Sezona 2017: přišlo 22 tisíc lidí

Tisková zpráva ze dne 23. října

 

 

Zámek Holešov uzavírá sezonu: zatím přišlo 22 tisíc návštěvníků, ale očekává se ještě nárůst

 

 

Noční prohlídkou v duchu pohádek 4. listopadu holešovský zámek symbolicky uzavírá sezonu 2017. Výstavy a prohlídky zatím přitáhly pozornost 22 tisíc návštěvníků. Vzhledem k plánovaným předvánočním výstavám a dalším akcím však číslo ještě poroste.

           

„Držíme si svůj standard. Uzavírání sezony je ale v našem případě pouze symbolické, k poslednímu říjnu jako na jiných památkách produkčně nekončíme. Před vánocemi ještě otevřeme výstavu leteckých modelů a betlémů a historických baněk. Předpokládáme proto, že se na konci roku dostaneme na stejné číslo jako loni - pětadvacet tisíc návštěvníků,“ zhodnotil návštěvnost Pavel Chmelík, ředitel Městského kulturního střediska, které utváří kulturní nabídku v Holešově, spravuje zámek, Šachovu synagogu a Zámeckou kovárnu.

 

Největší pozornost jako každý rok přilákaly výstavy. Zámeckou galerii za první tři čtvrtletí navštívilo 16 tisíc lidí. S ohledem na připravované předvánoční projekty se však toto číslo zvedne a očekává se, že bude stejné jako loni, kdy se přišlo podívat 18 tisíc lidí. Nejvíce jich letos vidělo živá exotická zvířata a to 12 tisíc. Zbylé čtyři tisíce si prohlédly Andyho Warhola, 100 let Hollaru, Letní iluze a další menší expozice.

           

Veřejnost do Holešova přitáhly také tradiční prohlídky zámku včetně nočních prohlídek, synagogy a kovárny. Ke konci října je navštívilo něco málo přes šest tisíc lidí. I v tomto případě však platí, že se číslo ještě zvedne a přiblíží k roku 2016, kde dorazilo 6800 turistů. Holešovský zámek totiž ještě čeká tradiční noční prohlídka na závěr sezony, na kterou se v průměru přijde podívat kolem tisícovky lidí.   

text a foto: Dana Podhajská