Děti slaví sto let republiky, budou mít svou výstavu v arkádách zámku

Zámek Holešov otevře 12. října výstavu Děti slaví sto let republiky. Projekt vznikl ve spolupráci Městské kulturního střediska Holešov se základními, středními a uměleckými školami v Holešově. U příležitosti výročí státu ukáže historii i současnost města pohledem dětí, které pod vedením pedagogů celý minulý školní rok kreslily nebo malovaly, jak toto téma vnímají. Malá část obrázků už je od 1. srpna vystavená v zámeckém parku jako doplněk Stezky po stopách české historie. Zbytek bude mít premiéru v arkádách zámku.

 

Děti pojaly téma různorodě. Kreslily a malovaly historické okamžiky i současný život v Holešově. Mezi obrázky jsou například detaily z bikemaratonu Drásal, bruslení na zámeckém kluzišti, slavné stavby a památky Holešova nebo bombardování města během druhé světové války. Zapojovali se jednotlivci i celé třídní kolektivy. Obrázky budou v arkádách vystaveny až do 1. června 2019.

 

Městské kulturní středisko děkuje všem dětem a jejich učitelům za chuť a píli, kterou do obrázků vložili. Spolupráci si velmi vážíme.

 

Dana Podhajská      

Deti slavi 100 let