Novinky turistické sezony

Tisková zpráva ze dne 14. března 2022

 

Novinky turistické sezony - hraběcí pokoje a okruh zámeckým parkem

            Turistická sezona 2022 na zámku v Holešově nabídne hned několik novinek. Starý prohlídkový okruh se rozšíří o hraběnčinu ložnici, společenskou místnost a lovecký salonek a na prázdniny k nabídce přibude zbrusu nový prohlídkový okruh zámeckou zahradou a hvězdárnou.

            Stávající prohlídkový okruh rozšířený o další zařízené místnosti s názvem Po stopách Wrbnů vznikne ve východním křídle a bude prezentovat bydlení hraběcího rodu v 19. století. Z jediné doposud zařízené místnosti na zámku, která přiléhá ke kapli, vznikne hraběnčina ložnice. Na tu naváže společenská místnost s knihovnou, hudebním koutkem, obrazy, posezením a lovecký salónek ve věži. Holešovští muzejníci k vybavení tohoto malého prostoru využijí bohatý sbírkový fond militárií.

            „Jsme velmi vděční rodině Jiřího Dohnala za vypůjčení obrazů a nábytkové soupravy, která bývala za hrabat Wrbnů součástí vybavení zámku. Bohužel i přesto se jedná o velmi malý zlomek předmětů, který vystačí na vybavení salónu. Proto jsme oslovili Národní památkový ústav v Českých Budějovicích a požádali o zapůjčení zámeckého inventáře ze zámků Jaroměřice nad Rokytnou a Náměště nad Oslavou,“ řekla správkyně a kurátorka sbírkových fondu Městského muzea a galerie v Holešově s tím, že rozšířený okruh se otevře pravděpodobně v průběhu května.

            Po dobu letních prázdnin přibude v turistické nabídce zámku také okruh Zámecká hvězdárna s Růžovou zahradou.  Třicetiminutová komentovaná prohlídka s průvodcem zavede návštěvníky do východní strany francouzského parku a také do hvězdárny.

            Turistická sezona na holešovském zámku začne bez ohledu na otevření rozšířeného prohlídkového okruhu v sobotu 2. dubna. V dubnu bude zámek přístupný pouze o víkendech, od května do konce září bude otevřeno celý týden kromě pondělí. V říjnu opět pouze o víkendech.

Dana Podhajská