHMÚ - 21. a 22. 8. - velmi vydatný déšť a povodňová bdělost

Výstraha ČHMÚ - 21. a 22. 8. - velmi vydatný déšť a povodňová bdělost

Vzhledem k očekávaným srážkám může dojít k dosažení 1. SPA. Lokálně může dojít na menších tocích k dosažení vyšších stupňů povodňové aktivity, a to zejména v místech, která jsou již nasycena z př ..

21.

srpen

2022

Logo Přírodovědná vycházka s Dušanem Trávníčkem

Přírodovědná vycházka s Dušanem Trávníčkem

nová reportáž Holešov TV

20.

srpen

2022

Logo Obnovená tradice

Obnovená tradice "Rymický trojúhelník" opět úspěšná

Rymice v sobotu 20. srpna zavoněly benzínem a ožily typickým zvukem - kolem kostela sv. Bartoloměje se totiž opět proháněly motokáry. A i když měl být loňský ročník obnovené tradice jedinou exhibicí ..

17.

srpen

2022

Logo Varování Policie ČR

Varování Policie ČR

Krajský úřad Zlínského kraje spolu s Krajským ředitelstvím policie ČR Zlínského kraje varuje před množícími se případy podvodného jednání spojeného s prodejem věcí cestou bazarových portálů a ohr ..

17.

srpen

2022

Logo Jednorázový příspěvek 5 000 Kč na dítě

Jednorázový příspěvek 5 000 Kč na dítě

Od pondělí 15. srpna 2022 mohou rodiče, adoptivní rodiče nebo pěstouni dítěte žádat o jednorázový příspěvek 5 000 Kč na dítě. Příspěvek je určen pro všechny děti do 18 let, které žijí v rodině, j ..

17.

srpen

2022

Logo Omezení provozu na registru vozidel

Omezení provozu na registru vozidel

Z důvodu výpadku serveru na Ministerstvu dopravy bude dne 17. srpna 2022 omezen provoz na registru vozidel Městského úřadu Holešov.  Děkujeme za pochopení.

16.

srpen

2022

Logo Šlechtické slavnosti a zábavy

Šlechtické slavnosti a zábavy

            Historický, společenský a kulturní význam aristokracie v zemích Koruny české je obsahem projektu Národního památkového ústavu nazvaného Po stopách šlechtických rodů. V uply ..

14.

srpen

2022

Logo Nebe nad Holešovem hostilo letecké modely

Nebe nad Holešovem hostilo letecké modely

Letecký víkend si užili všichni, kteří se vydali do Holešova na 24. ročník Čmelák model show“. Tato akce se dlouhodobě drží na špičce, co se týká návštěvnosti i účasti pilotů. Těch se přihlás ..

13.

srpen

2022

Logo Barokní hudba do holešovského zámku zkrátka patří

Barokní hudba do holešovského zámku zkrátka patří

Letní škola barokní hudby se v našem městě konala už podvanácté, celkem ale letos slaví výročí už dvacáté. Stejně jako každý rok byly na začátku srpna prostory holešovských budov zaplněny lidmi, ..

11.

srpen

2022

Logo Jezdci rallye potěšili své fanoušky

Jezdci rallye potěšili své fanoušky

Do holešovské Kozlovny u Kozla ve čtvrtek 11. srpna zavítali přední čeští jezdci rallye Erik Cais a Adam Březík. Kromě toho, že bylo možné s oběma závodníky pohovořit o tom, co rallye obnáší, ob ..

11.

srpen

2022

Logo Koncert dětské třídy - diváci byli ohromeni

Koncert dětské třídy - diváci byli ohromeni

Když zavítá člověk na koncert dětské třídy Letní školy barokní hudby, tak to opravdu není stejné, jako by šel na školní besídku. Kdyby člověk jenom poslouchal, asi by ani nevěřil, že na pod ..

10.

srpen

2022

Logo Letní škola barokní hudby vrcholí, jste zváni na závěrečné koncerty

Letní škola barokní hudby vrcholí, jste zváni na závěrečné koncerty

Letní škola barokní hudby se v našem městě koná už podvanácté, celkem ale letos slaví výročí už dvacáté. Stejně jako každý rok jsou v těchto dnech prostory mnoha holešovských budov zaplněny lidmi, z ..

9.

srpen

2022

Logo Poslední prázdninový víkend nabídne sraz veteránů i dožínky

Poslední prázdninový víkend nabídne sraz veteránů i dožínky

Stejně jako v loňském roce bude poslední prázdninový víkend plný zajímavých akcí. V sobotu 27. 8. se do holešovské zámecké zahrady opět sjedou majitelé i obdivovatelé veteránů. Jedni, aby představi ..

7.

srpen

2022

Logo Změna uzávěrky pro vydání zpravodaje  Holešovsko 9/2022

Změna uzávěrky pro vydání zpravodaje Holešovsko 9/2022

Rada města Holešova rozhodla, že umožní propagaci kandidátek politických stran v měsíčníku Holešovsko. A to mimo jiné ve vydání, které bude distribuováno od 12. 9. 2022. Proto dochází k jedno ..

7.

srpen

2022

Logo Ukončení sezóny 2021/2022 fotbalové mládeže SFK ELKO Holešov

Ukončení sezóny 2021/2022 fotbalové mládeže SFK ELKO Holešov

Dne 24. 6. 2022 jsme na hřišti ve Všetulích slavnostně ukončili další krásnou fotbalovou sezónu 2021/2022 mládežnických týmů SFK ELKO Holešov. Po domluvě všech mládežnických trenérů byla společ ..

31.

červenec

2022

Logo Vtip jako zbraň

Vtip jako zbraň

nová reportáž Holešov TV

31.

červenec

2022

Logo Festival židovské kultury Ha-Makom vyvrcholil sobotním programem

Festival židovské kultury Ha-Makom vyvrcholil sobotním programem

Je skvělé, že součástí holešovského zámku jsou nádherné arkády, které se pro nás staly útočištěm při sobotním programu Festivalu židovské kultury. Ačkoliv se předpověď počasí nenaplnila hned v ..

30.

červenec

2022

Logo Sobotní program Festivalu židovské kultury

Sobotní program Festivalu židovské kultury

9:30 Big Band Holešov Josefa Hájka & Peter LIPAKoncert – dopolední matiné/zámecké nádvoří, vstupné 120,-/ 10:45 „Odkaz rodiny Jelínků současné době“Prezentace spojená s ochutnávkou košer pr ..

30.

červenec

2022

Logo Čtvrtý den festivalu přinesl opět silné prožitky

Čtvrtý den festivalu přinesl opět silné prožitky

Předposlední den festivalu nám přinesl opět mnoho zajímavého. Zaměřen byl mimo jiné na přednášky, které se konaly hned čtyři.  Jan Machala představil život a dílo Waltera Stambergera, Karel ..

29.

červenec

2022

Logo Reportáž regionální televize TVS

Reportáž regionální televize TVS

Na Festival židovské kultury zavítal štáb regionální televize TVS. Dorazil na středeční komponovaný pořad, kde mimo jiné vyzpovídal hlavní organizátorku festivalu Janu Slovenčíkovou i herce a hebrai ..

28.

červenec

2022

Logo Přijměte pozvání na páteční program

Přijměte pozvání na páteční program

14:00 Walter Stamberger - život a díloPřednáška – Mgr. Jan Machala /MKS Holešov, Městské muzeum//Šachova synagoga, vstupné 30,-/ 15:15 Příběh Abrahama Arona - holešovský mord v roce 1774 podle vypr ..

28.

červenec

2022

Logo Hřbitov zas a znovu, přednášky, čtení i skvělá hudba

Hřbitov zas a znovu, přednášky, čtení i skvělá hudba

To vše bylo na programu třetího festivalového dne. Židovský hřbitov, jak se zdá, přitahuje pozornost návštěvníků jak za tmy, tak za bílého dne. Svědčí o tom hojná účast návštěvníků na všech ..

28.

červenec

2022

Logo Omezení vstupu do zámecké obory z důvodu konání Healing festivalu

Omezení vstupu do zámecké obory z důvodu konání Healing festivalu

V příštím týdnu od 3. do 7. 8. bude Holešov hostit Healing festival, což je pětidenní program, v rámci kterého budou probíhat přednášky, ceremonie, rituály nebo koncerty. Očekáván je vysok ..

27.

červenec

2022

Logo Ve čtvrtek nás čekají další skvělé pořady Festivalu židovské kultury

Ve čtvrtek nás čekají další skvělé pořady Festivalu židovské kultury

přehledný program

27.

červenec

2022

Logo Druhý den festivalu v krásném prostředí synagogy

Druhý den festivalu v krásném prostředí synagogy

Atmosféru, jakou umí navodit jen Šachova synagoga, si ve středu mohli návštěvníci Festivalu židovské kultury užít plnými doušky. Odehrával se zde totiž celý středeční program, sestavený opět tak ..

26.

červenec

2022

Logo Festival židovské kultury zahájen, prožít bylo možné leccos

Festival židovské kultury zahájen, prožít bylo možné leccos

Festival židovské kultury je letos svým podtitulem malinko odlehčenější, přesto si ale udržuje svoji vážnost. Prvním bodem programu totiž tradičně bývá, a i letos byl, pietní akt, kdy společně vzp ..

26.

červenec

2022

Logo Festivalová středa v Šachově synagoze

Festivalová středa v Šachově synagoze

přehledný program na středu

25.

červenec

2022

Logo Festival židovské kultury - úterý 26. července

Festival židovské kultury - úterý 26. července

přehledný program na úterý

23.

červenec

2022

Logo Příběh sv. Jana Sarkandera stále přitahuje pozornost

Příběh sv. Jana Sarkandera stále přitahuje pozornost

S Holešovem spjatý sv. Jan Sarkander oslovil také redaktory Českého rozhlasu Zlín, kteří do svého studia pozvali historika Karla Bartoška z odboru kultury, školství a památkové péče. Čtvrteční rozho ..

19.

červenec

2022

Logo Za týden zahájíme Festival židovské kultury

Za týden zahájíme Festival židovské kultury

Letos s podtitulem "Vtip jako zbraň"

18.

červenec

2022

Logo Cabiš fest jako nová tradice

Cabiš fest jako nová tradice

V sobotu 16. 7. se na Holajce uskutečnil první ročník hudebního „festiválku“ s názvem Cabiš fest. Podobná vystoupení místních kapel, kterým samotní členové říkají veřejné zkoušky, se na Holajce ko ..

17.

červenec

2022

Logo Nové prostory pro děti

Nové prostory pro děti

Nová reportáž Holešov TV

15.

červenec

2022

Logo Holešovské mažoretky jsou trojnásobné mistryně ČR ve skupinových formacích

Holešovské mažoretky jsou trojnásobné mistryně ČR ve skupinových formacích

Úspěšnou sezónu završily mažoretky prvenstvím všech tří skupinových formací na MČR. V tomto školním roce reprezentovalo náš klub padesát děvčat a všechna se mohou pyšnit zlatou medailí a titulem mis ..

15.

červenec

2022

Logo

"Holešov, to město měst" na vlnách rozhlasového vysílání

Máme velkou radost, že se "holešovská písnička" Holešov, to město měst dostala také do rozhlasového vysílání. Zařadilo ji Rádio Kroměříž a od dnešního dne ji tam budete moci slýchat. Pro vysílán ..

15.

červenec

2022

Logo Vyřízení cestovního pasu

Vyřízení cestovního pasu

upozornění

13.

červenec

2022

Logo Zvelebování veřejného prostoru

Zvelebování veřejného prostoru

Zahájili jsme výměnu a osazení informačních cedulí u městských kulturních památek a zastavení městského prohlídkového okruhu. Na některých místech šlo o výměnu, jinde informační tabule ch ..

12.

červenec

2022

Logo Archeologický výzkum

Archeologický výzkum "za humny"

Kdo se vydá z Rymic směrem do Roštění, možná zaregistruje v poli mezi kukuřicí čnít bílé střechy altánků, kdo se vydá blíže, tak zaregistruje možná i nezvyklý pohyb. V letošním roce tam to ..

11.

červenec

2022

Logo MŠ Radost slaví

MŠ Radost slaví

V letošním roce slaví Mateřská škola Holešov, Grohova výročí 50 let od svého založení. Milá oslava proběhla v měsíci červnu, kdy se představily děti při speciální besídce, dorazili bývalí zaměstna ..

10.

červenec

2022

Logo Nechte se okouzlit letními iluzemi

Nechte se okouzlit letními iluzemi

nová reportáž Holešov TV

10.

červenec

2022

Logo Židovská Praha

Židovská Praha

pozvánka na výlet

9.

červenec

2022

Logo Proč máme na náměstí lešení...

Proč máme na náměstí lešení...

nová reportáž Holešov TV

4.

červenec

2022

Logo Dožínky Zlínského kraje v Kroměříži 19. - 20. 8. 2022

Dožínky Zlínského kraje v Kroměříži 19. - 20. 8. 2022

30.

červen

2022

Logo Festival židovské kultury s podtitulem „Vtip jako zbraň

Festival židovské kultury s podtitulem „Vtip jako zbraň"

V Holešově připravujeme další sérii hudebních vystoupení, přednášek, humorných pořadů i vzdělávacích programů. Zaměříme se na autentický svět židovského humoru, dozvíme se, jaký je rozdíl mezi vtipe ..

27.

červen

2022

Logo Drásal - to jsou emoce, atmosféra, zážitek

Drásal - to jsou emoce, atmosféra, zážitek

Letošní 29. ročník Nova Bikemaratonu Drásal byl opět vynikající svou atmosférou i podmínkami, které dle závodníků byly nejlepší za posledních několik let. Sobotní den odstartovalo to nejzajímavější ..

26.

červen

2022

Logo Bojovníci pod širým nebem

Bojovníci pod širým nebem

O tom, že městský stadion Míru je centrem sportovního dění svědčí fakt, že není dne, kdy by se na tomto místě nesportovalo. Zároveň je stadion ale také dějištěm vyvrcholení jednotlivých dlouho ..

26.

červen

2022

Logo Takový byl Drásal 2022

Takový byl Drásal 2022

nová reportáž Holešov TV

24.

červen

2022

Logo Nejenom dospělí chodí na vernisáže a nejenom dospělí mají své galerie

Nejenom dospělí chodí na vernisáže a nejenom dospělí mají své galerie

Je všeobecně známo, že holešovská knihovna velmi úzce spolupracuje se školami místními i školami vzdálenými. Výsledkem jedné ze zajímavých besed, které pro děti vede knihovnice dětského oddělení ..

24.

červen

2022

Logo Páteční předvoj bikemaratonu Drásal

Páteční předvoj bikemaratonu Drásal

Již druhým rokem patřil páteční den před Nova Bikemaratonem Drásal všem dětem, které si chtěly zasportovat a užít si kopu zábavy. Kolo pro život jako největší a nejpopulárnější seriál bikerů v ČR pr ..

23.

červen

2022

Logo Výsadkoví veteráni opět překvapili

Výsadkoví veteráni opět překvapili

Konec školního roku je v Holešově pro mnoho šesťáku, sedmáků a osmáků spojen s branným dnem, který organizují členové holešovského Klubu výsadkových veteránů. I letos se družstva ze všech tří ..

22.

červen

2022

Logo Projekt Erasmus na policejní škole

Projekt Erasmus na policejní škole

nová reportáž Holešov TV

21.

červen

2022

Logo Příběhy našich sousedů

Příběhy našich sousedů

V úterý 21. června jsme zažili přínosný a dojemný podvečer v holešovské sala terreně. Konalo se totiž vyhodnocení projektu, spadajícího pod Post bellum, Paměť národa - Příběhy našich sousedů. Tento ..

21.

červen

2022

Logo Dvě nová hřiště v Holešově

Dvě nová hřiště v Holešově

Tisková zpráva ze dne 21. 6. 2022   Holešov – V minulých dnech byla v Holešově dokončena hned dvě nová hřiště. Jedno je určeno spíše dětem menším a je situováno u monobloku na Dukelské ulici. Jedná ..

20.

červen

2022

Logo Ohlédnutí za Holešovskou Regatou

Ohlédnutí za Holešovskou Regatou

Po vynucené přestávce letos Holešovská Regata konečně oslavila své jubileum, vyplula už po desáté. Přivezla do Holešova skvělý hudební program, spoustu zábavy a nezapomenutelné zážitky. Páteční ..

19.

červen

2022

Logo „Holešov, to město měst

„Holešov, to město měst"

nový spot města Holešova

19.

červen

2022

Logo Jubilejní Regata

Jubilejní Regata

nová reportáž Holešov TV

17.

červen

2022

Logo Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Stavba roku, uspěly Rymice

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Stavba roku, uspěly Rymice

Holešovský zámek se stal dějištěm vyhlášení vítězů soutěže XX. ročníku soutěže Stavba roku 2021 Zlínského kraje. Soutěž vyhlašuje Krajská stavební společnost při Svazu podnikatelů ve stavebnict ..

16.

červen

2022

Logo Dopravní omezení při Holešovské Regatě a Nova Bikemaratonu Drásal

Dopravní omezení při Holešovské Regatě a Nova Bikemaratonu Drásal

Při konání Holešovské Regaty (17. – 18. 6.) dojde od páteční 15. hodiny k úpravě dopravní situace ve městě. Uzavřena bude ulice Partyzánská, nám. F. X. Richtera a ulice Zámecká. Objízdná trasa bude ..

15.

červen

2022

Logo Dětský den pro

Dětský den pro "školkové" děti

Děti v Holešově měly hned několik možností užít si a oslavit Den dětí. Skvělou příležitost školkovým dětem dala společnost Trachea, která všechny holešovské školky sezvala do svého areálu a připravi ..

14.

červen

2022

Logo Každý život se počítá

Každý život se počítá

O záchranu šesti "zámeckých" kachňátek se v úterý 14. 6. 2022 postarala Městská policie Holešov spolu s jednotkou profesionálních hasičů ze stanice Holešov. „Návštěvníci zámecké zahrady upozo ..

14.

červen

2022

Logo Žáci zdokumentovali příběhy pamětníků díky projektu Příběhy našich sousedů

Žáci zdokumentovali příběhy pamětníků díky projektu Příběhy našich sousedů

V úterý 21. června 2022 se uskuteční závěrečná slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů.  Událost začne v 16 hodin v Sale terreně Zámku Holešov. Příběhy našich sousedů je vzděláv ..

14.

červen

2022

Logo Dětský sportovní den jako předvoj Drásala

Dětský sportovní den jako předvoj Drásala

zdarma a pro všechny

12.

červen

2022

Logo Městské investice finišují

Městské investice finišují

nová reportáž Holešov TV

12.

červen

2022

Logo Noviny Drásal

Noviny Drásal

speciální vydání

9.

červen

2022

Logo Blíží se dvě největší akce tohoto roku

Blíží se dvě největší akce tohoto roku

Čeká nás dopravní omezení

7.

červen

2022

Logo Proběhla tradiční olympiáda mateřských škol

Proběhla tradiční olympiáda mateřských škol

Když se sejde pořádná dávka energie, sportovní nadání, chuť závodit a touha zvítězit, vznikne z toho bezvadné sportovní dopoledne. Přesně takové, jaké uspořádalo SVČ Tymy. Pod záštitou starosty mě ..

5.

červen

2022

Logo Dětský den na tři způsoby

Dětský den na tři způsoby

Děti v Holešově a okolí si mohly užít hned tři skvělé akce. Co vše pro ně bylo připraveno?  https://www.holesovtv.cz/kultura/94-detsky-den-na-tri-zpusoby 

2.

červen

2022

Logo Pronájem kuchyně s jídelnou – Novosady 1597 (DPS)

Pronájem kuchyně s jídelnou – Novosady 1597 (DPS)

Nabízíme k pronájmu prostor sloužící pro podnikání o celkové výměře 316,40 m2 v I. nadzemním podlaží domu č. p. 1597 na ul. Novosady v Holešově (Dům zvláštního určení, dříve DPS). Prostor je čá ..

1.

červen

2022

Logo MAS pomůže zdarma nízkopříjmovým domácnostem s vyřízením kotlíkové dotace

MAS pomůže zdarma nízkopříjmovým domácnostem s vyřízením kotlíkové dotace

Nízkopříjmové domácnosti z území Zlínského kraje mají šanci získat tzv. kotlíkovou dotaci. Na výzvu Zlínského kraje reaguje i MAS – Partnerství Moštěnka, o.p.s., která nabízí zájemcům bezplatné zpr ..

1.

červen

2022

Logo Výstava plakátů Pavla Botky v Holešově

Výstava plakátů Pavla Botky v Holešově

Ve čtvrtek 2. června bude v prostorách holešovského zámku zahájena výstava plakátů grafického designéra Pavla Botky, který je autorem nového vizuálu festivalu Holešovská Regata. Výstava nabídne ..

30.

květen

2022

Logo Historické dny v Kurovicích

Historické dny v Kurovicích

pozvánka

29.

květen

2022

Logo Dětský den ve třech provedeních

Dětský den ve třech provedeních

Už brzy nás čeká 1. červen - Den dětí, v Holešově a okolí se ale oslavovalo už tento víkend. Aby těch oslav děti neměly málo, mohly se v sobotu a neděli vypravit hned na tři. V sobotu uspořáda ..

29.

květen

2022

Logo O kácení máje se letos postaraly „tetinky“

O kácení máje se letos postaraly „tetinky“

Jak už je dobrým zvykem, májku na holešovském náměstí nekácí jen tak nějací dřevorubci, každoročně jde o překvapení, v jakém převleku totiž ti dřevorubci dorazí. Letos se sice výsledek mírně lišil o ..

29.

květen

2022

Logo Samaritán

Samaritán

nová reportáž Holešov TV

26.

květen

2022

Logo Závěrečný koncert souborů ZUŠ F. X. Richtera

Závěrečný koncert souborů ZUŠ F. X. Richtera

S blížícím se koncem školního roku přichází na řadu také závěrečné akce holešovských škol, mezi které patří také Základní umělecká škola F. X. Richtera Holešov. Ve čtvrtek 26. 5. se veřejnost ..

26.

květen

2022

Logo Nova bikemaraton Drásal už za měsíc: Buďte i vy jeho součástí

Nova bikemaraton Drásal už za měsíc: Buďte i vy jeho součástí

Chcete být i vy spojeni s touto sportovně – kulturní událostí roku? Být spojeni s tradicí, hodnotami fairplay a aktivně se podílet na pořádání této akce? Rádi Vás uvítáme mezi námi. Pro zdárný p ..

23.

květen

2022

Logo Víkend bude patřit dětem

Víkend bude patřit dětem

Poslední květnový víkend bude v Holešově i v okolí patřit dětem. Na bohatý program lákají holešovští hasiči, SVČ Tymy i obec Količín. Stačí si vybrat nebo třeba zvládnout všechny Dětské dny, k ..

22.

květen

2022

Logo Panna Maria už zase dohlíží na obce Količín a Rymice

Panna Maria už zase dohlíží na obce Količín a Rymice

Neuběhly ani čtyři měsíce od nešťastné nehody, kdy neznámý pachatel srazil sochu Panny Marie, stojící mezi Količínem a Rymicemi, a socha je opravena a hrdě stojí dohlížíc na obě obce. Nákladem měs ..

22.

květen

2022

Logo Kohoutkem to nezačíná a spláchnutím to nekončí

Kohoutkem to nezačíná a spláchnutím to nekončí

nová reportáž Holešov TV

19.

květen

2022

Logo Best of na Pionýru a Jawě

Best of na Pionýru a Jawě

18.

květen

2022

Logo Přijměte pozvání do pohádkového lesa - hned dvakrát

Přijměte pozvání do pohádkového lesa - hned dvakrát

Hned dvě neděle po sobě se můžete vydat na dobrodružnou stezku pohádkovým lesem. V neděli 22. května pro vás bude připravena v obci Jankovice, kde pravidelně sklízí velký úspěch a sjíždí se sem li ..

16.

květen

2022

Logo Pestré a ještě pestřejší

Pestré a ještě pestřejší

nová reportáž Holešov TV

16.

květen

2022

Logo Dluhové poradenství Samaritán je tu i pro Vás

Dluhové poradenství Samaritán je tu i pro Vás

Již 12. rokem funguje sociální služba Dluhové poradenství Samaritán, kterou provozuje Charita Otrokovice. V rámci zjišťování zájmu občanů, začala nyní dluhová poradna poskytovat odborné rady a po ..

15.

květen

2022

Logo Dny města Holešova - neděle 15. května

Dny města Holešova - neděle 15. května

Je již tradicí, že se spolu s občany i zástupci z partnerských měst scházíme při mši svaté, která bývá sloužena jak za Holešov, tak i za spřátelená města. Po mši jsme se průvodem vydali k zámk ..

14.

květen

2022

Logo Dny města Holešova - sobota 14. května

Dny města Holešova - sobota 14. května

O tom, jak jsou Dny města Holešova různorodé, jsme hovořili už několikrát. Každý den se nám potvrzuje, že právě ta různorodost je velmi vítána. Sobota nebyla výjimkou. Den byl zahájen vypraven ..

14.

květen

2022

Logo Dny města Holešova - pátek 13. května

Dny města Holešova - pátek 13. května

Páteční program byl zahájen osvětovou  akcí zaměřenou na třídění odpadů na náměstí. Celé dopoledne přicházely třídy školáků, aby se nejenom dozvěděli důležité informace o třídění odpadů, ale také ab ..

13.

květen

2022

Logo Dny města Holešova vyvrcholí víkendovým programem

Dny města Holešova vyvrcholí víkendovým programem

Před námi jsou poslední dny oslav 700. výročí našeho města. Páteční program byl zahájen osvětovou  akcí zaměřenou na třídění odpadů na náměstí. Po celý páteční i sobotní den pak bude možné navštívit ..

12.

květen

2022

Logo Dny města Holešova - čtvrtek 12. května

Dny města Holešova - čtvrtek 12. května

Máme za sebou 7 dní oslav 700. výročí města Holešova a další dny plné akcí máme před sebou. Čtvrteční program jsme zahájili obvyklým troubením z věže farního kostela, následovala akce ZUŠ ..

12.

květen

2022

Logo Sarkandrovská pouť opět s krojovaným průvodem

Sarkandrovská pouť opět s krojovaným průvodem

Tisková zpráva ze dne 12. 5. 2022   Holešov – V sobotu 14. 5. proběhne tradiční Sarkandrovská pouť smíření, letos  obětovaná za mír pro Ukrajinu. Akci pořádá místní jednota spolku Orel ve spolupr ..

11.

květen

2022

Logo Senioři z celé republiky tráví čas v našem regionu

Senioři z celé republiky tráví čas v našem regionu

Někteří je znají, někteří možná ne. Takzvaní „Íčkaři“ se sdružují jak virtuálně na portálu i60, tak i fyzicky. Magazín i60 je určen aktivním seniorům. Kdokoli se na portále registruje, může psát pří ..

11.

květen

2022

Logo Dny města Holešova - středa 11. května

Dny města Holešova - středa 11. května

Právě na tento den připadly oslavy 30. výročí založení Charity Holešov. Při této příležitosti bylo možné navštívit prostory Charity, den otevřených dveří probíhal jak v budově na Tovární u ..

11.

květen

2022

Logo Změna ve čtvrtečním programu Dnů města Holešova

Změna ve čtvrtečním programu Dnů města Holešova

Čtvrteční program Dnů města Holešova bude zahájen troubením z věže farního kostela v 17 hodin, následovat pak bude představení bubenické třídy v rámci ZUŠ Open v masných krámech. Avizovaná bes ..

11.

květen

2022

Logo Den Evropy se SVČ Tymy

Den Evropy se SVČ Tymy

Ve středu 11. 5. se na holešovském náměstí uskutečnila akce s názvem Den Evropy. Uspořádalo ji středisko volného času Tymy pro děti různých věkových kategorií. V rámci programu se děti dovídaly inf ..

11.

květen

2022

Logo Uzavření odpadového centra a Den otevřených dveří v TS Holešov

Uzavření odpadového centra a Den otevřených dveří v TS Holešov

Technické služby Holešov oznamují, že od středy 11. 5. 2022 do soboty 14. 5. 2022 bude odpadové centrum zavřeno pro odkládání odpadu. V rámci Dnů města Holešova je připraven v pátek 13. 5. na ná ..

10.

květen

2022

Logo Dny města Holešova - úterý 10. května

Dny města Holešova - úterý 10. května

Další den oslav máme za sebou, tentokrát si na své přišli hlavně školáci. Asi tisícovka se jich totiž dopoledne vydala do areálu Vyšší policejní školy a Střední policejní školy Ministerstva vnitra ..

9.

květen

2022

Logo Dny města Holešova - pondělí 9. května

Dny města Holešova - pondělí 9. května

Představili jsme novou knihu

8.

květen

2022

Logo Dny města Holešova – neděle 8. května

Dny města Holešova – neděle 8. května

Neděle patřila sportu, jídlu a v neposlední řadě také maminkám. Den jsme zahájili slavnostní mší svatou k poctě sv. Jana Sarkandera, na které jsme přivítali významné hosty. Do Holešova dorazil b ..

8.

květen

2022

Logo Festival holešovského sportu ve své úspěšné premiéře

Festival holešovského sportu ve své úspěšné premiéře

Zcela poprvé se v Holešově uskutečnila burza sportovních spolků, klubů a organizací. Festival holešovského sportu byl pojat jako prezentace jednotlivých sportů, možností si je vyzkoušet a z ..

8.

květen

2022

Logo Skleněná věž

Skleněná věž

nová reportáž Holešov TV

7.

květen

2022

Logo Dny města Holešova – sobota 7. května

Dny města Holešova – sobota 7. května

Přestože nás v ranních hodinách zradilo počasí, což byl důvod pro zrušení plánovaného jarmarku, byla sobota dalším vydařeným dnem městských oslav. Sobotní program byl soustředěn do prost ..

7.

květen

2022

Logo Slavnostní oceňování osobností města Holešova za rok 2021

Slavnostní oceňování osobností města Holešova za rok 2021

Město Holešov stejně jako v minulých letos ocenilo osobnosti města Holešova, které působí nebo působily v oblasti kultury, sportu a společenského života, a které se významným způsobem zaslouž ..

7.

květen

2022

Logo Dny města Holešova - pátek 6. května

Dny města Holešova - pátek 6. května

Pátek 6. května účastníkům Dnů města Holešova nabízel opravdu všestranné vyžití. Po dlouhé době se do našeho města vrátil Majáles, který neodmyslitelně patří ke studentskému životu. Dvě střední ško ..

7.

květen

2022

Logo Když se ruka k ruce vine, tak se dílo podaří

Když se ruka k ruce vine, tak se dílo podaří

Letošní (druhé) oslavy 700. výročí povýšení Holešova na město začínaly ve dnech 5. a 6. května naněkolikrát. Ty počátky byly různé, jeden z nich byl ale jako výbuch supernovy.  Spojení profesionální ..

5.

květen

2022

Logo Žáci 1. ZŠ se inspirovali 700 lety města Holešova

Žáci 1. ZŠ se inspirovali 700 lety města Holešova

V atriu 1. základní školy se dnes sešli přátelé školy, aby slavnostně zahájili výstavu prací žáků, kteří se nechali inspirovat 700. výročím města Holešova. Nápaditě zpracovali historické f ..

5.

květen

2022

Logo Letní brigády pro studenty

Letní brigády pro studenty

Město Holešov bude i letos pořádat letní brigády pro studenty. Každoročně se letních brigád účastní kolem stovky studentů středních škol. Stejně jako v minulých letech je hlavním smyslem aktivity po ..

5.

květen

2022

Logo Začínají DNY MĚSTA HOLEŠOVA

Začínají DNY MĚSTA HOLEŠOVA

5. - 15. 5. 2022

4.

květen

2022

Logo Festival holešovského sportu jako letošní novinka

Festival holešovského sportu jako letošní novinka

neděle 8. 5. 2022

3.

květen

2022

Logo Nová outdoorová výstava se zabývá (nejen) 7 stoletími našeho města

Nová outdoorová výstava se zabývá (nejen) 7 stoletími našeho města

Náměstí Dr. E. Beneše v Holešově hostí novou výstavu, která pod širým nebem představuje nejen 7 století města Holešova, ale pojednává i o tom, co bylo předtím a odvážila se poodkrýt také plány ..

3.

květen

2022

Logo Uzavření odpadového centra a Den otevřených dveří v TS Holešov

Uzavření odpadového centra a Den otevřených dveří v TS Holešov

Technické služby Holešov oznamují, že od středy 11. 5. 2022 do soboty 14. 5. 2022 bude odpadové centrum zavřeno pro odkládání odpadu. V rámci Dnů města Holešova je připraven v pátek 13. 5. na náměst ..

2.

květen

2022

Logo Společné tréninky na Drásala

Společné tréninky na Drásala

Pořadatelé oblíbeného Nova bikemaratonu Drásal letos připravili speciální tréninky pro širokou veřejnost. Zájemci mají možnost se v následující úterky a poslední dvě květnové neděle vydat na vytr ..

1.

květen

2022

Logo Protančené pálení čarodějnic v Količíně

Protančené pálení čarodějnic v Količíně

V mnoha obcích se poslední duben nesl v duchu pálení čarodějnic, strašidelných stezek a čarodějnického reje. Stejně tak tomu bylo v Količíně, kde čarodějnice a čarodějové zaplnili taneční park ..

1.

květen

2022

Logo Rohálovská 50 - jarní „čarodějnická“ srdcovka

Rohálovská 50 - jarní „čarodějnická“ srdcovka

Závod horských kol Rohálovská 50 je už kultovní záležitostí, letos šlo o 13. ročník. Vzhledem k datu konání 30. dubna byl nazván jako čarodějnický. A díky krásnému počasí, skvělým sportovním výk ..

1.

květen

2022

Logo Speciální čarodějnický díl

Speciální čarodějnický díl

nová reportáž Holešov TV

29.

duben

2022

Logo Májka v Holešově stojí už podesáté

Májka v Holešově stojí už podesáté

Kolik silných chlapů je potřeba na postavení máje? To jsme zjistili v pátek 29. dubna. V rámci zachování tradice byla v Holešově vztyčena májka, kterou postavili místní muži vlastníma rukama ..

29.

duben

2022

Logo Přelomová přednáška o holešovském znaku

Přelomová přednáška o holešovském znaku

V rámci připomínky 700. výročí povýšení Holešova na město zorganizoval v úterý 28. dubna ve studovně Městské knihovny Vlastivědný kroužek další ze zcela zásadních přednášek o Holešově. D ..

28.

duben

2022

Logo Žáci se utkali v soutěži Mladý zahrádkář

Žáci se utkali v soutěži Mladý zahrádkář

Není pochyb o tom, že mladí lidé nesedí jenom u počítačů, ale zajímají se také o přírodu, všímají si a mají znalosti. Dokázali to při Okresním kole soutěže Mladý zahrádkář, kterou uspořádala Základn ..

27.

duben

2022

Logo Rohálovská padesátka se rychle blíží… 13. ročník už v sobotu 30. 4. 2022

Rohálovská padesátka se rychle blíží… 13. ročník už v sobotu 30. 4. 2022

Klasický termín, klasická trasa Termínově se Rohálovka vrací na poslední dubnovou sobotu 30.4.2022. Po startu se pojede úvodní okruh, po průjezdu rychlostní prémií se pokračuje do okolních lesů ..

27.

duben

2022

Logo Oslavy obce Pravčice budou bez vaření guláše

Oslavy obce Pravčice budou bez vaření guláše

Obec Pravčice oznamuje občanům, že se 8. května v obci Pravčice nebude konat soutěž ve vaření gulášů-Pravčický guláš. Důvodem je rekonstrukce Sokolovny. Proběhnou pouze Oslavy osvobození obce Pr ..

25.

duben

2022

Logo Andreas Scholl se představil v nesmírně atraktivním programu

Andreas Scholl se představil v nesmírně atraktivním programu

Festival Musica Holešov má už jisté renomé, je pro něj typické to, že vrací klasickou hudbu zpět míst, kam patří – do holešovského zámku. Festival je typický také tím, že nám umožňuje vídat a slýc ..

25.

duben

2022

Logo Holešovské mažoretky se kvalifikovaly na Mistrovství ČR

Holešovské mažoretky se kvalifikovaly na Mistrovství ČR

Vůbec poprvé se v Holešově uskutečnilo první kolo národního šampionátu SMTČR (Svazu mažoretek a twirlingu ČR) pro sóla, dua a tria klasické mažoretky. V hale 1. Základní školy se představilo více ne ..

25.

duben

2022

Logo Dobrá zpráva pro filatelisty

Dobrá zpráva pro filatelisty

Díky spolupráci s garantem filatelistické akce Liborem Hanákem z Fryštáku a ve spolupráci s Českou poštou - odborem známkové tvorby se bude na poště Holešov, PSČ 769 01, používat od 5. do 15. května ..

25.

duben

2022

Logo Schloss Hof – nádherný důkaz platnosti památkářského paradoxu

Schloss Hof – nádherný důkaz platnosti památkářského paradoxu

Každý památkář potvrdí, že nejlépe na tom jsou ty památky, u kterých brzo po jejich vzniku došlo ke změně v jejich využívání a nikdo je v jejich historii moc neupravoval, nerekonstruoval, ..

24.

duben

2022

Logo Další dětské hřiště

Další dětské hřiště

Tisková zpráva ze dne 24. 4. 2022 Holešov – Město Holešov ročně na dětská hřiště přispívá částkou cca 1,3mil. Letos přijdou na řadu děti na Dukelské ulici. Hřiště v hodnotě 800 tis. vybuduje firma M ..

24.

duben

2022

Logo Členové Sorry klubu se opět sešli ve „svých“ prostorách

Členové Sorry klubu se opět sešli ve „svých“ prostorách

Po více než třiceti letech se členové Sorry klubu sešli ve sklepních prostorách Základní umělecké školy Holešov – zkrátka tam, kde to celé začalo. Tyto prostory od roku 1968 sloužily jako klu ..

24.

duben

2022

Logo Úspěšný návrat řezbářů do Přílep

Úspěšný návrat řezbářů do Přílep

Po vynucené pauze se v řádném dubnovém termínu do prostor zámecké zahrady v Přílepích vrátili řezbáři. Oblíbená akce, kdy se veřejnost může kochat talentem a umem mistrů i učňů řezbářů, si nen ..

24.

duben

2022

Logo Z akce do akce

Z akce do akce

nová reportáž Holešov TV

22.

duben

2022

Logo Významné ocenění pro ředitelku MŠ Sluníčko Lenku Krčovou

Významné ocenění pro ředitelku MŠ Sluníčko Lenku Krčovou

V Muzeu Jana Amose Komenského v Uherském Brodě byli za znamenitou práci Zlínským krajem oceněni pedagogové a nepedagogičtí pracovníci škol. Zlínskému kraji bylo doručeno celkem 45 návrhů, z nichž ..

21.

duben

2022

Logo Holešov zvítězil v soutěži Zlatý erb

Holešov zvítězil v soutěži Zlatý erb

Holešovské webové stránky byly odbornou porotou vyhodnoceny jako nejlepší v kraji. Ve čtvrtek 21. 4. jsme z rukou hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše a dalších organizátorů akce převzali oceně ..

20.

duben

2022

Logo Holešovské školky plánují na prázdniny rozsáhlé stavební práce

Holešovské školky plánují na prázdniny rozsáhlé stavební práce

Ovlivní to prázdninový provoz.

20.

duben

2022

Logo Rezervační systém jako optimální organizace práce a velká úspora času

Rezervační systém jako optimální organizace práce a velká úspora času

Současná legislativa upravující výkon veřejné správy v drtivé většině agend rozvolnila tzv. místní příslušnost, což znamená, že si občan může např. podat žádost o občanský průkaz, cestovní ..

19.

duben

2022

Logo Dny města Holešova už za dva týdny

Dny města Holešova už za dva týdny

5. - 15. května

18.

duben

2022

Logo Do Holešova dorazí operní hvězda

Do Holešova dorazí operní hvězda

sobota 23. 4. 2022

17.

duben

2022

Logo Velikonoční neděli si v Rymicích užily na dvě stovky návštěvníků

Velikonoční neděli si v Rymicích užily na dvě stovky návštěvníků

Starodávné chaloupky, doškové střechy, spoře zařízené, avšak útulné místnůstky, malá hospodářská stavení – takový je skanzen v Rymicích. Muzeum v přírodě Rymice je kouzelné místo, které o B ..

17.

duben

2022

Logo V Holešově šlo nejen o Velikonoce

V Holešově šlo nejen o Velikonoce

nová reportáž Holešov TV

15.

duben

2022

Logo Akce „Čisté město vítá jaro“ pokračuje

Akce „Čisté město vítá jaro“ pokračuje

Původně plánovaný hlavní úklidový den částečně narušila nepřízeň počasí, proto byly některé úklidové akce přesunuty na pozdější termíny. Například Čistá Rusava, kdy pod křídly SDH Holešov dobrovoln ..

12.

duben

2022

Logo Úklidová akce Čistá Rusava už má nové datum

Úklidová akce Čistá Rusava už má nové datum

Z důvodu nepřízně počasí se v původně plánovaném termínu 2. 4. neuskutečnila úklidová akce Čistá Rusava. Ta pravidelně probíhá v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko pod záštitou SDH Holešov. ..

11.

duben

2022

Logo Hlasováním můžete podpořit město Holešov

Hlasováním můžete podpořit město Holešov

V loňském roce jsme v Holešově hostili výstavu „Cestami proměn“, svědectví o proměnách zanedbaných míst a sídel, kde byl prostřednictvím fotografií a příběhů prezentován stav před rekonstrukcí a ..

10.

duben

2022

Logo Haydnovo dílo okouzlilo holešovské publikum

Haydnovo dílo okouzlilo holešovské publikum

Ačkoliv nebyl Velký pátek, v Holešově zaznělo sedm posledních vět Ježíše Krista. Dílo Josepha Haydna Sedm posledních slov Vykupitelových na kříži znělo farním kostelem v původní orchestr ..

10.

duben

2022

Logo Dobrodružná Noc s Andersenem

Dobrodružná Noc s Andersenem

nová reportáž Holešov TV

8.

duben

2022

Logo Holešovské kostely otevřou své brány

Holešovské kostely otevřou své brány

Po dvou letech se projekt Otevřené brány vrací k původnímu termínu, zahájen tedy bude už 1. května. I letos tak mohou zájemci zavítat od začátku května do konce září o víkendech a státních svátcích ..

7.

duben

2022

Logo Den otevřených dveří u POLICIE

Den otevřených dveří u POLICIE

21. 4. 2022

7.

duben

2022

Logo Dětská výtvarná soutěž na téma BESIP

Dětská výtvarná soutěž na téma BESIP

Na Městském úřadě Holešov proběhlo 7. dubna 2022 hodnocení dětských výtvarných prací na téma BESIP se zaměřením na Motocykly na silnicích. Vyhlášeny byly tři věkové kategorie. Do nejmladší zaslalo ..

6.

duben

2022

Logo Bikemaraton Drásal láká kromě ostřílených bikerů také děti a mládež

Bikemaraton Drásal láká kromě ostřílených bikerů také děti a mládež

Legenda mezi českými bikemaratony a nejstarší maraton v České republice Nova Bikemaraton Drásal letos opět odstartuje a proběhne ve vší parádě. Závod se tradičně uskuteční pod křídly seriálu K ..

5.

duben

2022

Logo Holešov přivítá jedinečnou MOTO BESIP akci pro širokou veřejnost

Holešov přivítá jedinečnou MOTO BESIP akci pro širokou veřejnost

Pod záštitou města Holešova se v sobotu 23. dubna v areálu TON uskuteční zajímavá akce určená nejen pro motorkáře, ale také pro širokou veřejnost a rodiny s dětmi.   Akce „Restart“ je zaměře ..

5.

duben

2022

Logo Kniha Na Tesáku ke koupi i v Holešově

Kniha Na Tesáku ke koupi i v Holešově

Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem vydala na sklonku minulého roku známý román "Na Tesáku". Román Františka Fryšáka-Buchlovského z roku 1937 nabízí čtenářům nahlédnutí do histo ..

4.

duben

2022

Logo Kapela Texas pokřtí třetí album

Kapela Texas pokřtí třetí album

Holešovská kapela Texas slaví již 30 let svého nepřetržitého vystupování na veřejných i soukromých akcích. Často bývá součástí kulturních událostí města Holešova a své skalní fanoušky těší vžd ..

4.

duben

2022

Logo Projekt revitalizace zeleně pokračuje

Projekt revitalizace zeleně pokračuje

V jarních měsících letošního roku pokračuje projekt revitalizace zeleně, který je z 85 % realizován z dotace Ministerstva životního prostředí. Projekt řeší úpravu lokalit: Smetanovy sady, Vše ..

3.

duben

2022

Logo Všetulská hůlka hlásí návrat

Všetulská hůlka hlásí návrat

Více než pětistovka mažoretek v nádherných blyštivých kostýmech po dlouhé době opět rozzářila holešovský zámek. Patřil jim celý velký sál, ve kterém se mažoretky představily nejen široké veřejnosti ..

3.

duben

2022

Logo Stručně a krátce k průmyslové zóně Holešov

Stručně a krátce k průmyslové zóně Holešov

nová reportáž Holešov TV

1.

duben

2022

Logo Noc s Andersenem v režii holešovské knihovny byla opět nezapomenutelná

Noc s Andersenem v režii holešovské knihovny byla opět nezapomenutelná

Jak je v Holešově dobrým zvykem, akce Městské knihovny bývají hojně navštěvovány. Ani letošní Noc s Andersenem nebyla výjimkou. Možnost trávit podvečer, večer a noc ve společnosti postav ..

1.

duben

2022

Logo Úklidové akce odloženy

Úklidové akce odloženy

Z důvodu nepříznivého počasí jsou některé úklidové akce, které byly plánovány na sobotu 2. 4. 2022, odloženy. Nový termín hledají hasiči pro akci Čistá Rusava. Jakmile jej budeme znát, zveřejníme.  ..

1.

duben

2022

Logo Tři oceněné osobnosti

Tři oceněné osobnosti

Ještě donedávna byla šedesátka u mužů považována za zlomový věk. V šedesáti se chodilo do důchodu a na „zasloužený odpočinek“. I když tato hranice byla již překonána, je pořád šedesátileté jubil ..

30.

březen

2022

Logo Policejní škola zve na Den otevřených dveří

Policejní škola zve na Den otevřených dveří

29.

březen

2022

Logo Pracovníci holešovských škol převzali ocenění

Pracovníci holešovských škol převzali ocenění

Před 430 lety se narodil Jan Amos Komenský, pedagog, teolog, filozof a spisovatel. V den jeho narozenin celá Česká i Slovenská republika slaví Den učitelů, vyhlášený k poctě tohoto náročného pov ..

29.

březen

2022

Logo Svoz bioodpadu

Svoz bioodpadu

Pravidelný svoz bioodpadu bude zahájen v pátek 1. 4. 2022. Svoz bude probíhat podle následujícího harmonogramu. 

28.

březen

2022

Logo Holešov a Ukrajina

Holešov a Ukrajina

Tisková zpráva ze dne 24. 3. 2022

28.

březen

2022

Logo DRAGOUN + ŽÁČEK akusticky

DRAGOUN + ŽÁČEK akusticky

Host koncertu Duo Musica Angelika

27.

březen

2022

Logo Jiskra pohasla, HC Žopy vítězí v KAMHL

Jiskra pohasla, HC Žopy vítězí v KAMHL

Kroměřížská amatérská hokejová liga vznikla v roce 2013 a jejím základním záměrem a smyslem je sdružování hráčů rekreačního ledního hokeje na Kroměřížsku. Má tedy již dlouholetou tradici, která ..

27.

březen

2022

Logo Koncert solidarity vynesl 23 tisíc korun

Koncert solidarity vynesl 23 tisíc korun

Každoroční řady festivalu Musica Holešov přináší do prostor holešovského zámku hudbu nejen klasickou, ale také jazzovou, rockovou nebo třeba bluesrockovou. Právě na pátek 25. března byl naplánován b ..

27.

březen

2022

Logo Mistři ze Žop!

Mistři ze Žop!

nová reportáž Holešov TV

26.

březen

2022

Logo Putovní výstava ke 400. výročí Staroměstské exekuce – popravy českých pánů

Putovní výstava ke 400. výročí Staroměstské exekuce – popravy českých pánů

Na náměstí Dr. E. Beneše v Holešově si nyní mohou zájemci prohlédnout výstavu, která je připomínkou roku 1621. Dozvíte se kdo byl Jindřich Otta z Losu, co byl Svatý grál, toleranční pate ..

26.

březen

2022

Logo Hodina Země také v Holešově

Hodina Země také v Holešově

Město Holešov se stejně jako v minulých letech připojuje k celosvětové kampani na ochranu klimatu s názvem Hodina Země. V sobotu 26. 3. tak bude v čase 20:30 – 21:30 vypnuto osvětlení zámk ..

26.

březen

2022

Logo Zahajujeme akci

Zahajujeme akci "Čisté město vítá jaro"

Chystá se sběr železa i akce Čistá Rusava

25.

březen

2022

Logo Ostře sledovaní čápi

Ostře sledovaní čápi

Když je někdo celebritou, musí počítat s tím, že bude pod dohledem. Tak bychom mohli ve zkratce vysvětlit to, že jsme na dohled od sledovaného čapího hnízda nainstalovali kameru. Již na mnoha místec ..

25.

březen

2022

Logo Dny města Holešova 5. - 15. května

Dny města Holešova 5. - 15. května

Holešov je už po 7 století městem Město Holešov je v mnohém unikátní. Jedním takovým unikátem je v pořadí již druhé sedmisetleté výročí tohoto města. Člověk by se mohl ptát, jak je to možné. Odpověď ..

24.

březen

2022

Logo Holešovští studenti 1. ZŠ úspěšně složili zkoušky Cambridge English

Holešovští studenti 1. ZŠ úspěšně složili zkoušky Cambridge English

Na dvě desítky mladých talentovaných žáků 1. Základní školy Holešov slavnostně obdržely certifikáty za úspěšné složení náročných zkoušek z anglického jazyka, které mají mezinárodní platnost a os ..

23.

březen

2022

Logo Do Holešova zavítá velký Lunapark

Do Holešova zavítá velký Lunapark

Bude umístěn u místního koupaliště od 5.4. do 18. 4. 2022. Provozní doba všední dny od 15:00 hod a sobotu v neděli od 13:00 hod. Velikonoční pondělí od 13 hod. Nabídka atrakcí: autodrom, velk ..

22.

březen

2022

Logo Zahájili jsme oslavy 700. výročí města Holešova

Zahájili jsme oslavy 700. výročí města Holešova

Čím jiným zahájit oslavy města, než vysvětlením toho, proč je výročí slaveno podruhé? Jaký byl Holešov ve 13. a 14. století a o tom, kdy se stal městem, nám přijel přednášet přední český histori ..

21.

březen

2022

Logo Koncert solidarity s Ukrajinou

Koncert solidarity s Ukrajinou

Když mluví zbraně, umění mlčí, dnes už neplatí. Koncertem solidarity s Ukrajinou vyzývají muzikanti různých žánrů k ukončení ruské agrese a nastolení míru.  V  zámeckém New Drive klubu se v pátek 25 ..

20.

březen

2022

Logo Jak se Holešov stal městem

Jak se Holešov stal městem

POZOR, ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ!

20.

březen

2022

Logo Holešov slaví 700 let. Už podruhé?!?

Holešov slaví 700 let. Už podruhé?!?

nová reportáž Holešov TV

17.

březen

2022

Logo „Rekonstrukce půdy k zájmovému vzdělávání“ v TYMY je v plném proudu!

„Rekonstrukce půdy k zájmovému vzdělávání“ v TYMY je v plném proudu!

V průběhu listopadu vyrostlo okolo TYMY lešení, mnozí kolemjdoucí si mysleli, že budeme dělat novou fasádu. O fasádu tentokrát nejde, lešení bylo postaveno z úplně jiného důvodu! Díky projektu I ..

16.

březen

2022

Logo Když křížovky a sudoku nestačí

Když křížovky a sudoku nestačí

Trénink paměti

14.

březen

2022

Logo Zveme Vás na

Zveme Vás na "Večer sólistů"

Srdečně Vás zveme na koncert Večer sólistů 2022. V roce 2020 byl koncert těsně před termínem zrušen, vloni se nemohlo hrát vůbec.Naši sólisté pro Vás budou určitě zajímaví.Našeho klavíristu, ..

13.

březen

2022

Logo Na co se ptáte...

Na co se ptáte...

nová reportáž Holešov TV

10.

březen

2022

Logo Přijďte si poslechnout, proč znovu slavíme 700. výročí města Holešova

Přijďte si poslechnout, proč znovu slavíme 700. výročí města Holešova

Město Holešov je v mnohém unikátní. Jedním takovým unikátem je v pořadí již druhé sedmisetleté výročí našeho města. Člověk by se mohl ptát, jak je to možné. Odpověď je snadná. V posledních lete ..

10.

březen

2022

Logo Koncert solidarity s Ukrajinou

Koncert solidarity s Ukrajinou

„Když mluví zbraně, umění mlčí“ dnes už neplatí. Koncertem solidarity s Ukrajinou vyzývají muzikanti různých žánrů k ukončení ruské agrese a nastolení míru. V klubu New drive club se v pátek 25. bře ..

10.

březen

2022

Logo Vedle městského praporu a vlajky Ukrajiny vlaje i vlajka Tibetu

Vedle městského praporu a vlajky Ukrajiny vlaje i vlajka Tibetu

Město Holešov se i letos připojilo k akci „Vlajka pro Tibet“, která je vyjádřením solidarity a připomínkou povstání Tibetu proti čínské okupaci. Vlajka se vyvěšuje vždy 10. března. Kampaň Vlajk ..

9.

březen

2022

Logo Trénink paměti v Městské knihovně

Trénink paměti v Městské knihovně

15. a 17. 3. 2022

8.

březen

2022

Logo Provoz venkovního kluziště na Orelském hřišti byl ukončen 6. března

Provoz venkovního kluziště na Orelském hřišti byl ukončen 6. března

Úspěšná sezona venkovního zimního kluziště, které je již druhým rokem umístěno na Orelském hřišti, byla ukončena v neděli 6. března. Na závěr sezony se uskutečnilo slavné hokejové klání obsluhy ..

6.

březen

2022

Logo Karnevalové období vyvrcholilo, masky řádily i v Tymy

Karnevalové období vyvrcholilo, masky řádily i v Tymy

Po úspěšném karnevalu na ledě uspořádalo SVČ Tymy také karneval klasický. Tentokrát se nesl v čarodějnickém duchu, proto se to v tělocvičně Tymy jenom hemžilo čarodějkami, čaroději a kouzelník ..

6.

březen

2022

Logo Rohálovská 10 zahájila běžeckou sezónu

Rohálovská 10 zahájila běžeckou sezónu

Když se poprvé objevila zpráva, že se letošní „otvírák“ běžecké sezóny Rohálovská 10 poběží až v březnu, vysvitla naděje, že by závod mohlo doprovázet jarní počasí. Sobotní ráno 5. března nás al ..

6.

březen

2022

Logo Vážná situace si vyžádala rychlé činy

Vážná situace si vyžádala rychlé činy

nová reportáž Holešov TV

3.

březen

2022

Logo Holešovští zahrádkáři si rozšířili obzory

Holešovští zahrádkáři si rozšířili obzory

28.

únor

2022

Logo Krabice plné humanitární pomoci

Krabice plné humanitární pomoci

Obvazy, termoprádlo, léky, svítilna, deka, powerbanka, desinfekce, přesnídávky, spacák… a tak stále dokola. Takto vypadal dnešní den v suterénu finančního úřadu Holešov při třídění materiální ..

28.

únor

2022

Logo Začíná měsíc čtenářů

Začíná měsíc čtenářů

Březen je měsícem čtenářů a stejně jako v minulých letech nabízí holešovská knihovna zajímavý program. Hlavním cílem a prioritou zůstává výchova ke čtenářství a intenzivní spolupráce s rodinami neb ..

28.

únor

2022

Logo Pomoc Ukrajině v Holešově

Pomoc Ukrajině v Holešově

Od čtvrtku 24. 2. jsme svědky válečného konfliktu probíhajícího na Ukrajině. Téměř okamžitě se zvedla vlna solidarity, nejprve symbolické a nyní už i materiální. Také v Holešově probíha ..

27.

únor

2022

Logo Z Holešova odešla první humanitární pomoc Ukrajině, další se připravuje

Z Holešova odešla první humanitární pomoc Ukrajině, další se připravuje

Pan Vladimír Zicháček dnes večer přepravil z Holešova do Ostravy první várku humanitární pomoci pro vojáky na Ukrajině. Blesková sbírka, kterou během pár hodin zorganizoval, byla díky dobrosrdeč ..

27.

únor

2022

Logo Masky, sranda, koblihy

Masky, sranda, koblihy

nová reportáž Holešov TV

26.

únor

2022

Logo Masopust po dvou letech měl nebývalou atmosféru

Masopust po dvou letech měl nebývalou atmosféru

Oblíbené tradici, která se v loňském roce nemohla uskutečnit, byl ten minulý "ztracený" rok letos náležitě vynahrazen. V obcích Mikroregionu Holešovsko panovalo veselí a skvělá nálada. Občané a ..

24.

únor

2022

Logo Masopust v obcích Mikroregionu Holešovsko

Masopust v obcích Mikroregionu Holešovsko

Kde se kdy vodí medvěd?

23.

únor

2022

Logo Vyvěsili jsme vlajku Ukrajiny

Vyvěsili jsme vlajku Ukrajiny

Město Holešov se tak připojilo k vyjádření solidarity s Ukrajinou

22.

únor

2022

Logo Příjem žádostí o dotace z programu Akce milion do 28. února

Příjem žádostí o dotace z programu Akce milion do 28. února

Město Holešov každoročně podporuje aktivity v oblasti kulturní, sportovní, společenské, vzdělávací, sociální a životního prostředí prostřednictvím finančních dotací z Fondu kultury, sportu, vzdě ..

22.

únor

2022

Logo Magické datum 22. 2. 2022 je jako stvořené pro uzavírání sňatků

Magické datum 22. 2. 2022 je jako stvořené pro uzavírání sňatků

Pro velký životní krok si budoucí novomanželé často vybírají zajímavá, mnohdy až magická data. Také v Holešově bude tento den výjimečný, uskuteční se hned 7 svateb.   Co na tom, že 22. 2. 2022 vy ..

21.

únor

2022

Logo Pozor na změnu dopravní situace

Pozor na změnu dopravní situace

Další jednosměrka v Holešově

21.

únor

2022

Logo Tradiční akce, kdy „Čisté město vítá jaro“, se připravuje i letos

Tradiční akce, kdy „Čisté město vítá jaro“, se připravuje i letos

Tisková zpráva ze dne 21. 2. 2022   Holešov – Město Holešov se již čtvrtým rokem pod heslem „čisté město vítá jaro“ snaží, aby jeho nástup v našem městě doprovázela uklizená prostranství a či ..

21.

únor

2022

Logo Příjem nominací na udělení cen města Holešova do 28.2.2022

Příjem nominací na udělení cen města Holešova do 28.2.2022

Město Holešov každoročně oceňuje nejvýznamnější osobnosti města, a to na základě návrhů, které podáváte vy, občané Holešova. Naše město se může pochlubit velmi pestrými kulturními, sportovními, ..

20.

únor

2022

Logo Koncert Cimbálové muziky Paléska

Koncert Cimbálové muziky Paléska

Místo reportáže tentokrát přinášíme další z virtuálních koncertů. Spolu s folklórním souborem Zrníčko a Cimbálovou muzikou Paléska přivoláváme jaro. Přidejte se k nám a užijte si toto energic ..

20.

únor

2022

Logo Poklady z Hostýnských vrchů

Poklady z Hostýnských vrchů

pozvánka na přednášku

16.

únor

2022

Logo Masopust bude letos opět s pestrými průvody a bujarým veselím

Masopust bude letos opět s pestrými průvody a bujarým veselím

Masopust patří k tradicím, které jsou velmi oblíbené a udržované. Platí to zejména pro vesnice, ale i ve městě Holešově se s masopustním průvodem setkáváme. Po loňské uskromněné verzi se l ..

14.

únor

2022

Logo Komunikace a vnímání Zlínského kraje pohledem občanů

Komunikace a vnímání Zlínského kraje pohledem občanů

Ve spolupráci s Fakultou multimediálních komunikací UTB zahájil Krajský úřad ZK dotazníkové šetření ke Komunikaci a vnímání Zlínského kraje pohledem občanů. Tento průzkum bude probíhat až do konce ..

14.

únor

2022

Logo 1. ZŠ Holešov zve rodiče předškoláků

1. ZŠ Holešov zve rodiče předškoláků

13.

únor

2022

Logo Na sněhu i na ledu

Na sněhu i na ledu

nová reportáž Holešov TV

10.

únor

2022

Logo  Krásná a nespoutaná Bečva

Krásná a nespoutaná Bečva

Ačkoliv naším městem neprotéká, je nám blízká. Je ukázkou zachovalé a čisté přírody. Je domovem mnoha vzácných živočichů a rájem pro přírodovědce. Žije si tak trochu svým životem. Řeka Bečva – ráj ..

10.

únor

2022

Logo Velké změny v zámecké zahradě

Velké změny v zámecké zahradě

Tisková zpráva ze dne 10. 2. 2022   Holešov – Holešovská zámecká zahrada nyní hostí kromě návštěvníků těžkou techniku, která provádí náročné výkopové práce. Jedná se o vybudování nového odvodu vod ..

8.

únor

2022

Logo Řeka Bečva – ráj i peklo biodiverzity

Řeka Bečva – ráj i peklo biodiverzity

pozvánka na přednášku

6.

únor

2022

Logo Proč máme rozkopanou zahradu?

Proč máme rozkopanou zahradu?

nová reportáž Holešov TV

4.

únor

2022

Logo Školička bruslení v neděli 6. 2. nebude

Školička bruslení v neděli 6. 2. nebude

Z důvodu jarních prázdnin je v neděli 6. 2. zrušena školička bruslení. Další hodina proběhne v neděli 13. 2. v obvyklém čase.  Děkujeme za pochopení. 

1.

únor

2022

Logo Kluziště plní svůj účel, dorazilo už přes 5 tisíc lidí

Kluziště plní svůj účel, dorazilo už přes 5 tisíc lidí

Holešov v zimní sezóně opět nabízí veřejnosti možnost ledního bruslení. Kluziště na Orelském hřišti v ulici Zlínská je sice mimo centrum města, ale své příznivce si našlo a plní tak svůj účel na ..

31.

leden

2022

Logo Výkopové práce v ulici Družby

Výkopové práce v ulici Družby

V těchto dnech probíhají výkopové práce v chodníku v ulici Družby. Provádí je společnost RM Gas s.r.o. z důvodu zajištění bezpečnosti při možném úniku plynu. Výkopové práce budou probíhat v závislos ..

30.

leden

2022

Logo D49 Bude? Nebude?

D49 Bude? Nebude?

nová reportáž Holešov TV

30.

leden

2022

Logo Vstup do zámecké zahrady a obory na vlastní nebezpečí

Vstup do zámecké zahrady a obory na vlastní nebezpečí

Vážení obyvatelé a návštěvníci zámecké zahrady a obory,   z důvodu působení silného nárazového větru nedoporučujeme vstup do zámecké zahrady a obory. Hrozí nebezpečí úrazu způsobené např. pádem vě ..

28.

leden

2022

Logo Mozart by byl v Holešově okouzlený

Mozart by byl v Holešově okouzlený

Že jsou hudebně-dramatické počiny Vlaďky Dvořákové vždycky skvělým zážitkem, je zřejmé už řadu let. Dramatizace Šumaře na střeše (Pohlednice z Anatěvky) v její režii byla snad nejlepší inscenací ..

27.

leden

2022

Logo Připomínáme si oběti holocaustu

Připomínáme si oběti holocaustu

Jak je známo, 27. leden je Mezinárodním dnem památky obětí holocaustu, utrpení šesti milionů zavražděných evropských Židů a dalších obětí nacismu si připomíná celý svět. Uběhlo už 77 let od osv ..

25.

leden

2022

Logo Nelly Billová zahájila výstavu fotografií

Nelly Billová zahájila výstavu fotografií

Vernisáží v přátelské atmosféře byla zahájena výstava cestovatelských fotografií Nelly Billové, umístěná v arkádách holešovského zámku. K vidění jsou snímky z Islandu i švýcarských Alp, všechny p ..

23.

leden

2022

Logo Umění v Holešově má pevné základy a jasný směr

Umění v Holešově má pevné základy a jasný směr

nová reportáž Holešov TV

20.

leden

2022

Logo Karolína Vaclachová převzala ocenění Zlínského kraje

Karolína Vaclachová převzala ocenění Zlínského kraje

Zlínský kraj pravidelně oceňuje pracovníky, kteří se ve svém volném čase dobrovolnicky věnují práci s dětmi a mládeží mimo rodinu a školní vyučování. Z rukou radního Jiřího Jaroše převzala dne 20. ..

20.

leden

2022

Logo Lyžování o jarních prázdninách

Lyžování o jarních prázdninách

Ještě stále je možné se přihlásit na Jarní lyžování s TYMY.  Termín – jarní prázdniny 7. – 11. 2. 2022 Každý den odjezd od SVČ TYMY v 9 hodin do Ski areálu Troják  nebo Rusava, návrat cca ve 14 ..

19.

leden

2022

Logo ZUŠ F. X. Richtera si připomene Mozartův Sen o radosti z hudby

ZUŠ F. X. Richtera si připomene Mozartův Sen o radosti z hudby

Žáci literárně dramatického oboru společně s žáky a pedagogy hudebních oborů a pěveckého oddělení holešovské základní umělecké školy připravili hudebně-dramatickou koláž, inspirovanou životem a díl ..

18.

leden

2022

Logo Tříkrálová sbírka letos rekordní

Tříkrálová sbírka letos rekordní

V pondělí 17. a v úterý 18. ledna převzali zástupci Města Holešova posledních 12 stacionárních pokladniček. Po přepočtení výtěžku na holešovské Charitě tedy můžeme letošní tříkrálovou sbírku považo ..

16.

leden

2022

Logo Pomoc rodině z Holešova, kterou postihla tragická událost

Pomoc rodině z Holešova, kterou postihla tragická událost

Připojujeme se k vyjádření upřímné soustrasti rodině a s prosbou se obracíme na veřejnost. Kdo chce, může pomoci zde: https://www.donio.cz/PomocVaculikovym 

16.

leden

2022

Logo Už v květnu se dočkáme

Už v květnu se dočkáme

nová reportáž Holešov TV

11.

leden

2022

Logo Úklid vánočních stromků

Úklid vánočních stromků

Odbor životního  prostředí MěÚ Holešov upozorňuje občany, že vánoční stromky je možné odkládat ke sběrným nádobám na zbytkový komunální odpad pouze do 21.01.2022.   Po tomto termínu je nutné odklád ..

10.

leden

2022

Logo Výzva k předkládání návrhů na udělení cen města Holešova za rok 2021

Výzva k předkládání návrhů na udělení cen města Holešova za rok 2021

Město Holešov každoročně oceňuje nejvýznamnější osobnosti města, a to na základě návrhů, které podáváte vy, občané Holešova. Naše město se může pochlubit velmi pestrými kulturními, sportovními, ..

10.

leden

2022

Logo Dotace z FKSVSV města Holešova v roce 2022

Dotace z FKSVSV města Holešova v roce 2022

Město Holešov každoročně podporuje aktivity v oblasti kulturní, sportovní, společenské, vzdělávací, sociální a životního prostředí prostřednictvím finančních dotací z Fondu kultury, sportu, vzdě ..

9.

leden

2022

Logo Novoroční koncert vdechl život holešovské kultuře v roce 2022

Novoroční koncert vdechl život holešovské kultuře v roce 2022

Do nového roku jsme vstoupili ve společnosti špičkových hudebníků, kteří pro posluchače připravili další neopakovatelný zážitek. Holešovský komorní orchestr s uměleckým vedoucím Ivem Kurečk ..

9.

leden

2022

Logo Jak to máme na Tři krále

Jak to máme na Tři krále

nová reportáž Holešov TV

8.

leden

2022

Logo Novoroční koncert

Novoroční koncert

pozvánka

8.

leden

2022

Logo Tříkrálová sbírka opět se zpěvem, křídou a koledníky

Tříkrálová sbírka opět se zpěvem, křídou a koledníky

Byla to radost pohledět, když se v sobotním ránu začali scházet tříkráloví koledníci, aby se vydali do ulic města Holešova na Tříkrálovou sbírku. Ta v Holešově proběhla po loňské pauze opět tr ..

5.

leden

2022

Logo Tříkrálová sbírka v Holešově proběhne ve všech variantách

Tříkrálová sbírka v Holešově proběhne ve všech variantách

Pro letošní rok se město Holešov rozhodlo využít všechny možnosti provedení Tříkrálové sbírky. Občané tedy mohou potkat tříkrálové koledníky, přispět do statických kasiček umístěných na vytipovan ..

4.

leden

2022

Logo Volné pracovní pozice

Volné pracovní pozice

Technické služby Holešov, s.r.o. přijmou spolehlivé zaměstnance na pozici: dělník na čištění města, zeleně, komunikací a svozu odpadu. Více informací v Technických službách Holešov, s.r.o., K ..

2.

leden

2022

Logo Rok 2022 jsme přivítali slavnostním ohňostrojem

Rok 2022 jsme přivítali slavnostním ohňostrojem

Nový rok 2022 jsme přivítali tradičním městským ohňostrojem, který na několik minut nádherně rozzářil nebe nad holešovským trojzubcem. Stejně jako v předešlých letech byl ohňostroj opravdu p ..

30.

prosinec

2021

Logo Novoroční ohňostroj se uskuteční 2. 1. 2022

Novoroční ohňostroj se uskuteční 2. 1. 2022

Přijměte pozvání na tradiční přivítání nového roku, které se v Holešově uskuteční 2. ledna 2022 v 17:00 v zámecké zahradě. Prosíme zároveň o dodržování platných vládních nařízení. Je třeba dodržov ..

30.

prosinec

2021

Logo Prázdniny bez pohybu s Atletikou Holešov nehrozí

Prázdniny bez pohybu s Atletikou Holešov nehrozí

Je velmi povzbudivé, že některé kluby a spolky svou činnost nepřerušily ani o vánočních prázdninách, kdy klasické tréninky zpravidla neprobíhají. Patří mezi ně také Atletika Holešov, jejíž tre ..

27.

prosinec

2021

Logo Koledy pod balkóny

Koledy pod balkóny

Štěpánské vyhrávání s Holešovskou muzikou

25.

prosinec

2021

Logo Holešovské vánoční pohlazení

Holešovské vánoční pohlazení

I když letošní Vánoce nejsou až tak sešněrovány epidemiologickými omezeními, jako svátky loňské, přesto jsou kulturní aktivity až na čestné výjimky zmrazeny a hromadně rušeny. Ve vánoční době je to ..

25.

prosinec

2021

Logo Štěpánské vyhrávání

Štěpánské vyhrávání

Svatoštěpánské koledování s Holešovskou muzikou se uskuteční v neděli 26. prosince 2021. 13.00 sraz na nádvoří MěÚ 13.15 CpS 13.45 DPS Novosady 14.15 Sídliště u Letiště 14.45 Všetuly u Zvonice ..

23.

prosinec

2021

Logo Světla mezi námi

Světla mezi námi

V této temné době se setkáváme s mnoha negativními jevy a bohužel i narážíme i na zlé lidi. To, že někteří z našich spoluobčanů napadají obětavé zdravotníky nejen slovně, ale i fyzicky, že jim ni ..

22.

prosinec

2021

Logo Provozní doba úřadu mezi svátky

Provozní doba úřadu mezi svátky

27. 12. Pondělí        7:30 – 11:00   12:00 – 17:00 28. 12. Úterý            7:30 – 11:00 29. 12. Středa          7:30 – 11:00   12:00 – 17:00 30. 12. Čtvrtek         7:30 – 12:00 ..

21.

prosinec

2021

Logo Betlémské světlo

Betlémské světlo

Betlémské světlo jsme převzali od brněnských skautů v sobotu u vlaku Brno-Frenštát pod Radhoštěm. Od neděle je betlémské světlo v kostele a také jako už tradičně v květinářství u hřbitova.  ..

19.

prosinec

2021

Logo Povedlo se!

Povedlo se!

nová reportáž Holešov TV

16.

prosinec

2021

Logo Studenti SŠNO přijeli odhalit lavičku

Studenti SŠNO přijeli odhalit lavičku

Ve čtvrtek 16. 12. proběhlo na náměstí Dr. E. Beneše setkání s autory lavičky, která je věnována výročí 10 let od úmrtí Václava Havla. Ať už je Havel jakkoliv kontroverzní osobnost a ačkoliv l ..

16.

prosinec

2021

Logo Nástěnné kalendáře v prodeji

Nástěnné kalendáře v prodeji

Dlouho očekávané nástěnné kalendáře jsou již v prodeji na podatelně MěÚ, v Městském informačním centru, v Městské knihovně a v trafice u kostela. Cena je 130 Kč.

16.

prosinec

2021

Logo Sváteční provozní doba městského kluziště

Sváteční provozní doba městského kluziště

  PRO VEŘEJNOST                                                                     HOKEJ                                                                                                 (PRONÁJMY) ..

16.

prosinec

2021

Logo Zprůjezdnění ulice Grohova

Zprůjezdnění ulice Grohova

Od pátku 17. 12. 2021 odpoledne bude zprůjezdněna opravená ulice Grohova. Budou platit původní pravidla silničního provozu, kdy bude silnice vedená jako jednosměrka směrem z ulice Palackého. ..

15.

prosinec

2021

Logo Hudební program v ulicích

Hudební program v ulicích

Současná doba koncertům a společenským akcím příliš nenahrává, a tak se do kurzu opět dostávají „nekontaktní“ vystoupení. V průběhu prosince se můžete těšit hned na tři netradiční hudební program ..

14.

prosinec

2021

Logo Instalace  lavičky prezidenta Havla

Instalace lavičky prezidenta Havla

V centru náměstí dnes zástupci Střední školy nábytkářské a obchodní z Bystřice pod Hostýnem a pracovníci Technických služeb Holešov instalovali lavičku prezidenta Havla. Ta bude odhalena během vzpo ..

13.

prosinec

2021

Logo Obnovený sad v zámecké zahradě je darem pro další generace

Obnovený sad v zámecké zahradě je darem pro další generace

Tisková zpráva ze dne 13. 12. 2021   Holešov – V letošním roce byla zahájena i dokončena obnova historického zámeckého sadu v Holešově. Projekt byl zpracován na základě neuspokojivého zdr ..

12.

prosinec

2021

Logo Bazén už se rýsuje. A co

Bazén už se rýsuje. A co "Grohovka"?

nová reportáž Holešov TV

10.

prosinec

2021

Logo Tradice

Tradice "Ježíškova vnoučata" v Holešově žije

Je tomu už více než 5 let, kdy se v hlavě pana starosty Rudolfa Seiferta zrodila myšlenka, že by se i město Holešov mohlo připojit k myšlence projektu Ježíškova vnoučata. Nápad se ujal a město Ho ..

8.

prosinec

2021

Logo Na náměstí máme opět přehlídku vánočních stromečků

Na náměstí máme opět přehlídku vánočních stromečků

Není snadné určit, který je ten NEJ vánoční stromeček, proto jich na holešovském náměstí máme hned několik, které porota ohodnotila odpovídajícím přívlastkem. Najdeme tedy strom nejtradičnější, nej ..

8.

prosinec

2021

Logo Stolní kalendáře na rok 2022 jsou v prodeji

Stolní kalendáře na rok 2022 jsou v prodeji

tip na praktický dárek

5.

prosinec

2021

Logo Městem projel Mikuláš

Městem projel Mikuláš

Mikulášská družina, která tradičně už mnoho let navštěvuje naše město ať už o vánočních trzích nebo pak při obchůzkách, letos zvolila stejný formát jako v loňském roce a vydala se opět do ulic n ..

5.

prosinec

2021

Logo Ještě jsme nelili olovo...

Ještě jsme nelili olovo...

nová reportáž Holešov TV

2.

prosinec

2021

Logo Děti se seznámily s vánočními tradicemi

Děti se seznámily s vánočními tradicemi

Oblíbený program pro děti z mateřských i základních škol letos opět po loňské přestávce zrealizovalo SVČ Tymy. Pracovníci Tymy pozvali děti z Holešova i okolí, aby přišly prožít „Vánoce na Ha ..

30.

listopad

2021

Logo Kluziště je připraveno, zahajujeme provoz

Kluziště je připraveno, zahajujeme provoz

Kluziště v Holešově zahájí svůj provoz už 1. prosince. Ledová plocha je pro veřejnost připravena stejně jako v loňském roce na Orelském hřišti v ulici Zlínská (za restaurací Kanada). Po zkušebním ..

29.

listopad

2021

Logo Sen o blaženém orientu

Sen o blaženém orientu

Ve čtvrtek 25. listopadu se ve studovně Městské knihovny Holešov uskutečnila  přednáška Ing. Lenky Křesadlové PhD., vedoucí Metodického centra zahradní kultury Národního památkového ústa ..

28.

listopad

2021

Logo Rozzářil se vánoční strom i první adventní svíce

Rozzářil se vánoční strom i první adventní svíce

O vánoční trhy, koncert i ukázky kovářské práce jsme sice přišli, ovšem některé další tradice se podařilo zachovat. Zahájena byla výstava betlémů za skly arkád na zámeckém nádvoří. Věříme, že s ..

28.

listopad

2021

Logo Akce, která nemá obdoby

Akce, která nemá obdoby

nová reportáž Holešov TV

26.

listopad

2021

Logo Podrobněji o adventu v Holešově

Podrobněji o adventu v Holešově

Na základě usnesení Vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu přistupuje město Holešov od 26. listopadu 2021 k těmto opatřením:   Adventní trhy jsou zrušeny - v sobotu  27. 11. měly proběhnout tradičn ..

24.

listopad

2021

Logo Vánoční trhy budou, proběhnou ale v omezeném režimu

Vánoční trhy budou, proběhnou ale v omezeném režimu

Stejně jako ostatní města, přistoupilo i město Holešov k omezení programu tradičních vánočních trhů. Samotné trhy ale nerušíme, budou probíhat formou jarmarku po celý sobotní den tak, aby si lidé p ..

24.

listopad

2021

Logo Provoz záchytného útulku města Holešova opět zahájen

Provoz záchytného útulku města Holešova opět zahájen

Po stěhování a kontrole Krajské veterinární správy, Státní veterinární správy pro Zlínský kraj z důvodu podání nové žádosti o registraci, která kontrolou neshledala žádná porušení příslušných p ..

22.

listopad

2021

Logo CVVZ poprvé ve Zlínském kraji

CVVZ poprvé ve Zlínském kraji

Těm, kteří si CVVZ na vlastní kůži neprožili, není snadné pouze popisovat, co že se to v Holešově vlastně o tomto víkendu událo. Ani já jsem si to neuměla představit. Bylo pouze jisté, že to bude ..

21.

listopad

2021

Logo Sportovní srdcaři

Sportovní srdcaři

nová reportáž Holešov TV

18.

listopad

2021

Logo MUDr. Věra Hlobilová oznamuje ukončení své praxe

MUDr. Věra Hlobilová oznamuje ukončení své praxe

Oznámení   MUDr. Věra Hlobilová oznamuje ukončení své praxe  ke dni 31. 12. 2021.   Péči o pacienty přebírá od 2. 1. 2022 MUDr. Lenka Turková v dosavadních prostorách a se stejným telefonním číslem ..

17.

listopad

2021

Logo 17. listopad na náměstí i v New Drive Clubu

17. listopad na náměstí i v New Drive Clubu

Pietní akt, kdy jsme slovem i písní vzpomněli na 17. listopad let 1939 a 1989, se opět nesl v komorním duchu. Při tónech Modlitby pro Martu a za účasti výsadkových veteránů byly zapáleny svíč ..

16.

listopad

2021

Logo Folkové odpoledne se Slávkem Janouškem

Folkové odpoledne se Slávkem Janouškem

Celostátní vzájemnou výměnu zkušeností si můžete užít, i když nejste účastníkem. Aniž byste měli zaplacený účastnický poplatek, můžete některé části programu navštívit. "Hudební pohlazení Slávka J ..

15.

listopad

2021

Logo Výběrové řízení na pozici referent Odboru ŽP

Výběrové řízení na pozici referent Odboru ŽP

M Ě S T O   H O L E Š O V Masarykova 628, 769 17 Holešov Oznámení o vyhlášení výběrového řízení podle § 7 zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků

15.

listopad

2021

Logo Kazma v Holešově - CVVZ otevírá část programu i veřejnosti

Kazma v Holešově - CVVZ otevírá část programu i veřejnosti

Celostátní vzájemnou výměnu zkušeností si můžete užít, i když nejste účastníkem. Aniž byste měli zaplacený účastnický poplatek, můžete některé části programu navštívit. Pro veřejnost jsme otevřeli ..

15.

listopad

2021

Logo CVVZ pomáhá

CVVZ pomáhá

Zapojte se i vy, zapište se do registru dárců kostní dřeně

14.

listopad

2021

Logo Úspěšné mažoretky hodnotily uplynulou sezónu

Úspěšné mažoretky hodnotily uplynulou sezónu

Většinou se mažoretky Lentilky scházejí každý rok, ale tentokrát se sešly, aby společně vyhodnotily sezónu, která kvůli pandemii trvala roky dva. Navzdory koronaviru však při svých trénincích nepo ..

14.

listopad

2021

Logo Návrat tradic

Návrat tradic

nová reportáž Holešov TV

13.

listopad

2021

Logo Holešovští skauti vysázeli 25 habrů

Holešovští skauti vysázeli 25 habrů

Velké poděkování patří holešovským skautům za brigádu, kterou uspořádali v sobotu 13. 11. 2021. V aleji doplnili 25 ks uschlých nebo vandaly vylámaných habrů. Dodali práci a kůly ke stromkům. Samotn ..

12.

listopad

2021

Logo Beseda s bývalým ministrem zahraničí

Beseda s bývalým ministrem zahraničí

Kromě připomínky válečných veteránů a příjezdu svatého Martina se svatomartinskými víny se 11.  listopadu v krásném prostředí holešovské Městské knihovny uskutečnila beseda s bývalým ministrem zah ..

12.

listopad

2021

Logo Město nabízí dřevo z veřejné zeleně

Město nabízí dřevo z veřejné zeleně

Dřevní hmota z veřejné zeleně byla v minulosti většinou považována za odpad a v lepším případě byla započítávána za práci spojenou s pokácením a odklizením stromů. V souvislosti s rozsáhlej ..

11.

listopad

2021

Logo Svatý Martin přijel, sníh ale nepřivezl

Svatý Martin přijel, sníh ale nepřivezl

Po roční pauze si mohli návštěvníci holešovského náměstí užít oblíbenou tradici příjezdu sv. Martina a žehnání i ochutnávku svatomartinských vín. Prvním bodem programu však byla mše, kterou holeš ..

11.

listopad

2021

Logo Den válečných veteránů připomíná hrdinství a odvahu vojáků

Den válečných veteránů připomíná hrdinství a odvahu vojáků

Dne 11. listopadu 1918 v 11 hodin bylo podepsáno příměří mezi zeměmi Dohody a Německem, jímž byly na západní frontě ukončeny boje 1. světové války. Od roku 2004 je i v České republice 11. li ..

10.

listopad

2021

Logo Jak jsme na tom s komunikací? Sdělte nám, prosím, svůj názor.

Jak jsme na tom s komunikací? Sdělte nám, prosím, svůj názor.

Vážení občané, prosíme o vaši součinnost při zpracování komunikační koncepce města Holešova. 

9.

listopad

2021

Logo Čeká nás pestrý advent

Čeká nás pestrý advent

Tisková zpráva ze dne 8. 11. 2021   Holešov – Město Holešov v předvánočním čase nabídne kromě tradičních akcí i nové hudební projekty a zážitky. Centrem dění bude náměstí Dr. E. Beneše i holešovský ..

8.

listopad

2021

Logo Zveme na tradiční 11. listopad

Zveme na tradiční 11. listopad

Na svátek sv. Martina se v Holešově tradičně konají dvě důležité a zajímavé akce. Je to Den válečných veteránů i den svatomartinských oslav. Na obojí se můžete těšit také letos. Památku válečný ..

7.

listopad

2021

Logo Holešovem prošel svatohubertský průvod

Holešovem prošel svatohubertský průvod

Desítky myslivců se sešly, aby uctily památku svého patrona sv. Huberta. Ve slavnostním průvodu, v jehož čele byla tradičně nesena jelení trofej, nechyběli sokolníci, psovodi, myslivci s prapory i s ..

1.

listopad

2021

Logo Myslivci letos vyjdou poprvé s novým praporem

Myslivci letos vyjdou poprvé s novým praporem

Oblíbená svatohubertská slavnost se do našeho města po loňské pauze opět vrátí, uskuteční se 7. listopadu a nebude ledajaká. Zcela poprvé totiž myslivci Mikroregionu Holešovsko „provětrají“   ..

31.

říjen

2021

Logo Neobyčejný čtvrtek v Holešově

Neobyčejný čtvrtek v Holešově

nová reportáž Holešov TV

28.

říjen

2021

Logo Oslava státního svátku, demokracie a lidství

Oslava státního svátku, demokracie a lidství

Tato slova vystihují celodenní program, který probíhal ve městě Holešov dne 28. října 2021. Měli jsme mimořádný důvod k tomu, abychom se nad „lidstvím“ zamysleli. Do Holešova dorazila indonéská ..

27.

říjen

2021

Logo Provoz v ulici Grohova v době svátků všech svatých bude zachován

Provoz v ulici Grohova v době svátků všech svatých bude zachován

25.

říjen

2021

Logo Státní svátek budou doprovázet slavnostní ceremoniály

Státní svátek budou doprovázet slavnostní ceremoniály

Tradiční oslavy Dne vzniku samostatného československého státu proběhnou u památníku T. G. Masaryka v parčíku v ulici Masarykova. Po pietním aktu budou při příležitosti 30. výročí založení ..

24.

říjen

2021

Logo Africké plody oživily říjnové trhy

Africké plody oživily říjnové trhy

Náruče ananasů, banánů, avokád, dračího ovoce, papájí a mnoha dalších voňavých afrických plodů zdobily holešovské náměstí při říjnových řemeslných a farmářských trzích. Jednoznačně šlo o mimořádnou ..

24.

říjen

2021

Logo Podzimní radosti - tradiční i neobvyklé

Podzimní radosti - tradiční i neobvyklé

nová reportáž Holešov TV

23.

říjen

2021

Logo Zámecká 5 netradičně v říjnu

Zámecká 5 netradičně v říjnu

V rámci snahy o zachování tradice se v pátek 22. října uskutečnil jubilejní 10. ročník závodu Zámecká 5. Je to atraktivní běh, který začíná a končí na městském Stadionu Míru a jeho trasa vede zámeck ..

20.

říjen

2021

Logo Řemeslné a farmářské trhy už tuto sobotu 23. 10. 2021

Řemeslné a farmářské trhy už tuto sobotu 23. 10. 2021

Náměstí Dr. E. Beneše v Holešově bude v sobotu hostit řemeslné a potravinářské trhy, které nabídnou širokou škálu pochutin, od sýrových nebo uzenářských specialit, přes regionální potraviny, ..

19.

říjen

2021

Logo Městský web nabízí novou sekci

Městský web nabízí novou sekci

V souvislosti se situací v době epidemie našly své místo v našem městě panely, na kterých prezentujeme zajímavé informace z historie i současnosti Holešova. Na panelech je momentálně k vi ..

19.

říjen

2021

Logo Skvělá nabídka pro absolventy základních škol

Skvělá nabídka pro absolventy základních škol

Holešovská přehlídka středních škol a pracovních příležitostí je již skutečně proslulá akce, na které se formou burzy prezentují především střední školy, ale i některé podniky, které přijímají ..

18.

říjen

2021

Logo Výsadkoví veteráni se zaslouženě bavili

Výsadkoví veteráni se zaslouženě bavili

Řekne-li se název „výsadkoví veteráni“, vyvolá to u řady Holešováků minimálně obdiv, hrdost, ale taky trošku nostalgii – vždyť ti hrdinové roku 1968 jsou už opravdu hodně postarší pánové. Ale t ..

17.

říjen

2021

Logo Slaví 110 let a stále vzkvétá

Slaví 110 let a stále vzkvétá

Chodili jste na "dvojku"? Podívejte se, jak vypadá dnes. Změnila se k nepoznání, modernizuje učebny a jde vstříc novým projektům. 2. ZŠ Holešov oslavila 110. narozeniny. https://www.holesovtv. ..

16.

říjen

2021

Logo Že nefoukalo? Nevadí! Drakiáda se i přesto vydařila.

Že nefoukalo? Nevadí! Drakiáda se i přesto vydařila.

Jak jsme se na vlastní oči přesvědčili, ono ani nemusí foukat a někteří draci se stejně ve vzduchu udrží. Hned několik se jich v sobotu 16. října prohánělo po obloze za holešovskou hasičárnou. Děti ..

16.

říjen

2021

Logo 2. Základní škola Holešov slavila

2. Základní škola Holešov slavila

Krásným a emotivním slavnostním setkáním v tělocvičně 2. Základní školy byly zahájeny dvoudenní oslavy 110. výročí jejího založení. Proslovy nebyly dlouhé, ale byly výstižné. Z úst Karla Bartoška js ..

15.

říjen

2021

Logo V HLAVNÍ ROLI – BASKYTARA

V HLAVNÍ ROLI – BASKYTARA

pozvánka

15.

říjen

2021

Logo Unikátní přednáška o translokaci židovských obydlí v letech 1727 – 1728

Unikátní přednáška o translokaci židovských obydlí v letech 1727 – 1728

Špičkoví pracovníci Národního archivu ČR Praha, PhDr. Filip Paulus a ThDr. Mgr. Šárka Steinová, Th.D., se několik let zabývali výzkumným úkolem „Krajina a urbanismus na rukopisných plánech z 18. st ..

11.

říjen

2021

Logo V Količíně a Rymicích měli jižní Moravu na dosah

V Količíně a Rymicích měli jižní Moravu na dosah

Vinařská obec Mutěnice, kam pravidelně vyráží tisíce lidí na burčákový pochod, letos oficiální akci zrušila. Obce Količín a Rymice, jejichž obyvatelé jsou pravidelnými návštěvníky Putová ..

11.

říjen

2021

Logo Kotlíkové dotace 2022 - sběr předžádostí

Kotlíkové dotace 2022 - sběr předžádostí

10.

říjen

2021

Logo Výsledky voleb ve městě Holešov

Výsledky voleb ve městě Holešov

Při volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, konaných ve dnech 8. 10. – 9. 10. 2021, dorazilo v našem městě a v osadních výborech k volebním urnám 65,33% voličů, tedy z téměr 9,5 ..

10.

říjen

2021

Logo Dříve se chodilo k muzice, dnes se chodí na Musicu

Dříve se chodilo k muzice, dnes se chodí na Musicu

nová reportáž Holešov TV

8.

říjen

2021

Logo Starosta města Holešova převzal v Praze hodnotné ocenění

Starosta města Holešova převzal v Praze hodnotné ocenění

V rámci celorepublikového projektu „Naše město 2021“ byl Cenou Jože Plečnika oceněn starosta města Holešova Rudolf Seifert. Důležitost tohoto ocenění svým podpisem stvrdil prezident České r ..

6.

říjen

2021

Logo Pocta Antonínu Dvořákovi

Pocta Antonínu Dvořákovi

pozvánka

4.

říjen

2021

Logo Všetuly ožily hodovým veselím

Všetuly ožily hodovým veselím

Po loňské pauze se do Všetul vrátilo veselé vyhrávání, slavnostní průvod a bujaré veselí. Všetulské hody, které bývají provázeny podzimním přeprcháním, se letos těšily naopak slunečnému počasí. Dám ..

3.

říjen

2021

Logo Vše nejlepší, naše milá!

Vše nejlepší, naše milá!

nová reportáž Holešov TV

2.

říjen

2021

Logo Knihovna slaví a my s ní

Knihovna slaví a my s ní

Takový byl den s knihovnou

2.

říjen

2021

Logo Pozvánka na Všetulské hody

Pozvánka na Všetulské hody

Tradiční Všetulské hody se uskuteční již tuto neděli 3. 10. 2021. Chybět nebude ani slavnostní průvod, soutěž O všetulský koláč nebo Svatofrantišské požehnání zvířatům.  

29.

září

2021

Logo Výjimečný hlas Dana Bárty si podmanil holešovské publikum

Výjimečný hlas Dana Bárty si podmanil holešovské publikum

V rámci podzimní řady festivalu Musica Holešov jsme mohli v kině Svět přivítat skvělého a jedinečného zpěváka Dana Bártu se svou kapelou Illustratosphere. Kapela přijela představit novou desku s náz ..

29.

září

2021

Logo Užijte si sobotní den s knihovnou

Užijte si sobotní den s knihovnou

2. 10. 2021

28.

září

2021

Logo Svatý Václave, vévodo české země…

Svatý Václave, vévodo české země…

Svatováclavským chorálem byl zahájen již tradiční koncert Holešovského komorního orchestru, který je každoroční potěchou ducha a hlavně oslavou Dne české státnosti. Svatováclavský ch ..

28.

září

2021

Logo DAN BÁRTA A ILLUSTRATOSPHERE

DAN BÁRTA A ILLUSTRATOSPHERE

„Kráska a zvířený prach „Daniel Bárta a Illustratosphere Středa 29.září, 19.00   kino SVĚT HOLEŠOV    Daniel Bárta - zpěv Mirek Chyška - kytary Robert Balzar - kontrabas Martin Valihora - bicí Fili ..

26.

září

2021

Logo Kam patří zahradní ovoce? Do kvasu nebo do koláče?

Kam patří zahradní ovoce? Do kvasu nebo do koláče?

nová reportáž Holešov TV

24.

září

2021

Logo Přehlídka středních škol a pracovního uplatnění nás čeká 19. 10. 2021

Přehlídka středních škol a pracovního uplatnění nás čeká 19. 10. 2021

Tradiční „burzu“ škol, kam si mohou žáci základních škol přijít obhlédnout možnosti nebo dokonce vybrat svůj budoucí směr, pořádá Okresní hospodářská komora Kroměříž, Město Holešov a Úřad práce Č ..

24.

září

2021

Logo Představení nové knihy Jana Brázdila

Představení nové knihy Jana Brázdila

Ve studovně městské knihovny se sešlo hned několik desítek lidí, aby spolu s autorem Janem Brázdilem „uvedly do života“ jeho novou knihu. Kniha nese název Utrpení lásky a dle úryvků, které zazněly z ..

23.

září

2021

Logo Záznam ze zasedání zastupitelstva města 20. září 2021

Záznam ze zasedání zastupitelstva města 20. září 2021

Odkaz na videozáznam ze zasedání Zastupitelstva města Holešova konaného dne 20. září 2021: https://youtu.be/G4eCdbzeIJ0

23.

září

2021

Logo Den české státnosti oslavíme v kostele sv. Anny

Den české státnosti oslavíme v kostele sv. Anny

Tradiční Svatováclavský koncert i mše svatá se uskuteční 28. 9. 2021 v kostele sv. Anny v Holešově. Mše svatá bude sloužena od 17 hodin za starosty a zastupitele města a obcí Mikroregionu Ho ..

23.

září

2021

Logo V holešovské knihovně se dějí věci

V holešovské knihovně se dějí věci

Městská knihovna v Holešově žije a ožívají v ní také postavy z holešovských pověstí.. No jen se na to podívejte...A potom se přijďte podívat i osobně, hlásit se můžete už teď. ..

22.

září

2021

Logo Kotlíkové dotace budou v roce 2022 pokračovat

Kotlíkové dotace budou v roce 2022 pokračovat

21.

září

2021

Logo Web města Holešova je druhý nejlepší ve Zlínském kraji

Web města Holešova je druhý nejlepší ve Zlínském kraji

Dne 21. 9. proběhlo v sídle Krajského úřadu vyhodnocení soutěže Zlatý erb 2021, ve které devítičlenná odborná porota porovnávala kvalitu a profesionalitu provedení a spravování městských webů. M ..

19.

září

2021

Logo Rohálovská padesátka má za sebou už 12. ročník

Rohálovská padesátka má za sebou už 12. ročník

V podzimním termínu se uskutečnil oficiální bikerský závod Rohálovská 50, který byl ovšem po jarním úspěchu otevřen také běžcům. Pořadatelé tak udělali další krok vpřed, aby vyhověli všem, kteří si ..

19.

září

2021

Logo Jednotka SDH uctila památku zesnulých kolegů

Jednotka SDH uctila památku zesnulých kolegů

V neděli 19. 9. ve 12:00 uctili členové jednotky Sboru dobrovolných hasičů Holešov památku zesnulých kolegů, kteří zahynuli při zásahu v Koryčanech. Čest jejich památce!

19.

září

2021

Logo Rohálovská srdcovka zas a znovu

Rohálovská srdcovka zas a znovu

nová reportáž Holešov TV

16.

září

2021

Logo Rohálovská 50ka tuto sobotu

Rohálovská 50ka tuto sobotu

Rohálovská 50ka zve na dvanáctý ročník 18.9.2021. Zároveň prosíme o obezřetnost v zámku a na cyklostezce.

15.

září

2021

Logo Rodiče a senioři u přechodů

Rodiče a senioři u přechodů

Pomozte zvýšit bezpečnost dětí na přechodech u škol.

13.

září

2021

Logo Vydali jsme se po stopách knihovnictví v Holešově

Vydali jsme se po stopách knihovnictví v Holešově

Dalším projektem bude  vycházka Po stopách holešovského pogromu, která se uskuteční v sobotu 18. září 2021 od 17 hodin (sraz u farního kostela) a následně Po stopách holešovského pogromu – den pot ..

12.

září

2021

Logo Diplomatická návštěva v Holešově. Znáte její důvod?

Diplomatická návštěva v Holešově. Znáte její důvod?

nová reportáž Holešov TV

9.

září

2021

Logo Město Holešov poděkovalo učitelům i nepedagogickým pracovníkům

Město Holešov poděkovalo učitelům i nepedagogickým pracovníkům

Hezkou shodou okolností se nám veškeré letošní oceňování nahrnulo do jednoho týdne. Dne 9. 9. Tak byli oceněni učitelé i nepedagogičtí pracovníci, pracující ve školách a školských zařízení ..

9.

září

2021

Logo Uzavírání zámecké zahrady

Uzavírání zámecké zahrady

upozornění

8.

září

2021

Logo Zářijová Rohálovská 50ka 2021 odstartuje už za 10 dnů

Zářijová Rohálovská 50ka 2021 odstartuje už za 10 dnů

Rohálovská 50ka zve na dvanáctý ročník. V sobotu 18.9.2021 obsadí bikeři i ultraběžci Prusinovice.   Po loňské ročníku naruby a po jarním samozávodu se vracíme k normálu (snad). Jen si zopakujeme ..

7.

září

2021

Logo Ocenění holešovské firmě přijel předat chilský velvyslanec

Ocenění holešovské firmě přijel předat chilský velvyslanec

Holešovský zámek hostil významnou návštěvu, kdy do našeho města dorazil chilský velvyslanec J. E. Patricio Utreras, aby osobně předal ocenění společnosti Satturn za projekt Enceladus. Projekt a jeh ..

7.

září

2021

Logo Odměna pro město Holešov

Odměna pro město Holešov

Město Holešov patří mezi obce, které jsou zapojené do systému zpětného odběru elektrozařízení provozovaného společností ELEKTROWIN a.s. V praxi to znamená, že občané mohou odevzdávat elektro ..

5.

září

2021

Logo Osobnosti města Holešova za rok 2020 byly slavnostně oceněny

Osobnosti města Holešova za rok 2020 byly slavnostně oceněny

Po vzoru loňského roku jsme také letos přesunuli vyvrcholení Dnů města Holešova na měsíc září. V neděli 5. 9. jsme tak v zámecké sala terreně již podvanácté přistoupili k vyhlášení oceněných ..

5.

září

2021

Logo Začíná rekonstrukce Sport centra

Začíná rekonstrukce Sport centra

nová reportáž Holešov TV

4.

září

2021

Logo Holešovští tenisté se utkali v klubovém přeboru ve čtyřhře

Holešovští tenisté se utkali v klubovém přeboru ve čtyřhře

Sobotu jako malovanou si užili všichni tenisté a jejich fanoušci, kteří se zúčastnili tradičního turnaje TC Holešov ve čtyřhře. Na čtyřech tenisových kurtech se utkalo 24 dvojic, tedy plné obsaz ..

3.

září

2021

Logo Kniha Z. Zapletala Půlnoční běžci jako téma Českého rozhlasu

Kniha Z. Zapletala Půlnoční běžci jako téma Českého rozhlasu

Právě dnes, 3. září, se dožívá významného životního jubilea regionální autor, který v Holešově žil, působil a zanechal zde hlubokou stopu, pan Zdeněk Zapletal. O něm samotném a hlavně pak o jeho dí ..

2.

září

2021

Logo Druhá část Dnů města Holešova proběhne už tuto neděli

Druhá část Dnů města Holešova proběhne už tuto neděli

Čeká nás oceňování osobností i skvělý koncert

2.

září

2021

Logo Školní rok 2021 – 2022 začal

Školní rok 2021 – 2022 začal

Po mimořádně „divném“ minulém školním roce, kdy děti skoro nechodily do školy,  začal ve středu 1. září v Holešově relativně „normálně“ nový školní rok 2021 – 2022. I když žáky všech ročníků kromě ..

2.

září

2021

Logo Obec Količín zve na hody

Obec Količín zve na hody

Tradiční hodové slavnosti se v Količíně uskuteční už tento víkend. HODY KOLIČÍN 3.-5. září :: KOLIČÍN (obec-kolicin.cz)

31.

srpen

2021

Logo Rozloučení s prázdninami na koupališti s TEXASEM

Rozloučení s prázdninami na koupališti s TEXASEM

Město Holešov pořádá v pátek 3. září  na Zámeckém koupališti od 18,00 hodin rozloučení s letošními prázdninami - veselici s populárnícountry skupinou TEXAS    Přijďte si zazpívat, zatancovat a ..

31.

srpen

2021

Logo Na začátek školního roku dohlédnou strážníci MP.

Na začátek školního roku dohlédnou strážníci MP.

29.

srpen

2021

Logo Už jsme všechno posekali, už jsme všechno požali...

Už jsme všechno posekali, už jsme všechno požali...

...sedlák nám dá korbel piva, abysme se napili.” Navzdory meteorologickým příslibům propršené neděle se v Holešově konaly 29. srpna téměř prosluněné Dožínky Mikroregionu Holešovsko. Poklonit ..

29.

srpen

2021

Logo Ukončení prázdnin

Ukončení prázdnin "po našem"

nová reportáž Holešov TV

26.

srpen

2021

Logo Bylo to krásné, poetické odpoledne...

Bylo to krásné, poetické odpoledne...

...a patrně jeden z posledních prosluněných letních dnů, kdy se na holešovském náměstí před knihovnou sešla velice milá společnost lidí, aby si vychutnala tóny hudebních pohlazení v podání Vladimíry ..

25.

srpen

2021

Logo Město zdobí další výstava pod širým nebem

Město zdobí další výstava pod širým nebem

Pokračujeme v myšlence, která vznikla v období pandemie, kdy jsme se snažili přiblížit obyvatelům i návštěvníkům Holešova zajímavé informace co nejvíce na dosah. Věříme, že se to osvědčilo, a že se ..

23.

srpen

2021

Logo Motokáry po 30 letech ovládly „Rymický trojúhelník“

Motokáry po 30 letech ovládly „Rymický trojúhelník“

Pro mnohé nevídaná podívaná, pro jiné důvěrně známý pohled, zvuk i vůně. Po třiceti letech se do Rymic vrátily závody motokár.  Napínavému odpoledni s nádechem nostalgie neodolaly stovky náv ..

23.

srpen

2021

Logo Holešovští výsadkáři si připomenuli výročí 21. srpna tradiční mší sv.

Holešovští výsadkáři si připomenuli výročí 21. srpna tradiční mší sv.

Letošní 21. srpen – sobota – byl slunečný, klidný až ospalý den pozdního léta. Spíš ti starší si možná vzpomenuli, že 21. srpen před 53 lety (byla to středa), v roce 1968, byl rovněž slunečný. O kl ..

20.

srpen

2021

Logo IDZK - Zpátky do veřejné dopravy

IDZK - Zpátky do veřejné dopravy

Pandemická situace v letech 2020 a 2021 nepřála cestování, a to ani cestování veřejnou dopravou. Děti a studenti se vzdělávali na distanční výuce, velké procento lidí pracovalo formou home-off ..

18.

srpen

2021

Logo Zahajujeme oslavy knihovny

Zahajujeme oslavy knihovny

Nenechte si je ujít.

15.

srpen

2021

Logo Co jste možná nevěděli o Letní škole barokní hudby

Co jste možná nevěděli o Letní škole barokní hudby

nová reportáž Holešov TV

14.

srpen

2021

Logo Těšte se s námi na poslední srpnový víkend

Těšte se s námi na poslední srpnový víkend

Poslední srpnový víkend bude opravdu kulturně a společensky velmi bohatý. Na své si přijdou malí i velcí. Motoristé a obdivovatelé naleštěných veteránů se mohou těšit na výstavu historických vozid ..

14.

srpen

2021

Logo Letní škola barokní hudby oživila dění v Holešově

Letní škola barokní hudby oživila dění v Holešově

Letos se uskutečnil už 19. ročník tohoto prestižního mezinárodního hudebního workshopu, jediného svého druhu v ČR. Je zaměřen na provádění vokálně instrumentálních děl zejména z období baroka a je u ..

13.

srpen

2021

Logo Závěrečný koncert LŠBH nabídne hudbu pro široké publikum

Závěrečný koncert LŠBH nabídne hudbu pro široké publikum

UŽ DNES!

10.

srpen

2021

Logo Obec Rymice zve na motoristické akce

Obec Rymice zve na motoristické akce

8.

srpen

2021

Logo První z koncertů Letní školy barokní hudby

První z koncertů Letní školy barokní hudby

Ačkoliv se účastníci i lektoři sešli v Holešově už v pátek, kdy všechny přivítal starosta města a letošní ročník byl oficiálně zahájen, tím prvním vystoupením pro veřejnost byl nedělní koncert lekto ..

8.

srpen

2021

Logo Je libo plavky, trikot, róbu či kovářskou zástěru?V Holešově využijete vše

Je libo plavky, trikot, róbu či kovářskou zástěru?V Holešově využijete vše

nová reportáž Holešov TV

7.

srpen

2021

Logo Když holešovské nebe přivítá modely letadel

Když holešovské nebe přivítá modely letadel

Čmelák model show má v našem městě už třiadvacetiletou tradici a v posledních letech nabývá na rozměrech co se účasti pilotů i doprovodného programu týče. O otevření nebe nad Holešovem se i letos ..

5.

srpen

2021

Logo Dočasně přerušen provoz záchytných kotců

Dočasně přerušen provoz záchytných kotců

odchyty však probíhají nadále

2.

srpen

2021

Logo Svatba jako hlavní téma výstavy v Žeranovicích

Svatba jako hlavní téma výstavy v Žeranovicích

"Svatební podobenky v čase" je název unikátní výstavy, kterou připravil Spolek žen v obci Žeranovice. Nápad a celá koncepce výstavy vznikala několik let, než došlo k její realizaci. Pořadatelé si ..

31.

červenec

2021

Logo Triatlonisté usilovali o titul „HolešovMAN 2021“

Triatlonisté usilovali o titul „HolešovMAN 2021“

Už potřinácté se na trať tradičního triatlonu vydali závodníci, aby si poměřili síly v plavání, jízdě na kole a běhu. Základnou pro tento závod je holešovské koupaliště, kam letos dorazilo okolo d ..

30.

červenec

2021

Logo Fenomén Letní školy barokní hudby i letos obohatí naše město

Fenomén Letní školy barokní hudby i letos obohatí naše město

Od 6. do 15. srpna se opět unikátní pamětihodnosti Holešova rozezní tóny špičkově interpretované barokní hudby. Již 19. ročník mezinárodního workshopu Letní škola barokní hudby obrátí k našemu mě ..

30.

červenec

2021

Logo Žně jsou v plném proudu, Mikroregion Holešovsko už připravuje Dožínky

Žně jsou v plném proudu, Mikroregion Holešovsko už připravuje Dožínky

Tisková zpráva ze dne 30. 7. 2021   Holešov – Poslední srpnová neděle bude v Holešově patřit Dožínkám Mikroregionu Holešovsko, které budou uskutečněny v plném programu, od průvodu, přes hudebn ..

28.

červenec

2021

Logo Obce Mikroregionu Holešovsko zvou na víkendový program

Obce Mikroregionu Holešovsko zvou na víkendový program

Jakmile si prohlédnete neobvyklou výstavu mečíků na holešovském zámku, přinášíme další dva tipy, kam o víkendu vyrazit za zajímavostmi. Obec Kurovice zve na tradiční Historické dny, kdy kurovický hr ..

25.

červenec

2021

Logo Festival židovské kultury vyvrcholil sobotním programem

Festival židovské kultury vyvrcholil sobotním programem

den pátý

25.

červenec

2021

Logo Zakončujeme festivalový týden

Zakončujeme festivalový týden

nová reportáž Holešov TV

23.

červenec

2021

Logo Pohodlně se usaďte a pusťte si dokument o Šachově synagoze

Pohodlně se usaďte a pusťte si dokument o Šachově synagoze

V programu Festivalu židovské kultury má své místo tradičně také filmotéka, která nechyběla ani v letošním roce. Zájemci tak díky ní mohli v atraktivním prostředí letního kina na nádvoří zámku zhlé ..

22.

červenec

2021

Logo Žijeme festivalem, odborně i jazzově

Žijeme festivalem, odborně i jazzově

den třetí

21.

červenec

2021

Logo Dětská radost i silné okamžiky festivalu

Dětská radost i silné okamžiky festivalu

den druhý

20.

červenec

2021

Logo Festival židovské kultury 2021 zahájen

Festival židovské kultury 2021 zahájen

den první

20.

červenec

2021

Logo Interaktivní hudební akce

Interaktivní hudební akce

pozvánka

19.

červenec

2021

Logo Ekologický přírůstek do výbavy Technických služeb Holešov

Ekologický přírůstek do výbavy Technických služeb Holešov

I když si asi pod pojmem vozového parku Technických služeb Holešov představíme spíš obrovské „kuka“ vozy na vyvážení popelnic a odpadkových kontejnerů (které u většiny malých chlapců vyvolávají al ..

19.

červenec

2021

Logo Holešovští vzpěrači se stali nejúspěšnějším týmem na MČR juniorů do 17 let

Holešovští vzpěrači se stali nejúspěšnějším týmem na MČR juniorů do 17 let

Holešovských vzpěračům se letos daří. Vojta Šimčík a Jan Sedlář spolu ovládli kategorii do 67 kg. Vojtovi se povedlo utrhnout 80 kg a nadhodit 103 kg, čímž si zajistil svůj první titul Mistra ČR ..

15.

červenec

2021

Logo Holešovské sochy předmětem odborného zkoumání

Holešovské sochy předmětem odborného zkoumání

Odborným posouzením prošly sochy, zdobící morový sloup na náměstí Dr. E. Beneše a kostel Nanebevzetí Panny Marie v Holešově. Pomocí plošiny se k nim přiblížili akademický sochař a geolog, kteří soch ..

14.

červenec

2021

Logo Už brzy zahájíme Festival židovské kultury

Už brzy zahájíme Festival židovské kultury

Tisková zpráva ze dne 14. 7. 2021 Holešov – Přípravy vrcholí a všichni návštěvníci se již mohou začít těšit na Festival židovské kultury, který zahájíme v úterý 20. července a potrvá do sob ..

12.

červenec

2021

Logo Bušek Band na Zámeckém koupališti

Bušek Band na Zámeckém koupališti

Město Holešov pořádá v sobotu 17. července na Zámeckém koupališti od 19,00 hodin veselici s holešovskou kapelou     Bušek Band   Přijďte si zazpívat, zatancovat a poslechnout si více i méně známé ..

11.

červenec

2021

Logo MusicTon Holešov - jedná velká neskutečná show

MusicTon Holešov - jedná velká neskutečná show

nová reportáž Holešov TV

7.

červenec

2021

Logo Pozdrav z Podhradní Lhoty

Pozdrav z Podhradní Lhoty

SVČ Tymy zahájilo táborovou sezonu

5.

červenec

2021

Logo Úspěšná Muzejní noc, tentokrát se vší parádou

Úspěšná Muzejní noc, tentokrát se vší parádou

Jsou místa, na která se běžný návštěvník při klasické prohlídce zámku zkrátka nedostane. A pak jsou také dny, kdy se právě tato místa otevřou veřejnosti. Jednu takovou mimořádnou možnost ..

4.

červenec

2021

Logo Veselé hodování, tancovačka, pořádný bigbít i křest alba

Veselé hodování, tancovačka, pořádný bigbít i křest alba

nová reportáž Holešov TV

2.

červenec

2021

Logo Vydejte se

Vydejte se "Cestami proměn"

Národní putovní výstava v zámecké zahradě

1.

červenec

2021

Logo Město Holešov podává jižní Moravě pomocnou ruku, daruje 200 tisíc korun

Město Holešov podává jižní Moravě pomocnou ruku, daruje 200 tisíc korun

Pomoci můžete i vy!

1.

červenec

2021

Logo Součástí Festivalu židovské kultury bude odborný seminář

Součástí Festivalu židovské kultury bude odborný seminář

čtvrtek 22. 7. 2021

30.

červen

2021

Logo Město Holešov zřídilo účet pro účely veřejné sbírky

Město Holešov zřídilo účet pro účely veřejné sbírky

Veřejná sbírka na pomoc občanům o obcím postiženým tornádem

30.

červen

2021

Logo Oprava ulice Grohova začíná

Oprava ulice Grohova začíná

Jak už jsme dříve informovali, ulice Grohova se dočká rekonstrukce. Od 1. 7. 2021 budou zahájeny dlouho plánované práce na rekonstrukci ulice Grohova frézováním vozovky. „Současně bude ještě víc ..

29.

červen

2021

Logo Promens Zlín a. s. darovala našim školkám reflexní vesty a pásky

Promens Zlín a. s. darovala našim školkám reflexní vesty a pásky

Zlínská společnost Promens Zlín a. s. darovala holešovským mateřským školám celkem 60 reflexních vest a 60 reflexních pásek. Zástupce firmy přijal ve své kanceláři starosta města Holešova Mgr. Rud ..

28.

červen

2021

Logo V Rymicích opět zněly „dechovky“

V Rymicích opět zněly „dechovky“

Setkání muzikantů se v obci Rymice uskutečnilo už posedmnácté. Jde o tak vyhlášenou akci, že se na ni pravidelně sjíždějí posluchači z dalekého okolí. Návštěvníci si pochvalovali výběr muz ..

28.

červen

2021

Logo Fanoušci kapely Expo & Pension jásají, křest desky byl velkolepý

Fanoušci kapely Expo & Pension jásají, křest desky byl velkolepý

Populární místní kapela  Expo & Pension vydala novou desku s názvem "Jeden tým". Slavnostní křest alba si nenechaly ujít stovky fanoušků. Uskutečnil se ve zvelebeném areálu v Žopích, místn ..

28.

červen

2021

Logo Přivítání prázdnin s TEXASEM na zámeckém koupališti

Přivítání prázdnin s TEXASEM na zámeckém koupališti

Město Holešov pořádá v sobotu 3. července na Zámeckém koupališti od 19,00 hodin přivítání prázdnin a zahájení plavecké sezony - veselici s populární country skupinou TEXAS Přijďte si zazpíva ..

28.

červen

2021

Logo Rodinná drásalovská fitness jízda

Rodinná drásalovská fitness jízda

Zatímco v hlavních kategoriích Bikemaratonu Drásal se i letos šlo „na krev“, sobotní Rodinná drásalovská fitness jízda, která startovala z náměstí v 9,30 hodin na trasu v délce 15 kilometrů, se jela ..

28.

červen

2021

Logo Bikemaraton Drásal: Závodníky potrápil blátivý terén

Bikemaraton Drásal: Závodníky potrápil blátivý terén

V sobotu 26. 6 se uskutečnil už 28. ročník Bikemaratonu Drásal České spořitelny. Opět si jej nenechalo ujít více než tisícovka závodníků. „V současné nejisté době jsme ani my netušili, jak velký b ..

27.

červen

2021

Logo Tučapské hodování

Tučapské hodování

V obci Tučapy proběhly o víkendu hodové slavnosti. Kromě tradičního programu, jakým je mše svatá, projížďky vláčkem Pacifikem nebo výstava fotografií, byl slavnostně zasazen pamětní ..

27.

červen

2021

Logo Cyklohrátky si užily také děti v rámci

Cyklohrátky si užily také děti v rámci "Dětského sportovního dne"

Dětský sportovní den, který v Holešově pořádala společnost Kolo pro život v souvislosti s Bikemaratonem Drásal, si užila více než pětistovka dětí. V pátek 25. 6. od deváté hodiny do zámecké zahrady ..

27.

červen

2021

Logo Bikemaraton Drásal - na startu, na trati i v cíli

Bikemaraton Drásal - na startu, na trati i v cíli

nová reportáž Holešov TV

27.

červen

2021

Logo Repríza koncertu

Repríza koncertu "Pocta sv. Janu Sarkanderovi"

ne 27. 6. a út 29. 6.

25.

červen

2021

Logo Město Holešov bylo oceněno a zároveň oceňovalo

Město Holešov bylo oceněno a zároveň oceňovalo

Maturantům všech středních škol už "odzvonilo", dočkali se slavnostního předání maturitních vysvědčení a vydali se vstříc dospělosti. Stejně tak byli slavnostně vyřazeni také maturanti Vyšší poli ..

25.

červen

2021

Logo Setkání muzikantů Rymice 2021

Setkání muzikantů Rymice 2021

pozvánka

25.

červen

2021

Logo Okamžitá materiální sbírka pro oblasti zasažené tornádem

Okamžitá materiální sbírka pro oblasti zasažené tornádem

Hasiči Holešov pořádají okamžitou sbírku pro oblasti postižené tornádem na jižní Moravě.  Mezi poptávaný materiál patří velké plachty na přikrytí střech, opravárenský materiál (lopaty, hřebí ..

25.

červen

2021

Logo Branně sportovní den Klubu výsadkových veteránů

Branně sportovní den Klubu výsadkových veteránů

Jeden ze zcela nejaktivnějších holešovských spolků – Klub výsadkových veteránů - vyslyšel naléhavý požadavek současnosti, kdy covidová pandemie nad únosnou míru omezila pohyb zejména dětí a mla ..

24.

červen

2021

Logo UPOZORNĚNÍ NA ODSTÁVKU SYSTÉMU OP A CD

UPOZORNĚNÍ NA ODSTÁVKU SYSTÉMU OP A CD

V souvislosti s novelizací zákona o občanských průkazech č. 328/1999 Sb., a zákona o cestovních dokladech č. 329/1999 Sb., si Vás dovolujeme upozornit na odstávku systému CDBP. Úsek občanských p ..

23.

červen

2021

Logo Obec Tučapy o víkendu oslaví 890. výročí

Obec Tučapy o víkendu oslaví 890. výročí

Již tento víkend se v obci Tučapy budou odehrávat tradiční hodové slavnosti. Nebudou ale ledajaké. Kromě tradičního programu proběhne také zasazení pamětního stromu, který bude připomínkou 890 ..

22.

červen

2021

Logo Dětské sportovní dny

Dětské sportovní dny

25. 6. 2020

22.

červen

2021

Logo Holešov získal speciální ocenění

Holešov získal speciální ocenění

Zástupci města Holešova se zúčastnili vyhodnocení soutěže o titul Historické město roku 2020. Vyhlašovateli soutěže jsou Ministerstvo kultury, Ministerstvo pro místní rozvoj a Sdružení hist ..

22.

červen

2021

Logo Rodinná

Rodinná "Drásalovská" open jízda

start v 9:30

20.

červen

2021

Logo Mladší přípravka SFK Elko Holešov vybojovala vítězný pohár

Mladší přípravka SFK Elko Holešov vybojovala vítězný pohár

V neděli 20. června se na hřišti ve Všetulích uskutečnil finálový turnaj 4 týmů mladších přípravek „Přeborník OFS Kroměříž“ a to za účasti SFK Elko Holešov. Kromě domácího týmu nastoupily tým ..

20.

červen

2021

Logo Holešov na plný pecky

Holešov na plný pecky

nová reportáž Holešov TV

18.

červen

2021

Logo Hýbeme se hezky česky, aneb pomozte týmům ze svého okolí do finále

Hýbeme se hezky česky, aneb pomozte týmům ze svého okolí do finále

Společnost Penny vyhlásila soutěž, jejím cílem je podpora sportovních klubů a týmů dětí a mládeže do 18 let. Soutěž probíhá od 22. 4. 2021 do 13. 10. 2021. Právě teď ale můžete také vy prostředni ..

17.

červen

2021

Logo Holešov má velké srdce

Holešov má velké srdce

V Holešově sice nemáme rozhlednu ani třeba moře, ale umíme si poradit, aby bylo co fotit. V zámecké zahradě byla instalována nová lavička, která je zhmotněním myšlenky, že v Holešově máme v ..

15.

červen

2021

Logo Zámecké koupaliště otevírá své brány 16. 6. 2021

Zámecké koupaliště otevírá své brány 16. 6. 2021

Na zámeckém koupališti vrcholí přípravy a veřejnosti se otevře ve středu 16. 6. ve 12 hodin. Počasí se zdá být ideální, proto jste srdečně zváni k návštěvě městského koupaliště v krásném pr ..

14.

červen

2021

Logo Pracovní soboty

Pracovní soboty

NA ŽÁDOST OBYVATEL HOLEŠOVA, MĚSTA A EXTRÉMNÍHO NÁRŮSTU ZELENĚ VYHLAŠUJÍ TS HOLEŠOV PRACOVNÍ SOBOTY OD 6:00 DO 12:00 HOD! UPOZORŇUJEME NA MOŽNÉ MENŠÍ VEDLEJŠÍ ÚČINKY JAKO JE HLUK APOD. UJIŠŤUJEM ..

11.

červen

2021

Logo Letošní první koncert s živým publikem

Letošní první koncert s živým publikem

V současné době se všichni snaží o oživení kultury. V Holešově byl první vlaštovkou koncert festivalu Musica Holešov Drei Engel s nádherným představením Ah! Mio cor…..Ó! Srdce mé... Tři krásné dám ..

11.

červen

2021

Logo Děti soutěžily na Olympiádě mateřských škol

Děti soutěžily na Olympiádě mateřských škol

Po dvouleté pauze se opět mohly holešovské školky sejít a utkat se na Olympiádě mateřských škol, které pro ně připravilo SVČ Tymy. Letošní olympiádu zahájil spolu s paní Vaclachovou starost ..

10.

červen

2021

Logo Poslední červnová sobota bude patřit Bikemaratonu Drásal České spořitelny

Poslední červnová sobota bude patřit Bikemaratonu Drásal České spořitelny

Tisková zpráva ze dne 10. 6. 2021   Holešov – Město Holešov opět přivítá závodníky i diváky a fanoušky cyklistického závodu Drásal České spořitelny, který je již stálou součástí letního progra ..

6.

červen

2021

Logo Holešovské léto 2021

Holešovské léto 2021

nová reportáž Holešov TV

3.

červen

2021

Logo Přijměte pozvání na koncert festivalu Musica Holešov, vstup zdarma

Přijměte pozvání na koncert festivalu Musica Holešov, vstup zdarma

Na pátek 11. června je připraveno nádherné představení Ah! Mio cor…..Ó! Srdce mé... Koncert milostných árií, duet a tercet v atraktivním podání vokálního tria Drei Engel začne v holešovském zámku ..

2.

červen

2021

Logo Obrázky pro ZOO Lešná

Obrázky pro ZOO Lešná

Podpořte spolu s SVČ Holešov a městem Holešov naši milovanou ZOO Lešná a zakupte si malované obrázky dětí MŠ a ZŠ ze Zlínského kraje. Výtěžek z této akce bude zaslán na účet ZOO Lešná. Vybírat si ..

30.

květen

2021

Logo Dětský den byl oslavou pro děti, výtěžek však potěší hlavně zvířata

Dětský den byl oslavou pro děti, výtěžek však potěší hlavně zvířata

Ještě v neděli dopoledne s ohledem na počasí visel nad konáním Dětského dne velký otazník. Naštěstí jsou pracovníci Tymy věční optimisté, a tak se rozhodli, že Den dětí oslavíme dle původního ..

30.

květen

2021

Logo Nádražní budova v Holešově se bourat nebude

Nádražní budova v Holešově se bourat nebude

nová reportáž Holešov TV

29.

květen

2021

Logo Nechte se unést krásnými tóny vážné hudby

Nechte se unést krásnými tóny vážné hudby

virtuální koncert

29.

květen

2021

Logo Informační tabule na městském hřbitově poradí, kde hledat významné hroby

Informační tabule na městském hřbitově poradí, kde hledat významné hroby

Na městském hřbitově v Holešově je pohřbeno mnoho významných osobností. Často ovšem nevíme, kde významné hroby hledat, a málokdo ví, kolik zajímavostí se na hřbitově nachází. O hrobu „obra“ Josefa ..

26.

květen

2021

Logo Brány holešovských kostelů se znovu zdarma otevřou návštěvníkům

Brány holešovských kostelů se znovu zdarma otevřou návštěvníkům

V návaznosti na příznivou epidemiologickou situaci a aktuální nařízení vlády zahajujeme od 1. června 2021 letos již 13. sezónu prohlídek holešovských kostelů.   Projekt Zlínského kraje s názvem Ote ..

26.

květen

2021

Logo Připomínka 270. výročí narození Jana Nepomuka Aloise Hankeho

Připomínka 270. výročí narození Jana Nepomuka Aloise Hankeho

Dne 26. května jsme si v úzkém kruhu připomněli 270. výročí narození holešovského rodáka, velkého vlastence a obránce českého jazyka. Narodil se v areálu Panského pivovaru, na jehož budově je in ..

24.

květen

2021

Logo Berani míří za dětmi do Holešova. Přijďte si zatrénovat s hokejisty

Berani míří za dětmi do Holešova. Přijďte si zatrénovat s hokejisty

Zajímavou akci připravují hokejisté Zlína pro děti z Holešova a okolí. Ve čtvrtek 27. května si kluci a holky mohou vyzkoušet, jak vypadá trénink malých Beranů. Sportovní odpoledne prožijí společn ..

23.

květen

2021

Logo První část Dnů města Holešova je za námi, na druhou se můžeme těšit v září

První část Dnů města Holešova je za námi, na druhou se můžeme těšit v září

Navzdory všem nástrahám proběhla v Holešově první část Dnů města. Sice jsme se museli obejít bez účasti zástupců partnerských měst a bez hromadných akcí, i přesto jsme se mohli potěšit příjemným pr ..

23.

květen

2021

Logo Proměny Amerického parku

Proměny Amerického parku

nová reportáž Holešov TV

21.

květen

2021

Logo On-line galerie obrázků pro ZOO Lešná

On-line galerie obrázků pro ZOO Lešná

Je to tady, pracovníkům Tymy se podařilo vytvořit on-line galerii obrázků pro ZOO Lešná. Jde o unikátní projekt a propojení dětské snahy s výtvarným uměním a hlavně touhou pomoci. Je na místě ocen ..

20.

květen

2021

Logo Na území města Holešova bude regulováno užívání zábavní pyrotechniky

Na území města Holešova bude regulováno užívání zábavní pyrotechniky

Tisková zpráva ze dne 20. 5. 2021   Holešov – Používání zábavní pyrotechniky bude v Holešově regulováno, odhlasovali to zastupitelé města Holešov na svém zasedání dne 26. dubna.

19.

květen

2021

Logo 600 obrázků pro ZOO Lešná

600 obrázků pro ZOO Lešná

Letošní dětský den bude obohacen, přidanou hodnotou mu bude to, že tentokrát to nebudou jen děti, kdo bude obdarován. Ba naopak, samy děti, spolu s vámi, budou právě těmi dárci.   Myšlenku inici ..

18.

květen

2021

Logo Farmářský řemeslný trh v Holešově už tuto sobotu

Farmářský řemeslný trh v Holešově už tuto sobotu

V sobotu 22. května se v Holešově uskuteční letošní první farmářský a řemeslný trh. Bude se konat na náměstí Dr. E. Beneše a na náměstí sv. Anny od 8 do 13 hodin. Těšit se můžeme na domácí produ ..

16.

květen

2021

Logo Holešov má šanci uspět v celostátním kole soutěže Historické město roku

Holešov má šanci uspět v celostátním kole soutěže Historické město roku

nová reportáž Holešov TV

13.

květen

2021

Logo Dny města Holešova budou, ale opět netradiční

Dny města Holešova budou, ale opět netradiční

Tisková zpráva ze dne 13. 5. 2021   Holešov – Dny města Holešova budou zahájeny už tento víkend, ovšem průběh bude opět jiný, než v loňském roce. První vlaštovkou bude Muzejní noc, kdy si návštěvní ..

12.

květen

2021

Logo TV Noe bude vysílat živě ze zámku v Holešově

TV Noe bude vysílat živě ze zámku v Holešově

Bude odehrána světová premiéra skladby Miloše Boka

10.

květen

2021

Logo Dotace z Fondu kultury, sportu a vzdělávání rozdány

Dotace z Fondu kultury, sportu a vzdělávání rozdány

Dne 26. dubna bylo schváleno poskytnutí dotací z Akce milion, mimořádné finanční dotace, dotace na významné akce v Holešově, na mládežnická družstva v dlouhodobých soutěžích a na nájem tělocvičen a ..

9.

květen

2021

Logo Do zeleně půjde letos 27 milionů korun

Do zeleně půjde letos 27 milionů korun

nová reportáž Holešov TV

6.

květen

2021

Logo Uběhlo už 76 let od osvobození města Holešova

Uběhlo už 76 let od osvobození města Holešova

Pietním aktem, který se uskutečnil na městském hřbitově u pomníku padlým hrdinům, jsme si připomněli 76. výročí ukončení 2. světové války a osvobození našeho města od fašismu. Poslední němec ..

4.

květen

2021

Logo Sčítání lidu 2021 brzy skončí

Sčítání lidu 2021 brzy skončí

11. května končí Sčítání 2021. Výsledky sčítání mají přímý vliv na výpočet podílu obcí na daňových výnosech v souladu se zákonem o rozpočtovém určení daní. V našem společném zájmu tedy je, aby ..

4.

květen

2021

Logo Záznam ze zasedání zastupitelstva města 26. 4. 2021

Záznam ze zasedání zastupitelstva města 26. 4. 2021

Odkaz na zasedání Zastupitelstva města Holešova konané dne 26. dubna 2021.

2.

květen

2021

Logo Rohálovská 50 na vlastní kůži

Rohálovská 50 na vlastní kůži

nová reportáž Holešov TV

1.

květen

2021

Logo Takový byl 1. máj v Holešově

Takový byl 1. máj v Holešově

V sobotu 1. května se nám v Holešově sešlo několik událostí, které dohromady daly hezkou městskou oslavu tohoto svátečního dne. Opět se to ale neobešlo bez koronavirových opatření. Jak je již zvyke ..

1.

květen

2021

Logo Samozávod Rohálovská 50 má své vítěze

Samozávod Rohálovská 50 má své vítěze

Po měsíčním trvání netradičního "samozávodu" Rohálovská 50 byli vyhlášení vítězové všech kategorií a ocenění opravdoví srdcaři. Oblíbený jarní závod se bohužel nemohl uskutečnit dle obvyklého s ..

30.

duben

2021

Logo Český rozhlas

Český rozhlas "ostří" na Holešov

V podcastech Českého rozhlasu Zlín se mohou posluchači dozvědět spoustu zajímavostí z našeho regionu. Často se redaktoři zaměřují také na naše město. Naposled si povídali s profesorem holeš ..

28.

duben

2021

Logo Předčítání holešovských pověstí 7. díl

Předčítání holešovských pověstí 7. díl

A zase ti vodníci. Tentokrát o tom z Jemelíkova mlýna... https://www.youtube.com/watch?v=eWXenoEhYpg&t=65s 

28.

duben

2021

Logo V Holešově oslavíme 1. máj

V Holešově oslavíme 1. máj

Tisková zpráva ze dne 28. 4. 2021 Holešov – Stalo se již „koronavirovou“ tradicí, že když nemohou občané za kulturou, dopravíme kulturu k nim. Proto letos na 1. květen plánujeme vyhrávání Holešov ..

25.

duben

2021

Logo Holešov přijde o kus své historie, nádražní budova bude odbourána

Holešov přijde o kus své historie, nádražní budova bude odbourána

nová reportáž Holešov TV

21.

duben

2021

Logo Holešov - listování v paměti

Holešov - listování v paměti

Představujeme novinku Knihovničky Holešovska

18.

duben

2021

Logo Výstava střídá výstavu

Výstava střídá výstavu

nová reportáž Holešov TV

16.

duben

2021

Logo Květiny za sklem nám představují všechny barvy světa

Květiny za sklem nám představují všechny barvy světa

další výstava zahájena

15.

duben

2021

Logo Malujeme pro ZOO Lešná

Malujeme pro ZOO Lešná

výzva

14.

duben

2021

Logo Předčítání holešovských pověstí 6. díl

Předčítání holešovských pověstí 6. díl

O vodníkovi ze "Šráčkova" mlýna... Že neuhádnete, do jakého zvířete se vodníci uměli proměňovat? https://www.youtube.com/watch?v=V6kqgFy8nuA 

13.

duben

2021

Logo Střípky z historie a zajímavosti Arcibiskupské zámecké knihovny v KM

Střípky z historie a zajímavosti Arcibiskupské zámecké knihovny v KM

pozvánka na on-line přednášku

11.

duben

2021

Logo Sčítání lidu 2021

Sčítání lidu 2021

BEZPEČNĚ, ONLINE, RAZ DVA.SČÍTÁNÍ 2021.   Online sčítání 27. 3. - 11. 5. 2021 Sčítání 2021 začalo rozhodným okamžikemo půlnoci z 26. na 27. 3.online sčítáním. Z důvodů epidemické situace byla ..

11.

duben

2021

Logo Meteostanice v Holešově patří mezi nejvýznamnější v ČR

Meteostanice v Holešově patří mezi nejvýznamnější v ČR

nová reportáž Holešov TV

10.

duben

2021

Logo Na vlně blues, rocku a undergroundu s kapelou Ham Jam

Na vlně blues, rocku a undergroundu s kapelou Ham Jam

virtuální koncert

9.

duben

2021

Logo Bikerská jarní srdcovka už podruhé netradičně

Bikerská jarní srdcovka už podruhé netradičně

V loňském roce se cyklistický závod Rohálovská 50 jel „naruby“, aby tak nějak odpovídal době, která byla také „naruby“. V letošním roce není situace o nic lepší, a tak měli organizátoři závodu před ..

7.

duben

2021

Logo Podpořte, prosím, holešovský projekt v soutěži Slepá místa

Podpořte, prosím, holešovský projekt v soutěži Slepá místa

Město Holešov je zaregistrováno v soutěži "Slepá místa", která  pomáhá vyřešit problematická či riziková místa, která nejsou pod dohledem a často čelí vandalům, neposlušným řidičům, rozvodněnému ř ..

5.

duben

2021

Logo Hudecká partyja nám zpříjemnila Velikonoční neděli

Hudecká partyja nám zpříjemnila Velikonoční neděli

I když je v dnešní době velmi obtížným úkolem připravit pro občany jakékoliv kulturní vyžití, vzali jsme si příklad z loňských balkonových koncertů a připravili jsme zcela nekontaktní formu v ..

4.

duben

2021

Logo Tak trochu jiné Velikonoce

Tak trochu jiné Velikonoce

nová reportáž Holešov TV

3.

duben

2021

Logo Koncert holešovské kapely Texas

Koncert holešovské kapely Texas

Další z holešovských hudebních dárků je zde! Užijte si pořádnou dávku optimismu v podání country a folkové skupiny Texas. Hana Helsnerová https://www.holesovtv.cz/kultura/34 ..

1.

duben

2021

Logo Máme nazdobené náměstí

Máme nazdobené náměstí

Díky iniciativě SVČ Tymy nám náměstí hraje všemi barvami. Stromy byly vyzdobeny kraslicemi, které dodali dobrovolníci z řad veřejnosti i pracovníci SVČ Tymy. Děti se na zdobení patřičně oblék ..

1.

duben

2021

Logo Prosba o vyplnění dotazníku pro PLÁN PREVENCE KRIMINALITY MĚSTA HOLEŠOVA

Prosba o vyplnění dotazníku pro PLÁN PREVENCE KRIMINALITY MĚSTA HOLEŠOVA

Vážení občané, obracíme se na Vás s prosbou o účast na dotazníkovém šetření. Jeho cílem je zjistit názory občanů na současný stav bezpečnosti ve městě a také jejich potřeby v této oblasti do budouc ..

31.

březen

2021

Logo Předčítání holešovských pověstí 5. díl

Předčítání holešovských pověstí 5. díl

Další z pověstí nás zavede za holešovskými vodníky... https://www.youtube.com/watch?v=Fr4KK8oktE4 

31.

březen

2021

Logo Kroměřížská nemocnice otevře vakcinační centrum

Kroměřížská nemocnice otevře vakcinační centrum

Kroměřížská nemocnice a.s. otevře v úterý 6. dubna velkokapacitní očkovací centrum. Jeho zázemí vznikne v hale B Výstaviště Kroměříž, kam se přesune vakcinace všech skupin obyvatel. ..

29.

březen

2021

Logo Výstavu Jaro v krajce obohatí Hudecká partyja

Výstavu Jaro v krajce obohatí Hudecká partyja

Ještě více než týden potrvá výstava umístěná v arkádách holešovského zámku - Jaro v krajce. Je přístupná každý den v čase od 10 do 19 hodin. O Velikonoční neděli 4. dubna pak prohlídku výstavy náv ..

29.

březen

2021

Logo Úklidová akce byla úspěšná

Úklidová akce byla úspěšná

poděkování

28.

březen

2021

Logo Čisté město vítá jaro, boj s odpadem však nekončí

Čisté město vítá jaro, boj s odpadem však nekončí

nová reportáž Holešov TV

27.

březen

2021

Logo Koncert holešovské kapely Moonshine

Koncert holešovské kapely Moonshine

Dovolujeme si Vám nabídnout alespoň částečnou náhradu za chybějící kulturní dění ve městě. Užijte si virtuální koncert kapely Moonshine. Jde o první ze série holešovských hudebních dárků. Je ..

27.

březen

2021

Logo V SVČ Tymy je zřízeno testovací centrum

V SVČ Tymy je zřízeno testovací centrum

Zájemci o antigenní testování se mohou přijít zdarma otestovat do Střediska volného času Tymy, kde je nově zřízeno testovací místo. Testování zajišťuje Český červený kříž Kroměříž. Testování je ..

26.

březen

2021

Logo Víkend ve znamení jarního úklidu veřejných prostranství

Víkend ve znamení jarního úklidu veřejných prostranství

Město Holešov se i letos připojuje k celorepublikové akci Ukliďme Česko. Úklidy budou probíhat „bezkontaktně“. Místní organizátoři zřizují pro dobrovolníky takzvané Pytlomaty, v našem městě se o o ..

25.

březen

2021

Logo Velikonoční náměstí

Velikonoční náměstí

24.

březen

2021

Logo Virtuální velikonoční jarmark

Virtuální velikonoční jarmark

Virtuální jarmark? Že to není možné? Omyl, v Holešově to možné je. Středisko volného času Tymy jeden takový pořádá, bude se konat do středy 31. března. Funguje formou výdejního okénka, což je v dne ..

22.

březen

2021

Logo V Holešově jsou cyklisté vítáni

V Holešově jsou cyklisté vítáni

MIC je certifikovaným zařízením

22.

březen

2021

Logo Připravujeme další neobyčejnou výstavu

Připravujeme další neobyčejnou výstavu

tisková zpráva

21.

březen

2021

Logo Těšte se s námi na Velikonoce

Těšte se s námi na Velikonoce

nová reportáž Holešov TV

19.

březen

2021

Logo Soustřeďme se na pozornost

Soustřeďme se na pozornost

SVČ Tymy zve na webinář

18.

březen

2021

Logo Holešovský instagramový profil se dostal do TOP 3 Zlínského kraje

Holešovský instagramový profil se dostal do TOP 3 Zlínského kraje

Velkou radost nám dnes udělal zisk bronzové „medaile“ za instagramový profil cityholesov, který jako město spravujeme a jehož prostřednictvím se snažíme prezentovat a přibližovat město Holešov š ..

17.

březen

2021

Logo Předčítání holešovských pověstí 4. díl

Předčítání holešovských pověstí 4. díl

Znáte Propadeňák? A víte, co se o něm povídá? Poslechněte si další holešovskou pověst... https://www.youtube.com/watch?v=nV0xJW0IGyw 

16.

březen

2021

Logo Ukliďme společně naše město

Ukliďme společně naše město

27. března 2021

14.

březen

2021

Logo Oprava

Oprava "Grohovky", rekonstrukce chodníků, nové parkoviště a mnoho dalšího.

nová reportáž Holešov TV

10.

březen

2021

Logo Ozdobme si náměstí

Ozdobme si náměstí

Velikonoce se blíží, ovšem v jakém rozsahu budou moci (nebo spíše nebudou moci) proběhnout tradiční akce, není jisté. Velikonoční dílničky, výstavky ani jarmarky patrně nebudou možné, proto vyzý ..

7.

březen

2021

Logo Holešov má sportovní želízka v ohni

Holešov má sportovní želízka v ohni

nová reportáž Holešov TV

4.

březen

2021

Logo Celostátní vzájemná výměna zkušeností v Holešově. Chcete být součástí?

Celostátní vzájemná výměna zkušeností v Holešově. Chcete být součástí?

3.

březen

2021

Logo Předčítání holešovských pověstí 3. díl

Předčítání holešovských pověstí 3. díl

Pojďte se s námi opět prostřednictvím pověstí "podívat" do holešovského podzemí... Tentokrát se dozvíme o tom, jak holešovská podzemní chodba poskytla úkryt německým vojákům, kteří se postavili ..

2.

březen

2021

Logo Rohálovská 10 proběhla letos virtuálně

Rohálovská 10 proběhla letos virtuálně

Závod, jehož historie sahá do roku 1994, byl letos v ohrožení. Veškeré okolnosti nasvědčovaly tomu, že se zkrátka nepoběží. Naštěstí se ale v našem okolí nacházejí samí „srdcaři“, kteří se ne ..

1.

březen

2021

Logo Jaro v krajce – výstava, která má srdce

Jaro v krajce – výstava, která má srdce

1. 3. - 9. 4. 2021

1.

březen

2021

Logo Určení vzdělávacích zařízení k péči o děti ve věku od 2 do 10 let

Určení vzdělávacích zařízení k péči o děti ve věku od 2 do 10 let

Hejtman Zlínského kraje, Ing. Radim Holiš, určil svým opatřením ze dne 1. března 2021 vzdělávací zařízení k vykonání péče o děti ve věku od 2 do 10 let, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstn ..

1.

březen

2021

Logo Začíná měsíc čtenářů

Začíná měsíc čtenářů

Městská knihovna připravila pestrý program

1.

březen

2021

Logo Uzavření Městského úřadu Holešov 4. března 2021

Uzavření Městského úřadu Holešov 4. března 2021

Vážení občané,ve čtvrtek 4. března 2021 bude Městský úřad Holešov z technických důvodů uzavřen.

1.

březen

2021

Logo Úřední hodiny Městského úřadu Holešov od 1. 3. 2021

Úřední hodiny Městského úřadu Holešov od 1. 3. 2021

Vážení občané, od 1. 3. 2021 má městský úřad úřední dobu takto:Pondělí 7:30 – 11:00 a 12:00 - 17:00Středa 7:30 – 11:00 a 12:00 - 17:00 Mimo tyto dny nebude úřad veřejnosti přístupný. Dosud obje ..

28.

únor

2021

Logo Zázračný rabín Šach a tajuplné židovské město

Zázračný rabín Šach a tajuplné židovské město

výstava pod širým nebem

28.

únor

2021

Logo Nějak bylo, nějak bude - Holešov, ten pořád žije!

Nějak bylo, nějak bude - Holešov, ten pořád žije!

nová reportáž Holešov TV

26.

únor

2021

Logo Umění se dostalo do holešovských výloh

Umění se dostalo do holešovských výloh

Díky nápadu paní Jany Lochmanové vznikl projekt Umění do výloh. Páteční večer se tak pro kolemjdoucí mohl proměnit v netradiční kulturní zážitek. Tři výlohy hostily tři hudební a taneční produkce. ..

26.

únor

2021

Logo Výstava v ulicích a jarní nádech v arkádách holešovského zámku

Výstava v ulicích a jarní nádech v arkádách holešovského zámku

Tisková zpráva ze dne 26. 2. 2021   Holešov – V Holešově bude od pondělí 1. března možné zhlédnout hned dvě výstavy, které jsou přizpůsobeny nelepšící se epidemické situaci. Obě výstavy jsou nekon ..

26.

únor

2021

Logo Záznam ze zasedání zastupitelstva města 22. 2. 2021

Záznam ze zasedání zastupitelstva města 22. 2. 2021

Odkaz na zasedání Zastupitelstva města Holešova konané dne 22. února 2021. https://youtu.be/ImqfOYcwo0A

23.

únor

2021

Logo O Památníku Smíření natáčely kamery Křesťanského magazínu

O Památníku Smíření natáčely kamery Křesťanského magazínu

Na holešovský Památník Smíření si "posvítily" kamery Křesťanského magazínu. Výsledná reportáž byla odvysílána v neděli 21. 2. Promluvil jak autor památníku Ondřej Oliva, tak historik Karel Barto ..

21.

únor

2021

Logo Gymhol se těší na studenty, zapojí je do projektu za 10 milionů

Gymhol se těší na studenty, zapojí je do projektu za 10 milionů

nová reportáž Holešov TV

19.

únor

2021

Logo Oživený obecní rozhlas

Oživený obecní rozhlas

Městský rozhlas Holešov se připojuje k celorepublikové kulturní výzvě  „Oživený obecní rozhlas“ , organizované iniciativou „Kulturu nezastavíš“ založenou souborem Cirk la Putyka. Dovolíme si  po ..

17.

únor

2021

Logo Předčítání holešovských pověstí 2. díl

Předčítání holešovských pověstí 2. díl

Milí diváci, vítáme Vás u dalšího dílu předčítání holešovských pověstí. Tentokrát se podíváme do holešovských podzemních chodeb... https://www.youtube.com/watch?v=-9OgMmpx3JM 

15.

únor

2021

Logo Úřední hodiny Městského úřadu Holešov od 15. do 28. února 2021

Úřední hodiny Městského úřadu Holešov od 15. do 28. února 2021

Přestože v neděli 14. února 2021 skončil v České republice nouzový stav, hrozba nákazy nemocí covid-19 je vysoká a stále trvá. Abychom předešli shlukování lidí na chodbách, doporučujeme obča ..

14.

únor

2021

Logo Výstava designového nábytku vrcholí

Výstava designového nábytku vrcholí

Kdo se ještě nestihl zajít podívat na krásnou výstavu designového nábytku, která je umístěna v arkádách holešovského zámku, neměl by zbytečně otálet, výstava se již blíží ke svému závěru. S jarním ..

14.

únor

2021

Logo Není Masopust jako Masopust, letos je vše jinak

Není Masopust jako Masopust, letos je vše jinak

Tradiční masopustní obchůzka sice letos nebyla umožněna, jak je ale u nás dobrým zvykem, tradic se vzdáváme jen velmi neradi. Proto se do ulic města i místních částí vydali muzikanti Holešovské muz ..

14.

únor

2021

Logo Když medvěd, buben a trumpeta vyrazí spolu do světa

Když medvěd, buben a trumpeta vyrazí spolu do světa

nová reportáž Holešov TV

13.

únor

2021

Logo Kdyby si hasiči nevyptali, basu by na dluh pochovali

Kdyby si hasiči nevyptali, basu by na dluh pochovali

pozvánka na on-line přednášku

12.

únor

2021

Logo Valentýnská putovní hra s TYMY

Valentýnská putovní hra s TYMY

SVČ Tymy pokračuje s aktivitami pro únorové víkendy. Tentokrát se můžete vypravit hledat srdíčka do ulice Palackého. Výpravu pak zakončete v cukrářství Eklér, kde na Vás bude čekat sladká odměna.  ..

10.

únor

2021

Logo Masopust sice bez průvodu, ale s medvědem a muzikou

Masopust sice bez průvodu, ale s medvědem a muzikou

Na nadcházející víkend připadá letošní Masopust. Bohužel ale letos nemůžeme očekávat průvody masek ani bujaré celodenní veselí. I přesto si město Holešov připravilo alespoň takovou malou připom ..

10.

únor

2021

Logo Předčítané pověsti z Holešova

Předčítané pověsti z Holešova

Když nemůže Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi. A tak, když Vy nemůžete do knihovny, musí knihovna k Vám. Městská knihovna Holešov navazuje na loňské předčítání z knihovny. Tentokrát byla na ..

7.

únor

2021

Logo Jednou dobrodruh, navždy dobrodruh

Jednou dobrodruh, navždy dobrodruh

nová reportáž Holešov TV

7.

únor

2021

Logo Zákaz vstupu do zámecké zahrady a obory

Zákaz vstupu do zámecké zahrady a obory

Z důvodu velmi špatných povětrnostních podmínek je vstup do zámecké zahrady a obory dne 7. 2. 2021 zakázán. Před vstupem do těchto lokalit důrazně varujeme, vstup pouze na vlastní nebezpečí. ..

5.

únor

2021

Logo Poznávej své město Holešov s TYMY

Poznávej své město Holešov s TYMY

víkendová hra

4.

únor

2021

Logo Kluziště v Holešově reaguje na velký zájem a prodlužuje provozní dobu

Kluziště v Holešově reaguje na velký zájem a prodlužuje provozní dobu

Tisková zpráva ze dne 4. 2. 2021   Holešov – Od začátku letošního roku funguje v Holešově veřejné kluziště, které je již tradičně vyhledávanou možností, jak si užít zimních radovánek. Z důvodu přísn ..

31.

leden

2021

Logo Bude mít Holešov stálé kluziště?

Bude mít Holešov stálé kluziště?

nová reportáž Holešov TV

29.

leden

2021

Logo Holešov je krajským vítězem soutěže o titul Historické město roku 2020

Holešov je krajským vítězem soutěže o titul Historické město roku 2020

Město Holešov obstálo ve velmi silné konkurenci a porazilo „historické perly“, kterými jsou město Kroměříž a Uherské Hradiště. Za Zlínský kraj tedy bylo naše město nominováno do celostátního kola ..

28.

leden

2021

Logo Ulice Holešova bude brázdit nové „popelářské“ auto

Ulice Holešova bude brázdit nové „popelářské“ auto

Technické služby Holešov přivítaly ve svých řadách novou posilu v podobě komunálního svozového vozu. Bude náhradou za vozidlo, které slouží už 17 let, tedy od roku 2004. Z důvodu úspory bylo zvolen ..

28.

leden

2021

Logo Jarní prázdniny s TYMY

Jarní prázdniny s TYMY

27.

leden

2021

Logo Neobvyklá Tříkrálová sbírka byla úspěšná

Neobvyklá Tříkrálová sbírka byla úspěšná

výsledek sbírky v Holešově a místních částech

Zobrazit další články