Workshopy knihtisku a písmomalířství

Městská knihovna a Městské kulturní středisko Holešov připravují další akce pro veřejnost ke 100. výročí založení knihovny a 160. výročí založení čtenářského spolku. Den s knihovnou se koná 2. října a malí i velcí se mohou těšit na Den otevřených dveří, workshopy písmomalířství a knihtisku, procházku po stopách holešovských pověstí, křest nové knihy a koncert.

Den s knihovnou začne v 8 hodin ráno v městské knihovně, kde se bude až do 12 hodin konat Den otevřených dveří s malým knihovnickým pohoštěním a s ukázkami knihtisku Studia Bez Kliky. Od 10 hodin se program posune také na zámek. Doktorandka Univerzity Palackého v Olomouci Markéta Poskočilová předvede ukázky středověkého písmomalířství. Živou rekonstrukci historie se známou autorkou projektu Prvotisky mohou návštěvníci zhlédnout až do 16 hodin. Oba workshopy jsou zdarma.

V 15 hodin začne Odpoledne s Andersenem pro malé i velké, kteří se chtějí projít po stopách holešovských pověstí. Přihlašujte se v knihovně.

Den s knihovnou uzavře v podvečer křest nové knihy Po stopách knihovnictví, po kterém bude následovat koncert Vladimíry Dvořákové věnovaný 90. narozeninám Jiřího Suchého. V případě pěkného počasí se akce koná před knihovnou, v případě deště ji organizátoři přesunou do knihovny.

V rámci oslav knihovny nadále pokračují výstavy. První s názvem Po stopách knihovnictví v Holešově je venkovní a veřejnost si ji v historické části města může kdykoli volně prohlédnout. Druhá 100 let knihovny se koná na zámku v Holešově a je otevřená od úterý do neděle do 7. listopadu. Její součástí je obří barevný komiks Dějiny udatného českého národa Lucie Seifertové.

 

Dana Podhajská