Týden knihoven 2. - 7. 10. 2017

Týden knihoven oslaví v Holešově Pohádkovým čtením a půjčováním v kostýmech

 

Holešovská knihovna oslaví týden knihoven Pohádkovým čtením a půjčováním v kostýmech. V týdnu od 2. do 7. října se děti i dospělí mohou těšit na myšku Minnie, Makovou panenku, Červenou karkulku, čarodějnici a další postavičky.

Pro starší čtenáře je připravena přednáška o proměnách Holešova v 16. století a kurz o orientaci na webu knihovny. Samozřejmostí týdne knihoven je zápisné zdarma, internet zdarma i pro neregistrované čtenáře a amnestie pro dlužníky.

 

Pohádkové čtení představí tři regionální osobnosti – autora pro děti a mládež Jana Svitáka, který ze svých knih bude předčítat v úterý 3. října od půl druhé. O den později ve středu 4. října také od půl druhé to bude ředitel Zámku Holešov a někdejší divadelní herec a režisér Pavel Chmelík, který dětem přečte úryvek z Werichova Finfára a v pátek 6. října od 10 hodin ze svých básnických sbírek bude předčítat Helena Žůrková.

 

Přednáška a proměnách renesančního Holešova v 16. století s Janem Štětinou z kroměřížského pracoviště národního památkového ústavu se v knihovně koná ve čtvrtek 5. října od 17 hodin.

 

Po celý první říjnový týden budou prostory i zákoutí holešovské knihovny veřejnosti  otevřeny k nahlédnutí v rámci Týdne otevřených dveří.

 

 Dana Podhajská