Vyšel hravý průvodce po nástropních malbách holešovského zámku

Městské kulturní středisko Holešov představuje novinku turistické sezony 2024. Jedná se o hravého průvodce po nástropních malbách holešovského zámku, které tvoří jedinečnou stálou expozici. V kombinaci se štuky nemají ve střední Evropě obdoby.

 

Hravý průvodce se jmenuje Po stopách antických bohů a hrdinů a návštěvníkům přiblíží vybrané malby, které mohou během běžné návštěvy zámku vidět. Sály je provází kreslená postava italského barokního štukatéra Giovanniho Luccheseho, který skutečně žil a pravděpodobně se v 17. století podílel na výzdobě zámku.

Průvodce popisuje dvanáct nástropních maleb, které návštěvník může vidět v sálech prvního patra. Ke každé malbě je přiřazena mapka umístění obrazu a slavná předloha, která mohla být inspirací a nachází se v některém ze světových muzeí. Současně si uživatel přečte i báji, kterou daná nástropní malba zobrazuje. Malými bonusy jsou pak Giovanniho komentáře, díky kterým si návštěvník může lépe představit, v jaké době malby vznikaly. Forma celé skládačky je přitom uživatelsky velmi přívětivá a hravá.

 

Hravého průvodce nabízí zámecké informační centrum v Holešově. Jeho cena je 30 Kč. Zdarma jej návštěvníci dostanou, pokud si zakoupí vstupenky na prohlídkový okruh zámkem kombinovaný s výstavou Wrbnové Konec starých časů, vstupenky na výstavu SEVA kombinovanou s výstavou Na stopě zločinu nebo vstupenky na večerní prohlídky nástropních maleb (11. 7. a 3. 8. 2024).

 

Ceny kombinací jsou:

Základní / snížené/ rodinné/ školy

Prohlídka zámku + výstava Wrbnové Konec starých časů: 210 / 130 / 600 / 100 Kč 

Na stopě zločinu + SEVA: 220 / 140/ 600 Kč

Na stopě zločinu + SEVA + Wrbnové: 260 / 170 / 750 Kč

Večerní prohlídky s karimatkami: 150 Kč

 

 

 


Autor: Dana Podhajská, 10.6.2024