Rabín Šach - z časů mudrců a pronásledování

Město Holešov vydalo další publikaci z edice Knihovnička Holešovska. Útlá knížečka s názvem Rabín Šach - z časů mudrců a pronásledování  bude představena dnes od 17 hodin na přednášce Translokační plány židovských obydlí v zemích Koruny české v letech 1727–1728 v zámecké sala terreně.  Je to již 42. svazek knihovničky.

 

Nová kniha je kolektivním dílem několika autorů – Karla Bartoška, Vratislava Brázdila, Kamily Cmolové, Jaroslava Achaba Haidlera, Terezy Kautské, Pavla Kocmana, Jana Machaly, Karola Efraima Sidona, Jany Slovenčíkové, Daniela Soukupa a Tamáse Visi. Shrnuje texty jarní oudoorové výstavy Zázračný rabín Šach a tajuplné židovské město, popisuje díla a hrob rabína Šacha i dalších mudrců a je doplněná o příspěvky z odborného semináře "Židé a Morava", který se letos v létě konal na zámku v rámci 21. ročníku Festivalu židovské kultury Ha-Makom.

 

Kniha bude v prodeji dnes na přednášce, poté ji koupíte v Městské knihovně Holešov a v Městském informačním centru Holešov a to za 70 Kč.

 

Na téma Translokační plány židovských obydlí v zemích Koruny české v letech 1727–1728  bude dnes v podvečer v sala terreně hovořit ThDr. Mgr. Šárka Steinová, Th.D. a PhDr. Filip Paulus z Národního archivu v Praze. (dap)