Velké památné komplexy, kostely, kaple

28.

leden

2019

Logo Zámek s parkem

Zámek s parkem

Překrásný, zrekonstruovaný, raně barokní zámek s rozsáhlou zahradou francouzského typu, jejíž dominantu tvoří unikátní vodní systém ve tvaru Neptunova trojzubce. V pravé části parku se nachází t ..

28.

leden

2019

Logo Trinitářský klášter s areálem a kostel svaté Anny

Trinitářský klášter s areálem a kostel svaté Anny

Kulturní památkou je již od 3. 5. 1958, tedy od účinnosti tzv. starého památkového zákona – zákona č. 22/1958 Sb., o kulturních památkách. Jedná se o soubor barokních budov s pozdějšími úprav ..

28.

leden

2019

Logo Kostel Nanebevzetí Panny Marie a Černá kaple

Kostel Nanebevzetí Panny Marie a Černá kaple

Kostel Nanebevzetí Panny Marie Trojlodní barokní chrám, dominanta holešovského náměstí, stojí na místě původního menšího gotického kostelíku asi ze 14. století. Současná stavba kostela byla dokonč ..

28.

leden

2019

Logo Šachova synagoga

Šachova synagoga

Šachova synagoga v Holešově patří mezi nejvýznamnější památky nejen v Holešově a okolí, ale i v celé České republice. Jelikož je tato synagoga dnes již jedinou synagogou tzv. polského typu, k ..

28.

leden

2019

Logo Židovský hřbitov

Židovský hřbitov

Židovský hřbitov v Holešově má zřejmě svůj původ již ve 2. polovině 15. století. Nejstarší dochovaný identifikovaný náhrobek je přitom z roku 1646. První písemné zmínky o hřbitově sice pocháze ..

28.

leden

2019

Logo Kaple svatého Kříže

Kaple svatého Kříže

Kaple svatého Kříže stojící uprostřed Smetanových sadů je poslední památkou na městský hřbitov, který se rozprostíral v těchto místech. Menší hřbitov se nejprve rozkládal okolo gotického kostelíka ..

28.

leden

2019

Logo Kaple svatého Martina

Kaple svatého Martina

Kaple svatého Martina je postavena v pozdně barokním slohu. Nachází se u vstupu do Smetanových sadů. Původní kaple spolu s přilehlým špitálem lehla popelem roku 1681. Kaple byla obnovena až v roce 1 ..

28.

leden

2019

Logo Pivovar

Pivovar

Pivovarnictví mělo v Holešově dlouholetou tradici, a to již od 16. století. Za toto dlouhé období byly pivovary majetkem mnoha pánů nebo společností. V letech 1689–1690 nechal postavit Jan Kryštof ..