Prohlášení o přístupnosti

Tento webový server (portál) se snaží o maximální přístupnost svého obsahu i funkčnosti, a sice podle většiny známých metodik a vyhlášek.

Portál splňuje tyto důležité zásady přístupnosti:

  • Blind Friendly Web (projekt Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých)
  • WCAG 2.0
  • Vyhláška č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Veškeré texty jsou definovány v relativních jednotkách a lze je jednoduše zvětšovat a zmenšovat pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů. Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami.

Struktura layoutu i obsahu je vytvořena strukturálním HTML 5. Vizuální prezentace pak pomocí kaskádových stylů (CSS). Dynamické věci potřebují ke svému fungování Javascript, proto pokud jej budete mít vyplý, tak Vám některý obsah nebude přístupný.

V souladu s ustanovením § 89 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích, portál využívá pro svoji činnost tzv. cookies. Cookie je krátký textový soubor, který navštívená webová stránka odešle do prohlížeče.

Naleznete-li na těchto stránkách cokoliv, co by podle vás neodpovídalo požadavkům přístupnosti, případně máte specifické potřeby, sdělte to správci webu.

Formáty dokumentů (souborů)

Na portálu holesov.cz jsou některé informace dostupné v jiné než textové či hypertextové formě. Tyto informace jsou označeny hranatými závorkami s uvedním formátu a velikosti souboru v kB nebo MB [soubor, velikost].

  • PDF: pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader. 
  • OpenDocument ODT, ODS, ODP: formáty je možné zobrazit v programovém produktu OpenOffice, který je volně šířitelný.
  • DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX: společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče Word Viewer, Excel Viewer, PowerPoint Viewer. 
  • RTF: dokáže zobrazit a editovat většina běžně dostupných textových editorů. 
  • ZIP, RAR: komprimované dokumenty. Dekomprimaci obsahu je možné provést libovolným programovým nástrojem určeným pro dekomprimaci.

Navigace

Informace o tom, kde se nacházíte (v které kategori/článku), najdete na každé stránce nad nadpisem (názvem) kategorie/článku. Celá tato navigační struktura je aktivní, tudíž se můžete jednoduše dostat do vyšší úrovně struktury.

Přehled struktury poskytuje mapa stránek portálu.

Základní informaci poskytuje také url a title stránky.

Každá stránka je doplněna fulltextovým vyhledávacím formulářem.

Obsah portálu

Doména holesov.cz je oficiálním portálem města Holešova s důležitými a aktuálními informacemi z oblasti samosprávy, vybranných činností státní správy, volnočasových aktivit, propaguje Holešov a jeko okolí (zejména mikroregion Holešovsko). Portál představuje užitečný on-line nástroj pro občany, podnikatele a turisty.

Podporované prohlížeče

Internet Explorer 9 a novější

MS Edge
Firefox
Google Chrome
Opera
Safari

Zabezpečení

Web je zabezpečen pomocí technologie DNSSEC a SSL certifikátu Let's Encrypt

Správce webu

Technická správa webu: koplik@raab.cz