Framus Five zahrají v Holešově

Tisková zpráva ze dne 16. ledna 2018

Michal Prokop a Framus Five zahrají v Holešově

 

Legendární česká rocková kapela Framus Five v čele s Michalem Prokopem zahraje na zámku v Holešově. Koncert se koná 1. února od 19 hodin v New Drive Clubu.

 

Framus Five se se svým frontmanem vrací do stylového prostoru po osmi letech. V prosinci 2009, kdy se hudební suterén otevíral po rozsáhlé rekonstrukci zámku a sklepení, se totiž Michal Prokop stal jeho kmotrem.

„Velmi se na tento večer těším, je to mimořádná situace pro nás i posluchače sejít se po letech s Michalem Prokopem a ještě na stejném místě. Věřím, že bude vyprodáno,“ řekl k připravovanému koncertu ředitel holešovského zámku a městského kulturního střediska Pavel Chmelík.

 

Kapela zahraje své nejslavnější hity jako Kolej Yesterday, Bitva o Karlův most nebo V baru jménem krásný ztráty, ale také skladby z posledního alba Sto roků na cestě, které vyšlo před šesti lety.

 

Framus Five se řadí mezi jednu z nejvýznamnějších skupin české rockové historie. Vznikla v roce 1967 a do roku 1990, kdy přechodně ukončila činnost, vydala šest alb. O deset let později Prokopova formace naplno obnovila koncerty a na pultech se objevila ještě další dvě alba Poprvé naposledy (2006) a Sto roků na cestě (2012).

 

Vstupenky na koncert lze koupit v Městském informačním centru v Holešově nebo on-line přes jeho portál www.holesov.info. Vstupenky v předprodeji stojí 300 Kč, na místě v den konání budou již za 350 Kč.

                                              

Dana Podhajská