28. říjen 2023, výstavy a komentované prohlídky

Zámek Holešov bude mít v den výročí vzniku samostatného Československa otevřeno. Nabízí komentované prohlídky a výstavy. 

 

Výstava Starověký Egypt představuje velkorysý náhled do jedné z největších starověkých civilizací, která rozkvétala před pěti tisíci lety na březích afrického veletoku. Její autor, slovenský cestovatel a sběratel Ján Hertlík, nashromáždil během posledních dvaceti let obdivuhodnou sbírku replik historických předmětů s egyptskou tematikou. Následně je uměleckými technikami upravil do podoby originálů. Výstavu zapůjčil do Holešova. 

 

Chcete si připadat jako Indiana Jones a ověřit si své schopnosti při cestě za pokladem ztraceného města? V kůži archeologa a dobrodruha se vydejte za brány ztraceného města a podle prastaré legendy hledejte ukrytý bájný poklad nedozírné ceny....

 

Fotograf Jindřich Buxbaum zachytil na svých snímcích Příběhy divadla a hudby. Jeho fotografie si můžete volně prohlédnout na chodbě prvního patra. 

 

Městské muzeum a galerie se sídlem v druhé části zámku nabízí výstavu Nástropní malby s dodatkovou expozicí Pravěké šipky. Čtyři tisíce let staré hroty šípů, které patří do sbírek muzea, zabíjely lidi. Výběr z celého souboru, který čítá přes sto osmdesát kusů, si nyní může prohlédnout.

 

České země uprostřed Evropy je název výstavy, které je volně ke zhlédnutí v arkádách zámku. Výstava postavení českých zemí vysvětluje především v kontextu starých archiválií ze sbírek Národního archivu Praha. 

 

Všechny zmíněné placené výstavy je možné navštívit v kombinacích za zhýhodněné vstupné:

 

Kombinace výstav Poklad ztraceného města + Starověký Egypt

 

dospělí 210 Kč
děti-studenti-senioři 110 Kč
rodinné (2+3) 550 Kč
ZŠ 70 Kč
MŠ  20 Kč
děti do 3 let zdarma

 

Kombinace Poklad ztraceného města + Starověký Egypt + městské muzeum a galerie
dospělí 260 Kč
děti-studenti-senioři 140 Kč
rodinné (2+3) 590 Kč
ZŠ 100 Kč
MŠ  40 Kč
děti do  3 let zdarma

 

28. října 2023 si na zámku v Holešově můžete užít také jedny s posledních komentovaných prohlídek v tomto roce se zaměřením na život hraběcího rodů Wrbnů. Komentované prohlídky se konají v 9:00, 10:00, 12:30, 13:30 a 15:00.

 

Nedaleko holešovského zámku najdete otevřené židovské památky. Židovský hřbitov je volně přístupný i bez průvodce, s průvodcem se můžete podívat do barokní Šachovy synagogy, jedné z nejvýznamnějších synagog v Česku. Více https://www.holesov.info/misto/3-sachova-synagoga