Město

holesov-zelkov-062016-1100x400.jpg

basic-geolocalize-05.png

Poznejte Holešov

Město Holešov je svými třinácti tisíci obyvateli druhým největším městem okresu Kroměříž. Najdete jej na rozhraní Hané a Valašska, na úpatí Hostýnských vrchů s výhledem na poutní místo sv. Hostýn.

Správní území města tvoří vedle samotného Holešova také jeho místní části Všetuly, Dobrotice, Količín, Tučapy a Žopy. Holešov je centrem mikroregionu s 20 obcemi, z nichž 17 založilo v roce 1999 sdružení Mikroregion Holešovsko. Je městem s rozmanitou nabídkou aktivit, naplánovat si můžete jednodenní program i vícedenní dovolenou a vždy to bude stát za to. Poznejte kouzlo našeho města…

Více 

basic-signs.png

Památky, které musíte vidět

Vydejte se po stopách historie a navštivte významné pamětihodnosti našeho města. Od roku 1990 je střed Holešova zařazen mezi městské památkové zóny a ty nejdůležitější stavby spojuje městský památkový okruh, značený žluto-bílými symboly. Okruh zahrnuje zámek a zámeckou zahradu, kostel sv. Anny, kovárnu, židovskou synagogu a hřbitov, kapli sv. Kříže ve Smetanových sadech či kostel Nanebevzetí P. Marie s Černou kaplí. Centrum tvoří nám. Dr. E. Beneše s měšťanskými domy, kašnou a morovým sloupem z počátku 18. století.

Více 

basic-signs.png

Trasy a výlety

Holešov je významným historickým a kulturním centrem regionu Kroměřížsko, jedním ze čtyř turistických oblastí Východní Moravy. Město nabízí řadu místních památek (s netradičními prohlídkami), za návštěvu stojí památky mikroregionu a láká na výlety do okolí. Začněte třeba po pěší červené turistické stezce, po místních cyklostezkách či dálkových cyklotrasách procházejících Holešovem.

Více 

basic_demografie.png

Samospráva

Starosta a místostarostové, radní a zastupitelé města, komise a výbory.

Více 

basic-signs.png

Ubytování

Katalog ubytovacích zařízení ve městě a blízkém okolí se základními informacemi, aktuálními fotkami a přímými kontakty.

Více 

basic-signs.png

Stravování

Vyberte si z nabídky restaurací, kde se kvalitně najíst, kam zajít na kávu, na sklenku vína, nebo kde uspořádat oslavu.

Více 

basic_databaze.png

Databáze firem

Přehled místních podnikatelských subjektů rozdělených do kategorií dle hlavní činnosti.

Další rozdělení prezentuje příspěvkové organizace Holešova, jednotky SDH, zakládané společnosti (Tepelné hospodářství a Technické služby) a organizační složky města

Více 

basic_skolstvi.png

Školství

V Holešově se nachází 3 mateřské školy, 3 základní školy, základní umělecká škola, gymnázium, vyšší policejní škola a střední policejní škola ministerstva vnitra a odborné učiliště (se základní školou), středisko volného času a ústřední školní jídelna.

Více 

basic_sport_relax.png

Sport a relax

V Holešově je pro pro občany a návštěvníky města k dispozici řada sportovišť včetně krásného zámeckého koupaliště. Ve městě působí desítky sportovních klubů a zájmových spolků.   

Více 

basic_knihovna.png

Informační materiály a publikace

O Holešovu - o jeho památkách, historii, osobnostech se můžete přečíst v informačních letáčcích a publikacích, které vychází pod označením Knihovnička „Holešovska“. Tyto lze zakoupit ve vstupním vestibulu Městského úřadu Holešov nebo v Městském informačním centru.

Více