Partnerská města

Město Holešov má partnerská města tzv. oficiální (ta, se kterými je uzavřena písemná smlouva o spolupráci) a tzv. neoficiální (ta, se kterými není uzavřena písemná smlouva o spolupráci, ale je s nimi navázána spolupráce).

Oficiální partnerská města

desinic-600x400.jpg

Desinić

Obec v severozápadním Chorvatsku

povazska-bystrica-600x400.jpg

Považská Bystrica

Město v severozápadním Slovensku

turcianske-teplice-600x400.jpg

Turčianske Teplice

Slovenské lázeňské město

pszczyna-600x400.jpg

Pszczyna

Polské město s krásným zámkem

skawina-600x400.jpg

Skawina

Polské město poblíž Krakova

topolcianky-600x400.jpg

Topoľčianky

Slovenská obec s bohatou historií

Neoficiální partnerská města

gloggnitz-600x400.jpg

Gloggnitz

Rakouské "horské" město

Partnerská města představují města, která si navzájem vytváří podmínky pro poznávání, spolupráci, a to na poli společenském, kulturním, sportovním, hospodářském, ale také například i náboženském.

Jde především o vzájemné poznávání místních tradic, historie, politiky i každodenního života obyvatel, také o předávání zkušeností v těchto oblastech, o výměnu názorů a prohlubování poznatků o partnerském protějšku. Rovněž se rozvíjí spolupráce v oblasti školství, sportu a mezi rozličnými organizacemi všech věkových skupin.

Konkrétně již spolupráce v minulosti skýtala např. realizaci přeshraničního grantového programu se zahraničním partnerem, zastoupení na veletrzích, výstavách a podobných akcích s různou formou prezentace partnera a samozřejmě i vzájemnou účast na mnoha významných kulturních, společenských i sportovních akcích partnerských měst s účastí partnerských souborů či sportovních oddílů atd.