Noční prohlídka v duchu pohádek

Tisková zpráva ze dne 18. října 2017

 

 

Zámek Holešov ukončí sezonu noční prohlídkou inspirovanou pohádkami

 

Městské kulturní středisko zve malé i velké návštěvníky na akci Pohádkový zámek. Noční prohlídka symbolicky ukončí zámeckou sezonu v sobotu 4. listopadu 2017 od 17 do 21 hodin.

 

Pohádková noční prohlídka nabídne soutěžní putování barokním zámkem od sklepení až po první patro. V každém sále čekají na návštěvníky postavy z jiné pohádky, například  Maková panenka, Pat a Mat, Sněhurka, Šípková Růženka, Červená karkulka, dále také čerti a čarodějnice. Děti, které projdou všechna stanoviště a splní všechny úkoly, budou odměněny.

Ve Velkém sále zahrají herci v kostýmech nejpopulárnější úryvky z pohádky S čerty nejsou žerty, připraveno bude také černé divadlo a středověká představení. V sala terreně zatančí lesní víly v podání žákyň ZUŠ Holešov a ve sklepě bude pro děti připravena lukostřelba.

V rámci doprovodného programu se na nádvoří budou konat rytířské turnaje, děti se mohou svést na historickém kolotoč. Připraveno bude občerstvení a kávový speciál.

 

Vstupenky na Pohádkový zámek je možné již nyní koupit v předprodeji v MIC Holešov nebo přes jeho on-line portál www.holesov.info.  Dospělí zaplatí 70.-, děti od 3 let 40.-.

Dana Podhajská