Šachova synagoga

sachova-synagoga-1100x400-opt.jpg

Šachova synagoga

Šachova synagoga v Holešově patří mezi nejvýznamnější památky nejen v Holešově a okolí, ale i v celé České republice. Jelikož je tato synagoga dnes již jedinou synagogou tzv. polského typu, která se zachovala v původní podobě, bývá označována dokonce jako světový unikát.

Své jméno nese po významném učenci, rabínu Sabbatai ben Meir ha Kohenovi, který je také v Holešově pochován na nedalekém židovském hřbitově.

sachova-studovna-01-600x400.jpg

Interiér synagogy

Cenná původní výzdoba z roku 1737 řadí tuto synagogu ke světovým unikátům. Hlavní modlitební sál zdobí nádherné řečniště, nově zde můžete navštívit také studovnu věhlasného rabína Šacha.

synagoga-600x400.jpg

Prohlídky synagogy

Komentovaná prohlídka vás seznámí nejen s naší synagogou a jejím interiérem, ale také s historií židovství na Moravě, židovskou kulturou a zvyklostmi.

zidovsky-hrbitov-02-600x400.jpg

Židovský hřbitov

Nedaleko synagogy se nachází rozlehlý židovský hřbitov s více než tisíci náhrobky. Nejstarší pochází z roku 1614, nejvýznamnější je pak tumba rabína Šacha, ke které stále jezdí Židé z celého světa.

izrael-600x400.jpg

Prodej košer vína

Doplnit text

Festival židovské kultury

Židovské kultuře je v Holešově věnován festival Týden židovské kultury, který ve svém bohatém programu nabízí řadu přednášek, koncertů, tanečních vystoupení i ochutnávky košer vína a pokrmů.

fzk-1100x400.jpg