Dny města 6. května: Majáles 2022

Majáles jednadvacátého století je trochu něco jiného, než si příslušníci starší generace pamatují, přesto se jeho současná holešovská varianta povedla!

Studenti holešovské střední policejní školy a gymnázia si dnes dopoledne na zámeckém nádvoří užili ten svůj majáles. I když počasí opakovaně zrazovalo a chvílemi pršelo, atmosféra byla fantastická. Přišli připravení, své týmy maximálně podporovali huronským potleskem, skandováním, pokřiky, lidskými "vlnami" či vzájemným častováním na účet toho druhého. Bušilo se do panviček, troubilo na vuvuzely, gymnázium dokonce dorazilo s transparenty hlásajícími svou jedinečnost, policejní škola si svá hesla napsala přímo na břicha! Soutěžilo se v disciplínách na první pohled nelehkých...zkuste lyžovat na nádvoří a ještě stát na lyžích po třech! Každou školu proto reprezentovali ti nejzdatnější a podporu měli prostě obrovskou!

A kdo se stal nakonec králem majálesu? Policejní škola, ale bylo to o chlup! Týmy si nakonec podaly ruce a slíbily, že za rok zase...

Tato akce, která je nedílnou součástí startujících Dnů města Holešova 2022 se prostě povedla. Dlužno ovšem dodat, že majáles by nebyl majálesem, kdyby se o skvělý doprovodný program nepostarala Základní umělecká škola Holešov. Vystoupily kapely, které hrály jednu českou i světovou pecku za druhou a patří jim dík. Stejný dík náleží i moderátorům, zástupcům jednotlivých škol.

Stejné poděkování posíláme také vedením škol, pedagogům a všem, kteří přišli a fandili.

Zde je fotogalerie, ve které jsou zachyceny klíčové momenty pátečního dopoledne na zámeckém nádvoří v Holešově. 

Dana Podhajská